Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-03-2018, 22:05   #81
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,768
Thanks: 4,780
Thanked 1,385 Times in 758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Putin i prerė: Kush e sulmon Serbinė, ka sulmuar Rusinė!

Presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiē dhe presidenti rus Vladimir Putin kanė zhvilluar sot njė bisedė tė gjatė telefonike, lidhur me zhvillimet e fundit, qė kanė tė bėjnė me raportet Kosovė-Serbi.Siē raporton gazeta serbe “Kurir” gjatė bisedės telefonike, e cila ka zgjatur gati njė orė, presidenti rus i ka thėnė atij serb se Rusia po ndjek me vėmendje atė qė po ndodh nė Serbi dhe nė Kosovė dhe se Serbia mund tė llogarisė nė ndihmėn ruse nė ēdo aspekt.

Presidenti rus i ka thėnė Vuēiē se “kush e sulmon Serbinė, e ka sulmuar edhe Rusinė.

Ndėrsa, presidenti serb, pas bisedės telefonike me Putinin, i ėshtė drejtuar opinionit me njė deklaratė.

“Ne pėrfunduam njė bisedė nė tė cilėn, nėse guxoj tė them kėshtu, ndjeva nivelin mė tė lartė tė mbėshtetjes. Presidenti i Rusisė porositi se Serbia ėshtė vendi mė i rėndėsishėm nė Ballkan dhe nė Evropė!

Putin tha se, Serbia ėshtė vendi mė i rėndėsishėm nė Ballkan dhe nė Evropė dhe e lidhur me ēėshtjen e Kosovės ai e ka dėnuar fuqimisht sulmin ndaj Marko Gjuriēit dhe ndėrhyrjen e ROSU nė veri tė Kosovės. I kėrkova kėshilla, pasi u pajtuam se kjo situatė duhet tė zgjidhet nė mėnyrė paqėsore”,- tha Vuēiē.

Presidenti serb tha se nuk ishte i kėnaqur me reagimin e vendeve perėndimore.

“Nuk kam asgjė pėr tė fshehur, unė jam shumė gjatė nė politikė, unė jam Presidenti i Serbisė dhe unė mund tė flas mė hapur lidhur me bisedėn me Putinin. Kemi rėnė dakord tė jemi nė kontakt tė vazhdueshėm, si dhe me presidentin Lukashenko [presidenti i Bjellorusisė]. Do tė kemi mbėshtetjen mė tė rėndėsishme deri tash. Jam e lumtur qė ne nuk duhet tė kėrkojmė falje pėr faktin se Marko Gjuriq u arrestua”,- tha Vuēiē.

Vuēiq tha se, lidhur me ngjarjet e fundit, komentet e opozitės serbe janė mė tė kėqija se ato tė Thaēit dhe liderėve tė tjerė shqiptarė dhe se ai nuk dėshiron tė pėrgjigjet nė komentet se e tėrė ngjarja ėshtė e orkestruar.
E lexova kte dje dhe me cudit cfar niveli kastraveci rrencak egzagjerues kulim mund te jete nje burr shteti. Edhe putini kastravec shkerdhat eshte.
Cfar taksirate te madhe per nje popull i vogel si ne me kto kombe
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 28-03-2018, 22:09   #82
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,297
Thanks: 1,655
Thanked 1,119 Times in 746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Po i kruajne dhembet keta te vegjlit, kan grryer kockat!
Ata jan ngopur mish tani iu eshte ngopur zorra, po plasin !
Plasin ata, plasim ne me kocka !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2018, 23:30   #83
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,462 Times in 1,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ua kishin tute kecin sot ne tu Lugines

ne kete vidjojen, shifej edhe my brodha ne prononcim dhe kerkesa per Kosoven dhe Shqiperine te na heq taksat kur te ikim ne dogana e mos te na bdhokojne ne ikje

https://www.youtube.com/watch?v=cHGaRyNKyOI
Po e bejme kuiz qe ta gjejm your brodha. Hajt po them ky i fundit? lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 29-03-2018, 20:15   #84
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 672
Thanks: 8
Thanked 318 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Ngone policin

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dredhza pėlqehet nga
i vjetėr 29-03-2018, 20:41   #85
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,074
Thanks: 8,515
Thanked 7,431 Times in 4,770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dredhza Shiko postimin
Fytyrat e atyre cicavicave munden te kapen fare qarte e i duhet dhan trajtim me bambu......policat faqja e zeze....marre.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 23:14   #86
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,583
Thanks: 3,154
Thanked 3,382 Times in 2,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Po e bejme kuiz qe ta gjejm your brodha. Hajt po them ky i fundit? lol
po, po eshte ai me gjyzlyka, sugarin qe e kemi lene ne shtepi ndersa si ironi tjeter e jetes eshte, qe brodha tjeter dhe me i madhi, ka qene pilot ushtarak deri ne vitin 1991 dhe ka fluturuar ne kete tip aeroplani ne Slloveni, nje baze ajrore 30 km larg Zagrebit.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 23:43   #87
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 884
Thanks: 34
Thanked 78 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Institucionet e Kosovės kanė vepruar ashtu siq ishte dashur tė veprohej. Serbia nonstop ėshtė duke provokuar situatėn nė veri tė Kosovės dhe Serbet e veriut po instrumentalizohen lehtė. Nuk ka asnjė pikė negative pėr Kosovėn, pasi qė ka treguar vendosmėri pėr sovranitetin e territorit tė saj.

Po shkohet kah ndarja e Kosovės. Thaci, Rama, Vucic janė duke zier njė gjell nė Ballkan po tė shohim se cka do tė ndodh.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2018, 00:29   #88
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,583
Thanks: 3,154
Thanked 3,382 Times in 2,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Nuk ka faj ai Nderi qe po thote mbushe nje badhon me keta turqet e shqiptarizuar e futi aty ata te Hartukanit, Gylenit e Legenit edhe vai, vai xitto, xitto se po ju ik ballonja

COB cila eshte currect prej asaj qe ke shkruajtur, sepse dhafat e pjeses se pare, biejne ne kundershtim me dhafat e pjeses se dyte: vendosmeri per mbrojtje sovraniteti dhe po shkohet nga ndarja. Kjo i bie: qekjo eshte shtepia e ime, ama mundem edhe dy dhoma me trapazan me ja dhene kojshise prej dhe brenda mureve te shtepise time sovranitete
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 14:42   #89
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,931
Thanks: 4,476
Thanked 2,770 Times in 1,379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ti me keto postime si mos me qene shqiptar bre daj.

Me nderhy ne nje territor ku thuajse nuk kemi aspak kontroll, i cili kontrollohet nga kriminelet me te medhenj te Serbise shumica vetereran te lufterave plus qe dje ishin te perfurcuar me mbi 50 pjesetar te xhandarmesire se Serbise ne rroba civile e te perfundoj me aq sukses misioni, dhe krejt kjo te konsiderohet e ulet dhe madje duke e fute ne thonjeza me perqmim njesine speciale.. nuk di cka i thone tjeter pervec se deficit i inteligjences dhe ndjenjes kombetare.

Ata djem dje kane qene ne goje te ujkut, ka mundur qe ndonjeri prej tyre as te mos kthehet gjalle ashtu si nuk u kthye Enver Zymberi, e ti kapesh per nje goditje qe nje bir kurve e boni befasisht. Nuk nderhyn ne cast thua. A nuk nderhyne vetem 5 sekonda pas asaj goditje? A nuk e iki bythen biri shkines tu ju hyp tjereve mbi koke?
Keto jane vetem dengla per me e zbeh punen e mrekullushme te policise.

Ti qifsha poenat politik. Nuk ka poen politik qe ka me shume vlere se me e ngreh zhag nje kelysh kurve si ai kopili qe kurre nje here nuk e beri nje deklarate per qetesimin e gjakerave por cdo jave vjen nga Beogradi me nxit urrejtje dhe me e sfidu shtetin e Kosoves.

Mos ju hyn ne hak atyre djemve!
Haha...e paske marr me turr o Rex me mua...po nejse...meqe me ke bo edhe me qesh, sidomos me ate "..ti qi**ha...", nuk po e marr edhe aq per te keq...nejse...
Oo e Rex edhe une u nervozova, e u bon tym kur e pash ate gjest apo veprim perules apo percmues e te papergjegjshem amator te atij "specialci", por une nuk iu drejtova as ty e askujt tjeter e ta boj me faj. Edhe ti ske cka nervozohesh me mua sepse une vura ne dukje gjestin e atij "specialci"...apo po, o Rex? Per ta kuptuar me mire nervozen time per shkak te gjestit te tij, ta shpjegoj une ty, shkurt dhe me hollesisht. Sulmoi i pari dhe pasi hengri grushtin hunve, u zbyth mbrapa pa reagu me fare, qe le te nenkuptohet se futi bishtin nen byth, dhe ...dhe...vazhdoje ti tutje shpjegimin Rex...ndersa une me tutje them se, meqe ky "specialc" eshte perfaqesues i "specialcave" te tjere apo i tere njesitit i jep nje hije te zeze poashtu gjithe ketij njesiti...kjo e para..
E dyta, je nervozu me mua sepse une kam vu ne thonjeza shtetesine e Kosoves, qe dhe vet ti e verteton kur thua "ne nje territor te pakontrolluar nga shteti i Kosoves ku ladrojne me dhjetra e qindra kriminel te armatosur serb"???...ah mer Rex...
E treta, se une nuk jam i mendimit me ty se ishte nje "...aksion i mrekullueshem..."??? Jo, Rex, jo...per mua ishte nje aksion absolut i zakonshem dhe i pritshem gje qe aksione te tilla, te zakonshme pra, eshte dasht te ndodhin edhe shume me heret e te ndodhin edhe me vone...Jemi apo nuk jemi shtet i pamvarur e sovran?... se spo ju kuptoj une cfare flitni ju disa...
Per "...poenen politike plus..."...mendoj qe ska nevoje fare te jap ndonje shpjegim. E konsideroj te kot mundin. Njeriu ose e kupton per te paren here, ose jo kurre...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 16:23   #90
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,886
Thanks: 700
Thanked 1,175 Times in 672 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Mirė ja bėnė Gjuricit... biles ku kanė qenė mė parė... Po nuk po e kuptoj pse po hahen sot me njėri tjetrin, jo e bėra unė jo e bėre ti... Jo po unė s'dhashė urdhėr po e dha ay...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 31-03-2018 nė 16:26
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 16:33   #91
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,076
Thanks: 1,639
Thanked 1,391 Times in 919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mirė ja bėnė Gjuricit... biles ku kanė qenė mė parė... Po nuk po e kuptoj pse po hahen sot me njėri tjetrin, jo e bėra unė jo e bėre ti... Jo po unė s'dhashė urdhėr po e dha ay...
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ore une friken ja kam vetem vetes time, sepse nga eksperienca kur keta te tanet bejne si patriote, ka ndonje dobicllek nga mbrapa.
Sikur ta dija.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2018, 20:24   #92
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,462 Times in 1,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Haha...e paske marr me turr o Rex me mua...po nejse...meqe me ke bo edhe me qesh, sidomos me ate "..ti qi**ha...", nuk po e marr edhe aq per te keq...nejse...
Oo e Rex edhe une u nervozova, e u bon tym kur e pash ate gjest apo veprim perules apo percmues e te papergjegjshem amator te atij "specialci", por une nuk iu drejtova as ty e askujt tjeter e ta boj me faj. Edhe ti ske cka nervozohesh me mua sepse une vura ne dukje gjestin e atij "specialci"...apo po, o Rex? Per ta kuptuar me mire nervozen time per shkak te gjestit te tij, ta shpjegoj une ty, shkurt dhe me hollesisht. Sulmoi i pari dhe pasi hengri grushtin hunve, u zbyth mbrapa pa reagu me fare, qe le te nenkuptohet se futi bishtin nen byth, dhe ...dhe...vazhdoje ti tutje shpjegimin Rex...ndersa une me tutje them se, meqe ky "specialc" eshte perfaqesues i "specialcave" te tjere apo i tere njesitit i jep nje hije te zeze poashtu gjithe ketij njesiti...kjo e para..
E dyta, je nervozu me mua sepse une kam vu ne thonjeza shtetesine e Kosoves, qe dhe vet ti e verteton kur thua "ne nje territor te pakontrolluar nga shteti i Kosoves ku ladrojne me dhjetra e qindra kriminel te armatosur serb"???...ah mer Rex...
E treta, se une nuk jam i mendimit me ty se ishte nje "...aksion i mrekullueshem..."??? Jo, Rex, jo...per mua ishte nje aksion absolut i zakonshem dhe i pritshem gje qe aksione te tilla, te zakonshme pra, eshte dasht te ndodhin edhe shume me heret e te ndodhin edhe me vone...Jemi apo nuk jemi shtet i pamvarur e sovran?... se spo ju kuptoj une cfare flitni ju disa...
Per "...poenen politike plus..."...mendoj qe ska nevoje fare te jap ndonje shpjegim. E konsideroj te kot mundin. Njeriu ose e kupton per te paren here, ose jo kurre...
Ngjarje si ajo Sami, sidomos kur jeton ne Kosove, nuk mundesh me i percjelle me ftohtesine e shikimit te nje filmi aksion dhe te gjesh gabime te regjisorit. Aty po zhvillohej nje aksion i permasave qe me sa e shoh ti nuk ia ke fort idene. Aty rreziku ka qene ne cdo moment qe te eskalonte ne konflikt te armatosur kur dihet qe secili prej serbeve atje eshte i armatosur dhe me pervoje lufte. Ne anen tjeter jane vellezerit tane qe po e zbatojne nje urdher. Ndoshta nuk jane perfekt por deri me sot misionet i kane perfundu ne menyren me te mire te mundshme ashtu si ishte edhe ate dite pa asnje viktime te shkaktuar.

Ajo qe ti e nenvizove nga gjithe ai aksion ishte nje goditja e atij kriminelit, e qe u ngrit ne qiell nga mediat serbe. Per mua nuk ishte ajo pjesa me e rendesishme e aksionit, madje nuk ishte e rendesishme aspak. E rendesishme ishte se u arrestua dhe u perbuz, ashtu si e ka meritu provokatori Gjuriq. Me ne fund e mori nje peegjigje ashtu si e ka meritu, sado qe ishte reagim i vonshem.

Ai reagim ndaj teje erdhi si rezultat i kritikave ndaj njesiteve te policise e jo ndaj politikes. Ato njesi zbatojne misione dhe nuk merren me politike. Sa i perket politkes besoj se e ke te qarte cili eshte mendimi per keta tre qe momentalisht jane ne krye te institucioneve. Tre profiter te luftes, lehtesisht te shantazhueshem nga kushdo. Kombinimi me fatal qe ka mujt me i ndodhe ketij vendi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 02-04-2018, 10:59   #93
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 884
Thanks: 34
Thanked 78 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Nuk ka faj ai Nderi qe po thote mbushe nje badhon me keta turqet e shqiptarizuar e futi aty ata te Hartukanit, Gylenit e Legenit edhe vai, vai xitto, xitto se po ju ik ballonja

COB cila eshte currect prej asaj qe ke shkruajtur, sepse dhafat e pjeses se pare, biejne ne kundershtim me dhafat e pjeses se dyte: vendosmeri per mbrojtje sovraniteti dhe po shkohet nga ndarja. Kjo i bie: qekjo eshte shtepia e ime, ama mundem edhe dy dhoma me trapazan me ja dhene kojshise prej dhe brenda mureve te shtepise time sovranitete
Vendosmėria pėr sovranitet ėshtė e duhur, por nė planin afatgjatė po shkohet kah ndarja e Kosovės. Dmth, Serbia non stop do tė provokojė gjendjen nė veri, e do tė niset tė flitet pėr sigurinė e Serbėve atje, e dalėngadalė do tė thonė Serbet nuk kanė siguri e ma mirė ta ndajmė kėtė pjesė nga pjesa tjetėr.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-04-2018, 20:15   #94
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,931
Thanks: 4,476
Thanked 2,770 Times in 1,379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Ngjarje si ajo Sami, sidomos kur jeton ne Kosove, nuk mundesh me i percjelle me ftohtesine e shikimit te nje filmi aksion dhe te gjesh gabime te regjisorit. Aty po zhvillohej nje aksion i permasave qe me sa e shoh ti nuk ia ke fort idene. Aty rreziku ka qene ne cdo moment qe te eskalonte ne konflikt te armatosur kur dihet qe secili prej serbeve atje eshte i armatosur dhe me pervoje lufte. Ne anen tjeter jane vellezerit tane qe po e zbatojne nje urdher. Ndoshta nuk jane perfekt por deri me sot misionet i kane perfundu ne menyren me te mire te mundshme ashtu si ishte edhe ate dite pa asnje viktime te shkaktuar.

Ajo qe ti e nenvizove nga gjithe ai aksion ishte nje goditja e atij kriminelit, e qe u ngrit ne qiell nga mediat serbe. Per mua nuk ishte ajo pjesa me e rendesishme e aksionit, madje nuk ishte e rendesishme aspak. E rendesishme ishte se u arrestua dhe u perbuz, ashtu si e ka meritu provokatori Gjuriq. Me ne fund e mori nje peegjigje ashtu si e ka meritu, sado qe ishte reagim i vonshem.

Ai reagim ndaj teje erdhi si rezultat i kritikave ndaj njesiteve te policise e jo ndaj politikes. Ato njesi zbatojne misione dhe nuk merren me politike. Sa i perket politkes besoj se e ke te qarte cili eshte mendimi per keta tre qe momentalisht jane ne krye te institucioneve. Tre profiter te luftes, lehtesisht te shantazhueshem nga kushdo. Kombinimi me fatal qe ka mujt me i ndodhe ketij vendi.
Ani Rex ani...thurnjani edhe ndonje kenge patriotike...ciftelia e sharkia ka sa te duash...

Aah po, po na vjen prap Gjurici ne Kosove, me leje tone madje...dikush si duket here i ul e here i ngrit veshte atje (ne Kosove...)...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-04-2018, 21:32   #95
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,723
Thanks: 3,001
Thanked 3,462 Times in 1,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 367
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ani Rex ani...thurnjani edhe ndonje kenge patriotike...ciftelia e sharkia ka sa te duash...

Aah po, po na vjen prap Gjurici ne Kosove, me leje tone madje...dikush si duket here i ul e here i ngrit veshte atje (ne Kosove...)...
Une nuk jam as i cifteliave por as i kalinkave o Sami.

Gjurici po vjen me leje, nuk eshte as hera e pare e as e fundit qe po vjen me leje. Nuk e di kush kujt ia ka ngre veshet, ama shume po me bohet qejfi qe zyrtaret e Serbise po duhen me kerku leje per vizita. Madje kur nuk po i respektojne po ngrehen zhag.

Cdo gje tjeter eshte e lagu s’e lagu.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-04-2018, 22:24   #96
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,551
Thanks: 3,508
Thanked 3,825 Times in 1,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

Mire qe nuk ka kerkuar Gjura me dal me e prit me nderime ushtarake.....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2018, 10:47   #97
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,318
Thanks: 6,603
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njesia speciale e policise se Kosoves, ROSU, arreston marko gjuriēin

NATO thur lavde pėr Policinė e Kosovės pse e arrestoi Gjuriqin

Burime nga NATO-ja kanė thėnė se zyrtari serb, Marko Gjuriq, mė 26 mars ka hyrė ilegalisht nė Kosovė dhe si rrjedhojė ėshtė arrestuar, kurse presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka dėrguar nė veri tė vendit Policinė pa miratimin e KFOR-it.
Kėshtu i kanė thėnė agjencisė serbe tė lajmeve “Beta” zyrtarė nė selinė e NATO-s nė Bruksel tė cilėt kanė theksuar se “fillimisht Gjuriqi nuk ka respektuar procedurėn e nevojshme pasi kėrkesėn (tek autoritetet nė Prishtinė) e ka dėrguar pas orės 17 tė premten, kur zyra nuk punon mė dhe lista e njerėzve nė pėrcjellje ka qenė e paplotė dhe pėr shqiptarėt e Kosovės kjo ka nėnkuptuar se procedura nuk u respektua”.
“E dyta ėshtė intervenimi i Policisė sė Kosovės nė veri sepse, kur ata planifikojnė tė hyjnė pėrmes Ibrit nė veri, duhet tė njoftojnė KFOR-in dhe tė kėrkojnė leje, kjo ėshtė pjesė e marrėveshjes me Bashkimin Evropian dhe pėr kėtė pyetet NATO-ja dhe kėtė duhet ta respektojnė tė dyja palėt”, ka thėnė burimi i agjencisė “Beta”, transmeton Koha.net.
“Presidenti [Hashim] Thaēi kėtu ka reaguar shpejt sepse ka vlerėsuar se kemi tė bėjmė me njė provokim kur u njoftua se Gjuriqi ka hyrė nė veri tė Kosovės”, ka shtuar ky burim.
“Mund tė themi se Gjuriqi ka mundur tė telefonojė dhe tė thotė se dėshiron tė vijė sepse orari i punės ka pėrfunduar, dhe t’i thuhej: Po mik, mundesh... por gjėra tė tilla nuk ndodhin mes Serbisė dhe Kosovės”, citon “Beta” burimin anonim nė NATO.
Nė lidhje me faktin se Policia e Kosovės ka shkuar nė numėr tė madh dhe e armatosur rėndė pėr tė arrestuar Gjuriqin, burimi i ka thėnė “Betas” se ndonėse ėshtė dukur “dramatike”, megjithatė thotė se ardhja e Gjuriqit nė Kosovės ka qenė “provokim”.
“Beta”, duke iu referuar disa dyshimeve se nė “rastin Gjuriq” ka mundur tė jetė e pėrfshirė edhe Rusia, ka kėrkuar nga zyrtarėt e NATO-s tė komentojnė kėtė ēėshtje. Ata kanė thėnė se “ka pasur retorikė dhe deklarata ruse tė cilat kanė mundur tė interpretohen se, nėse Serbia do tė hynte nė Kosovė, ne do tė jemi me tė”.
Sepse, siē shtojnė ata, “atė natė janė dėgjuar porosi nga Beogradi se, nėse pėr disa orė gjėrat nuk i kthehen normalitetit, do tė vijė deri tek pushtimi i plotė i Kosovės”, transmeton Koha.net.
“Kanė qenė fjalė, e njėjta vlen edhe pėr Prishtinėn, pra ‘dhėmbė pėr dhėmbė’, dhe secila palė jep versionin e vet tė incidentit, nuk e dimė saktė se cila ėshtė e vėrteta, por, kur gjithēka qetėsohet, tė dyja palėt duhet tė bisedojnė”.
Burimi i “Betas” ka pėrfunduar duke thėnė se “e tėrė ajo situatė, megjithėse ėshtė dukur befasuese, ka pėrfunduar mirė, sepse ėshtė kuptuar se Policia e Kosovės dhe njėsitet speciale janė shumė profesionale”.
“Sepse gjithēka pėrfundoi pa dėme dhe pa viktima, EULEX-i nuk intervenoi si palė tjetėr parandaluese, KFOR-i nuk intervenoi si palė e tretė parandaluese, qė do tė thotė se kosovarėt dinė tė zgjidhin situatat”.
“Kjo do tė thotė se Kosova ėshtė nė rrugė qė tė bėhet mė e pjekur, sepse nga pikėpamja e sigurisė, nėse KFOR-it do t’i duhej tė intervenonte, nuk do tė ishte mirė. Dhe kjo tani do tė thotė se Kosova ishte nė gjendje tė zgjidhte situatėn qė kalonte kufijtė e asaj qė zakonisht ndodh atje”, ka pėrfunduar burimi i agjencisė “Beta”, transmeton Koha.net.
_______________________________________________
http://www.gazetaexpress.com/lajme/n...uriqin-524427/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur