Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2018, 11:58   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,315
Thanks: 6,597
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Njė vajzė qė erdhi nga Europa nė Kosovė pėr ta kėrkuar babain, ėshtė varrosur dje

Njė vajzė 24 vjeēare ka vdekur ditė me parė nė Kosovė. Ajo kishte ardhur nga vendet e Evropės pėr tu takuar me familjen e saj nė Prishtinė, por kjo e fundit e kishte refzuar vajzėn.
Historinė e dhimbshme tė kėsaj vajze e ka treguar avokatja Xhevahire Klöppner, pėrmes rrjetit social Facebook
Me poshtė e gjeni tė plotė rrėfimin e avokatės pėr vajzėn e panjohur:
Te nderuar FB. shok, shoqe, miq. Sot kam qen e AUTORIZUAR te vorrosi nje vajz te re 24 vjeqare.
Historin e saj nuk e di, por kam qen qe nga e premtja shum e shqetsuar dhe e merzitur per vajzen e panjohur.
Nje vajz e re para 2 vitesh deshionte te vinte ne Kosove, ta takonte babain e saj, deshironte ti ti takonte Kosoves. Edhe perkunder deshires se saj te madhe te integrohej ne familje… nuk hasi ne mirekuptim sipas gjitha gjasave.
Kerkesen per strehim/azil iu refuzua nga organet kompetente per qeshtje te azilit ne Kosov. Ajo qendronte edhe me tutje ne te zez, pa letra ne Kosov.
Kjo vajz per mua e pa njohur edhe pse ishte e besimit krishter e mori besimin musliman dhe donte patjeter te jetonte ne Kosov te babi i saj. Me shume nuk e di historin e saj. Nena e saj shtetase e EU me autorizoj te marr pergjegjsin dhe te respektoj deshiren e fundit te vajzes se saj, te vorroset si muslimane.
Une nuk kam mund ket kerkes ta refuzoj, pasiqe nena e saj as nuk e dinte gjuhen shqipe, as traditen shqiptare te vorrimi por as nuk i dinte adetet e ceremonis se vorrimit te fes muslimane.
I falenderohem perzemersisht Zuhdi Hajzeri dhe Hoxhes se Xhamis se madhe ne Prishtin per perkrahjen dhe zemergjersin e tij per te realizuar deshiren e vajzes se panjohur.
VAJZA E PANJOHUR 24 vjeqare u vorros vetem disa ore para legjendes se Futbollit kosovar Fadil Vokrri ne Arberi te Prishtines.
Ne varrim e VAJZES SE PANJOHUR sishte askush…perveq Hoxhallareve (2 HOXHE) dhe njerzve qe i paguam per te hap dhe mbyll vorrin….natyrisht isha edhe une aty.
Nena e saj me lut ne ZOT dhe gjdo gje qe kam ne jet , qe ti permbush deshiren e vajzes se saj , te vorroset ne Prishtin. Vajza e panjohur eshte fajtore pse erdh ne Kosov…ashtu thojn kosovaret.
Megjithate ajo tani pushon e qet ne dheun e Kosoves, nuk ka mall, ka ardh ne vendin dhe ka hy ne dheun e prejardhjes se saj.
E shtroj pyetjen sa ka dinjitet dhe vler nje NJERI ne Kosove?
Une sot i pagova 375€ per vajzen e panjohur ne Bashksin Islame.
Nenes se vajzes se panjohur ju kishte bllokuar konto, se deri sa ka ardh tek une ka pagu te holla ne Spital per medikamenta edhe pse vajza e panjohur nuk kishte as 1% shans te mbijetonte.
Ku eshte humaniteti yne?
Ne kena qen dikur human, i kemi ndihmuar te tjerve, qka ka ndodh me ne?

Perveq €€€€€ nuk vlen asnje e mir tjeter.
Jam e merzitur per ty VAJZ E PANJOHUR- te qoft i leht dheu i gjyshreve tu, gjoja me prejardhje fisnike? Po e kerkoj fisnikrin dhe humanitetin, solidaritetin…..
Sot per her te par e pash se te gjith i kishin VORRET e njejta edhe HOXHA te gjithve po ju knojke ARABISHT.
Me ne fund perseri u gzova, ishte sukses i madh per 375€ me mbulu me dhe VAJZEN e panjohur, se me siguri as ne dheun e zi skish mujt me hy pa €€€€€€.
LUTUNI PER VAJZEN E PANJOHUR.
_______________________________________
http://www.gazetaexpress.com/lajme/n...ur-dje-546844/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2018, 12:12   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,501
Thanks: 12,095
Thanked 10,741 Times in 6,540 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 554
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Shkrim i stisur mė duket mua.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2018, 12:18   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,315
Thanks: 6,597
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shkrim i stisur mė duket mua.

Ka mundesi te jete i stisur.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 12:42   #4
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,415
Thanks: 3,364
Thanked 2,650 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Edhe une skuptova gje, me aq pak kuptova ishte se si donte te vdiste si muslumane
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 13:17   #5
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,588
Thanks: 5,919
Thanked 6,993 Times in 4,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 318
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shkrim i stisur mė duket mua.
kjo histori eshte e vjeter. keshtu eshte kur martohen shqiptaret me dy gra
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:48   #6
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Avokatja tregon pse erdhi nė Kosovė vajza lituaneze, qė vdiq nė rrethana tė dyshimtaPas vdekjes nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės, nė rrethana tė dyshimta, tė 24 vjeēares me nėnshtetėsi tė Lituanisė, Policia e Kosovės ka dhėnė detaje tė reja pėr rastin.

“E njėjta ka hyrė dy herė ilegalisht nė Republikėn e Kosovės, nė njėrin rast pėrmes Aeroportit Ndėrkombėtar ‘Adem Jashari’. Bazuar nė marrėveshjen pėr riatdhesim, kjo shtetase e huaj ėshtė deportuar pėr nė shtetin e Austrisė, prej nga edhe kishte ardhur nė republikėn e Kosovės”, thuhet nė njoftimin e Policisė sė Kosovės.

Avokatja Xhevahire Kloppner, e cila ėshtė autorizuar pėr rastin nė fjalė nga e ėma e sė ndjerės, pėr RTV Dukagjinin, jep versionin e saj pėr rrjedhėn e ngjarjes.

“Kur e ka parė babai se vajza e kishte seriozisht ardhjen e saj nė Kosovė pėr tė jetuar, ėshtė distancuar dhe nuk e ka pranuar nė shtėpi. Vajza prapė se prapė ka dashtė me jetue nė Kosovė, sepse e ndjente veten shqiptare”, tregon avokatja Kloppner.

Avokatja tregon mė tej se Elita kishte kėrkuar edhe azil, por nuk i ėshtė pranuar.

“Ajo ka refuzuar tė kthehet por ka kėrkuar azil, por edhe azili i ėshtė refuzuar nga Drejtoria pėr Azil dhe Migrim”, shprehet mė tej avokatja Xhevahire Kloppner.

24 vjeēarja Elita Barisaite, vdiq nė QKUK nga plagėt e marra, pa pasur afėr asnjė nga familjarėt e saj.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ragnar pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 11:50   #7
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

23 vjeēarja qėndron ilegalisht nė Kosovė, tenton vetvrasjen me bombolė gazi

Njė femėr ka tentuar vetvrasjen duke djegur veten me bombolė gazi. Ngjarja ka ndodhur pas mesnatės, nė Prishtinė.

Burime tė Indeksonline kanė bėtė tė ditur se bėhet fjalė pėr njė 23 vjeēare, e cila ka nėnshtetėsi austriake.Po tė njėjtat burime tregojnė se prindi i vajzės Elita Barisaite, Sami Hulaj i cili jeton nė Prishtinė ka thėnė se e bija ishte deportuar nė Austri dhe nuk ka kontakte me tė.
Sipas burimeve, 23 vjeēarja ka qenė duke qėndruar ilegalisht nė Kosovė.

Deri mė tani ėshtė intervistuar personi me emrin Rexhep Kastrati, ku sipas burimeve tė Indeksonline, vajza kishte qėndruar nė banesėn e tij dhe kishte tentuar vetvrasjen pikėrisht para banesės sė tij, nė rrugėn “UĒK”, nė kryeqytet.I dyshuari ėshtė liruar dhe rasti ėshtė duke u hetuar mė tutje.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:51   #8
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,440
Thanks: 170
Thanked 2,240 Times in 1,214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 241
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...Vajza austriake qė vdiq nga zjarri po kėrkonte babanė kosovar, nėna e saj ngre dyshime

Elita Barisaite nga Austria, dy vjet mė parė, kishte ardhur nė Kosovė qė tė bashkohej me babanė e saj biologjik, kosovar. Por, dy vjet pas, ajo vdiq nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės, duke luftuar e vetme me pasojat e djegieve qė pėsoi nė banesėn e saj, nė Prishtinė.

Rreth 10 ditė mė parė, Elita ishte gjetur e djegur nė njė banesė nė rrugėn “UĒK”, nė Prishtinė.


Gjatė trajtimit mjekėsor, autoritetet e kishin njoftuar nėnėn e saj austriake, e cila jeton nė Austri. Ajo kishte ardhur t’i qėndronte pranė tė vijės, deri nė ēastine fundit.

Por, pas varrimit tė sė bijės, nėna fatkeqe u kthye nė Austri me dyshimet se zjarri nė tė cilin pėsoi e bija nuk ka qenė thjesht njė aksident.

Avokatja e saj Xhevahire Kloppner tregoi se nėna e Elitės sė ndjerė dyshon se vajza e saj ishte viktimė e njė krimi tė organizuar.

Fillimisht, policia e ka trajtuar rastin si vetėvrasje nė tentativė, por meqė viktima ka ndėrruar jetė, nė konsultim me prokurorin, rasti po hetohet si vdekje e dyshimtė.

Policia ka intervistuar disa persona lidhur me kėtė rast, ndėrsa nė Prokurorinė e Shtetit thonė se ende nuk kanė nisur hetime tė veēanta kidhur me kėtė rast, njofton Illyria. Avokatra Kloppner tregoi se Elita kishte ardhur nė Kosovė nga dėshira qė ta njohė babain e familjen e tij dhe qė tė jetonte nė Kosovė, por ajo nuk ishte e mirėpritur nga babai biologjik.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:56   #9
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,315
Thanks: 6,597
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Avokatja tregon pse erdhi nė Kosovė vajza lituaneze, qė vdiq nė rrethana tė dyshimtaPas vdekjes nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės, nė rrethana tė dyshimta, tė 24 vjeēares me nėnshtetėsi tė Lituanisė, Policia e Kosovės ka dhėnė detaje tė reja pėr rastin.

“E njėjta ka hyrė dy herė ilegalisht nė Republikėn e Kosovės, nė njėrin rast pėrmes Aeroportit Ndėrkombėtar ‘Adem Jashari’. Bazuar nė marrėveshjen pėr riatdhesim, kjo shtetase e huaj ėshtė deportuar pėr nė shtetin e Austrisė, prej nga edhe kishte ardhur nė republikėn e Kosovės”, thuhet nė njoftimin e Policisė sė Kosovės.

Avokatja Xhevahire Kloppner, e cila ėshtė autorizuar pėr rastin nė fjalė nga e ėma e sė ndjerės, pėr RTV Dukagjinin, jep versionin e saj pėr rrjedhėn e ngjarjes.

“Kur e ka parė babai se vajza e kishte seriozisht ardhjen e saj nė Kosovė pėr tė jetuar, ėshtė distancuar dhe nuk e ka pranuar nė shtėpi. Vajza prapė se prapė ka dashtė me jetue nė Kosovė, sepse e ndjente veten shqiptare”, tregon avokatja Kloppner.

Avokatja tregon mė tej se Elita kishte kėrkuar edhe azil, por nuk i ėshtė pranuar.

“Ajo ka refuzuar tė kthehet por ka kėrkuar azil, por edhe azili i ėshtė refuzuar nga Drejtoria pėr Azil dhe Migrim”, shprehet mė tej avokatja Xhevahire Kloppner.

24 vjeēarja Elita Barisaite, vdiq nė QKUK nga plagėt e marra, pa pasur afėr asnjė nga familjarėt e saj.

Babai i saj dhe Drejtoria per Azil dhe Migrim bartin pergjegjesine per vdekjen e kesaj 24 vjeēareje.
Kjo drejtoria e azilit u ka dhan status refugjati gylenisteve kurse i ke refuzue statusin shqiptares Elita Barisaite.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 12:41   #10
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,442
Thanks: 10,256
Thanked 5,573 Times in 3,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Babai i saj dhe Drejtoria per Azil dhe Migrim bartin pergjegjesine per vdekjen e kesaj 24 vjeēareje.
Kjo drejtoria e azilit u ka dhan status refugjati gylenisteve kurse i ke refuzue statusin shqiptares Elita Barisaite.
Fajet i ka dhe nena e vajzes qe ka sjell nje femije ne jet me nje debil shqipetar "gjoja me prejardhje fisnike"
Pastaj nena qe linte amanete avokates se panjohur ku ishte ?
Na eshte bere shprehje qe ne raste te tilla te ngushllojme familjen, sa keq qe ne kete rast nuk e meritojne ngushllimin....
Pushofte ne paqe vajza.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 12:45   #11
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 41,501
Thanks: 12,095
Thanked 10,741 Times in 6,540 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 554
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Fajet i ka dhe nena e vajzes qe ka sjell nje femije ne jet me nje debil shqipetar "gjoja me prejardhje fisnike"
Pastaj nena qe linte amanete avokates se panjohur ku ishte ?
Na eshte bere shprehje qe ne raste te tilla te ngushllojme familjen, sa keq qe ne kete rast nuk e meritojne ngushllimin....
Pushofte ne paqe vajza.
Po pse qėnka debil shqiptari dhe jo fyēkė austriakja?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 12:46   #12
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 13,442
Thanks: 10,256
Thanked 5,573 Times in 3,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po pse qėnka debil shqiptari dhe jo fyēkė austriakja?
Une e thashe qe fajet i ka dhe ajo!
Nuk e ben ate me te mire fakti qe fjeti me nje debil
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 13:14   #13
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 10,516
Thanks: 2,242
Thanked 3,729 Times in 2,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Kishte probleme psikologjike kjo qe beri vetvrasje se asgje s'morra vesh?

Dicka nuk shkon ne tere kete mesele,nejse tashme cfare do qe te thuhet eshte e kot,u prehte ne paqe....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 13:29   #14
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Elita Baristja hapte tapa ne Austri dhe pastaj na paska ardhur te jetonte ne Kosove me prinderit!
Nje fat tragjik do te thoja, iu keput jeta ne lulen e saj!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:36   #15
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 11,552
Thanks: 1,178
Thanked 6,872 Times in 3,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 224
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Ka djeg veten kjo??! Kush ja ka fajin kesaj?? O du me gjet babin o ska 24 vjec tjetra. Strange story.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 16:53   #16
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 20,060
Thanks: 8,514
Thanked 7,427 Times in 4,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Mallku qofte ai katil e burrec......edhe mos ta kishte femi te vetin e te kishte 1000 probleme vetem e vetem me u tregu njerezor e me nda nje cope buket me ket vajz.......do ta kishte tregu se dhemshunia asht ma e fort se ndjenja e mashrusit, guakut e te paskrupullit, shtazes dhe mjeranit......hija e kesaj te shkretes ska me e lan me fjete kurr ma rehat e ka me pas perbuzjen gjith jeten, prej te taneve.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 17:17   #17
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,853
Thanks: 2,241
Thanked 2,108 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ka djeg veten kjo??! Kush ja ka fajin kesaj?? O du me gjet babin o ska 24 vjec tjetra. Strange story.
Ndoshta ka vuajtur prej depresionit te thelle. Mos kerko veprime te logjikshme tek njerezit ne depresion. Ka dashur te pranohet nga babai i saj biologjik. Ku e dijme.

Sidoqoft, dheu qofte i lehte per Eliten.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 19:53   #18
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,765
Thanks: 2,233
Thanked 2,371 Times in 1,327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Jo ne pak radte baballaret shqiptar as duan t’ja dine per femijen qofte dhe gjakun e tij, nese nuk ka qene ne jeten e femijes. Njerez egoista dhe te papergjegjshem. Nje e njohura ime e afroi burrin me femijen qe kishte ky me gruan e pare me Shqiperi. E kishte lene shtatezane kur iku. E gjeti vet kjo djalin e toj ne fb, ja prezantoi cunit te saj ne skype dhe mbajten komunikim vetem fal kesaj. Ai vet s’kujtohej. Edhe sot qe ata jane ndare, ajo nuk e ka ndaluar cunin te komunikoje me vellain.

Sjelljen e kesaj se kuptoj. Shume mire beri qe kerkoi babane, por qe ngulmoi te jetonte ne nje vend te panjohur, ku s’donte gjuhen e nuk gjeti perkrahje nga askush, as nga vet babai, me duket e habitshme. Kaq shume e deshironte njohjen nga babai e shkreta!
Gjithsesi e dhimbshme vdekja e saj.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 20:07   #19
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,875
Thanks: 3,811
Thanked 9,315 Times in 3,121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

E tmerrshme Jam pa fjale .......mos befshin piken e hajrit kta prinderit e saj !!!

I lehte Te qofte dheu ty o engjell !
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 20:16   #20
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,853
Thanks: 2,241
Thanked 2,108 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia e dhimbshme e vajzes 24 vjeēare...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Jo ne pak radte baballaret shqiptar as duan t’ja dine per femijen qofte dhe gjakun e tij, nese nuk ka qene ne jeten e femijes. Njerez egoista dhe te papergjegjshem. Nje e njohura ime e afroi burrin me femijen qe kishte ky me gruan e pare me Shqiperi. E kishte lene shtatezane kur iku. E gjeti vet kjo djalin e toj ne fb, ja prezantoi cunit te saj ne skype dhe mbajten komunikim vetem fal kesaj. Ai vet s’kujtohej. Edhe sot qe ata jane ndare, ajo nuk e ka ndaluar cunin te komunikoje me vellain.

Sjelljen e kesaj se kuptoj. Shume mire beri qe kerkoi babane, por qe ngulmoi te jetonte ne nje vend te panjohur, ku s’donte gjuhen e nuk gjeti perkrahje nga askush, as nga vet babai, me duket e habitshme. Kaq shume e deshironte njohjen nga babai e shkreta!
Gjithsesi e dhimbshme vdekja e saj.
Po pergjitheson.

Une di rast ku babai Shqiptar ja dhuroi vajzes se tij veshken. E beri pa hamendje, pa nje pa dy.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur