Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-04-2018, 20:19   #641
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Sot vjen nje djal 36 vjec me hémorragjie, donte te vriste veten, por kishte gjetur nje metode te cuditeshme
E kishte care me thike skrotin e majte e kishte nxjerr testikulin dhe e kishte hedhur ne banjo, pastaj te njejten gje ben me te me te djathte dhe e hedh ne banjo...
Dhe vjen ne urgjence me temperature dhe hémorragjie dhe e operojne ne urgjence...
Cfare bejne njerezit, deri ku arrin cmenduria e pa imagjinueshme...
Ne nje farė menyre beri vetvrasje gjenetike

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 16-04-2018 nė 20:23
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 16-04-2018, 20:23   #642
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,038
Thanks: 11,712
Thanked 10,420 Times in 6,320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Sot vjen nje djal 36 vjec me hémorragjie, donte te vriste veten, por kishte gjetur nje metode te cuditeshme
E kishte care me thike skrotin e majte e kishte nxjerr testikulin dhe e kishte hedhur ne banjo, pastaj te njejten gje ben me te majten dhe e hedh ne banjo...
Dhe vjen ne urgjence me temperature dhe hémorragjie dhe e operojne ne urgjence...
Cfare bejne njerezit, deri ku arrin cmenduria e pa imagjinueshme...
Ne nje farė menyre beri vetvrasje gjenetike
Shyqyr qė i kanė ngelur dy tė djathtat pa hequr se ndryshe do bėhej shok me qėnin e Xhinės.
Shyqyr qė ka qėn me 4 ky se tė gjithė nga 2 kanė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 20:25   #643
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

E ndryshova, gabim shtypi, nga Celulari vetekuptohet
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 20:31   #644
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,719 Times in 2,427 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

E kish shtyp kazanin e banjes te pakten?

Bobo sorry per humorin e kripur,po ca s'po na degjojne veshet,ky do kete pasur probleme psikologjike me siguri!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 21:49   #645
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,038
Thanks: 11,712
Thanked 10,420 Times in 6,320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
E ndryshova, gabim shtypi, nga Celulari vetekuptohet
Puna ėshtė se unė qė qėparė dhe tani erdha dhe nuk korigjoj dot gjė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2018, 23:02   #646
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,947
Thanks: 1,892
Thanked 2,089 Times in 1,319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Marya, tallesh??? Wow mendja eshte gje e madhe
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 00:15   #647
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Marya, tallesh??? Wow mendja eshte gje e madhe
Jap fjalen e nderit te pionierit qe jo...
Foto nuk mund te sjelle
Edhe per profesorin e urologjise qe eshte 62 vjec here e pare qe shikonte ne karrieren e tij
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 00:31   #648
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,585
Thanks: 4,327
Thanked 1,283 Times in 705 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Jap fjalen e nderit te pionierit qe jo...
Foto nuk mund te sjelle
Edhe per profesorin e urologjise qe eshte 62 vjec here e pare qe shikonte ne karrieren e tij
Ju qe popuni ne truama e spitale jeni njerz jashzakonisht te fort.
Si keni oreks per ushqim apo seks ne jeten e perditshme kur shikoni shume skenare dramatike ne trupin e njerzve dita dites?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 00:45   #649
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,947
Thanks: 1,892
Thanked 2,089 Times in 1,319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Jap fjalen e nderit te pionierit qe jo...
Foto nuk mund te sjelle
Edhe per profesorin e urologjise qe eshte 62 vjec here e pare qe shikonte ne karrieren e tij
Jeni te forta! Dhe ti dhe xhina. Bravo u qoft se ne te vertet ndihmoni njerez.

Lexova nje lajm te nje vajze qe nxori te dy syt me duart e saja jasht nje kishe. I tha mendja ta bej (ishte drogaxheshk ate kohe). Tani nuk shikon me por drug free (ndoshta ndo nke happy making weed max) dhe deklaron qe eshte me e lumtur tani qe nuk shikon sesa atehere qe ishte addicted.
Ne te vertet njeriu kur i iken mendja ben gjera te pa konceptueshme.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 10:09   #650
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,195
Thanks: 101
Thanked 187 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.Pacient i shtruar per insuficience renale akute. Rezulton insuficience kardiake NYHA 3-4. Ne CT evidentihet versament pleural, perikardial dhe abdominal. Tek imazhi shihet mire ku ndan versamenti i perikardit nga ai pleural.
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i IronMan pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 11:26   #651
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

iron
behet fjala per syndromin kardio - renal Shkaku????
po perpiqem te imagjinoj se si merr fryme ky person , gjall eshte akoma ky burri ???
ponction pleural urgjentisht

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 17-04-2018 nė 11:29
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 12:34   #652
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,195
Thanks: 101
Thanked 187 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Disa muaj me pare e kam pase shtruar per versament pleural dhe kuadri u zhbllokua me terapi diuretike. Aktualisht e ka shtruar nefrologu. Ne fakt edhe ne kete rast u preferua terapia diuretike. Duke pasur diagnozat e njohura, u gjykua per terapine diuretike duke lene torakocentezen per nje moment te dyte (edhe per disa arsye te tjera). Pacienti u kateterizua sepse ishte edhe nje problematike hipertrofie prostate. Ne 48 oret ne vijim kuadri shkoi ne permiresim dhe u vazhdua me doza te larta diuretikesh. Aktualisht pa oksigjen ne terapi, vazhdon me diuretiket. Shqetesimi kryesor qe ka eshte kateteri qe nuk e don.
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 12:40   #653
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Disa muaj me pare e kam pase shtruar per versament pleural dhe kuadri u zhbllokua me terapi diuretike. Aktualisht e ka shtruar nefrologu. Ne fakt edhe ne kete rast u preferua terapia diuretike. Duke pasur diagnozat e njohura, u gjykua per terapine diuretike duke lene torakocentezen per nje moment te dyte (edhe per disa arsye te tjera). Pacienti u kateterizua sepse ishte edhe nje problematike hipertrofie prostate. Ne 48 oret ne vijim kuadri shkoi ne permiresim dhe u vazhdua me doza te larta diuretikesh. Aktualisht pa oksigjen ne terapi, vazhdon me diuretiket. Shqetesimi kryesor qe ka eshte kateteri qe nuk e don.
kur thua kateter , referohesh tek sonda urinare??
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 12:55   #654
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,236
Thanks: 3,188
Thanked 2,492 Times in 1,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

nje rast meqe me kujtove kete tablau de decompensacion cardiaque
kisha nje grua italiane 75 vjece , mama italiane , nga ato qe qahet nga mengjezi deri ne darke dhe me gjithese kishte shume vajza, per te vetem djali quhej, per te , sikur shikonte perendine kur shikonte djalin ..
140 kg mama italiane dhe djali kur vinte i sillte pjata me makarona
Kishte shume probleme shendetesore dhe sapo kishte dale nga reanimacionin i kardiollogjise..
e shikonim qe fryhej dita dites
oho, thoja , prap po na ben probleme me zemren
keto qeshnin , po jo se fruhyet , shiko se cfare i sjelle djali per te ngrene cdo dite
jo jo, nuk eshte vetem shendet ,, eshte edhe oedeme
ej , ksihte 500 gr Lasilix , ja rris dozen deri ne 1 gr ne dite , asnje efekt
oh, ho , nuk e coj ne kardiollogji do tja dal vet
i fus te gjithe infermjeret ti gjejne damaret , po ku i gjendeshin damaret asaj te fshehura ne shtresat e dhjamit , asnjera nuk ja gjente
cte beja , duhej lasilix par injekcion
i vendos Lasilix 500 mg en ne pousse eletrike .24 ore nen cutanate ( sous cutané) dha nje sonde urinare per te dozuar urinen, dhe restrikcion hydrike dhe humbi 15 kg ne jave..

Thjesht per ata qe nuk kane damare lasilix mund te amdinistrohet sous cutané dhe ka thuajse te njejtin efekt

Ne po bejme nje si lloj eksperimentimi...keto kohet e fundit per amdinistrimin e ilaceve injektabile nepermjet rruges sous cutane
jemi shtyre nga shume raste , ku pacientet ne te shumetn e rasteve jane shume konfuz dhe i shkulin perfuzionet gje qe con ne komplikacione hemorragjike dhe ne te shumetn e rasteve duhen tranfsuzuar ...
ej nqs injeksioni eshte sous kutanée ,edhe po e shkulen nuk gjakosen dhe efekti i ilacit eshte gati identik me rrugen intra muskulare dhe intrveineuse

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 17-04-2018 nė 13:08
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 15:52   #655
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Sot vjen nje djal 36 vjec me hémorragjie, donte te vriste veten, por kishte gjetur nje metode te cuditeshme
E kishte care me thike skrotin e majte e kishte nxjerr testikulin dhe e kishte hedhur ne banjo, pastaj te njejten gje ben me te me te djathte dhe e hedh ne banjo...
Dhe vjen ne urgjence me temperature dhe hémorragjie dhe e operojne ne urgjence...
Cfare bejne njerezit, deri ku arrin cmenduria e pa imagjinueshme...
Ne nje farė menyre beri vetvrasje gjenetike
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 16:00   #656
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,925
Thanks: 1,520
Thanked 1,313 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Sot vjen nje djal 36 vjec me hémorragjie, donte te vriste veten, por kishte gjetur nje metode te cuditeshme
E kishte care me thike skrotin e majte e kishte nxjerr testikulin dhe e kishte hedhur ne banjo, pastaj te njejten gje ben me te me te djathte dhe e hedh ne banjo...
Dhe vjen ne urgjence me temperature dhe hémorragjie dhe e operojne ne urgjence...
Cfare bejne njerezit, deri ku arrin cmenduria e pa imagjinueshme...
Ne nje farė menyre beri vetvrasje gjenetike
Ti rrofsh, shumė tė faleminderit se unė po haja dhe bukė tani.
Mos vallė ka pasur ndėrmend qė ti heqi bajamet nga poshtė?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 16:30   #657
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,861
Thanks: 5
Thanked 3,864 Times in 2,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ti rrofsh, shumė tė faleminderit se unė po haja dhe bukė tani.
Edhe mua duke ngrene buke me kapi ky post mbreme.
Mire njeren se s'ka ditur gje, por si ja ka bere per te dyten? S'i ka dhembur e para?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 17:08   #658
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,994
Thanks: 4,483
Thanked 9,193 Times in 3,115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Edhe mua duke ngrene buke me kapi ky post mbreme.
Mire njeren se s'ka ditur gje, por si ja ka bere per te dyten? S'i ka dhembur e para?.....
oh me lot....
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 18:09   #659
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,038
Thanks: 11,712
Thanked 10,420 Times in 6,320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Edhe mua duke ngrene buke me kapi ky post mbreme.
Mire njeren se s'ka ditur gje, por si ja ka bere per te dyten? S'i ka dhembur e para?
Ju s'keni si ta dini sa tė dhėmbin.

P.s. e do barsaletėn pėr kėtė lloj dhėmbje?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 18:18   #660
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 12,577
Thanks: 9,510
Thanked 5,090 Times in 3,172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 286
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Raste "klinike" interessante lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur