Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-04-2018, 21:29   #1
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
A qani edhe ju?

Pashe sot mamane qe po i rridhnin lotet duke ndjekur nje film qe fatkeqesisht nuk ja mora vesh titullin. I thashe: - A je ne rregull? Ai/Ajo (aktori/ja) merr parate e ti ne kete moshe qan akoma?
Nuk dua ta zgjas me psikologjira pasi edhe pse ka lidhje me te, perseri e hapa temen ne tjeter vend. Pra dua nje pergjigje ne lidhje me filmat nese edhe ju qani apo prekeni shume kur i shihni.


p.s. une vet nuk qaj...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2018, 21:54   #2
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,739
Thanks: 1,518
Thanked 1,406 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Perderisa shikojme nje film te caktuar, do te thote qe investojme kohen tone te vyer ne ato minuta, pra e marrim 'seriozisht' duke u munduar te kuptojme situaten ne te cilen zhvillohet ngjarja dhe pse jo te 'provojme' te njejtat ndjenja qe kjo situate prodhon.

Pra asociohet me empatine qe shkon paralel me miresine e qe mund te behet burim gjendjesh emocionale te ndryshme si ne kete rast, dhembshuri, vete-sakrifice, shqetesim etj...

Megjithese duhet theksuar qe e qara nuk eshte indikator vetem i emocioneve negative.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BlueRose pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2018, 22:03   #3
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Perderisa shikojme nje film te caktuar, do te thote qe investojme kohen tone te vyer ne ato minuta, pra e marrim 'seriozisht' duke u munduar te kuptojme situaten ne te cilen zhvillohet ngjarja dhe pse jo te 'provojme' te njejtat ndjenja qe kjo situate prodhon.

Pra asociohet me empatine qe shkon paralel me miresine e qe mund te behet burim gjendjesh emocionale te ndryshme si ne kete rast, dhembshuri, vete-sakrifice, shqetesim etj...

Megjithese duhet theksuar qe e qara nuk eshte indikator vetem i emocioneve negative.
sikur ate fjalen "empati" ta zevendesoje me "ndjenje" do ishte me pak psikologjike

p.s. faleminderit per pergjigjen
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2018, 22:24   #4
WALCHIRIA
Best Of Me
 
Avatari i WALCHIRIA
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,706
Thanks: 436
Thanked 2,499 Times in 439 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
WALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Ka filma qe te prekin , pak me intereson se a paguhet apo me the te thash, ti Po shef nje histori , plus ka te bej dhe me gjendjen emocione te momentit.
Mua me kujtohet kur isha e vogel qe kam par komisar Katanin te vritej kemi qar si familje pervec babit e ai tallej me ne e na thoshte , tju sjell nga nje peshqir te fshini lotet .
Mua me ndodh qe dhe me filma te animuar qaj ...
WALCHIRIA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i WALCHIRIA pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2018, 22:30   #5
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,211
Thanks: 9,646
Thanked 6,177 Times in 3,518 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Njerezit jan te prirur te besojn aktoret ..si ne jeten reale e jo me film ...lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2018, 22:31   #6
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga WALCHIRIA Shiko postimin
Ka filma qe te prekin , pak me intereson se a paguhet apo me the te thash, ti Po shef nje histori , plus ka te bej dhe me gjendjen emocione te momentit.
Mua me kujtohet kur isha e vogel qe kam par komisar Katanin te vritej kemi qar si familje pervec babit e ai tallej me ne e na thoshte , tju sjell nga nje peshqir te fshini lotet .
Mua me ndodh qe dhe me filma te animuar qaj ...
Mire, jam dakort, por i perket nje kohe kur ke qene shuuuume e re dhe duke ditur moshet e anetareve sot nuk jane dhe aq lehtesisht te prekshem (qarramane).
Per shembull, mu kujtua tani filmi "Poldark" qe me pelqeu shume dhe kishte momente qe prekesha, por po te shoh te njejtin film te realizuar ne 1975 as qe do me dridhej qerpiku fare, pasi eshte shume here me i bukur dhe mua me terhoqi me shume realizimi dhe teknika


p.s. apo Skllavja Izaura...kur e pashe ne youtube po qeshja me vete e mendoja...po une per kete film idiot prekesha?!?!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 01:43   #7
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,870 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Pashe sot mamane qe po i rridhnin lotet duke ndjekur nje film qe fatkeqesisht nuk ja mora vesh titullin. I thashe: - A je ne rregull? Ai/Ajo (aktori/ja) merr parate e ti ne kete moshe qan akoma?
Nuk dua ta zgjas me psikologjira pasi edhe pse ka lidhje me te, perseri e hapa temen ne tjeter vend. Pra dua nje pergjigje ne lidhje me filmat nese edhe ju qani apo prekeni shume kur i shihni.


p.s. une vet nuk qaj...
Ndonjehere edhe me ze!!
Ka disa muaj qe po shihja nje film qe as me kujtohet titulli fare, por nje cun arab a kishte vdekur a i ishte bashkuar terroristeve edhe nena e tij kur e morri vesh u ul ne toke me gjunj dhe te filloje ca ulerima e ca lutje e nje vaj me fjale, edhe e tere kjo me titra, m’iku edhe mua filli, fillova edhe une me ze.
Por ne fakt besoj, qe kur qajme nga/per nje film, me shume qajme 'hallet' tona, jo ata atje. Lol
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 01:52   #8
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,580
Thanks: 1,179
Thanked 6,883 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Prekem, mund te me mbushen syte me lot, po nuk nxjerr kokerr loti te me rrjedhe neper faqe. E manaxhoj veten, se le te qaj. Por nese e ndjek nje film tamam, duhet ta perjetosh ashtu sic transmetohet me gjithe ndjenjat qe percjell ai film. Une ka dhe raste bie dhe ne dashuri e aty m’rri Mendja dhe diten tjeter, LOL
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 01:56   #9
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,870 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Po ku ka bere ndonje film dramatik G Butler sa te qash, aman!!

I menaxhoj lotet thote. Kursen lotet!
Po lotet jane luks mi, jo te gjithe i kane/derdhin.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 02:18   #10
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,580
Thanks: 1,179
Thanked 6,883 Times in 3,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Haha po tamam, I kursej. po sesi me vjen te qaj me ze si puna jote. Me vjen turp nga vetja, per nje film. Lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 02:21   #11
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,870 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

A-ha, tjeter pune ajo.
Mua s’me vjen turp nga vetja fare. Po fare fare ama.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 03:58   #12
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,768
Thanks: 4,780
Thanked 1,385 Times in 758 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Kur jam vetem, (nje privilegj qe ja lejoj vetes shume) pa pik problemi derdh lot nese shoh nje film te bukur dramatik nje dokumentar apo nje liber te bukur.
P.sh kurr nuk e harroj kur po lexoja Victor Hugo “las miserables”. Ishte nate e shtune ne las vegas, gjithe moshataret e mij ne ket qyqtet presuppzoja se ishin jashte duke pire e ”bere qejf” une me gjithe kenaqesi isha vetem ne divan duke u perlotur ne faqen e fundit te librit. True story.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:28   #13
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,984
Thanks: 2,722
Thanked 2,326 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kur jam vetem, (nje privilegj qe ja lejoj vetes shume) pa pik problemi derdh lot nese shoh nje film te bukur dramatik nje dokumentar apo nje liber te bukur.

P.sh kurr nuk e harroj kur po lexoja Victor Hugo “las miserables”. Ishte nate e shtune ne las vegas, gjithe moshataret e mij ne ket qyqtet presuppzoja se ishin jashte duke pire e ”bere qejf” une me gjithe kenaqesi isha vetem ne divan duke u perlotur ne faqen e fundit te librit. True story.


Come diceva Victor Hugo, " non vi č nulla di pił potente di un'idea che ha fatto il suo tempo ".

nothing is more powerful than an idea whose time has come" .
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 17-04-2018 nė 06:31
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:33   #14
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 33,152
Thanks: 14,136
Thanked 17,635 Times in 6,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 409
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

nuk qaj, lotoj ama vdekje kam nese me shikon njeri, keshtuqe hap gojen (yawn) gjasme sikur po me bien lotet nga gjumi
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:49   #15
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,598
Thanks: 5,924
Thanked 6,996 Times in 4,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kur jam vetem, (nje privilegj qe ja lejoj vetes shume) pa pik problemi derdh lot nese shoh nje film te bukur dramatik nje dokumentar apo nje liber te bukur.
P.sh kurr nuk e harroj kur po lexoja Victor Hugo “las miserables”. Ishte nate e shtune ne las vegas, gjithe moshataret e mij ne ket qyqtet presuppzoja se ishin jashte duke pire e ”bere qejf” une me gjithe kenaqesi isha vetem ne divan duke u perlotur ne faqen e fundit te librit. True story.
ajo las mizerja shqip thuhet ....te mjerėt

shiko filmin
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:52   #16
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,870 Times in 2,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Me doli gjumi dhe mu kujtua dashuria e Forrestit per Jennyn.__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:56   #17
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,598
Thanks: 5,924
Thanked 6,996 Times in 4,462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
nuk qaj, lotoj ama vdekje kam nese me shikon njeri, keshtuqe hap gojen (yawn) gjasme sikur po me bien lotet nga gjumi
une kollitem mos shofi nruja
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 06:58   #18
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,984
Thanks: 2,722
Thanked 2,326 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Po, madje shpesh here, se di pse Por me ndihmon te clirohem pa me par njeri normale, me pelqen te dal te vrapoj derisa , te Mos kem me fuqi né kemb , me pas ulem filloj e qaj si nje femi, derisa nxjerr cdo gje nga shpirti, fshij lotet , mar frym fell e kthehem né shtepi sikur ska ndodhur asgje!
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 13:11   #19
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,076
Thanks: 2,054
Thanked 2,171 Times in 1,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Qaj (me ze nuk me ka ndodhur akoma). Prekem ne filma. Filmi fundit ishte ky me Oprah dhe Mindy dhe ne fund u emocionova me dolen 2-3 lot. Me habit burri qe nuk e kam par AS nje here te lotoj ne filma. Sy te ndricuar po por jo lot. Mendoj "ka zemer ky apo nuk ka?" Per te patur ka lol por do ndihesha me mire nese te dy derdhim ndo nje lot qe mos te mbesheja te mit.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edamame pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 13:26   #20
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,161
Thanks: 802
Thanked 441 Times in 271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A qani edhe ju?

Edhe une ka raste qe qaj ndonjeher. Se di pse po jemi bere shume te ndjeshem, ka raste ndonjehere kam nostalgji per kohen atehere kur ishim kshu tipi kafshesh te egra.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ThegreatGatsby pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur