Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2014, 04:22   #1
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2014, 04:46   #2
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Me dore t'vet mi 80 shki i ka vra.

Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2014, 14:02   #3
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Une po tham Dinarized North Pontid me pak CM.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2014, 15:42   #4
Kastrioti1443
Banned
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 426 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

North Pontid/CM

Nje momumet duhet me ja ba qe ka vra me doren e tij 80 serve.

Ne cka kohe i ka vra servet?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2014, 22:01   #5
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
North Pontid/CM

Nje momumet duhet me ja ba qe ka vra me doren e tij 80 serve.

Ne cka kohe i ka vra servet?
Gjat luftes se dyt shumicen, dhe u ka luftar i Mehmet Gradices. Do Serb ne Llap qe paten hy ne armaten SS t'gjermaneve e kishin pas formu ni shtab atje, dhe ky nin, e shkon e i sulmon dhe i vran t'gjith lol

Serb qe ja ka majt veti trim dhe u ka nza, ky i ka lyp dhe i ka vra. Karahamsh vlla. Ky komandantin Krasniqin qe u vra ne Shqiperi ka qen nip i kti. Katuni Zhilivoda jen ka t'pushkes gjithmon.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2014, 22:48   #6
Kastrioti1443
Banned
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 426 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Gjat luftes se dyt shumicen, dhe u ka luftar i Mehmet Gradices. Do Serb ne Llap qe paten hy ne armaten SS t'gjermaneve e kishin pas formu ni shtab atje, dhe ky nin, e shkon e i sulmon dhe i vran t'gjith lol

Serb qe ja ka majt veti trim dhe u ka nza, ky i ka lyp dhe i ka vra. Karahamsh vlla. Ky komandantin Krasniqin qe u vra ne Shqiperi ka qen nip i kti. Katuni Zhilivoda jen ka t'pushkes gjithmon.
Me pas tash 100 mije dollare ne dore, ja ksha ba nje bust ne Drenice ktij o burr i dheut!

I ka ndejk vet servt dhe e kan mbajt vetin per trim dhe i ka vra ? Ja lumte dora!

Ky mundet me gjet ma shume burra si ky tash ne Kosove?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2014, 23:03   #7
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Me pas tash 100 mije dollare ne dore, ja ksha ba nje bust ne Drenice ktij o burr i dheut!

I ka ndejk vet servt dhe e kan mbajt vetin per trim dhe i ka vra ? Ja lumte dora!

Ky mundet me gjet ma shume burra si ky tash ne Kosove?
Kadal po do vin punet ne ven, dhe jo permendore, po edhe muze kan mu ba per njerzi si ky.

Po ashtu u kan, Shqiptar i rrafshit qe u anku te ky se u maltretu prej ndonje Serbi, ky e ka gjet dhe e ka vra.

Ku po ta merr mendja more burr se ka ma shum? Ta tregoj une ku, aty ku nuk ke pas as nje Serb me vendbanim para njezet vjeteve
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 03:39   #8
kuqezi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 30
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
kuqezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Gjat luftes se dyt shumicen, dhe u ka luftar i Mehmet Gradices. Do Serb ne Llap qe paten hy ne armaten SS t'gjermaneve e kishin pas formu ni shtab atje, dhe ky nin, e shkon e i sulmon dhe i vran t'gjith lol

Serb qe ja ka majt veti trim dhe u ka nza, ky i ka lyp dhe i ka vra. Karahamsh vlla. Ky komandantin Krasniqin qe u vra ne Shqiperi ka qen nip i kti. Katuni Zhilivoda jen ka t'pushkes gjithmon.
Shume qudi burra, qysh krejt burrat e pushkes dhe herojt qe kena pas jan doke krejt "uber-Shqiptar", tipara Gege, dhe asnja si Isa Mustafa... Jo per me ja kesh pamjen e Ises por po du me than qe krejt burrat qe kan luftu e kan dhan gjak per Shqiptarij, bash ata qe kan ba per venin ton, jan kan kjart Shqiptar etnik ne tipar e me krejt.
kuqezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 06:17   #9
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kuqezi Shiko postimin
Shume qudi burra, qysh krejt burrat e pushkes dhe herojt qe kena pas jan doke krejt "uber-Shqiptar", tipara Gege, dhe asnja si Isa Mustafa... Jo per me ja kesh pamjen e Ises por po du me than qe krejt burrat qe kan luftu e kan dhan gjak per Shqiptarij, bash ata qe kan ba per venin ton, jan kan kjart Shqiptar etnik ne tipar e me krejt.
S'kisha me than une qe asht edhe aq cudi duke e konsideru faktin se shumica e horonjeve vine ne shumicen e rasteve prej rajoneve qe jan ma tradicionale dhe konzervative. Pershembull, kejt herojt e Drenices jan familje qe njohin prejardhjen e tyne shume mire, dhe ende rujn traditat e fiseve dhe hostorin e tyne luftarake. Edhe ushtaret e UCKs i ke kejt vlla has Shqiptare ne fenotip.

Ahmet Krasniqi i FARKut qe u vra ne Shqiperi, ka qen bash nipi i ti. Si e klasifikon ti ata?
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 06:29   #10
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,709
Thanks: 2,532
Thanked 2,502 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Qka mendoni per Agim Ramadanin Katanan?Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 06:34   #11
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Serbėt qė kishin bėrė tė kqija ndaj shqiptarėve, Aziz Zhilivoda i vriste pa meshirė

Disa nga kėta serbė dikur kishin bėrė tė kėqija dhe kishin maltretua shumė herė shqiptarėt. Kjo nuk i kishte pėlqyer Aziz Zhilivodės, prandaj kishte organizuar me disa shokė llapjanė pėr t’i sulmuar dhe likuiduar gjandarėt serbė nė Lebajė. Njė ditė e rrethojnė stacionin e gjandarmėrisė nė Lebajė, mė parė kishin kėrkuar qė tė dorėzohen, por ata pasi nuk kishin pranuar, Azizi me shokė i vrasin tė gjithė…

Nipi i Azizit , Xhemaili tregon se kur ishte xhandar Azizi nė Podujevė, nė fshatin Lebanė ishte formua edhe gjandarmėria me pjesėtarė tė nacionalitetit serb me lejėn e pushtetit gjerman. Disa nga kėta serbė dikur kishin bėrė tė kqija dhe kishin maltretua shumė herė shqiptarėt. Kjo nuk i kishte pėlqyer Aziz Zhilivodės, prandaj kishte organizua me disa shokė llapjanė pėr t’i sulmuar dhe likuiduar xhandarėt serbė nė Lebajė. Njė ditė e rrethojnė stacionin e xhandarmėrisė nė Lebajė. Mė parė kishin kėrkuar qė tė dorėzohen, por ata, pasi nuk kishin pranua, Azizi me shokė i vrasin tė gjithė… Eprorėt gjermanė kur kishin dėgjua pėr kėtė ngjarje , menjėherė kishin marrė masa pėr zbulimin e autorėve. Mirėpo nė Podujevė, gjatė kėsaj kohe, prefekt ishte Jahė Fusha, njėri ndėr tė parėt nė atė kohė qė kishte tė kryer fakultetin. Ishte i mėnqur, atdhetar i njohur dhe antikomunist i dalluar nė kėtė anė tė Llapit. Ishte organizator i spikatur nė mbrojtjen e kufirit Kosovė-Serbi. Veprimtaria e tij atdhetare si nėnprefekt gjatė kėsaj periudhe ishte me rėndėsi tė vaēantė pėr popullin shqiptarė tė Llapit. U vra nga forcat serbo-ēetnike me 1944. Ai e kishte thirr Azizin dhe kishte biseduar pėr ngjarjen, pasi kishin dyshuar se kėto vrasje mund t’i kishte bėrė vetėm Aziz Zhilivoda. Jahė Fusha e ēmonte personalitetin e Aziz Zhilivodės. Ai kishte lidhje dhe njė bashkėpunim tė mirė, prandaj nuk kishte dashur tė insistojė nė zbulimin e autorit, pėrkundrazi ishte pėrpjekur qė ta msheh, prandaj eprorėt gjermanė nuk kishin mundur t’i zbulojnė autorėt e vėrtetė tė vrasjeve tė gjandarėve serbė. Sipas Musė Begut nga Tėrnava e Podujevės, pas njė kohe (1944) kur pushteti dhe sundimi komunist kishte fillua tė paraēitet nė kėtė hapsirė dhe e kishte pushtua Jugosllavinė e Kosovėn, Jahė Fusha kishte thirr njė ditė tė gjithė kryetarėt dhe kėshilltarėt llapjanė dhe i kishte porositur: “Nese komunistėt gjatė pushtimit dhe sundimit marrin masa, ēdo pėrgjegjėsi dhe masė qė ndėrmerret ndaj jush, mbrohuni dhe pėr ēdo gjė me fajsoni mua, sepse unė nuk kam kurfarė shanse qė tė shpėtoj”. Ai ishte njė personalitet me qėnderime tė larta njerėzore dhe patriotike. Sakrifica pėr atdhe dhe pėr popullin shqiptarė ishte mbi tė gjitha nė mendjen e Jahė Fushės… Gjatė sherbimit si gjandar nė Lluzhan, Aziz Zhilivoda kishte pasur disa iniciativa pėr likuidimin e disa serbėve ēetnikė tė tjerė tė cilėt ishin tė njohur pėr sjelljet e kėqija ndaj shqiptarėve –tregon Musė Begu nga Tėrnava e Podujevės. Si pas tij kur babai i tij Avdyl Begu ishte kryetar i komunės nė Lluzhan, Azizi kishte dashur ta vras njė serb ēetnik i cili nuk kishte pasur sjellje tė mira ndaj shqiptarėve, dikur. Kėshtu njė ditė kur kishte shkua nė shtėpinė e kėtij serbi ēetnik bashk me kryetarin Avdyl Begu pėr njė punė, nė kėto momente kur Azizi po pėrgatitej pėr ta vrarė ēetnikun, kishte ndėrhyrė Avdyli dhe nuk e kishte lejua kėsaj radhe qė ta vrasė, pasi qė gjermanėt do tė ndėrmernin masa me pasoja tė rėnda. Ēetniku e kishte hetua qellimin e Aziz Zhilivodės, prandaj ishte zbeh dhe gati kishte vdekur nga frika. Kėshtu serbėt kur e shihnin Azizin e lakonin rrugėn pėr tė shkuar nė njė rrugė tjetėr…
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 06:35   #12
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Aziz Zhilivoda komandant i forcave luftarake nė Artakoll

Aziz Zhilivoda si njohės dhe strateg nė luftė kundėr armikut ishte graduar me gradėn e majorit nga Komandanti i Forcave tė Armatosura, Shaban Polluzha dhe ishte caktuar komandant i njėsiteve ushtarake nė Artakoll.

Nė luftėn e Shaban Polluzhės kishte marrė pjesė aktive dhe kishte qenė njėri ndėr organizatorėt e mirėfillėt dhe njohės i stratėgjisė ushtarake kundėr armikut. Pėr kėtė arsye Komandanti Suprem i Forcave tė Armatosura, Shaban Polluzha e gradon me gradėn e majorit dhe i beson detyrėn e komandantit nė Artakoll, ku shquhet me trimėrinė dhe heroizmin kundėr forcave partizane komuniste. Luftetarėt e Artakollit e respektonin shumė, me knaqėsi dhe respekt i dėgjonin urdhėrat e tij nė luftė kundėr armikut dhe gjithmonė kishin sukses nė saj tė organizimit tė luftės dhe tė stratėgjis qė kishte nė kėtė drejtim. Aziz Zhilivoda me ēetėn e tij nga Artakolli, kishte luftua nė Drenicė- nė Tėrstenik dhe nė Kozhicė. Ishte takua me Shaban Polluzhen dhe me Mehmet Gradicėn tė cilėt qendėronin nė kullėn e Dvoranėve ku ishte Shtabi Ushtarak i Forcave tė Armatosura ... Mehmet Gradica nga 23 janari 1945 deri me 9 shkurt 1945 luftonte si komandant nė kuadėr tė forcave ushtarake tė udhėhequra nga Adem Voca dhe Ahmet Selaci nė Shalė. Kėshtu me 9 shkurt 1945 kthehet nė frontin e Drenicės. Nė Shalė, Mehmet Gradica kishte luftua trimėrisht kundėr forcave partizane komuniste. Xhemail Breznica tregon: Njė ditė kur kishin qenė tė rrethuar nga forcat tė mdha partizane komuniste, disa luftėtarė nga Shala ishin frigua dhe kishin propozua qė tė dorėzohen, pasi mendonin se vėshtir e kanė qė tė shpėtojnė nga rrethimi i madh i armikut, por Mehmeti kishte urdhėrua qė tė luftojnė deri nė vdekje dhe kursesi tė mos dorėzohen. Kėshtu pas njė lufte tė ashpėr qė kishin zhvillua , ishin vrarė shumė partizanė komunistė dhe kishin shpėrthyer rrethimin. Pastaj me luftėtarėt e tij ishte nisur pėr Drenicė…
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 06:37   #13
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Leo, Agimi u Dinarid.

Edit: I pash edhe do foto tjera, dhe Alpinid/Dinarid kisha me than.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 16:47   #14
kuqezi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 30
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
kuqezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
S'kisha me than une qe asht edhe aq cudi duke e konsideru faktin se shumica e horonjeve vine ne shumicen e rasteve prej rajoneve qe jan ma tradicionale dhe konzervative. Pershembull, kejt herojt e Drenices jan familje qe njohin prejardhjen e tyne shume mire, dhe ende rujn traditat e fiseve dhe hostorin e tyne luftarake. Edhe ushtaret e UCKs i ke kejt vlla has Shqiptare ne fenotip.

Ahmet Krasniqi i FARKut qe u vra ne Shqiperi, ka qen bash nipi i ti. Si e klasifikon ti ata?
E di burr, veq ke pak sarkazem nga ana jem.

Ahmet Krasniqi kisha than qe a kryesisht dinaric me influence atlantomed.
kuqezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 17:31   #15
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kuqezi Shiko postimin
E di burr, veq ke pak sarkazem nga ana jem.

Ahmet Krasniqi kisha than qe a kryesisht dinaric me influence atlantomed.
Shume diference ky me Azizin n'fenotip, po me siguri i ka ga dajve


Btw, mos prit qe fenotipat e urbanizun si Isa qe po t'luftojn najher. Edhe veq n'ftyr ta jep ni bindje se asht shume dallavergji. Si e klasifikon Isen?
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 18:46   #16
kuqezi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 30
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
kuqezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Shume diference ky me Azizin n'fenotip, po me siguri i ka ga dajve


Btw, mos prit qe fenotipat e urbanizun si Isa qe po t'luftojn najher. Edhe veq n'ftyr ta jep ni bindje se asht shume dallavergji. Si e klasifikon Isen?
Isa em doket shume Dragan Velic-oid http://en.m.wikipedia.org/wiki/Dragan_Velić
kuqezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 19:50   #17
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kuqezi Shiko postimin
Isa em doket shume Dragan Velic-oid http://en.m.wikipedia.org/wiki/Dragan_Velić
Lol, duken si vllazni. Ca kishe me than per fenotipin e tyne, vendas apo dicka tjeter? Kam vrejt edhe ai antari Ness tek forumet tjera qe po qet do Serb te Krajines dhe Herzegovines per klasifikim, kan shume ngjajshmeri me Isen dhe ket Velicin (Ka edhe Shqiptar ne Drenic me mbiemrin Velici lol).
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 20:38   #18
kuqezi
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 30
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
kuqezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Veq dihet me siguri qe s'asht tip Geg, nuk gjindet ne malsin e veriut Shqipnis. Nuk di cfar kombinimi I tipav ose ku e ka bazen ky tip.. Ni teori kisha than qe asht ni far kombinim i vllehve te teritorit kosov-serbi.
kuqezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 20:57   #19
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kuqezi Shiko postimin
Veq dihet me siguri qe s'asht tip Geg, nuk gjindet ne malsin e veriut Shqipnis. Nuk di cfar kombinimi I tipav ose ku e ka bazen ky tip.. Ni teori kisha than qe asht ni far kombinim i vllehve te teritorit kosov-serbi.
Edhe une kam t'njejtin mendim.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-12-2014, 22:26   #20
Kastrioti1443
Banned
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 426 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klasifikone Aziz (Krasniqin) Zhilivoden

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Kadal po do vin punet ne ven, dhe jo permendore, po edhe muze kan mu ba per njerzi si ky.

Po ashtu u kan, Shqiptar i rrafshit qe u anku te ky se u maltretu prej ndonje Serbi, ky e ka gjet dhe e ka vra.

Ku po ta merr mendja more burr se ka ma shum? Ta tregoj une ku, aty ku nuk ke pas as nje Serb me vendbanim para njezet vjeteve
Shpresoj bre burr, shpresoj.


Ne Drenic besoj hahaha.


Anderr e kam me kriju nje formacion politik apo organizate vetem me burr si ky, lidhje gjaku si vllazen me ba me ta!

Por kam me te pas ty si profesor ke me me drejtue per me gjet kto burra haha.Sa per ket Isen lol, turp me prezantu ky Kosoven, duke marr parasysh karakterin fizik te shqiptarve te Kosoves.... por ne fund te fundit mos u merzisni burra, se ka edhe shume ma keq, ja se cfare prodhon Prishtina!


shifi te tan 10 faqet

http://prishtinastreetstyle.com/cate...tegories/male/
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur