Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-03-2019, 10:16   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,683
Thanks: 7,301
Thanked 3,372 Times in 1,748 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
mulla hoxha : bla bla bla, bla bla bla !

Hoxha: Pas zgjedhjeve nė PE presim vendimmarrje pėr vizat

Kosova po pret qė nė Parlamentin Evropian (PE) tė pėrfundojnė zgjedhjet, nė mėnyrė qė tė mund tė lėvizet pėrpara me njė vendimmarrje, sa i pėrket ēėshtjes sė liberalizimit tė vizave pėr qytetarėt e Kosovės nė zonėn Schengen.
Kėshtu tha ministrja e Integrimit Evropian nė Qeverinė e Kosovės, Dhurata Hoxha, gjatė njė konference pėr media.
“Po shpresojmė dhe po kėrkojmė qė pas zgjedhjeve nė Parlamentin Evropian tė krijohet njė momentum i ri dhe nė takimin e qershorit tė Kėshillit tė ministrave (tė Bashkimit Evropian) tė kemi njė vendim”, tha Hoxha.
Zgjedhjet nė Parlamentin Evropian do tė mbahen gjatė muajit maj.
Ministrja Hoxha tha se Kosova gjendet nė hapin e fundit sa i pėrket liberalizimit tė vizave, duke theksuar se shteti ka pėrmbushur tė gjitha kriteret qė i janė vėnė pėr kėtė proces.
Ajo tha se tani ėshtė faza ku shtetet anėtare tė Bashkimit Evropian, duhet tė votojnė veē e veē pėr ēėshtjen e liberalizimit tė vizave, dhe sipas saj, shtetet e BE-sė po presin qė tė pėrfundojnė zgjedhjet nė PE dhe mė pas tė marrin vendim.
“Duke parė qė jemi nė prag tė zgjedhjeve nė Parlamentin Evropian, asnjė nga shtetet anėtare nuk janė optimiste qė do tė mund tė lėvizim pėrpara para kėtyre zgjedhjeve”, tha ministrja Hoxha.
Qytetarėt e Kosovės janė tė vetmit nė Ballkanin Perėndimor, tė cilėt nuk mund tė udhėtojnė pa viza nė zonėn Schengen.
_________________________________________
https://www.evropaelire.org/a/29814779.html
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2019, 10:27   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 22,987
Thanks: 6,481
Thanked 7,720 Times in 4,942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: mulla hoxha : bla bla bla, bla bla bla !

na infektove dhe Kosoven more enver.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur