Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-01-2019, 11:47   #381
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,931
Thanks: 1,468
Thanked 1,690 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
pashe ne tele qe njerezit jane panikuar fare , po fillojne e po bejne rezerva ushqimesh dhe ilacesh
Po budallenj moj. Po mire t’ju behet - le te tremben e ishalla ju bie mendja qe vetes ja bene .
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2019, 11:48   #382
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,931
Thanks: 1,468
Thanked 1,690 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
Sa t'jet Theresa May ata nuk dalin kurr harroje ajo esht kot veq figure
A deshe te dilje ti?
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2019, 13:32   #383
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,863
Thanks: 957
Thanked 1,620 Times in 924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Pse budallenj janė inglizėt.... ehuuuu e kapin leprin me qerre ata..... europi po bėhet mysybet fare....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 22-01-2019, 03:31   #384
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,309
Thanks: 14,128
Thanked 8,403 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Teenage girl describes moment she found collapsed Skripals.

PS....a mujne me na iluminue qka d.m-ne qo??????????????
Spaskan ken pollicat veshDERRA ahhhhhhhhhhh apo Nick Bailey qe ja hudhi(sipas shtypit SPINXHUKS) ose sepse na u tha se neurotoksina Novichok ishte kaq shumė helmuese, sa qe 1miligram te qon per <fresk>.

Vrehemi mas dite.

FAZIT....skiptaret jane ca PALLOSHA qe i hane PERRALLAT.

AGREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 12:52   #385
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,309
Thanks: 14,128
Thanked 8,403 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Kjo cuca qe po bote gjiro me mamin per cejf...qe thoni juve me flamur,dhe <rastesisht> pane babin me qiken ruse qe ishin pa vetedije.Cuca ingllize me moshen 16 vjeqare,paska mbaruar per....<infermiere>.Habitem me mamin qe la cucen e SAJ,pa e <ditur> se qfar helmi ishte.Per keta Skripal nuk dihet ku jane(gjalle a vdekur),ndersa mami i ksaj qupes qe i napen medallje QENKERKA...

1-Oficere e larte ne ushtrine britanike me graden kolonele.
2-Zevendesshefja e strategjise se shendetesise veshderre.
3-KAPOralja me e madhe,per shendetin apo kujdesin mjekesor ne ushtrine britanike
4-Konsulentja SUPREME e departamentit ushtarak per shendetesine.

PS....tja fusi gjumit Beni se eshte i lodhur----dhe qe mos te harroj: versioni zyrtar ishte qe shpijunat i zbuluan...Holmsat,si dhe me vone ajo tjetra femer,nriti komet perpjete(vdiq e kam fjalen),pasiqe i futen helm ruset ne suvenirin ....parfumor.

FAZIT....te merresh me KAPTINDERRA-sh nga troja. eshte....izgubila vremena.

Zdravo.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg AbigailMcCourt1.jpg (19.4 KiloByte, 67 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 12:56   #386
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,582
Thanks: 24
Thanked 2,058 Times in 1,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Viking ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kjo cuca qe po bote gjiro me mamin per cejf...qe thoni juve me flamur,dhe <rastesisht> pane babin me qiken ruse qe ishin pa vetedije.Cuca ingllize me moshen 16 vjeqare,paska mbaruar per....<infermiere>.Habitem me mamin qe la cucen e SAJ,pa e <ditur> se qfar helmi ishte.Per keta Skripal nuk dihet ku jane(gjalle a vdekur),ndersa mami i ksaj qupes qe i napen medallje QENKERKA...

1-Oficere e larte ne ushtrine britanike me graden kolonele.
2-Zevendesshefja e strategjise se shendetesise veshderre.
3-KAPOralja me e madhe,per shendetin apo kujdesin mjekesor ne ushtrine britanike
4-Konsulentja SUPREME e departamentit ushtarak per shendetesine.

PS....tja fusi gjumit Beni se eshte i lodhur----dhe qe mos te harroj: versioni zyrtar ishte qe shpijunat i zbuluan...Holmsat,si dhe me vone ajo tjetra femer,nriti komet perpjete(vdiq e kam fjalen),pasiqe i futen helm ruset ne suvenirin ....parfumor.

FAZIT....te merresh me KAPTINDERRA-sh nga troja. eshte....izgubila vremena.

Zdravo.
Qa i bente qikes ky o Beno shiringen me lesh qe te bertiste nga rehati?
Zdravo
__________________
Nobody Can Take Away My Smile,
What's mine it will be...
To Eternity....
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 17:20   #387
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Deshiroj t'i lajmeroj bashkatdhetaret ne Angli qe ekziston nje sherbim falas per dergimin e te hollave ne vendlindje apo kudo ne bote. Kompania bankare quhet:
Sherbimi eshte krejtesisht falas. Kompania ka mar cmime dhe levdata te ndryshme nga organizma dhe individe perdorues te ndryshem, duke e vleresuar ne maksimum sherbimin e tyre.

Per me shume ketu:

https://www.torfx.com/index.php?adlo...hoCk24QAvD_BwE

Ka qe 1 vit e gjysem qe e perdor dhe qe atehere nuk kam derguar te holla ne vendlindje familjes me Western Union, Money gram apo menyra te ndryshme e te shtrejta.

Edhe ju me Torfx mund ti harroni te gjitha ato menyra te shtrejta qe vete i keni perdorur. Applikacioni shkarkohet online, rregjistrimi poashtu si dhe tere sherbimi eshte online. Operohet nepermjet appit qe e shkarkon ne celuar nga i cili mund te dergoni te holla familjeve tuaja krejtesisht falas. Ne cfaredo valute bankare funta, euro etj. Kerkohet vetem numri IBan i maresit. Aq operim dhe sherbim i thjeshte eshte sa qe do te habiteni

Banka edhepse kryesisht operon online ka qendrat e veta ku mund te komunikoni me personelin edhe nepermjet telefonit.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 14-03-2019 nė 18:15
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 17:21   #388
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,979
Thanks: 3,875
Thanked 3,102 Times in 1,514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

quhet Socio.co.uk
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 17:43   #389
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
quhet Socio.co.uk

Nuk eshte kompania ime kjo dhe une nuk kam asnje lidhje me te.

Dua vetem tu ndihmoj bashkatdhetareve tane qe jetojne ne Angli, sepse e di sa veshtire e kane dhe sa shtrejte paguajne t'i mbajne familjet ne atdhe me dergimin e remitancave te ndryshme duke perdorur sherbime me kosto te larta.

Ketu e kane FALAS.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 14-03-2019 nė 17:48
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 17:53   #390
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,057
Thanks: 13,353
Thanked 11,764 Times in 7,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 625
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Shqiptarėt e Anglisė mė shumė kan problem pėr tė ēuar paratė qė i kanė nė tė zezė dhe jo me bankė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 18:11   #391
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shqiptarėt e Anglisė mė shumė kan problem pėr tė ēuar paratė qė i kanė nė tė zezė dhe jo me bankė.
Per ata ne te zeze une nuk kam keshille !

Shumica e qytetareve shqiptare qe jetojne ne Britani te madhe jane punetore te ndershem qe respektojne shtetin dhe ligjet e tij.

Gjithmone kemi pasur probleme me dergimin e te hollave ne vendlindje. Edhe sot nje numer i madh i joni akoma perdor kompanite si Money gram apo Wester Union te cilat ofrojne sherbime te shtrejta qe godasin xhepin tone shume sidomos kur pagesat i bejme te rregullta.

Ne anen tjeter kompania bankare me larte sherbimin e ka krejtesisht falas dhe une i sugjeroj bashkatdhetaret tane te interesohen ketu sepse ekziston edhe nje menyre tjeter
qe do tu lehtesonte jeten.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 14-03-2019 nė 18:17
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 18:17   #392
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,057
Thanks: 13,353
Thanked 11,764 Times in 7,282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 625
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Per ata ne te zeze une nuk kam keshille !

Shumica e qytetareve shqiptare qe jetojne ne Britani te madhe jane punetore te ndershem qe respektojne shtetin dhe ligjet e tij.
O Socio nuk flas pėr ata qė merren me tregėtinė e drogės unė.
Por siē duhet ta dish shumė mirė dhe vet, nė Angli ka mijra shqiptarė qė janė pa dokumenta dhe atyre u bie bretku tėr ditėn dhe ato para i nxjerrin me djersėn e ballit por nuk i dėrgojnė dot nėpėr familje pėrveē se dorazi me ndonjė qė vjen nė Mėmėdhe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 18:34   #393
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O Socio nuk flas pėr ata qė merren me tregėtinė e drogės unė.
Por siē duhet ta dish shumė mirė dhe vet, nė Angli ka mijra shqiptarė qė janė pa dokumenta dhe atyre u bie bretku tėr ditėn dhe ato para i nxjerrin me djersėn e ballit por nuk i dėrgojnė dot nėpėr familje pėrveē se dorazi me ndonjė qė vjen nė Mėmėdhe.
Une nuk di per ke apo per cfare fole aty Akrep. Ishte nje deklarim i pergjithshem ai me larte.

Sidoqe, ne cfaredo menyre qe punojne shqiptaret ketu me dokumenta apo pa to, te hollat kane te drejte ti mbajne ne konto bankare. Per te pasur nje konto bankare nuk te duhet leje pune apo status te rregulluar qendrimi ketu. Poashtu shumica e punedhenesve ketu paguajne pagat ne konto bankare. Cash in hand apo paret ne dore nuk eshte rregull me. Por edhe sikur ti mernin pagat ne dore perseri ato mund ti mbajne ne kontot e tyre. Konto bankare ne Britani kane te drejte te kene edhe te huajt.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 18:51   #394
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,325
Thanks: 1,285
Thanked 7,417 Times in 3,286 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 271
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Free? Completely free?? What’s the catch Socio?? It has to be something.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 18:56   #395
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Free? Completely free?? What’s the catch Socio?? It has to be something.
There is no catch Teacher. It is completely FREE.

For the service they get paid by their customers' banks. So their money comes from this co-operation and joint money transfer between banks. You dont pay nothing neither to them nor to your primary bank.

P.S. The best of all is that your bank is involved in it. And as you know they dont do anything without informing you or without asking for your approval. So it's free, it's legal and it's great

Maybe Elushe could tell us more on the point you raised. I believe she works for a bank or a financial organisation here in the UK.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 14-03-2019 nė 19:23
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 12:34   #396
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,806
Thanks: 5,518
Thanked 3,446 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
A deshe te dilje ti?
Un po edhe e kam votu me dal
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2019, 18:38   #397
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,931
Thanks: 1,468
Thanked 1,690 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Deshiroj t'i lajmeroj bashkatdhetaret ne Angli qe ekziston nje sherbim falas per dergimin e te hollave ne vendlindje apo kudo ne bote. Kompania bankare quhet:
Sherbimi eshte krejtesisht falas. Kompania ka mar cmime dhe levdata te ndryshme nga organizma dhe individe perdorues te ndryshem, duke e vleresuar ne maksimum sherbimin e tyre.

Per me shume ketu:

https://www.torfx.com/index.php?adlo...hoCk24QAvD_BwE

Ka qe 1 vit e gjysem qe e perdor dhe qe atehere nuk kam derguar te holla ne vendlindje familjes me Western Union, Money gram apo menyra te ndryshme e te shtrejta.

Edhe ju me Torfx mund ti harroni te gjitha ato menyra te shtrejta qe vete i keni perdorur. Applikacioni shkarkohet online, rregjistrimi poashtu si dhe tere sherbimi eshte online. Operohet nepermjet appit qe e shkarkon ne celuar nga i cili mund te dergoni te holla familjeve tuaja krejtesisht falas. Ne cfaredo valute bankare funta, euro etj. Kerkohet vetem numri IBan i maresit. Aq operim dhe sherbim i thjeshte eshte sa qe do te habiteni

Banka edhepse kryesisht operon online ka qendrat e veta ku mund te komunikoni me personelin edhe nepermjet telefonit.
Po nga banka ne banke gjithnje falas kane qene transfertat.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2019, 18:40   #398
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,931
Thanks: 1,468
Thanked 1,690 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin
Un po edhe e kam votu me dal
Cdo te besh tani qe gjasat jane te shtyhet “indefinitivisht” (Akrep Te lutem cila eshte fjala e duhur ne Shqip?)
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2019, 18:46   #399
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,587
Thanks: 7,471
Thanked 6,103 Times in 2,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Po nga banka ne banke gjithnje falas kane qene transfertat.

Edhe transferet nderkombetare ?!
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-03-2019, 21:24   #400
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,931
Thanks: 1,468
Thanked 1,690 Times in 716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Edhe transferet nderkombetare ?!
HSBC po. Me duket se edhe Santander (ama per kete te fundit s’jam e sigurt pasi s’kam llogari me ta).
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur