Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-05-2018, 18:58   #101
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
per kete me paguan admini


Ku eshte dera menzes ketu ne forum se dua dhe une i cop byrek?


P.S Tlumshin duret.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 19:03   #102
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ku eshte dera menzes ketu ne forum se dua dhe une i cop byrek?


P.S Tlumshin duret.
bujrum

beji like postimit dhe hapet dera mences
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 19:04   #103
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
bujrum

beji like postimit dhe hapet dera mences
Like i bera po dere e byrek spo shof.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 19:11   #104
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Like i bera po dere e byrek spo shof.
heu...
cool qa ke bere? ke blloku deren?????
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 19:57   #105
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Po e bllokova se po llupajsha birekun.......

ja te ve nje tabele tek dera ku te thote: Byreku u maru hajde nosh edhe nga rruga....
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 20:13   #106
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Po e bllokova se po llupajsha birekun.......

ja te ve nje tabele tek dera ku te thote: Byreku u maru hajde nosh edhe nga rruga....
e para : s'eshte byrek por pispili

e dyta: kush esht Nosh-i?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2018, 20:17   #107
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,575
Thanks: 11,346
Thanked 9,385 Times in 6,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 483
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
e para : s'eshte byrek por pispili

e dyta: kush esht Nosh-i?


e treta Noshi ishte nje shok ushtar.....
e faterdheta jo pispili po edhe pispilluqe me qen do ta kisha bo therrime.....qe thua tineeee
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 17:43   #108
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Tave speca dhe domate te mbushura


__________________
Follow Your Joy
🖤 (6)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2019, 17:49   #109
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Ta kishe lėnė pėr ndonjė gjysėm ore mė vonė kėtė postim Leaf, na more nė qafė.
Leaf jam kurioz, bashkėshorti jot e pėlqen kėtė guzhinėn tonė, nė mos nuk gaboj ai nuk ėshtė Shqiptar?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 20-05-2019 nė 17:51
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 06:33   #110
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,019
Thanks: 3,489
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Po pse jo dopio?

A ben mamaja gliko?
Bėnte se tani ėshtė pleqėri dhe nuk gatuan mė. Tė gjithė e pėlqejnė dorėn e mamasė por ime mė gatuante vėrtetė mirė, kishte mėsuar nga e jėma e sajė, gjyshja. Gjyshja njė pjatė supė tė lehtė po tė bėnte dhe tė dukesh sikur kishe ngrėnė njė dash tė pjekur, i hahesh dora thuhet njė shprehje. Bėnte njė ashure qė nuk ka shans ta keni provuar ndonjėherė. Kėta nga plaku ishin mish and hell, tradita e krahinės edhe rakinė e bėnin tė mirė , ndėrsa kėta tė mamasė ishin ndryshe. Kishin qenė njerėz nė gjėndje tė mirė ekonomike dikur dhe veē kėsaj gjyshja kishte mėsuar shumė nga murgeshat italiane. Pata fat qė edhe ime shoqe gatuan shumė mirė. Tani e kam kufizuar tė ngrėnėt por mė parė kur ulesha pėr drekė nuk kish shans pa tre lloje pjatash me gatime tė ndryshme.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 08-06-2019 nė 06:35
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 01:31   #111
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gatime shqiptare

Kur kam qene e vogel , halla me ka gatuar “ mėmėlike”

S’i kam hasur ne asnje kuzhine

Ngjajne shume si gnocchi por jane te embla dhe me miell gruri te zena


Di ndonjeri per cfare po flas?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur