Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-01-2017, 09:54   #41
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,312
Thanks: 4,488
Thanked 3,486 Times in 1,659 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Iness Shiko postimin
Po duket
Edhe shume mire pjekja as ka marre shume e as pak
Te lumshin duart!
Faleminderit aq sa duhet edhe vajza qe eshte kapricioze me te ngrenin i pelqeu
Marya nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 16:08   #42
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

E kam bere kete kadaif ne dt 1, jo sot.

__________________
Freud says there are no accidents.
🖤 (4)
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 16:21   #43
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Ku jane arrat?
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 16:31   #44
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ku jane arrat?
Sa tahmaqare je o goc! Urdhero edhe arrat!

__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 16:39   #45
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Sa tahmaqare je o goc! Urdhero edhe arrat!

une ato ha te parat mi . Looks good. T'lumshin duart. . I like ur countertop.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 16:43   #46
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Thank you!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 17:11   #47
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Po gatuaj pas nje viti perseri mish dreri (moose). Kesaj rradhe mbase me del e mire se do e shuaj me vere.

Kisha vene caj turmeric dhe m'u dogj fare, se e harrova ne zjarr.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:39   #48
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Molusqe dyqani te mbushura dhe sallaten e Bad T.

__________________
Freud says there are no accidents.
🖤 (3)
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:41   #49
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,559
Thanks: 5,774
Thanked 6,160 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
E kam bere kete kadaif ne dt 1, jo sot.

E qysh e bere ? nga ai i papjekuri qe blen ...tek Turqt ? e perse dalin qull, te shtypura .. k;to ?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:49   #50
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Zana, mbase s'di une te bej.
Por kadaifi duhet sherbetosur sapo e nxjerr nga furri. Une e poqa dhe kur doja te zieja sherbetin pashe qe s'kisha sheqer. Doqanet ishin te mbyllura ne dt 1, keshtu qe shkova tek nja dy gas stations, se as ato s'kishin sheqer. Bleva nje kuti tek njeri edhe erdha bera sherbetin, por ajo qesja qe bleva ishte 900 gr, mbase donte me shume. Nejse...e futa perseri kadaifin e ftohte ne furre sa per tu ngrohur edhe pastaj i hodha sherbetin (edhe nje limon te shtrydhur brenda) edhe e mbulova.
Une s'kam pare asnje te bej kadaif, vetem nga leximet, keshtu qe s'kam c'them, por qe ishte i shijshem ishte. Donte edhe nja 500gr sheqer me shume though.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:53   #51
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,559
Thanks: 5,774
Thanked 6,160 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

ha ha ....te paska dalur pune me te ( si beqareshat hesapi ) , por nese ka dalur i shijshem ... that's fair enough . : )

Mendova qe dicka ka shkuar wrong, pasi nje kadaif i mire ( per syrin) ... zakonisht , ndahet ne fije-fije.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:54   #52
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Oh, sa per kadaifin nuk e di se ku e kam blere, sepse ka ne frigorifer nje vit. Por po shoh kete kutine tjeter qe kam dhe qenka prodhim i nje manifacture greke ne Ohio, US.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 05-01-2017, 23:56   #53
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,559
Thanks: 5,774
Thanked 6,160 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Nje vit ne frigorifer... are u kiddin me ? that's dangerous .. 2 eat/cook - poison. That must be another reason, y.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 00:00   #54
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

E paskam stomak prej guri, tamam shqiptari!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 00:10   #55
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Molusqe dyqani te mbushura dhe sallaten e Bad T.

Haha per 1moment kujtova se ish pjata ime me gjithe mend. shume bukur e paske bere
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 00:11   #56
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,559
Thanks: 5,774
Thanked 6,160 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Tani qe the nje vit ne frigorifer... me kujtove motren tani per vit te ri . Kjo zakonisht gatuan shume mire, edhe per c'do feste bente sipas tradites bakllavane edhe nje sheqerpare speciale vetem per mua.. pasi kjo e fundit eshte e preferuara e ime, bakllavane sa per te te mos ta prishur e ha .. max nje gjyse fete, me shume nuk e dua.

Nejse... kjo tani, ka ca muaj qe eshte bere nje pertace e keqe , e ka filluar qe te ja vari ushqimeve ose te beje hile.. me acaron ne kulm. U mblodhem per vit te ri , e une si sy skiftere qe jam .. sapo solli tepsine e bakllavase ne tavoline , me ra ne sy qe ishte e qullur , pak si e cuditshme... jo si vitet e tjera. Edhe une ja pres direkt, c'fare ka kjo qe ngjan e qullur ? kjo ja pret, nuk ka gje .. por ti si gjithmone ke naze... moj i thashe une, dicka nuk shkon k'tu , e ke bere vete apo e ke blere ? kjo tani qe te genjente nuk ja mbante dot .. por ja preu, eshte e bere vete por e kam blere te gatshme kur isha ne Albania edhe e kam sollur qe andej ? Kur ja pres une ? sepse para 4 javeve, u kthyem bashke ne ... nuk ke pasur gje me vete. Kjo ja pret , jo jo .. kur isha ne vere.. & e ke mbajtur ne frigorifer, qe atehere ? Ku haet kjo moj... prandaj ka dalur edhe e qullur skandal , si perfundim edhe shija kishte dalur e keqe , e hudhi ne kosh.

Ps.. Them qe brumerat, nuk mbijetojne gjate ne frigorifer .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 00:43   #57
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Haha per 1moment kujtova se ish pjata ime me gjithe mend. shume bukur e paske bere
Faleminderit per idene!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 00:58   #58
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Pleasure is all mine . Tani sa hengra nje fete buke toasted me gjalp dhe recel pjeshke. Oh sa m'kish marre malli. Me kujtoi femijerine.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 02:36   #59
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

Me kishin cu me email keta te opentable lol, eshte app tho, zakonisht I make reservations thru opentable, nje list me restaurants me te vleresuar per 2016. Kush perton me gatu ndonjehere ka ketu listen, find ur state n give it a try. Brenda mundesive. Nje qe pashe diku ketu afer e se paskesha ditur paska ushqimi spectacular, http://www.opentable.com/m/100-hotte...ts-in-america/ http://www.opentable.com/m/best-food...-america-2016/
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
🖤 (1)
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 06-01-2017, 13:11   #60
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,641
Thanks: 5,548
Thanked 11,448 Times in 3,867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare tė gatuajmė sot?

cous-cous & stake per dreke__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur