Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-03-2013, 11:43   #21
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,514
Thanks: 233
Thanked 141 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mesuesi_1 Shiko postimin
barono e njeh kete tipin ti ?!...."Rilindasit" e PS pėr pushtet tė lėpijnė ..... edhe dorėn


Merkure, 20 Mars 2013 16:02
Shkruar nga Emi ShahuEthet e fushatės elektorale kanė nisur, ndėrsa kandidatėt e shpallur dhe tė garantuar se do tė jenė nė listat e Partisė Socialiste po vijojnė takimet me banorėt.

Alfred Peza i kandiduari pėr deputet nė Qarkun e Elbasanit, pas shumė vitesh ėshtė rikthyer nė Peqin ku mėsohet se edhe ka marrė njė shtėpi me qera. Nė rrjetin social tė Facebook po qarkullojnė edhe disa prej fotove tė tij nė fushatė ku njėra ka tė bėjė me njė gjest nga kandidati Peza. Me diciturėn “Rilindasit e Ramės, tė lėpijne edhe....... dorėn pėr pushtet......” shoqėroohet njė foto ku kandidati i puth dorėn njė banoreje tė zonės.

http://ex-press.al/index.php?option=...12:lajme-kryes
Dudushi i bėn “surprizė” Alfred Pezės, i nxjerr kronikėn ku shan Edi RamėnTė enjten nė darkė, nė “Top Show”, moderatori Alban Dudushi, mes tė ftuarve tė tjerė, kishte edhe Alfred Pezėn, gazetarin e njohur i cili tashmė i ėshtė bashkuar politikės, i lanēuar nga kryetari Edi Rama si kandidat pėr deputet nė Partinė Socialiste. Dalja e Pezės nė ekran tashmė ka marrė totalisht njė dimension tjetėr, ai ndodhet nė anėn e tė intervistuarit, ndėrkohė qė i duhet tė pėrballet me pyetjet tė cilat dikur ishin kali i tij i betejės. Ndėrkohė qė Peza po fliste pėr fushatėn qė po bėn nė vendlindjen e tij Peqin dhe besimin qė ka nė fitore, por edhe te kryetari Rama, Dudushi i kujton me njė kronikė se disa vite mė parė Peza mendonte ndryshe. Nė atė kronikė tė vitit 2008, ku Peza ishte i ftuar nė “Top Story” nė cilėsinė e analistit, ai hidhte akuza tė forta mbi Ramėn si njė njeri arrogant, i cili dėshiron qė tė komandojė mediat me telefonata bezdisėse. Aty ai i bėnte thirrje Ramės qė t’i lėrė gazetarėt tė bėjnė punėn e tyre dhe tė mos ushtrojė presion mbi ta. Se kush ka dalė i fituar nga kjo betejė kuptohet, pėrderisa njė nga kėta gazetarė tashmė ėshtė rreshtuar me partinė e tij.

Panorama Plus e Shtunė, 23 Shkurt, 2013 | 13:46 pm
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2013, 16:43   #22
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Lista e PS, emrat e rinj tė deputetėve nė qarqe. Veliaj nė Gjirokastėr, Fino nė Korēė, Duka nė Durrės


Partia Socialiste ka gati
listat e deputetėve pėr
disa nga qarqet kryesore
tė vendit. Qarku i Tiranės
duket se do tė jetė i fundit
qė tė pėrmbyllet, pėr
shkak tė kandidatėve tė
shumtė, por dhe
problematikės qė kjo listė
pėrmban, pasi gara do tė
jetė e ashpėr pėr tė
garantuar njė diferencė
mes dy koalicioneve.
Vetėm pas mbledhjes sė
Kryesisė do tė dimė
pėrfundimisht nėse Edi
Rama do tė kandidojė nė qarkun e Vlorės, pėr tė
cilėn mundėsitė janė tė shumta, apo nė Tiranė.
Por burime pranė PS nuk e mohojnė edhe
mundėsinė e moskandidimit tė tij nė kėto
zgjedhje. Kjo dhe duke u nisur nga njė deklaratė e
tij e bėrė pak kohė mė parė, kur ka thėnė se “unė
nė Parlament do tė jem si Kryeministėr”. Lista e
Vlorės, pas Ramės, vijon me deputetėt aktualė
Leskaj, Malaj, Toēi, Deda e Xhuvani. Pritet qė pjesė
e listės sė Vlorės tė bėhet dhe ish-prokurori i
Pėrgjithshėm Theodhori Sollaku, ndėrsa duket se
jashtė kėsaj liste do tė mbetet deputeti Arben
Isaraj, i cili ėshtė dhe anėtar Kryesie. Edhe qarku i
Gjirokastrės ėshtė tashmė i konfirmuar. Lista
kryesohet nga sekretari socialist pėr sipėrmarrjen,
Arben Ahmetaj dhe vijon me ish-ministrin e
Financave, Anastas Angjeli, sekretari pėr Rininė
dhe Emigracionin, Erion Veliaj dhe nga
biznesmeni Vladimir Kosta. Veliaj, i cili u angazhua
pėr pak kohė nė qarkun e Korēės, duket se nuk u
mirėprit nė kėtė qark. Pėrfundimisht ai ėshtė
vendosur nė qarkun e Gjirokastrės, nga i cili Arta
Dade ėshtė transferuar nė listat e Tiranės, madje
nė Njėsinė Nr. 5 tė saj. Ndėrsa nga Tepelena ka
lėvizur dhe profesor Ethem Ruka, i cili kishte kohė
qė punonte nė kėtė rreth. Tashmė dihen tė plotė
emrat e kandidatėve socialistė qė do tė
kandidojnė nė qarkun e Shkodrės, i cili kryesohet
nga deputeti aktual Tom Doshi e qė vijon me
profesoreshėn Mimoza Hafizi, Paulin Sterkajn,
kreun e PS sė kėtij qyteti, Namik Kopliku. Po ashtu
edhe qarku i Elbasanit nuk solli surpriza, pėrveē
emrit tė Musa Ulqinit, qė do tė kandidojė nė
zonėn e Cėrrikut e Belshit. Jashtė liste nė kėtė
qark mbeten Shega Ligori, Agim Leka dhe
Skėnder Hasa, ndėrsa Ilir Bejtja mbetet ende nė
diskutim pėr vendin e tetė nė listė. Qarku u
Beratit ėshtė po ashtu i zyrtarizuar tashmė. Lista
kryesohet nga Eduard Shalsi, i cili ėshtė dėrguar
nė kėtė qark vetėm pak ditė mė parė, i ndjekur
nga deputeti aktual Fidel Ylli, Ermonela Felaj e mė
pas mjeku Eduard Bejko dhe drejtori i Ujėsjellėsit
tė Bashkisė, Stavri Ceca. Jashtė liste duket se
mbetet deputeti Marko Bello, ndėrsa kryesuesi i
Beratit nė vitin 2009, nėnkryetari i Grupit
Parlamentar Erjon Braēe, mund tė jetė pjesė e
listės sė Tiranės, ose ta refuzojė pėrfundimisht
kandidimin. Lista e kandidatėve tė Korēės duket
se ka mė shumė vendalinj se sa tė ardhur nė
zonėn e sigurt. Lista kryesohet nga Pandeli Majko
dhe vijon me kryetaren e gruas, Olta Xhaēka, por
ka nė pėrbėrje tė saj dhe deputetin e qarkut tė
Fierit, Bashkim Fino. Nė pėrbėrje tė kėsaj liste janė
dy kryetarė tė PS, ai i Korēės, Ilir Pendavinji dhe ai
i Pogradecit, Ilir Xhangolli. Mė e paqartė duket
lista e Durrėsit dhe e Fierit, dy qarqe qė
pėrcaktojnė dhe fituesin e zgjedhjeve. Lista e
Fierit mbetet e paplotėsuar, kryesohet nga
Gramoz Ruēi, por nė pėrbėrje tė saj ėshtė dhe
deputetja Eglantina Gjermeni, e cila nė vitin 2009
u zgjodh nė Njėsinė Nr. 5 nė Tiranė, ishte e
deleguar nė qarkun e Durrėsit, e angazhuar pėr
rrethin e Krujės dhe kandidohet nė qarkun e
Fierit. Nga qarku i Fierit duket se nuk do
kandidojnė Albert Caci, Arben Ēuko, por dhe
Anduel Xhindi.


Lista e kandidatėve tė PS

Kukės
Vexhi Muēmata
Vladimir Elezi

Dibėr
Shkėlqim Cani
Qemal Minxhozi
Ulsi Manja

Lezhė
Mimi Kodheli
Armando Prenga
Ndrec Deda
Arben Ndoka
Gjok Jaku

Shkodėr
Tom Doshi
Mimoza Hafizi
Paulin Sterkaj
Namik Kopliku
Gentian Bali

Berat
Eduard Shalsi
Fidel Ylli
Ermonela Felaj
Eduard Bejko
Stavri Ceca

Fier
Gramoz Ruēi
Eglantina Gjermeni
Ilirian Celibashi
Armando Subashi
Ervin Koēi

Durrės
Blendi Klosi
Ilir Beqja
Klodiana Spahiu
Agron Duka
Edison Konomi

Korēė
Pandeli Majko
Olta Xhaēka
Bashkim Fino
Ilir Pendavinji
Ylli Ziēishti
Ilir Xhangolli
Irena Kallēo

Elbasan
Ben Blushi
Evis Kushi
Damian Gjiknuri
Taulant Balla
Alfred Peza
Musa Ulqini
Arben Kamami
Luljeta Arapi
Ilir Bejtja

Vlorė
Edi Rama
Valentina Leskaj
Arben Malaj
Fatmir Toēi
Luiza Xhuvani
Thedhori Sollaku
Eltar Deda
Edmond Leka
Etiona Hoxhaj

Gjirokastėr
Arben Ahmetaj
Anastas Angjeli
Erion Veliaj
Vladimir Kosta


Malaj: Cilėsia e qeverisjes, nga cilėsia e
listave

Anėtari i Kryesisė socialiste, Arben Malaj, ka
kėrkuar nga lidershipi i PS qė tė zbatohen disa
parime nė hartimin e listave tė kandidatėve pėr
deputetė. Sipas tij, cilėsia e qeverisjes sė
socialistėve nesėr nė pushtet do tė varet nga
cilėsia e listave tė deputetėve. “Ēdo kėrkesė e ēdo
anėtari dhe mbėshtetėsi tė PS, qoftė anėtar i
thjeshtė, qoftė anėtar i Kryesisė pėr kriteret e
pėrzgjedhjes sė ekipit, pėr parimet e pėrzgjedhjes
sė tyre, pėr respektimin e meritokracisė, pėr
respektimin e njė procesi demokratik nga qendrat
e votimit deri te vendimi pėrfundimtar, nuk ėshtė
njė element i njė qejfmbetje, por njė element i njė
pėrgjegjėsie maksimale, pasi nga mėnyra si do
zbatohen kėto parime dhe nga cilėsia e ekipit
konkurrues nė zgjedhje, do tė varet edhe
pėrmasa e fitores, por edhe cilėsia e qeverisjes sė
vendit”, deklaroi Malaj pėr Oranews. Duke u
ndalur nė paktin PS-LSI, Malaj tha se sfida e
koalicionit tė ri ėshtė: “Sfida e cilėsisė sė fitores sė
zgjedhjeve dhe sfida e cilėsisė sė qeverisjes sė
vendit”.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2013, 17:18   #23
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Hera e pare qe fushaten e PeSes ne forum po e hapin PeDeistet

Meruni me fushaten tuaj se keni pune te madhe kete here

Konkurenc e madhe ju pret

Shkut per lesh
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2013, 19:38   #24
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga EuroStar Shiko postimin
Hera e pare qe fushaten e PeSes ne forum po e hapin PeDeistet

Meruni me fushaten tuaj se keni pune te madhe kete here

Konkurenc e madhe ju pret

Shkut per lesh


Dritan Prifti sikur kishte ardhe tek AKZ. Ju ka thone gjo Niku me ke do i ndaje paret qe po mbledh nga kandidatet.
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2013, 22:04   #25
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Dritan Prifti sikur kishte ardhe tek AKZ. Ju ka thone gjo Niku me ke do i ndaje paret qe po mbledh nga kandidatet.
Ju duhet ti dini me mire keto pune se rrini neper vrima celsash . Ju thash , mos u merni me fushatat e te tjereve po shikoni te tuajen se po ju hik per shalesh
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2013, 22:10   #26
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,769
Thanks: 7,076
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

nuk u lodhet me politike o te uruar?
kam 23 vjet qe kam ra rehat.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2015, 16:07   #27
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

perse te qendroi kjo tem si kryetem kur veq dihet sa koh kan kalue nga zgjedhjet
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2016, 06:15   #28
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,060
Thanks: 2,037
Thanked 2,951 Times in 1,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

https://mobile.facebook.com/comment/...35088&__tn__=R

fushata e sorosit
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2016, 13:09   #29
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,351
Thanks: 368
Thanked 667 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PS - Fushata Elektorale Qershor '13

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
perse te qendroi kjo tem si kryetem kur veq dihet sa koh kan kalue nga zgjedhjet
Llap, ti je me "biografi" te keqe forumistike, e une nuk dua qe te me infektosh e te me marin me sy te keq udheheqja e forumit

Kjo teme mund te rrije e hapur deri sa te filloje fushata e 2017, megjithse veda nuk jam administratori ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur