Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-08-2019, 21:06   #181
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!
Akuza tė rėnda nga AAK – dyshojnė qė Rexhep Selimi i ka dhėnė informata Gjykates Speciale kundėr Ramushit


Gazeta Express
12 Gusht 2019 21:59

Deputeti nė Kuvendin e Kosovės nga radhėt e AAK’sė, Shkumbin Demaliaj, ka shpėrthyer me akuza nė njė shkrim nė Facebook ndaj homologut tė tij nga Lėvizja Vetėvendosje, Rexhep Selimi.

Selimi nė emisionin Frontal kishte kritikuar vendimin e Ramush Haradinaj pėr tė u mbrojtur nė heshtje nė Gjykatėn Speciale nė Hagė. Ai kishte thėnė se nė heshtje nuk mbrohet lufta e UĒK’sė.

“Gjeneral Manekeni i luftės qenka kthy nė ekspert tė drejtėsisė..!!”, ka shkruar Demaliaj.

“Tash po dėshiron me e mėsuar Ramushin qysh me u sjellur nė tė drejtėn e vet nė gjykatė..!!”

Demaliaj tutje ka akuzuar Selimin se nuk e ka mbrojtur fare luftėn e UĒK’sė, duke thėnė se “nuk ia ka ndi pėr atė punė”.

“Bile paske mbrri nė pozitėn e prokurorit qė me vlerėsu fajėsinė e Ramushit..!! Populli i Kosovės e ka vlerėsu mė sė miri dhe e din pafajėsinė e Haradinajt qė nga procesi i parė i ICTY-sė nė Hagė..!! I dyti dhe tani do tė triumfoj..!!”, ka shkruar tutje deputeti i AAK’sė.

Tutje Demaliaj ka akuzuar rėndė Selimin duke thėnė se mos ka bėrė ai ndonjė fabrikim kudnėr Haradinajt nė Gjykatėn Speciale.

“Haradinajt shumė tė kanė besuar (Ramushi e Dauti), por ti ua ke kthy shumė rrastė..!!”

Pastaj Demaliaj ka pėrdorur njė fjalor tė ndytė pėr votuesit e Rexhep Selimit.

“Ti pshu……a votat qė i merr..!! Marre..!!”

Por pėr kėtė kėrkoi falje menjėherė.

“Me falni miē pėr kėtė fjalėn e fundit por nga mllefi i paftyrėsisė sė Rexhės ndaj shokėve tė luftės e kam..!!”/Gazeta Express/

Keshtu jan keta UDB-ashet e vegjel te VETVENDOSJES REXHA e spiunon RAMUSHIT ALBINI me ter fuqin po perpiqet qe ti hyn sa ma fell ne b,yth IS IS AGATIT TE SERBIS me ba koalicion me ish pasardhsit e LKJ lidhjes te komunistve te jugosllavis tani quhen LDK

e disa ende mashtrohen ne keta mjerana
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 08:41   #182
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Demaliaj i AAK-sė pėrsėri e quan “manekin tė luftės” Rexhep Selimin e VV-sė, ia kujton se dikur i ikte LDK-sė e tash i shkon pas

nga:Gazeta Blic

Shkumbin Demaliaj, deputet i AAK-sė, ka folur pėr statusin e tij nė Facebook me tė cilin e ka pėrfshirė deputetin e LVV-sė, Rexhep Selimin. Ndėr tjera, Demaliaj e quan Selimin edhe ‘manekin tė luftės’.

Nė Interaktiv tė KTV-sė, Demaliaj ka thėnė se nuk mund ta besoj se Selimi ka rėnė deri nė atė ‘derexhe’ pėr shkak tė disa votave duke thėnė pėr Haradinajn se “ndoshta ka frikė se ndihet fajtor”.

“Unė nuk jam pėrfshirė nė debat me atė. Unė kam shkruar nė statusin tim nė Facebook dhe mediat e kanė marrė. Ajo ėshtė personale e imja, nuk ėshtė debat mirėpo ėshtė e vėrtetė dhe shumė e dhimbshme duke dalluar njė gjeneral lufte dhe njė anėtar tė njė subjekti politik. Nuk e kam besuar se ai njeri mund tė vijė nė kėtė derexhe pėr shkak tė disa votave qė po mundohet t’i pėrfitojė nga dikush pėr tė sulmuar njerėzit nė atė formė, gjegjėsisht njerėzit qė i ka pasė mė tė afėrt, miq, edhe gjatė luftės. Nėse ėshtė nė pyetje pėr parti politike ia kishim dhėnė, si Aleanca. Ia kishim bo do vota edhe e kemi bėrė deputet njėherė por ka dhėnė dorėheqje sepse nuk ka dashur tė hyjė nė koalicion me LDK-nė e tash duke vrapuar pas LDK-sė ka harruar atė ēfarė ka ndodhė mė herėt. Dhe forma deklarative e tij ka qenė tej mase e dėmshme, jo vetėm pėr tė personalisht, por edhe pėr vetė kolegėt e tij tė UĒK-sė. Njė gjeneral i luftės tė deklarohet ashtu, me thėnė pėr tė [Haradinajn] se bėri ashtu-kėshtu. Ndoshta tani ai ndihet fajtor, atėherė nuk e dimė. Ai po ashtu ka thėnė se ‘UĒK-ja nuk mbrohet duke heshtur’”, ka thėnė Demaliaj.

Ai, po ashtu shtoi se “Ramush Haradinaj nuk ka shkuar nė Hagė si avokat i UĒK-sė, siē shprehet Demaliaj, “sepse ai direkt ėshtė thirrur si dėshmitar nė cilėsinė e tė dyshuarit dhe tash pėr formėn qė ėshtė paraqitur ku e din Selimi a ka deklaruar diēka Haradinaj apo jo”.

“Ndoshta gjykata ka elementet e veta dhe i ka thėnė Haradinajt qė nuk guxon tė interpretojė jashtė asgjė pėr ēfarė ėshtė thirr. Dhe tani me iu kap pėr fjalė dhe me thėnė ‘ndoshta ka frikė se ndihet fajtor. Kushdo qė do ta thoshte, nuk do t’ia merrnim pėr tė madhe por njė njeri i tillė si Rexhep Selimi me ra nė atė derexhe dhe me thėnė ashtu, nuk e kam mirėpritur edhe kam reaguar dhe do tė reagojė vazhdimisht nėse dikush sillet nė raport me ish-oficerėt e UĒK-sė pavarėsisht kush ėshtė ai, edhe nė qoftė se ka qenė komandant i pėrgjithshėm”, tha ai.

Nė pyetjen se a ka ngritur dyshime nėse Selimi ka dorėzuar prova nė Gjykatėn Speciale, Demaliaj ėshtė pėrgjigjur: “Ėshtė e vėrtetė se kam ngritur dyshime pėr shkak se i thotė [Haradinajt] se ‘ndoshta po ndihet fajtor’ dhe ky nuk ėshtė as polic, as gjyqtar pėr tė vendosur pėr fajėsinė apo pafajėsinė e dikujt. Nėse unė them pėr ty se ti je fajtor unė duhet tė kem prova. Nėse ai ka fakte atėherė le tė tregojė mos ka afruar ndonjė dėshmi”.

Demaliaj nė statusin e tij nė Facebook e ka quajtur “manekin tė luftės” Rexhep Selimin dhe nė Interaktiv tė KTV-sė ai pėrsėri e ka quajtur me tė njėjtin emėrtim, duke shtuar se ėshtė “djalė i hijshėm”.

“Manekin ėshtė edhe sot. S’po i bien asgjė tamam asnjėherė. Manekin ėshtė. Djalė i hijshėm”, ka thėnė Demaliaj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 16:14   #183
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!A u pajtuan nė Rahovec, Thaēi dhe Haradinaj?


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 21:26   #184
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Tahir Zemaj dhe Ramush Haradinaj

Incidenti mes grupit tė Tahir Zemajt dhe Ramush Haradinajt nė Gllogjan:


Kush ishte “Togeri” qė filloi rrahjen i pari?


Nga: N.Sh Mė: 17 gusht 2019 Nė ora: 16:30


Nė librin “Kėshtu foli Tahir Zemaj”, pėrmendet njė incident i cili ka ndodhur si pasojė e fėrkimeve, i cili jo veē Zemajn, por gjithė rajonin e Dukagjinit e ka mllefosur.

“Me 4 korrik 1998 urdhėrova qė ushtarėt Ismet Ēeku, Idriz Ukhaxhaj. Petrit Lokaj dhe Azem Gashi tė kryenin detyrėn e pranimit qė erdhi nga Shqipėria nė fshatin Pacaj. Gjatė rrugės, nė fshatin Irzniq kanė hasur nė pengesa nga njė njėsit i UĒK-sė, i komanduar nga njė person me pseudonimin “Toger””, thuhet nė libėr.

Zemaj shkruan se, grupi i tij nuk ishte i njohur me atė pseudonim dhe atė person.

“Sipas dėshmive tė ushtarėve, ata janė urdhėruar tė paraqiten nė shtabin e UĒK-sė nė Gllogjan. Aty, Ismet Ēeku ka deklaruar se Haradinaj e ka pritur mirė duke i thėnė se “ti nuk ke nevojė pėr leje dhe mund tė vazhdosh rrugėn bashkė me luftėtarėt e tjerė”, por sapo ka dalė, ka filluar njė ngatėrresė, gjatė sė cilės dy ushtarė janė plagosur me armė zjarri, ndėrsa dy tė tjerėt janė lėnduar nga dhunimi fizik”, shkruan nė libėr.

Sipas librit thuhet se, ushtarėt kanė deklaruar se nė aktin e plagosjes ka marrė pjesė edhe vet Ramush Haradinaj.

“Fillimisht ushtarėt janė goditur me sende tė forta nga “Togeri”, por edhe nga Ramushi bashkė me vėllain e vet. Mė pas luftėtarėt janė detyruar nga kėta persona tė largohen nga Gllogjani dhe tė kthehen nė drejtim tė Isniqit. Ata janė zhveshur dhe detyruar tė ecin para njė makine qė i ndiqte nga prapa, makinė tė cilėn e ngiste “Togeri”. Nė Isniq kanė mbėrritur rreth orės 22, pas pak ka mbėrritur edhe Ismet Ēeku i plagosur nė krah tė djathtė me armė zjarri, Azem Gashi nė kėmbėn e djathtė po me armė zjarri, Idriz Ukėhaxhaj i lėnduar nė pjesėn e prapme tė kokės, Petrit Lokaj me lėndime mė tė lehta”, thotė Zemaj nė libėr.

Sipas tij, nė deklaratat e tyre thuhet se sulmuesit i kanė fyer rėndė dhe se gjatė kohės kanė pėrdorur shprehje ofenduese nė drejtim tė Institucioneve tė Republikės sė Kosovės.

“Menjėherė, bashkė me disa bashkėpunėtorė, jam nisur pėr nė Gllogjan pėr tė sqaruar ngjarjen. Nė bisedė me Ramushin, ai ka kėrkuar falje dhe i ka arsyetuar ato veprime si njė gabim, qė kishte rrjedhė nga disa sjellje tė luftėtarėve – krejtėsisht njė gjė e paqartė. Duhet saktėsuar edhe njėherė se luftėtarėt kanė mbėrritur nė Isniq tė zhveshur, tė gjakosur, pa automjetin, pa paratė qė kishin marrė me vete, para personale. Mė vonė, Ramushi m’i ktheu rrobat e ushtarėve, por jo paratė, automjetin dhe armatimet. Ky incident, kaq i rėndė, ra nė sy pėr shumė keq nė tė gjithė Rrafshin e Dukagjinit, madje ka shkaktuar njė tronditje shumė tė madhe. Personalisht kam qenė tepėr i fyer, i lėnduar nga ky incident. Ė mendimet e mia vinin gjithfarė idesh, por njė s’e kam lejuar kurrė t’i afrohet mendjes time: kundėrpėrgjigjen me forcė ! Kam pasur mundėsi dhe forca tė mjaftueshme pėr t’u pėrballur me ta, por i isha betuar vetvetes, qė forcat e mia do tė pėrdoreshin vetėm pėr luftė kundėr okupatorit”, thuhet nė librin “Kėshtu foli Tahir Zemaj”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 21:20   #185
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


A u pajtuan nė Rahovec, Thaēi dhe Haradinaj?


nese shqiptaret i zgjidhin punet ne kete menyre per t'u zgjidhur kane. mjere ky popull se nga kush varet.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 23:58   #186
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Kunata e Ramush Haradinajt porosit 305 telefona luksozė para zgjedhjeve

Mė: 21 gusht 2019 Nė ora: 23:53


Pas kėrkesės sė bėrė nga kunata e Ramush Haradinaj, Telekomi i Kosovės do tė shpenzojė 207 mijė euro pėr blerjen e 305 telefonave tė menēur.

Vesmira Haradinaj, kunata e kryeministrit nė detyrė, Ramush Haradinajt, e punėsuar nė mėnyrė kundėrthėnėse nė Telekomin e Kosovės pėr blerjen e 305 telefonave.

Siē pėrshkruhet nė kėtė dokument, titulli i lėndės sė kontratės dhe natyra e lėndės ėshtė furnizimi me telefona mobil pėr nevoja tė telekomunikimit.

Blerja e 305 telefonave mobil nuk ka qenė e planifikuar mė parė, andaj Telekomi i Kosovės ka dhėnė njė arsye.Telekomi i Kosovės i kishte planifikuar tė shpenzonte 171 mijė e 800 euro pėr blerjen e kėtyre telefonave, mirėpo ofertat kanė ardhur mė tė larta. Oferta mė e lirė ishte nga kompania “Zone Mobile”, e cila ishte rekomanduar pėr kontratė nė vlerė prej 207 mijė e 733 euro. Pronar i kėtij biznesi qė e ka fituar kontratėn nga Telekomi i Kosovės ėshtė Alban Limani.

Me anė tė kėsaj kontrate parashihen tė blihen telefonat mė tė shtrenjtė nė treg.

Llojet e telfonave mobil tė menēur janė; Samsung Galaxy Note 9, 10 copė, Samsung Galaxy S9+, 5 copė, Samsung Galaxy S9, 6 copė, Samsung Galxy S8, 68 copė, Samsung Galaxy A5, 50 copė, iPhone XS Max, 10 copė, iPhone XS, 5 copė, iPhone X, 131 copė, iPhone 8, 14 copė dhe iPhone 8+, 6 copė. Vlera totale e kėtyre telefonave arrin shifrėn e 207 mijė e 733 euro.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 09:17   #187
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!
“Taksa ndaj Serbisė goditi xhepat e kosovarėve”

Gazeta Express
24 Gusht 2019 9:31

Ish-kryetari i Odės Ekonomike tė Kosovės, Safet Gėrxhaliu, vitin 2019-tė po e cilėson si vit tė dėshtimeve ekonomike.

Sipas tij, vitet 2018-2019 janė vitet mė fatale pėr ekonominė.

Gėrxhaliu nė njė intervistė pėr Ekonomia Online ka pėrmendur disa indikatorė tė cilėt tregojnė gjendjen aktuale ekonomike nė vend, transmeton Klan Kosova.

“Viti 2019 ka qenė bashkėrisht me vitin 2018, vitet mė fatale pėr zhvillim ekonomik. Ju po e shihni nė ēfarė trendi janė investimet e huaja direkte, ēfarė trendi dhe niveli ėshtė imazhi i Kosovės”.

Gėrxhaliu tha se shkalla e ulėt e papunėsisė, rėnia e investimeve, largimi i tė rinjve e kanė sjellė Kosovėn nė njė pikė kritike.

“Ka shumė arsye pėr ta quajtur njė vit tė dėshtimeve ekonomike se sa njė vit tė ekonomisė, vetė faktin qė e kemi kėtė shkallė tė papunėsisė, e kemi njė rėnie tė investimeve tė huaja, vetė fakti qė kemi njė largim tė tė rinjve nga Kosova dhe me vetė faktin qė imazhi i Kosovės ėshtė nė pikėn mė kritike qė nga paslufta, besoj janė argumentet mė tė mira tė cilat e dėshmojnė se sa e dėmshme ka qenė kjo Qeveri dhe sa ka qenė njė frazė utopike ajo frazė e quajtur vit i zhvillimit ekonomik”.

Ai ka renditur edhe dėshtimet e Qeverisė Haradinaj.

“Nė rend tė parė duhet tė kuptohet qė mbi interesat e shtetit nuk mund tė vihet asnjėherė interesi i partive politike dhe i grupeve tė caktuara. Kjo Qeveri karakterizohet shumė mė tepėr me humbje tė kohės pėr tė gjet masa pėr ripopullizėm se sa substancė pėr zhvillim ekonomik. E pėrdorėn taksėn ndaj Serbisė si njė mekanizėm popullist mirėpo besoj qė efektet e kėsaj takse janė multidimensionale nė kontekstin negativ pėr Kosovėn”.

E duke folur pėr taksėn e vendosur ndaj produkteve serbe, Gėrxhaliu thotė se ka rritje enorme tė importeve, por ka pėrmendur qytetarin i cili thotė se preket drejtpėrdrejtė nga kjo taksė.

“Nė rend tė parė ekzistojnė indikatorėt matės tė efekteve tė kėsaj takse dhe dy shtyllat kryesore qė tė maten efektet ėshtė se a kemi rritje tė eksporteve dhe a kemi rėnie tė importeve nga jashtė dhe ajo ēka ndodh nė Kosovė ėshtė qė kemi rritje enorme tė importeve dhe pothuajse tė njėjtin nivel tė eksporteve, nė rend tė dytė masa tė tilla gjenerojnė inflacion qė godet nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė qytetarin dhe sektorin privat, mbi tė gjitha ėshtė njė masė qė e motivon dhe forcon ekonominė green ose tė kriminalizuar dhe kur krejt kėsaj i shtohet aspekti politik ku ėshtė humbur besimi i sponsorėve tė Pavarėsisė sė Kosovės dhe vendeve aleate evropiane dhe SHBA-sė, ėshtė dėmi mė i madh qė i ėshtė bėrė Kosovės dhe besoj qė ėshtė penalltia mė e mirė qė ju ka servuar Serbisė”.

Njohėsi i rrethanave ekonomike, Safet Gėrxhaliu, akuzon Qeverinė nė dorėheqje se ka prekur rezervat shtetėrore pa nevojė dhe ka shpėrndarė para pa kritere.

Lėvdata ka drejtuar drejt Qeverisė paraprake.

“Qeverinė paraprake e karakterizon njė dialog i mirėfilltė publiko-privat, njė partneritet me Brukselin dhe Uashingtonin, por edhe me vendet e rajonit, mbi tė gjitha e karakterizon njė disiplinė financiare e cila pėr fat tė keq nuk ėshtė bartur nė kėtė Qeveri. Sot cenohen rezervat shtetėrore, shpėrndahen para pa kritere, vetėm nė bazė tė meritokracisė, sot mungon pėrgjegjėsia institucionale dhe individuale, nėse kėto janė virtyte pozitive atėherė le t’i gėzoj kjo Qeveri”.

“Nė Kosovė mė nuk dėgjohen rekomandimet e sponsorėve tė Pavarėsisė dhe tė miqve ndėrkombėtar dhe nė kėtė drejtim jemi duke humbur edhe atė mbėshtetje qė kemi pasur nga ta falė njė popullizimi i cili pėr fat tė keq e ka njė kalitje 3 vjeēare me rastin e Demarkacionit me Malin e Zi dhe ky avaz do tė vazhdojė edhe mė tutje por duhet tė jetė shumė sfiduese pėr Qeverinė e ardhme pėr shkak se problemet e grumbulluara nė kėtė mandat do tė jenė vėshtirė pėr t’i zgjidhur sa qė do tė shkojė edhe njė mandat qeveritar pėr tu marrė me kėto vendime kinse tė mėdha qeveritare qė ngufatin ardhmėrinė e Kosovės dhe tė qytetarėve tė saj dhe Kosova mė tutje do tė shndėrrohet nė njė shtet pėr tė ikur, jo pėr tė qėndruar”.

Ai thotė se Kosova duhet tė jetė e fokusuar nė edukim, duhet ta ketė target ė ekonomik, por mbi tė gjitha bazuar nė sundim tė rendit dhe ligjit.

“Derisa nė njė shtet kemi anarki dhe nuk kemi sundim tė rendit dhe ligjit dhe pėrgjegjėsi institucionale dhe individuale ne do tė premtojnė, por realizimi i tyre do tė jetė vetėm njė dėshirė qė nuk do tė realizohet, nėse vėrtet mendohet qė Kosova ta ndėrtojė ardhmėrinė duhet tė jetė e fokusuar nė edukim, duhet ta ketė target ė ekonomik, por mbi tė gjitha bazuar nė sundim tė rendit dhe ligjit, ndryshe do tė na pėrsėritet njė fat i padėshiruar ku vėrtet aspekti social do tė jetė njė bombė e kurdisur qė nuk do t’i bėjė nder ardhmėrisė sė saj”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 00:36   #188
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj: Gabova shumė me kėtė vendim qė mora si kryeministėr

Mė: 27 gusht 2019 Nė ora: 00:07


Pėr herė tė parė, kryeministri nė detyrė Ramush Haradinaj e ka pranuar se rritja e pagės pėr veten ka qenė gabim.

E ka bėrė kėtė nė Interaktiv tė KTV-sė.

“Kam bėrė gabim. Kam bėrė njė lėshim procedural realisht, se nuk e kam ditur as si rritet paga”, ka thėnė Haradinaj, qė ka insistuar se kjo nuk ėshtė pjesė e fushatės sė tij.

Ai ka thėnė tutje se “megjithatė nga Ligji pėr Paga qė hyn nė fuqi mė 1 nėntor, vetėm njė pagė ėshtė zvogėluar, ajo e kryeministrit”.

“Kam tė hyra mė shumė se sa qė i shpenzoj aktualisht”, ka thėnė Haradinaj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2019, 22:12   #189
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Eliza Hoxha pėr Ramush Haradinajn: Absurde tė kėrkojė vota, u dorėzua – Gjykata Speciale thėrret kurdo


Kosova Ime Lajme

Eliza Hoxha nga Partia Demokratike e Kosovės, ka thėnė se Kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, ia dha postin e kryeministrit atij tė AAK-sė Ramush Haradinajt nė mandatin e kaluar, porse ky i fundit u dorėzua para proceseve tė mėdha.

Hoxha nė Analizėn Zgjedhore tha se pėr Haradinajn ėshtė absurde tė kėrkojė vota prapė pasi vet dha dorėheqje duke refuzuar pėrballjen me Gjykatėn Speciale, njofton Klan Kosova.

”Njė virtyt i madh njerėzor ėshtė kur ja fal postin e kryeministrit dikujt. Kadri Veseli ia ofroi postin Ramush Haradinajt dhe ai pati pėr tu pėrballė mė Gjykatėn Speciale. Ramush Haradinaj ka qenė nė mandat pėr tu ballafaquar me ēėshtjet pėr tė cilat ka marrė zotimin dhe ėshtė dorėzu. Ėshtė absurde me dalė dhe me kėrku votė pėr kryministėr sepse Gjykata Speciale e thėrret kurdo”.

”Njėherė kanė qesh me kėtė ēėshtje, vazhdojnė me besu qė Kadri Veseli nuk mund ta bėjė dhe nuk e ka seriozisht por them qė kėto ndryshime sado tė vogla qė kanė nisur tė bėhen janė duke ndodhur nė PDK. Nė krejt kėtė pjatė tė korrupsionit e nepotizmit janė tė zhytyr tė gjithė, krejt janė tė ngjym ngapak. Pėr mua ėshtė moment reflektimi pėr tu kthy nga e mbara. Kadri Veseli ka guxim, e ka dėshmu dhe do tė vazhdojė ta bėjė. Lufta ndaj korrupsionit nuk ėshtė diēka qė bėhet brenda natės por ėshtė proces dhe kėrkon kohė tė bėhet”.

”Ėshtė partia e Kadri Veselit qė ua ka hapur dyert tė rinjve e tė rejave. Ky ėshtė njė ndryshim kualitativ pėr fillim tė njė sistemi vlereror. Ne atakuar edhe ėshtė mundu me atė lloj gjuhe pėr shkak tė kaluarave tė partive tė caktuara, me i zhbė edhe vlerat qė dikush e prezenton. Ėshtė shumė e lehtė tė qėndrosh larg e tė kritikosh por njė moment ti don dhe qė aktivizmin tėnd social e ēon aty ku do. Guximit pėr t’i ēuar proceset deri nė fund dhe pėrmbylljen e dy proceseve madhore pėr tė mos u pėrballur qytetarėt me kėto cėshtje cdo ditė”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 22:32   #190
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Publikohen mesazhet: AAK-ja ua mbush karburant veturat qytetarėve tė Deēanit, shihni kolonėn e gjatė

Nga: N.Sh Mė: 3 tetor 2019 Nė ora: 15:15

Kolona e gjatė nė pikėn e karburantit

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, ka ftuar qytetarėt e Deēanit dhe anėtarėsinė e saj qė tė marrin pjesė nė tubimin e tyre nė Prishtinė.

Me kėtė rast, zyrtarė tė kėsaj partie anėtarėsisė sė saj ju kanė thėnė se secila veturė qė shkon nė Prishtinė, do tė marrė 3-4 persona me veti ndėrsa karburant do ta mbush partia.

Pas kėsaj, ka reaguar kandidati pėr deputet i LDK-sė, Armend Zemaj, i cili i fton qytetarėt e Deēanit qė mos ta shesin votėn e tyre pėr 20 litra naftė.
Image
Mesazhi i publikuar

“O njerke tė mirė mos u bėni te shkrete mos e shitni nderin pėr 20 litra naftė, mos e ofendoni familjen tuaj e Deēanin. Ato janė paret e juaja tė vjedhura pėr dy vite qeverisje. Tash po ju vjedhin edhe dinjitetin.

Ju ka ardhė fundi PAN-ista..

LDK po vjen si drita e hajnat nė burg, e ju do tė ēliroheni nga krimi e korrupsioni”, ka shkruar Zemaj i cili ka publikuar mesazhin dhe fotografitė e kolonės sė gjatė duke pritur qė tė mbushėn karburante nė njė pompė nė Deēan.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 22:58   #191
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,816
Thanks: 11,236
Thanked 6,120 Times in 2,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Llap, politikanėt tanė shumieca ( mbi 90%) nuk ka nga ta qė nuk e kanė kėrkuar sė pakut nga njė gisht ( tė fėlliqtė - s'po ia pėrmendi emrin cka ).

Nga krahu i luftės, Ramushi ( ka edhe shumė tė tjerė Limaj, Sami Lushtaku, Vesel Aruēi ( nėse ke dėgjuar pėr tė ) e shumėtė tjerė pra ) ėshtė personi pėr tė cilin kam respekt ( sic kam respekt pėr tė gjithė ata qė ia kthyen pushkėn shkaut ) pushka e tė cilit ėshtė me emėr, me za, dmth ka pasur njė pushkė me vepra, me bagazh veprimi ...
Prandaj kam respekt pėr tė. Kjo ishte pjesa e luftės.
Por trimėrinė e tregoi edhe si kryeministėr: ia futi Serbisė 100%, e bėri ligjin pėr Trepcėn dhe e formori ushtrinė e Kosovės!
Kija inati, Llap, po mos ia ha hakun!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 23:14   #192
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Llap, politikanėt tanė shumieca ( mbi 90%) nuk ka nga ta qė nuk e kanė kėrkuar sė pakut nga njė gisht ( tė fėlliqtė - s'po ia pėrmendi emrin cka ).

Nga krahu i luftės, Ramushi ( ka edhe shumė tė tjerė Limaj, Sami Lushtaku, Vesel Aruēi ( nėse ke dėgjuar pėr tė ) e shumėtė tjerė pra ) ėshtė personi pėr tė cilin kam respekt ( sic kam respekt pėr tė gjithė ata qė ia kthyen pushkėn shkaut ) pushka e tė cilit ėshtė me emėr, me za, dmth ka pasur njė pushkė me vepra, me bagazh veprimi ...
Prandaj kam respekt pėr tė. Kjo ishte pjesa e luftės.
Por trimėrinė e tregoi edhe si kryeministėr: ia futi Serbisė 100%, e bėri ligjin pėr Trepcėn dhe e formori ushtrinė e Kosovės!
Kija inati, Llap, po mos ia ha hakun!
inati sja kam hiq sepse ka qen luftar i madh por keto qe i ke cek ti si te arritura te rambos asnjeren as tjetren se ka ba ramboja ata e din edhe ti po ja paske fut kot
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 23:21   #193
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,816
Thanks: 11,236
Thanked 6,120 Times in 2,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
inati sja kam hiq sepse ka qen luftar i madh por keto qe i ke cek ti si te arritura te rambos asnjeren as tjetren se ka ba ramboja ata e din edhe ti po ja paske fut kot
Besoj e ndoqe ( s'di sonte e mbrėmė ) kur dikush tha:

* Kur iu vu taksa serbisė 100 % tanė ( tė gjithė ) bajshin yrysh:unė e bana, unė e bana, ... kur thanė jo valla takasa duhet tė hiqet: tanė e khtyen e thojshin: ramushi e ka ba!!!

Je kapur me tė tė ligun Llap. ( Mirė Vetėvendosjen nuk po e do, banu me Milaimin se puna e kėtyne tuve e pat - zoti tė lashtė shnosh pėr ta. )

Ramushi asht trim. Gjithmė kėshtu i kam zgjedhur shokėt trima.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 13:28   #194
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Qe tha njoni... Mitrovica bashkohet kur i bashkon buzet Ramushi.

Dmth kurre.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2019, 13:48   #195
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,081
Thanks: 8,051
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Qe tha njoni... Mitrovica bashkohet kur i bashkon buzet Ramushi.

Dmth kurre.
Merita e tij gjigande asht se ua mbylli gojen 4 serbeve : taci, rama,veseli dhe vellau i tyne, vucici.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 08:04   #196
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Mali i Zi nis rrėnimin e staneve tė kosovarėve nė kufi, shqetėsohen banorėt


Ramiz Gėrvalla, pėr ēdo vit, verėn e kalon kėtu nė Bjeshkėn e Ishtedimit. Ai dhe banorė tė tjerė numėrojnė dekada prej kur familjarėt e tyre kishin ndėrtuar stane nė kėtė bjeshkė, e cila gjendet nė zonėn kufitare me Malin e Zi.

Gervalla, kėtė javė, e ka parė tė rrėnuar stanin e tij, gjė qė e ka dėshpėruar shumė.

Banorėt kanė thėnė se asnjėherė nuk kishin pasur probleme nga shteti malazez, andaj kishin vazhduar me ndėrtime tė reja.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 22:53   #197
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,334
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Kah po shkon moj zannn
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:06   #198
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,816
Thanks: 11,236
Thanked 6,120 Times in 2,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Kah po shkon moj zannn
Mos u ban hakmarrės Llapi!
Kėto postime po i ban pėr inati, se para do ditėsh Ramushi tha pėr Kadri Veselin "nuk i pret sakica nė ni vend"! Me njė fjalė i bie, se kishe Kadria asht taralaq!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:22   #199
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,259
Thanks: 7,142
Thanked 3,323 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 03:13   #200
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,489
Thanks: 1,695
Thanked 2,287 Times in 1,200 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Nuk me pelqen Rap por kur degjoj kenge te tilla qe 'flasin shqip' mendoj se kjo rrym i perket shqiptareve aq sa ju perket edhe zezakeve te amerikes. Te dy kan shum per te thene per padrejtesi. Percjellja e mesazhit me rim dhe energjia qe perdoret ne kenge te tilla besoj se ben per vete edhe ata, si une, qe nuk e pelqejne kete rrym.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur