Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-08-2019, 10:38   #21
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,246
Thanks: 4,348
Thanked 3,384 Times in 1,623 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

te jesh spiunia dhe servilja e shefit
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 11:58   #22
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,093
Thanks: 5,190
Thanked 5,716 Times in 2,850 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Knowledge, Ambition & Focus ... pikat kryesore per mua .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 14:51   #23
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 440
Thanks: 72
Thanked 71 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Vendosmeria. Kam lexuar nje shprehje te bukur dikur qe thoshte se betejat nuk i fitojne trimat apo te pasurit, por ato qe nuk heqin dore.
🖤 (3)
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 15:18   #24
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,004
Thanks: 13,790
Thanked 8,417 Times in 4,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

pak fat , po spate fat te kish lind ne familje me prespektive apo te jesh shume I zgjuar ne shkolle apo te jesh ne momentin e duhur e kohen e duhur etc nuk ndodhin kto "mrekulli" lol

pse pak njerez te talentuar ka ne bot qe se kan arritur kurre suksesin ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 18:32   #25
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,584 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Rreziku..
Sukses pa rrezik nuk ka.

Shqiptaret ne pergjithesi si individ jane njerez te suksesshem , sepse nuk kane frike te rrezikojne , ose eshte dhe kjo tjetra qe skane pas cfare te humbasin.

Shko ne zvicer , gjermani , angli , itali , usa , kanada , jane ku e ku shume her me lart se nje pjese e mire e komuniteteve tjera.

Edhe ne Shqiperi me 100 burokraci mundohen te jene te sukseshem , ne pune , shkollim , biznes ..etj
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 08:01   #26
Kasėmi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 129
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kasėmi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Bla bla bla dhe asnje nuk i ka zbatuar. Sukses eshte edhe te mos arrish gje, sepse me kohen cdo gje ndryshon. Dhe po ju jap edhe nje shembull. Kur vijne emigrantet te robtuar dhe shohin shoket e tyre idiote ne poste te medha thone: "Po kur u be dhe ky budallai biznesmen."
Nga eksperienca ime rrotulloje si te duash dhe kur je me kembe ne toke vetem DURIMI eshte celesi, kyci i suksesit. Cdo gje ka kohen e vet. Edhe ai qe ka sukses pa kete celes e ka te perkohshem.
Varet edhe si perkufizohet emri i gjinise mashkullore sukses, pra eshte me shume personal.
🖤 (2)
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 00:34   #27
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,832
Thanks: 6,605
Thanked 1,884 Times in 1,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Mire ka thene bukowski, kur je askushi ke arrit suksesin. Nje jete e qete pa drama dhe nje shqirt i paster eshte suksesi me i madh. Te gjithe ata qe kane pasuri te madhe ne shqiperi kane kaluar drama ose nuk e kane shqirtin e paster apo te qete.
Edhe ne perendim kultura e materjalizmit po i dergon njerzit ne depresione.
Ne korene e jugut meshkujt vrasin veten me shume se askund ne bote ngaqe familja dhe shoqeria i fut teper presion te behen te sukseshem ne karrier dhe ne finance.
Jeta eshte e shkurter dhe nuk ja vlen shume te merkosemi per karrier apo pasuri apo pushtet. Edhe femrat qe jane bere shume materjaliste duhen fajesuar ne ket degjenerim depresioni te jetes meqe nuk ja varin nje mashkulli me xhepa bosh.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 03:37   #28
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,473
Thanks: 15,090
Thanked 9,021 Times in 6,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Ta marrte djalli......ka shume arme ne qarkullim ketu ne <trojet> tona.Tani ne kete QAST qe une po bizedoj me juve,dal jashte dhe per pak minuta kam nje arme ne duar.Ne kemi kulture te armeve shume toksike.Dhe ky kult mua me shqeteson.

PS....ne javen e pare ne made in usa,albumi ka arritur shifrat e shitjes.....180.000.

Fazit: jo keq,sepse AI mendon....po iki ne veda tja rras nonjonit,nonjones ose te pafajshemve kshu...se me nrefet mua kot,ose e kam nga merzitja.

Thone qe romaket u betonin ne senat jo me dore ne zemer por ne.....koqen e djathte.

Pakez hulumtime....ju lutna sume.

Dite te mbare ne vazhdim.

ALE.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 08:20   #29
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,267
Thanks: 796
Thanked 1,287 Times in 960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Nje dore e padukshme qe pasi e con ne maje i kerkon haracin.
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:57   #30
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,810
Thanks: 10,796
Thanked 9,123 Times in 5,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 471
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Nje disipline e hekurt, nje vullnet i celikte, te qenurit me laps ne dore ne cdo hap dhe paaaak sa fat.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 16:41   #31
Kasėmi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 129
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Kasėmi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Ēfarė e ēon njeriun drejt suksesit?

Tani hekur, celik apo plumb qe ta marrim vesh?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur