Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-10-2019, 00:57   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
T7- PRESSING: Sami Lushtaku dhe Gani Geci ( 23.9.2019 )

Sami Lushtaku dhe Gani Geci, miq, bashkėveprimtarė dhe aktivistė, tė cilit i pėrkisnin grupit tė Adem Jasharit i pėrkasin plejadės sė tė tė rinjve qė nisėn tė mendojnė mė ndryshe qė nė fillim tė viteve tė 90-ta tė shekullit qė lamė pas se me Serbinė vetėm grykėholla i qėron gjerat pėr sė mbari.

Ndonėse, ideologjikisht janė kundėrshtarė, nė aspektin patriotik qėndrojnė nė njė vend. Janė trima - thėnė mė shkurt. Ata, mė 23 shtator 2019 bashkė erdhėn nė studion e TV7 ku thanė shumė gjera me vlerė.

Mendimi im: unė pėr kėta dy njerėz kam respekt tė veēantė, sepse, ndonėse kanė shumė pėr tė thėnė, pėr t'u mburrur, por kėtė asnjėherė nuk e kanė bėrė, sidomos Samiu.

Ndiqeni videon. E, po ėshtė pak e gjatė, por ia vlen tė ndiqet.

P.S. Ēudtėrisht kjo video nuk gjendet nė youtube, por unė e gjeta nga burime tė tjera


__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 01-10-2019 nė 01:03
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2019, 09:22   #2
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: T7- PRESSING: Sami Lushtaku dhe Gani Geci ( 23.9.2019 )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Sami Lushtaku dhe Gani Geci, miq, bashkėveprimtarė dhe aktivistė, tė cilit i pėrkisnin grupit tė Adem Jasharit i pėrkasin plejadės sė tė tė rinjve qė nisėn tė mendojnė mė ndryshe qė nė fillim tė viteve tė 90-ta tė shekullit qė lamė pas se me Serbinė vetėm grykėholla i qėron gjerat pėr sė mbari.

Ndonėse, ideologjikisht janė kundėrshtarė, nė aspektin patriotik qėndrojnė nė njė vend. Janė trima - thėnė mė shkurt. Ata, mė 23 shtator 2019 bashkė erdhėn nė studion e TV7 ku thanė shumė gjera me vlerė.

Mendimi im: unė pėr kėta dy njerėz kam respekt tė veēantė, sepse, ndonėse kanė shumė pėr tė thėnė, pėr t'u mburrur, por kėtė asnjėherė nuk e kanė bėrė, sidomos Samiu.

Ndiqeni videon. E, po ėshtė pak e gjatė, por ia vlen tė ndiqet.

P.S. Ēudtėrisht kjo video nuk gjendet nė youtube, por unė e gjeta nga burime tė tjera


kjameti koka shume afer pasi qe i ndegjova dy fjal te mira prej teje per nji ishe Komandant te UĒK-se siq eshte Sami Lushtaku
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2019, 16:06   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: T7- PRESSING: Sami Lushtaku dhe Gani Geci ( 23.9.2019 )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
kjameti koka shume afer pasi qe i ndegjova dy fjal te mira prej teje per nji ishe Komandant te UĒK-se siq eshte Sami Lushtaku
Jo shiko se unė kam shumė postime trimash e luftėtarėsh tė UĒK-sė, tė cilėt e kanė dėshmuar veten nė luftė. Kam pėr Rremin, Fatmir Limaj, Ramushin, Jakup Krasniqin, por edhe si individė ... tė cilėt kanė njė bagazh meritash.

Kam pasur shumė tė tillė edhe mysafirė nė studion e radios sonė.

Cili ėshtė ai shqiptar qė nuk respekton njeriun qė ia ka kthyer pushkėn armikut.

A e ndoqe videon?
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 10:48   #4
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: T7- PRESSING: Sami Lushtaku dhe Gani Geci ( 23.9.2019 )
Gruaja e Sandokanit thotė se do tė kontaktojė Institutin e Llozanės qė trajtoi rastin Dehari

Gazeta Express
28 Tetor 2019 10:47

Sanije Rexha, gruaja e ish-luftėtarit tė UĒK-sė, Abedin Rexha, i njohur me nofkėn Sandokani, ka njoftuar se do tė kėrkojnė ndihmė nga Instituti i Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė ku u krye ekspertiza pėr ish-aktivistin e VV-sė, Astrit Dehari, shkruan Gazeta Express.

Pėrmes njė shkrimi nė Facebook, Rexha ka thėnė se qeveria e Zvicrės me institucionet e saj me rastin e ekspertizės pėr rastin Dehari e kanė fituar besimin e qytetarėve tė Kosovės.

Andaj, ajo shton se edhe familja e saj do tė bėjė maksimumin pėr tė rėnė nė kontakt me kėtė institucion.

“Po ashtu, duke parė se Institucioni vendor i Rep.sė Kosovės, politika dhe Eulexi e kanė pėrbuzur dhe diskriminuar skajsmėrisht dhe me dyshimin qė ka ndėrhyrje nė trupin e tij, pėr ta fshehur krimin e rastit do tė kėrkojmė tė bėhet edhe analiza e ADN-ės. Me respekt, Sanije Rexha”, ka deklaruar ajo. /GazetaExpress/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur