Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-10-2019, 11:12   #181
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Kryeministri i Kosoves, Z. Albin Kurti ka ardhur ne Londer per nje vizite dy ditore.
Mezi pres ta takoj neser dhe t'ja uroj FITOREN


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 17-10-2019 nė 11:16
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 11:57   #182
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,146
Thanks: 8,181
Thanked 3,748 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Kryeministri i Kosoves, Z. Albin Kurti ka ardhur ne Londer per nje vizite dy ditore.
Mezi pres ta takoj neser dhe t'ja uroj FITOREN

Britania e Madhe u lirue mbreme nga kethetrat e BE-se s'mut...
Edhe shteti i Kosoves me ne krye shkelqesine e tij, Albin Kurti (Moisiu shqiptar) do te ēliroje shtetin tone nga debilat serbofil (taci,veselo,vucic...) ashtu siē u ēlirue mbereteria aristokratike e popullit aristokrat evropian, kombit anglez.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 12:02   #183
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Britania e Madhe u lirue mbreme nga kethetrat e BE-se s'mut...
Edhe shteti i Kosoves me ne krye shkelqesine e tij, Albin Kurti (Moisiu shqiptar) do te ēliroje shtetin tone nga debilat serbofil (taci,veselo,vucic...) ashtu siē u ēlirue mbereteria aristokratike e popullit aristokrat evropian, kombit anglez.
E mesove cfare i bene Vucicit, e lexove pergjigjen e tyre ndaj reagimit te Vucicit per kjartesim se pse jane takuar me Albin Kurtin ne prezence te flamurit te Shqiperise, gjoja ?!Perkthim:
Citim:
Njė foto e Ambasadorit nė takim me njė nga udhėheqėsit politik nė Kosovė ka marrė vėmendje nė rajon. Ėshtė punė e ambasadės qė tė punojė me akterė udhėheqės politik nė Kosovė. Ne nuk kemi zgjedhur se si bashkėbiseduesi ynė, nė kapacitetin e tij partiak, ka rregulluar dhomėn
Hahaha

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 17-10-2019 nė 12:55
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 21:58   #184
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerEdhe dy muaj arrest shtėpiak 19-tė tė dyshuarve pėr dallavere me patentė shoferė
20/10/2019


Kanė kaluar rreth 3 muaj qė nga arrestimi i 23 personave nė lidhje me dyshimet pėr keqpėrdorim me patentė shoferė.

Nė mesin e tė arrestuarve kanė qenė 16 zyrtarė tė Ministrisė sė Infrastrukturės, tė cilėve Gjykata Themelore nė Prishtinė ua ka vazhduar edhe pėr dy muaj masėn e arrestit shtėpiak.

“Ju njoftojmė se pas kėrkesės sė Prokurorisė Themelore nė Prishtinė – Departamenti pėr Krime tė Rėnda tė datės 30.09.2019, pėr vazhdimin e masės sė arrestit shtėpiak kundėr tė pandehurve F.K, N.LL, F.A, F.E, F.F, A.B, L.SH, A.R, F.L, SH.Z, E.B, D.ZH, N.B, A.M, L.A dhe M.M pėr tė cilėt dyshohet se nė vazhdimėsi e nė bashkėkryerje kanė kryer veprėn penale Keqpėrdorimi i pozitės apo autoritetit zyrtar nga neni 414 par 2 lidhur me nenin 31 dhe 77 tė KPRK-sė dhe tė pandehurve A.T, P.T dhe B.J, tė cilėt dyshohen se kanė kryer veprėn penale nė bashkėkryerje e nė vazhdimėsi Pranimi i ryshfetit nė sektorin privat nga neni 309 par.1 lidhur me nenin 31 dhe 77 tė KPRK-sė, Gjykata Themelore nė Prishtinė me datė 03.10.2019 ka marr Aktvendim dhe ka vazhduar masėn e arrestit shtėpiak nė kohėzgjatje prej 2 (dy) muajve, ashtu qė sipas Aktvendimit tė pandehurve masa e arrestit shtėpiak do t’ju zgjasė nga data 04.10.2019 deri me datė 04.12.2019.”

Vetėm disa ditė pas arrestimit tė tyre, Policia ka arrestuar edhe dy zyrtarė policorė hetues, tė cilėt dyshohet se janė tė pėrfshirė nė kėtė rast.

E, nė njė pėrgjigje tė Prokurorisė Themelore tė Prishtinės, thuhet se ndaj zyrtarėve policorė ėshtė ndryshuar masa e sigurisė.

“Deri mė tani kjo prokurori ka nxjerrė aktvendim pėr fillimin e hetimeve ndaj 29 personave, prej tyre 28 janė intervistuar nga prokurori i rastit. Pėr 25 persona tė dyshuar, kjo prokurori ka kėrkuar masėn e paraburgimit, mirėpo Gjykata e shkallės sė parė ka caktuar masėn e arrestit shtėpiak, ndėrsa dy prej tė dyshuarve (zyrtarėt policorė hetues tė pėrfshirė nė rast), Gjykata e Apelit ka zėvendėsuar masėn e arrestit shtėpiak me masėn e lajmėrimit nė stacion policor”, thuhet nė pėrgjigjen nga Prokuroria Themelore, Prishtinė.

Ndėrkohė qė Inspektorati Policor ka rekomanduar Policinė e Kosovės pėr tė vazhduar me masėn e suspendimit, shkaku qė ndaj tyre, nga IPK-ja, ėshtė dorėzuar kallėzim penal pėr keqpėrdorim tė detyrės zyrtare.

“IPK, respektivisht hetuesit e Departamentit tė hetimeve, nė kuadėr tė kompetencave ligjore, nė kėtė rast ka hetuar dy zyrtarė policorė- hetues nga Njėsia Rajonale pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit. Pas veprimeve hetimore lidhur me kėtė rast, ndaj dy zyrtarėve tė dyshuar, IPK, mė 27.07.2019 ka dorėzuar kallėzimin penal me dyshimin se tė njėjtit kanė kryer veprat penale “Keqpėrdorim i pozitės zyrtare apo autoritetit” dhe “Keqpėrdorim i informatės zyrtare”. Pėr tė njėjtit, IPK i ka rekomanduar Policisė sė Kosovės vazhdimin e masės sė suspendimit”, ka rekomanduar Inspektorati Policor i Kosovės.

Avokatėt e tė dyshuarve e kanė kundėrshtuar kėtė masė.

Avokati Reshat Millaku, i cili mbron Labinot Ajetin, pėrmes telefonit ka thėnė se ka dorėzuar ankesė nė Gjykatėn e Apelit.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 11:17   #185
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


Nait Hasani merr detyrėn e ambasadorit tė Kosovės nė Tiranė

Ish-deputeti i shumė legjislaturave tė Kosovės, Nait Hasani ka marrė zyrtarisht detyrėn e ambasadorit tė Kosovės nė Shqipėri.

Hasani nė njė postim nė rrjetin social “Facebook” ka bėrė tė ditur qė fotografinė e parė si ambasador e ka bėrė pranė bustit tė Komandantit Legjendar, Adem Jasharit.

Postimi i plotė i Hasanit:

Dita e parė sot nė Tiranė si Ambasador i Kosovės nė Shqipėri, pranė shtatores sė Adem Jasharit!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2019, 00:58   #186
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer

Momenti kur togeri serb i policisė arrestohet nė pritė nė veri tė Mitrovicės (Video)

Kosova Ime Lajme

Nė aksionin e ditės sė djeshme nė veri tė Mitrovicės, u arrestuan tre zyrtarė policorė, njė rreshter njė toger dhe njė polic tjetėr.

Nė emisionin e sotėm nė “Drejtėsia nė Kosovė” u transmetuan filmime ekskluzive nga aksioni i ditės sė djeshme nė veri tė Mitrovicės.

Aksioni i cili po drejtohej nga Prokuroria Speciale nė bashkėpunim me Inspektoratin Policor tė Kosovės dhe njėsitet e policisė, kishin cak tre zyrtarė policorė tė pozitave tė ndryshme tė cilėt dyshohej se kishin keqpėrdorur detyrėn e tyre zyrtare si dhe tė njėjtit mundėsonin kontrabandėn nė veri tė vendit.

Nė pamjet e transmetuara mund tė shihni ekskluzivisht arrestimin e zyrtarit tė dytė tė policisė i cili dyshohej se ishte i pėrfshirė nė kontrabandė, krim tė organizuar e keqpėrdorim tė pozitės zyrtare.Bardhyl Haxhimustafa tregon se arrestimi i tretė ishte ai i Komandantit tė Policisė pėr mbikėqyrjen e kufirit nė Zubin Potok.

“Sapo ėshtė kryer edhe arrestimi i tė dyshuarit tė dytė, udhėheqėsit tė ndėrrimit, tani jemi nė finalizim tė kryhet edhe arrestimi i tretė tė Komandantit tė Policisė pėr mbikėqyrjen e kufirit nė Zubin Potok”, tregon Haxhimustafa.Togeri ishte arrestuar nė rrugė deri sa ishte duke shkuar nė njė lokacion tjetėr.

Ekipi i “Drejtėsia nė Kosovė” ka qenė pjesė e kėtij aksioni i cili u zhvillua qė nga orėt e hershme tė mėngjesit dhe pėrfundoi pasdite me ndalimin e tre zyrtarėve policorė.Ky aksion ishte vazhdim i aksioneve tė kaluara pėr kontrabandė nė veri tė Kosovės.Kujtojmė se nė janar tė kėtij viti, “Drejtėsia nė Kosovė” transmetoi dy emisione pėr kontrabandėn nė veri tė Kosovės.

Para se tė nisej aksioni nė veri, Drejtoresha e Inspektoratit Policor tė Kosovės, Miradie Kelmendi tregoi se aksioni ėshtė nė koordinim me Prokurorinė Speciale.“Prokuroria Speciale ka zgjeruar hetimet sa i pėrket kontrabandės, sot mbahet pjesa e dytė e kėtij aksioni”, tha Kelmendi.

Burim Raēi, nga IPK, tregoi nė lidhje me hapat qė do tė ndėrmerreshin nė operacion.“Kemi me i arrestu tre zyrtarė policorė me urdhėr tė Prokurorit tė Prokurorisė Speciale, Sylė Hoxha”, tha ai.

Bardhyl Haxhimustafa, udhėheqės i kėtij operacioni nga IPK, tha se urdhrin e kanė marrė nga Prokuroria Speciale dhe se ai duhej tė pėrmbushej nga ana e zyrtarėve policorė.

“Siē e kemi cek edhe mė herėt s hetimet do tė vazhdojnė nuk do tė ndalen pėr kėtė operacion, kemi urdhėr verbal nga Prokurori Sylė Hoxha qė tė arrestohen tre zyrtarė policorė, njė toger, njė rreshter dhe njė polic. Operacioni ka me u zhvillu nė tre lokacione, dy lokacione janė nė qytetin e Mitrovicė nė qytet, nė pjesėn veriore njė ėshtė nė zyrat rajonale tė policisė ku i kanė zyrat policia kufitare dhe lokacioni i tretė ėshtė nė Leposaviq”, shpjegoi Haxhimustafa.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 20:05   #187
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Lajme nga Republika e KosovesAhmeti tregon si e kanė zbuluar njė zyrtare komunale qė ka lėshuar vėrtetime tė rreme
30 tetor 17:31

Zyrtarja e komunės sė Prishtinės e cila dyshohet pėr lėshim tė vėrtetimeve tė rrejshme ėshtė shoqėruar tė mekurėn nė polici.

Me kėtė rast, kryetari i Prishtinės, Shpend Ahmeti, ka bėrė me dije se para dy javėsh, gjatė njė kontrolli tė brendshėm nė kėtė komunė kanė gjetur se njė zyrtare e tatimit nė pronė, ka lėshuar vėrtetime tė rrejshme pėr borxhet e tatimit nė pronė.

“Para dy javėsh, gjatė njė kontrolli tė brendshėm nė komunėn e Prishtinės, kemi gjetur se njė zyrtare e tatimit nė pronė, ka lėshuar vėrtetime tė rrejshme pėr borxhet e tatimit nė pronė. Kėto vėrtetime kėrkohen pėr tė regjistruar makina, dhe natyrisht se lėshimi i rrejshėm i vėrtetimeve tė tilla ėshtė shkelje ligjore”, ka shkruar Ahmeti nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

Pėr kėtė rast, Ahmeti ka theksuar se e ka udhėzuar drejtoreshėn e Financave qė ta denoncoi nė polici zyrtaren e cila la lėshuar vėrtetime tė rrejshme.

“Kam udhėzuar drejtoreshėn e Financave qė zyrtaren ta denoncoi nė polici dhe kemi filluar procedurat disiplinore. Si pasojė e denoncimit e njėjta zyrtare sot ėshtė shoqėruar nė polici pėr vepėr penale. Si gjithmonė, nuk do tė tolerojmė shkelje tė tilla nga zyrtarėt tonė pa marr parasysh pozitat e pasojat”, ka shkruar Ahmeti.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 10:50   #188
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Lajme nga Republika e Kosoves

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur