Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Arkeologji / Antropologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-07-2019, 03:07   #1
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,351
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatėt nė botė

Sipas nje studim prej 2019 qe u ba nga shkencetar Kroat dhe Malazez ne Kosovaret , tregon qe Shqiptaret e Kosoves dhe Malsoret bashk me populla tjer nga Dinaric Alps (Kroat, Serb, Boshnjak, Malazez) jane do prej njerz ma te gjate ne bote

Citim:

This study aimed to test average body heights in both the male and females of Kosovo, as well as the differences in heights of both sexes in relation to the Kosovo administrative regions. A total of 1623 subjects participated in the research: 830 boys and 793 girls all attending their final year of secondary school. The anthropometric measurements were taken for subjects of both sexes from five diff erent administrative regions of Kosovo. The measurements of body heights were taken by trained measurers in conformity with the ISAK protocol. Means and standard deviations were calculated for ages and body heights, as were frequencies for the calculation of the density of very short and very tall subjects. The results indicated that the average height of the male population of Kosovo was 179.52±5.96 centimetres and of the female population 165.72±4.93 centimetres. These results classify both the male and female populations of Kosovo among the tallest in the world. Regarding the regional differences, some variations have been observed, and the differences in body heights among specific regions clearly confi rm the assumption that the population living in the Dinaric Alps is taller in relation to the rest of the population, while the specific average height of the central region, where the capital city is located, refl ects the expected situation conditioned by continuous migrations from all other parts of Kosovo, as well as the fact that there is a growing secular trend towards the territory of the capital city, due to better economic and living conditions.
Gjatesia e meshkujve per cdo rajon
Gjatesia e femrave


https://www.researchgate.net/publica...ight_in_Kosovo

http://www.mjssm.me/clanci/MJSSM_Mar...ovic_69-76.pdf

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 18-07-2019 nė 03:53
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 04:20   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,894
Thanks: 6,729
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Edhe ne sarajeve ishin njerzit e gjate. Edhe ne prishtine sidomos rinija ishin te gjate.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 08:51   #3
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,356
Thanks: 6,568
Thanked 2,773 Times in 1,385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

.........

Titulli i temes , mundesisht te nderrrohet dhe te behet:

"Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė"

Nuk qenkan perfshi te gjitha rajonet ne Kosove, psh rajoni i Drenices qe perfshine qendren e Kosoves, e ku gjatesia e njerezve sillet mbi 1.80 m. , psh une qe jam nga ky rajon jam 1.87 m .
Vetem raca shqiptare e kane kete gjatesi, minoritetet tjera qe jetojne ne Kosove, nuk e kane kete gjatesi.

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ēaushi : 18-07-2019 nė 09:21
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 08:52   #4
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,775
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Po dhe Shqiptaret e tjer sh jan
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:16   #5
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,351
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
.........

Titulli i temes , mundesisht te nderrrohet dhe te behet:

"Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė"

Nuk qenkan perfshi te gjitha rajonet ne Kosove, psh rajoni i Drenices qe perfshine qendren e Kosoves, e ku gjatesia e njerezve sillet mbi 180. , psh une qe jam nga ky rajon jam 187.55 .
Vetem raca shqiptare e kane kete gjatesi, minoritetet tjera qe jetojne ne Kosove, nuk e kane kete gjatesi.

Po, edhe une jom i Drenices nga Skenderaji. Une jom 1.90m .

Besoj komuna e Skenderajit e ka gjatesine sikur Istogu apo Mitrovica apo ma shume.. per Drenas nuk di.

pra gjatesia neper gjith Kosove mundet me qene 1.80 e sakte apo ndoshta ma shume ..... perveq Kosova jug lindore qe po e ul pakNejse, nuk eshte keq per ni shtet si Kosova kjo. Veq Skandinavezet , Serbet/Malazezet, Gjermanet, Hollandezet dhe Kroatet jane ma gjate se ne. Besoj qe Shqiptaret ne Mali Zi apo ne Malsi munden me qene shume te gjate , mbi 1.80m ..... sidomos pjesa e Kelmendit dhe Gruda, dhe Malsia e Gjakoves.... Malsoret ma te gjate kane qene Shqiptaret ne pjesen qka eshte sot Mali Zi ne kohen e Carleton Coon.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 18-07-2019 nė 09:21
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:26   #6
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

U pa puna po iki te jetoj ne Kosov se ndodhta zgjatem ahhah
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:28   #7
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,351
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Po a eshte titulli korekt ?

Se nuk jemi ma te gjate por mundesh me thane qe jemi nje prej ma te gjate ....
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:28   #8
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,961
Thanks: 23
Thanked 2,921 Times in 1,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje Shiko postimin
U pa puna po iki te jetoj ne Kosov se ndodhta zgjatem ahhah
Iku vapa me gushtin e vetmja gje qe mund te besh te ujisesh lulen me idene ishalla zgjatet
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:36   #9
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Lulen theeee jallaaa hahah ore rrenjet thuaj po gonxhen mire e kam un haah
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:37   #10
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,356
Thanks: 6,568
Thanked 2,773 Times in 1,385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Po a eshte titulli korekt ?

Se nuk jemi ma te gjate por mundesh me thane qe jemi nje prej ma te gjate ....
Titulli eshte korrekt !

Nuk thash se jam me i gjati, kujdes pak me drejtshkrimin , Ice!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buzeqeshje
U pa puna po iki te jetoj ne Kosov se ndodhta zgjatem ahhah
Buzeqeshje, kendej mund te rritesh akoma... mire se vjen ne Kosove!

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:46   #11
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,575 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Ja Caushi sa mikprites haha po bej gati Valixhet
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 09:54   #12
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Interesant eshte puna e gjatesis une jam 1.78 ndersa vllau eshte 1.90, mendoj qe gjeneratat e reja te gjithe jan te gjate.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 10:32   #13
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Une jam 177 cm. i gjate ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 11:06   #14
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Une jam 177 cm. i gjate ..
Ti qenke me i shkurtri ketu.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 11:21   #15
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,351
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Shtete me te gjate ne bot 2017 sipas kjo artikull edhe pse Bosnia mungon

The world's 10 tallest countries

1. Netherlands - 1.838m
2. Montenegro - 1.832m
3. Denmark - 1.826m
4. Norway - 1.824m
5. Serbia - 1.82m
6. Germany - 1.81m
7. Croatia - 1.805m
8. Czech Republic - 1.8031m
9.Slovenia - 1.803m
10. Luxembourg - 1.799m

pra Kosova mundet me qene ne TOP 10 ne kete raste


https://www.telegraph.co.uk/travel/m...-in-the-world/
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 11:50   #16
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,778
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Strange ...Nuk kam takuar ndonjehere Kosovare te gjate, si meshkujt edhe Femrat.. mesatare or short.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 12:35   #17
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Strange ...Nuk kam takuar ndonjehere Kosovare te gjate, si meshkujt edhe Femrat.. mesatare or short.
Te shkurtrit nukd mund te mbijetojn ne kosove
E kane jeten me te perfshire
Per kete arsye zgjedhin te emigrojne tjeter kund
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 13:03   #18
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,712
Thanks: 2,532
Thanked 2,503 Times in 1,300 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Pak a shume si Shqiptaret e zonave tjera jane. Nuk besoj se ka ndonje dallim astronomik.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 13:08   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Kosovaret do prej ma te gjate ne bote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Edhe ne sarajeve ishin njerzit e gjate. Edhe ne prishtine sidomos rinija ishin te gjate.
prishtinalite nuk jane te gjate. ato qe ke pa ti kan zbrit nga bjeshket
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 15:52   #20
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,778
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt e Kosovės mė tė gjatė nė botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Te shkurtrit nukd mund te mbijetojn ne kosove
E kane jeten me te perfshire
Per kete arsye zgjedhin te emigrojne tjeter kund
Nga na vjen kjo lloj filozofie kshu ? Loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur