Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-03-2018, 15:42   #21
Noe
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,321
Thanks: 234
Thanked 573 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Mafia s'njeh fe ,s'njeh as gjuh e komb , njeh vetem krim dhe korrupsion ne shqiperine e droges.
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2018, 18:55   #22
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,863
Thanks: 5,707
Thanked 2,712 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2018, 19:15   #23
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,290
Thanks: 14,123
Thanked 8,398 Times in 5,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
S`ma mer menja...do jete <provokacija>.

Per mua 80-100 Milion euro jane pak.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 18:19   #24
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,351
Thanks: 1,615
Thanked 2,183 Times in 1,248 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 07:20   #25
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,290
Thanks: 14,123
Thanked 8,398 Times in 5,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Ka seriale me padrinos...netflixPistoleros


PS....se kane bere ruset....m`duket...ju LLAPAqenos

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 10:12   #26
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,854
Thanks: 951
Thanked 1,613 Times in 919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Ēa thonė kėta nemcet o SystemA.... apo gjėra qė i dimė...

https://www.zdf.de/politik/auslandsj...mafia-100.html
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 11:59   #27
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,101
Thanks: 325
Thanked 558 Times in 412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ēa thonė kėta nemcet o SystemA.... apo gjėra qė i dimė...

https://www.zdf.de/politik/auslandsj...mafia-100.html
Ni sugjerim te vogel, bre edlin … ekspert te nemceve kina dragun … zysten e kina ekspert per rusputin (mos ta natarrojm me rasputin) …
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 12:02   #28
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,854
Thanks: 951
Thanked 1,613 Times in 919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ni sugjerim te vogel, bre edlin … ekspert te nemceve kina dragun … zysten e kina ekspert per rusputin (mos ta natarrojm me rasputin) …
Tė bėn njė byrek Drago me atė mullagėn qė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 15-03-2019, 23:33   #29
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,290
Thanks: 14,123
Thanked 8,398 Times in 5,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ēa thonė kėta nemcet o SystemA.... apo gjėra qė i dimė...

https://www.zdf.de/politik/auslandsj...mafia-100.html
Kta <imagjinojne> qe mbas LFB II,ne MAGREB(apo makaronat e italise),qlirimtaret kishin paura ka kamunistat,dhe VENDOSEN...MAFIAN ne PUSHTET.

IDENTIK ...ta llogaris pakez(sorry)55 vjet,me pas e NJEJTA...HISTORI.

PS...tashti ka Beni nje pyetje qe ESHTE KJO...koqoveria dhe albaqeneria jane te ashtequajtura LESHE te Botes se trica apo te trete.
Po me gjetet nje Shtet qe ka perparuar sipas ketij emertimi,ec ma vej MU ke BYCA.

Tungi se po me myllen...qerpirkat.

AGRE.-
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 20:25   #30
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,101
Thanks: 325
Thanked 558 Times in 412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
...
PS...tashti ka Beni nje pyetje qe ESHTE KJO...koqoveria dhe albaqeneria jane te ashtequajtura LESHE te Botes se trica apo te trete.
Po me gjetet nje Shtet qe ka perparuar sipas ketij emertimi,ec ma vej MU ke BYCA.

Tungi se po me myllen...qerpirkat.

AGRE.-
Shko nji her andej nga Indokina e Afrika, o zyste, e ke per t'pa perparime. Druej se ka me ta vu ndonji harap ke byēa ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 20:37   #31
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,290
Thanks: 14,123
Thanked 8,398 Times in 5,608 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Shko nji her andej nga Indokina e Afrika, o zyste, e ke per t'pa perparime. Druej se ka me ta vu ndonji harap ke byēa ...
Qe thua ti KOKRRA mediatik..keshilltari i Hitlerit ishte...PERVERS.Ose me DREJTE...lejohet ne MONOGAMI te kesh DASHNORE ne POLIGAMI.
Shtohet RRACA.

Kshu ti i quti i SUMES
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 21:32   #32
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,854
Thanks: 951
Thanked 1,613 Times in 919 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kta <imagjinojne> qe mbas LFB II,ne MAGREB(apo makaronat e italise),qlirimtaret kishin paura ka kamunistat,dhe VENDOSEN...MAFIAN ne PUSHTET.

IDENTIK ...ta llogaris pakez(sorry)55 vjet,me pas e NJEJTA...HISTORI.

PS...tashti ka Beni nje pyetje qe ESHTE KJO...koqoveria dhe albaqeneria jane te ashtequajtura LESHE te Botes se trica apo te trete.

Tungi se po me myllen...qerpirkat.

AGRE.-
Kėtu ke t'drejt... ua them gjithmonė pepinove... t'u rrojė USA dhe mafja... se do ishit bėrė mė keq nga ne.... dhe ju si natyrė e meritonit kominismėn.... po kujt ja thom....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 17:59   #33
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,351
Thanks: 1,615
Thanked 2,183 Times in 1,248 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gangrena e mafies shqiptare

Bledian Koka
Ne kulmin e cmendurise, pak reflektim...
Kelmend Balili ka te gjithe te drejten e tij te mbrohet, te kete avokat dhe derisa vendimi i gjykates te jete perfundimtar ai ka te drejten e prezumimit te pafajesise. Por, te shohesh ish Kryeprokurorin e Pergjithshem te Shqiperise qe ben avokatin e atij qe Amabasada Amerikane dhe agjencite ligjzbatuese me te fuqishme e cilesojne si "Eskobari i Ballkanit" eshte dicka me shume se e trishte. Vetem ketu e kupton se kush e ka qeverisur ligjin e ketij vendi. Vetem ketu e kupton sesa politika eshte e zhytur deri ne mut me krimin dhe kriminelet. Vetem ketu e kupton se neveria qe Europa ka per Shqiperine nuk ka lidhje me artificen e islamofobise. Sepse llumi qe na ka qeverisur e te cilit i kemi besuar ligjin e deri jeten nuk mund te jete standard per tu pranuar nga europianet. A imagjinoni dot ish kryeprokurorin e Italise te mbroje Toto Rinen apo Bernardo Provenzanon? A e imagjinoni dot ish kryeprokurorin e Greqise te mbroje anetaret e organizates terroriste te 17 Nentorit? A imagjinoni dot po te doni edhe ish kryeprokurorin e Maqedonise te mbroje kriminelet me te rrezikshem te atij vendi? Jo kjo nuk ndodh askund vecse ne Shqiperine e Reformes ne Drejtesi. A nuk mundet Theodhori Sollaku qe aktivitetin e vet si avokat ta perqendroje tek ceshtjet civile, tek mbrojtja e interesave te biznesit apo makar edhe ceshtje e pronave. Besomeni edhe keto fusha kane para pa fund dhe avokatet qe i bejne jane goxha te majme me kete drejtim, bravo u qofte punen po bejne. Por jo. Sepse ne nje vend ku ka marre ferra uraten, peshtiresia prej makuterise dhe gershetimi morboz i interesave te felliqura, per asnje cast nuk ia le dot vendin rastesise. Dhe prandaj ne edhe njehere si per here jemi sehirxhinj te pafuqishem te realiteti te piset qe na perplaset surratit pameshirshem nga ata qe na qeverisen dhe i vetmi qe e kupton derexhen tone si popullt eshte vete Kelmend Balili...
p.s...boll te shikosh buzqeshjen e tij pas kraheve te Theodhori Sollakut. Ajo flet me shume sesa cdo peshtyrje ne dinjitet qe na behet sistematikisht neve si popull dykrenar, flamurshkabe e flamurgjak.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur