Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2019, 15:07   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,124
Thanks: 8,133
Thanked 3,730 Times in 1,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Dėbimi i shtetasve turq, ngritet kallėzim penal ndaj 22 policėve

Inspektorati i Policisė sė Kosovės ka ngritur kallėzim penal nė Prokurorinė Speciale tė Kosovės ndaj 22 zyrtarėve policor nė lidhje me dėbimin e gjashtė shtetasve turq nga Kosova para mė shumė se njė viti.
Kėtė e ka konfirmuar pėr Telegrafin, zėdhėnėsi i Prokurorisė Speciale, Ekrem Lutfiu.
“Ju njoftojmė se Prokuroria Speciale e Republikės sė Kosovės, ka pranuar kallėzim penal nga IPK-ja ndaj 22 tė pandehurve, ndėrsa jemi duke intervistuar edhe tė pandehur tė tjerė nė lidhje me ketė rast”, ka thėnė Lutfiu.
Edhe Inspektorati Policor i Kosovės ka konfirmuar ngritjen e kallėzimit penal ndaj 22 policėve.
“Inspektorati Policor i Kosovės respektivisht hetuesit e Departamentit tė Hetimeve,lidhur me rastin dėbimit tė shtetasve turq nga Republika e Kosovės pėr nė Turqi, bazuar nė autorizimet ligjore dhe autorizimet nga Prokuroria Speciale tė Republikės sė Kosovės, kanė ndėrmarrė veprime hetimore dhe pas kėtyre veprimeve kanė dorėzuar edhe kallėzim penal ndaj 22 zyrtarėve tė Policisė sė Kosovės. Ky kallėzim penal ėshtė dorėzuar nė Prokurorinė Speciale tė Republikės sė Kosovės”, thuhet nė pėrgjigjen e IPK-sė dėrguar Telegrafit.
Ndryshe nė mars tė vitit tė kaluar, autoritetet kosovare me kėrkesė tė autoriteteve turke, patėn arrestuar dhe dėbuar pėr nė Turqi gjashtė shtetas turq.
Dėbimi i tyre kishte nxitur reagime tė ashpra nga shtetet perėndimore, por edhe vetė ish-kryeministri Ramush Haradinaj, qė pati deklaruar se nuk ishte nė dijeni tė kėtij operacioni.
Po ashtu edhe Ambasada e Shteteve tė Bashkuara nė Kosovė ka reaguar pėr mos marrjen e masave adekuate ligjore ndaj institucioneve pėrgjegjėse pėr dėbimin e gjashtė shtetasve turq, duke vlerėsuar se “presioni politik nė sektorin e sigurisė pėr tė thyer ligjin e Kosovės ėshtė njė shkelje skandaloze e vlerave demokratike”.
Lidhur me kėtė mė 28 qershor tė vitit 2018, Kuvendi i Kosovės themeloi Komisionin Hetimor Parlamentar pėr ndriēimin e rastit tė dėbimit nga Kosova tė gjashtė shtetasve turq.

Komisionit Hetimor Parlamentar nė lidhje me kėtė rast ka konstatuar se gjatė deportimit dhe procedimit tė shtetasve turq kanė ndodhur 31 shkelje ligjore, dhe se vendimi pėr revokim tė leje-qėndrimeve nė Kosovė dhe urdhri pėr dėbim me forcė tė shtetasve turq ishin nė kundėrshtim me ligjet, Kushtetutėn e Kosovės dhe konventat ndėrkombėtare. Kėtė raport me 59 vota pėr, 2 kundėr dhe 4 abstenime, Kuvendi i Kosovės e ka votuar./Telegrafi/
__________________________________________
https://telegrafi.com/inspektorati-p...htetasve-turq/
__________________________________

1 monument per keta 22 policet dhe per individin qe ka urdhnue debimin e tyne (Kosova e di mire kush asht ai) atje afer monumentit tjeter, skaj liqenit !
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 15:12   #2
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,795
Thanks: 4,354
Thanked 4,695 Times in 3,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Dėbimi i shtetasve turq, ngritet kallėzim penal ndaj 22 policėve

Hartukani tani eshte ne potez per ngritjen e monumetjes se vedhaut te tij Hu shi min.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur