Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Kėtu do tė keni mundėsi tė shikoni filma Shqiptar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-04-2013, 18:26   #1
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Era dhe Lisi

http://www.youtube.com/watch?v=fSgw1PVdZI0


Era dhe lisi ėshtė njė film shqiptar i realizuar nga Kosovafilmi nė vitin 1979.

Zhanri: Dramė e pasluftės sė Dytė Botėrore
Regjia: Besim Sahatēiu
Producent: Kosova Film, Prishtinė, RTV Prishtinė
Skenari: Petrit Imami
Muzika: Rexho Mulliqi
Drejtor i fotografisė: Rudolf Sopi
Drejtor i fotografisė-2 camera unit: Shukri Kaēaniku
Asistent kamere/focus puller: Fadil Bajgora
Asistent kamere: Sahit Kokolli
Skenografia: Shahin Kryeziu.
Vendi i prodhimit:Kosova.
Montazhi: Dime Grbevski
Asistent regjie: Svetislav Maricic, Ahmet Jakupi
Asistent montazhi:Lan Avdiu
Asistent zeri:Bejto Jusufie Isa Loshaj
Kohėzgjatja: 111 minuta
Teknika: Widescreen, kolor
Premiera: 6 korrik 1979.
Aktrojnė: Abdurrahman Shala, Faruk Begolli, Istref Begolli, Qemajl Ajdini, Xhevat Qorraj.
Ēmimet Ky film ka fituar ēmimet:
"Arena e Artė" pėr skenar "Pula 1979"
"Arena e Artė" pėr rolin kresor "Pula 1979"
"Shpėrblimi tradicional i kritikėve te filmit" Sarajeve 1979"

filmi asht bo sipas romanit me te njejtin titull , nga Sinan Hasani .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur