Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019
Lidhja Demokratike e Kosovės 4 33.33%
Lėvizja Vetėvendosje 6 50.00%
Koalicioni NISMA – AKR – PD 3 25.00%
Koalicioni 100% KOSOVĖ, AAK - PSD 2 16.67%
PARTIA EUROATLANTIKE E KOSOVĖS 3 25.00%
PDK 1 8.33%
Sondazh me disa mundėsi votimi pėr ēdo anėtar Votues: 12. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-10-2019, 22:33   #21
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Dhe rezultati i votimit tonė ėshtė

Lidhja Demokratike e Kosovės 4 - 36.36%

Lėvizja Vetėvendosje 5 - 45.45%

Koalicioni NISMA – AKR – PD 3 - 27.27%

Koalicioni 100% KOSOVĖ, AAK - PSD 2 - 18.18%

PARTIA EUROATLANTIKE E KOSOVĖS 3 - 27.27%

PDK 1 - 9.09%
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 22:35   #22
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ē'ma kujtove njė rast more, Rex.
Vitin e kaluar ishte motra ime pėr vizitė. Njė ditė dolėm me tė nė njė qytet tjetėr. Hymė njė njė shitore ku ka materiale pėr zyra, shkolla... Nejse ia mora ca gjera qė i duheshin asaj pėr ēerdhe tė fėmijėve - mėsimi parashkollor dhe mes tjerash po mė thotė:
- O, Adem, a di cka janė qita ( kėta )?
- stilolapsa i thashė, si tė gjithė stilolapsat tjerė.
- Jo, kėta janė stilolapsa qė fshihen, Ja shiko ketu nė kapak e ka gomėn e vet qė e fshin, pasi tė teret ...

S'm'u duk interesant. Sonte qė e pėrmende ti, thashė: ėėėėėeØjo kėta paskan pėrdorim qė c'ke me tė!

Ishalla komisioni zgjedhor e di kėtė hile dhe jua jep vetė stilolapsat!
Me ‘ishalla’ na shkoi jeta. Lol

Ok, te shpresojme pasi s’kemi zgjidhje tjeter.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 22:49   #23
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me ‘ishalla’ na shkoi jeta. Lol

Ok, te shpresojme pasi s’kemi zgjidhje tjeter.
... ndoshta ... ndoshta do tė na kujtohet poezia: "S'bėhet vreshti me urata!...."
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 23:31   #24
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

HESHTJA FILLOI ... !
- Masovikisht tė dalim pėr tė votuar!


nė vazhdim tė ndjekim rrjedhėn e ngjarjeve nga dita a votimit!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 09:32   #25
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
HESHTJA FILLOI ... !
- Masovikisht tė dalim pėr tė votuar!
Mė duket votimi po shkon mirė. Dalja nė ėshtė mė e mirė se herave tė tjera.

Urime!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 09:34   #26
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)
Voton Albin Kurti, i sigurt pėr fitore: Le tė festojmė masivisht
Bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.
Featured image of article: Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)Albin Kurti me familjen6 Tetor, 2019 10:34
KOSOVĖ– Lideri i Vetėvendosjes Albin Kurti ėshtė shoqėruar nė vendvotim nga bashkėshortja e tij dhe vajza e tyre.

Pėr shkak se bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.

Ajo ka pritur jashtė sallės sė votimit bashkė me vajzėn e tyre duke e mbėshtetur nė njė formė tjetėr bashkėshortin e saj.Ditėn e sotme Kosova zgjedh deputetėt e saj tė rinj nė Kuvend. Plot 1.9 milion qytetarė do tė duhet tė zgjedhin 4 koalicioneve, 20 partive politike dhe 1 kandidati tė pavarur pėr t’i drejtuar nė katėr vitet e ardhshme. Postin e kryeministrit po e synojnė 7 kandidatė nga subjekte tė ndryshme politike, mes tyre edhe njė grua.

(k.m/dosja.al)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 09:45   #27
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,241
Thanks: 16,505
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)
Voton Albin Kurti, i sigurt pėr fitore: Le tė festojmė masivisht
Bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.
Featured image of article: Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)Albin Kurti me familjen6 Tetor, 2019 10:34
KOSOVĖ– Lideri i Vetėvendosjes Albin Kurti ėshtė shoqėruar nė vendvotim nga bashkėshortja e tij dhe vajza e tyre.

Pėr shkak se bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.

Ajo ka pritur jashtė sallės sė votimit bashkė me vajzėn e tyre duke e mbėshtetur nė njė formė tjetėr bashkėshortin e saj.Ditėn e sotme Kosova zgjedh deputetėt e saj tė rinj nė Kuvend. Plot 1.9 milion qytetarė do tė duhet tė zgjedhin 4 koalicioneve, 20 partive politike dhe 1 kandidati tė pavarur pėr t’i drejtuar nė katėr vitet e ardhshme. Postin e kryeministrit po e synojnė 7 kandidatė nga subjekte tė ndryshme politike, mes tyre edhe njė grua.

(k.m/dosja.al)
Ku asht i <poeti> i uqk-se????
Ka do vremena qe se kam kqyrur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 09:51   #28
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,141
Thanks: 8,172
Thanked 3,743 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)
Voton Albin Kurti, i sigurt pėr fitore: Le tė festojmė masivisht
Bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.
Featured image of article: Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon nė KZAZ me gruan dhe vajzėn, pse nuk votoi bashkėshortja e tij (ARSYEJA)Albin Kurti me familjen6 Tetor, 2019 10:34
KOSOVĖ– Lideri i Vetėvendosjes Albin Kurti ėshtė shoqėruar nė vendvotim nga bashkėshortja e tij dhe vajza e tyre.

Pėr shkak se bashkėshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nėnshtetėsi norvegjeze nuk ka mundur qė tė kontribuojė nė fitoren e mundshme tė Kurtit.

Ajo ka pritur jashtė sallės sė votimit bashkė me vajzėn e tyre duke e mbėshtetur nė njė formė tjetėr bashkėshortin e saj.Ditėn e sotme Kosova zgjedh deputetėt e saj tė rinj nė Kuvend. Plot 1.9 milion qytetarė do tė duhet tė zgjedhin 4 koalicioneve, 20 partive politike dhe 1 kandidati tė pavarur pėr t’i drejtuar nė katėr vitet e ardhshme. Postin e kryeministrit po e synojnė 7 kandidatė nga subjekte tė ndryshme politike, mes tyre edhe njė grua.

(k.m/dosja.al)

Po t'a ilustroj me 1 foto te fresket te ketij mengjesi :

__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 11:01   #29
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,085
Thanks: 11,531
Thanked 6,264 Times in 2,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Edhe votimi yne ka dale i sakte!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 11:17   #30
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,776
Thanks: 399
Thanked 646 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Une kam nje parandjenj, qe do fitoj Vetvendosja.

Nuk e di Akrepi si e mendon.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 11:28   #31
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,513
Thanks: 15,939
Thanked 13,460 Times in 8,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Une kam nje parandjenj, qe do fitoj Vetvendosja.

Nuk e di Akrepi si e mendon.
Ashtu ashtu mendoj edhe unė.
Kam bėr dhe njė sondazh tjetėr unė, ky miku sa herė nuk ja var njėri temave qė hap kthehet e bėn ndonjė postim sa pėr ti nxjerr nė krye tė dali ndonjė si ti e si unė tani ti shtojmė ndonjė postim temės.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 16:41   #32
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,945
Thanks: 3,611
Thanked 690 Times in 545 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Votimi ynė - Kush do tė fitojė nė zgjedhjet 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
HESHTJA FILLOI ... !
- Masovikisht tė dalim pėr tė votuar!


nė vazhdim tė ndjekim rrjedhėn e ngjarjeve nga dita a votimit!

Dilni para pasqyres dhe i kerkoni ndihme.

VETEVENDOSJE!


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur