Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2014, 18:43   #41
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:56   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Lefke a i hidhet sode buke lakrorit ?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 16:57   #43
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,464 Times in 3,875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Lefke a i hidhet sode buke lakrorit ?
varet me cfare eshte . me preshe po , pak , qe te mos japi shqetesim preshi ne stomak
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 17:01   #44
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
varet me cfare eshte . me preshe po , pak , qe te mos japi shqetesim preshi ne stomak
e bera nje me spinaq dhe me doli si revani.

me presh do e bej .mos duhet vetem nji maj luge?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2016, 17:02   #45
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,464 Times in 3,875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e bera nje me spinaq dhe me doli si revani.

me presh do e bej .mos duhet vetem nji maj luge?

po, harxhes vetem..........
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 09:59   #46
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,838 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Askushi Shiko postimin
Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Specialitet nga ĒameriaPerberesit:

5 pete byreku,
2 luge gjalpe per mbushjen (ose ne vend te gjalpit vetem vaj ulliri),
vaj ulliri per petet,
500 gr-800 gr lakra te egra te perveluara ne uje me kripe ose spinaq ose vetem hithra,
4 gota qumesht,
250 ml ajke qumeshti ose krem pana,
gjysem gote miell misri,
gjysem gote miell gruri ose vetem 1 gote miell misri,
4 - 5 veze per mbushjen brenda, 2 veze per siper,
300-400 gr djath te njome,
1 tufe koper,
ca dega dhjozme,
1 tufe qepe te njoma nja 300 gr ose 2 presha te grire holle,
kripe, piper sipas deshires.


Pergatitja:

Ne nje tenxhere perziejme miellin e misrit me ate te grurit, shtojme aty 4 gotat e qumeshtit. I veme ne zjarr dhe i perziejme gjithe kohes me luge druri derisa te behen krem.
Pastaj shtojme aty edhe qepet e njoma te grira holle ose presh te grire holle dhe vazhdojme t'i perziejme. Shtojme edhe lakrat e egra (ose spinaqin ose hithrat) te perveluara me pare ne uje me kripe dhe te grira holle ose edhe pa perveluar. Pastaj kopren, menderz te njome (menderz, nenexhik, nan​e, dhjozem eshte e njejta gje ne krahina te ndryshme quhen ndryshe).
E heqim nga zjarri. Shtojme djathin, gjalpin dhe vezet, perziejme me shpejtesi qe veza mos te pritet, masa behet kremoze. Shikojeni per kripe edhe pak piper nese doni.
Petet e byrekut (mund te perdorni edhe pete te gatshme), i lyejme me vaj dhe i veme njera mbi tjetren ne tepsi. Une e bej me 5 kulaēka te cilat i hap ne fillim me diameter rreth 1 pellembe, i lyej mire me vaj, i ve njera mbi tjetren dhe e hap me dore me nje diameter me te madh se tepsia ku do piqet.
Duhet te dalin nga tepsia petet qe te krijohet forma e bukur e bllaces dhe te rudhet bukur. Mbi pete hidhet kremi i pergatitur. Mbyllen anet bukur dhe lihet pjesa e kremit te duket si rreth ne mes. Rrahim te verdhat e vezes, ia veme siper rrethit te krijuar dhe e pjekim bllacen ne furren e nxehur me pare ne 200 grade. Pjekja zgjat rreth 40 min.
Mire eshte qe pas njefare kohe qe e kemi vene bllacen per te pjekur pjesen e mezit ta mbulojme me alufolie (karte alumini, ose karte qe nuk digjet), qe te na dale nje ngjyre e verdhe e bukur. Kete e shikoni pak edhe vete me sy. Kur e nxjerr i lyen anet me kos me nje furēe kuzhine dhe e le te pushoje rreth 15 min, te pakten perpara se ta servirni qe te lidhet pak masa pra te mpikset mire. Del shuuuume e shijshme. Shkon shume me kos apo me dhalle.

Ju befte mire!


p.s. Sipas nje plake ēame.
Do e tentoj ne fundjave kete. Faleminderit per receten.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 10:26   #47
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Do e tentoj ne fundjave kete. Faleminderit per receten.
eshte shume e thjeshte. per 10 min behet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 10:57   #48
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,778
Thanks: 1,301
Thanked 2,172 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
eshte shume e thjeshte. per 10 min behet
Mua mė pėlqen pa petė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 11:34   #49
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mua mė pėlqen pa petė....
edhe mu nuk me pelqen me pete.ja kam pas fut ndonjere me brumin e picave. byrek emergjence
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 12:37   #50
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,838 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare Bllaca me hithra, lakra te egra ose spinaq

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
eshte shume e thjeshte. per 10 min behet
Petat do i hap vete...ndaj do jete pak me gjate besoj por flm shume per kurajon...nese del e mire do e bej rregullisht. Jemi mesuar me gatime te huaja e tani na jane bere "te huaja" gatimet shqiptare.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2016, 09:33   #51
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,464 Times in 3,875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Bacar ( byrek me gjethe kungulli)

Specialitet i krahines se Permetit( me pushime ne plazhe)


( gjethet marrin nje vale dhe uji derdhet e pasi shtrydhet mire bashkohen me qepe te thate te ferguar pak )

( fergohen deri sa te thahet uji i ngelur i gjetheve)
( vijon)
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2016, 09:42   #52
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,464 Times in 3,875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Bacar


( shtohet veze, djath feta, qumesht dhe piper e kripe)
( shtrohen 3 peta me nga 5 ose 4 topa brumi ne fund te tepsise)
( dy peta me nga 4 topa brumi siper dhe piqet ne furre me nxehtesi mesatare per 35-40 min)

Momentalisht e kam cuar tek furra e fshatit dhe kur te piqet e sjell foton e fundit
__________________
Follow Your Joy
🖤 (2)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2016, 09:47   #53
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,493
Thanks: 7,050
Thanked 2,987 Times in 1,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Ju lumshin duart Leaf
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2016, 09:48   #54
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 5,020
Thanks: 5,773
Thanked 3,560 Times in 1,367 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bacar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin

( shtohet veze, djath feta, qumesht dhe piper e kripe)
( shtrohen 3 peta me nga 5 ose 4 topa brumi ne fund te tepsise)
( dy peta me nga 4 topa brumi siper dhe piqet ne furre me nxehtesi mesatare per 35-40 min)

Momentalisht e kam cuar tek furra e fshatit dhe kur te piqet e sjell foton e fundit
Qna qove mall hmm
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:42   #55
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,474
Thanks: 17,385
Thanked 22,205 Times in 8,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Askushi Shiko postimin
PAĒE KOKE


Pėr 4-5 persona duhen:

Lėng koke 1 litėr,
gjalpė ose vaj 1 filxhan kafeje,
miell 1 luge kafeje,
spec djegės 1/2 luge kafeje,
kripė, piper, uthull 2-3 lugė,
hudhra 4-5 thelpinj,
1 qepė, karota 2-3 copė,
selino, majdanoz


Koka pastrohet, copėtohet, vihet nė ujė tė ftohtė qė tė lahet e ti ikė gjaku, pastaj vendoset nė tenxhere, mbulohet me ujė tė ftohtė dhe vihet ne zjarr. Kur tė ketė marrė i hiqet shkuma dhe lihet tė ziejė nė zjarr tė ngadaltė, duke i hedhur qepė karrota, selino, kripė, piper, dafinė majdanoz. Lihen derisa tė jenė zier mirė d.m.th. kur mishi tė ndahet lehtė nga kocka. Kullohet, qėrohet mishi nga kockat dhe pritet nė copa tė vogla kubike. Nė njė tenxhere hidhet yndyrė, pak salcė dhe lėngu i marrė nga zierja e kokės. Kur lėngu tė ketė marrė valė, shtohet mishi i zier, pak spec i kuq dhe lihen tė ziejnė nė zjarr te avashėm edhe pėr disa minuta duke i hedhur kripė e piper tė zi. Nė fund paēes i hidhen hudhra tė shtypura me uthull.
cfare eshte kjo leng koke? kujtoja se pace behet me zorret?
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:44   #56
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,255
Thanks: 15,010
Thanked 12,838 Times in 8,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
cfare eshte kjo leng koke? kujtoja se pace behet me zorret?
Ka paQe plėnci ka dhe paQe koke.
Lėng koke ėshtė ujė i pėrzier me kokainė.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:45   #57
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,474
Thanks: 17,385
Thanked 22,205 Times in 8,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka paQe plėnci ka dhe paQe koke.
Lėng koke ėshtė ujė i pėrzier me kokainė.
po plenci se sme kujtohej

kete po i thoja komshies dje me ka vajtur mendja per pace me plenc
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:46   #58
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,464 Times in 3,875 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka paQe plėnci ka dhe paQe koke.
Lėng koke ėshtė ujė i pėrzier me kokainė.
q'ma kujtuat mire
neser paqe me koke qingji
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:46   #59
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,255
Thanks: 15,010
Thanked 12,838 Times in 8,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Xhina~* Shiko postimin
po plenci se sme kujtohej

kete po i thoja komshies dje me ka vajtur mendja per pace me plenc
Unė pardje bėra njė bark shelegu.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2017, 17:48   #60
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,474
Thanks: 17,385
Thanked 22,205 Times in 8,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Unė pardje bėra njė bark shelegu.
te beft mire
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
🖤 (1)
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur