Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-10-2019, 19:50   #181
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminRashiq pyet: Si i mori Lista Srpska 8700 vota nė komunat me shumicė shqiptare?

18/10/2019


Udhėheqėsi i koalicionit Sloboda, Nenad Rashiq thotė se votat qė Lista Srpska i ka marrė nė zgjedhjet e gjashtė tetorit, e sidomos ato nė komunat me shumicė shqiptare janė mė shumė nė numėr se sa trupi elektoral i kėsaj partie. Kėto deklarata Rashiq i ka bėrė nė njė pėrgjigje pėr Gazetėn Express, pak ditė pasi qė koalicioni me tė cilin ai garoi doli me njė pėrqindje tė vogėl nga zgjedhjet e gjashtė tetorit.

Nenad Rashiq nė zgjedhjet e gjashtė tetorit, hyri si kandidat pėr kryeministėr nga radhėt e koalicionit Sloboda. Sa zgjati fushata zgjedhore shpesh herė i njėjti ka thėnė nė media se nuk po munden as tė bėjnė fushatė, nga frika qė kanė e kėrcėnimet qė po marrin. Rashiq akuzonte Listėn Srpska se po i detyron qytetarėt qė tė votojnė pėr ta.

Pas gjashtė tetorit, koalicioni Sloboda doli me shumė vota mė pak se kundėrshtarėt e tij. Lista Serbe mori 6.61% pėr qind derisa koalicioni i udhėhequr nga Rashiq doli me 0.09%.

Pėr kėtė arsye, Rashiq po thotė se mund tė jetė manipuluar numri i votave, pasi qė i njėjti shton se Lista Srpska ka dalė me mė shumė vota nė komunat me shumicė shqiptare se sa qė kanė elektorat.

“Lista Srpska i ka marrė 8.700 vota nė komunat me shumicė shqiptare, ndėrkohė jashtė komunave serbe nuk ka mė shumė se 2 mijė votues”, ka deklaruar Rashiq.

Ai dy ditė mė parė ėshtė drejtuar nė Prokurorinė Speciale pėr tė dorėzuar materiale qė vėnė nė pikėpyetje procesin zgjedhor. I njėjti ka deklaruar se votat janė manipuluar nga Lista Serbe.

“Kemi qenė qė tė vėrtetojmė ēka po ndodh me ankesat qė i kemi bėrė. Besoj qė ka material tė mjaftueshėm pėr pikėpyetjet nė shumė vende vecanėrisht nė komunat me shumicė serbe”, ka thėnė dje Rashiq.

Nė listėn qė ėshtė publikuar deri mė tani online, Lista Serbe numėron 52 mijė e 620 vota.

Gazeta Express ka numėruar votat qė ky koalicion ka marrė nė komunat me shumicė serbe.

Nė Leposaviq janė 6.777 vota, nė Zveēan 4.148 vota, nė Zubin Potok 4.151, nė Shtėrpcė 5.054 vota, nė Graqanicė 7.887 vota, nė Novobėrdė 2.931 vota, nė Ranilluk 2.536 vota, nė Kllokot 1.196 vota e nė Partesh 1.963 vota, nė Mitrovicėn e Veriut 7117 vota.

Tė gjitha kėto tė llogaritura bashkė janė 43 mijė e 760 vota. Lista Serbe ka marrė nė komunat me shumicė shqiptare 8 mijė e 860 vota. Nė kėtė numėr nuk pėrfshihen votat me kusht dhe ato tė ardhura nga Serbia.
Vetem hashim taēi dhe gatri fezeli e dine kete pune.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2019, 20:18   #182
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Vetem hashim taēi dhe gatri fezeli e dine kete pune.
jo e din edhe 300 serb te veriut qe marrshin pjes ne qender te kryeqytetit ton ne ndihm i dalshin protestuesve te VETEVENDOSJES te albushit dhe qe te gjith keta serb mbanin ne kok plisa te bardh per ket besoi se e din edhe ti
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 14:38   #183
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


Rinumėrimi nxjerrė nė pah gabimet nė njė vendvotim nė Lipjan, Nisma dėmtohet pėr 28 vota
20 tetor 14:35

Procesi i rinumėrimit tė kutive tė votimit po nxjerrė nė pah gabimet qė kanė bėrė komisionerėt nė bartjen e tė dhėnave nė formulare (FPR).

Rasti i fundit qė konfirmon kėtė ėshtė njė vendvotim nė komunėn e Lipjanit, ku koalicioni Nisma-AKR-PD ėshtė dėmtuar pėr 28 vota.

“Deformimi i vullnetit tė qytetarėve nga disa komisionerė tė papėrgjegjshėm po shpėrfaqet nė secilėn kuti qė po rinumėrohet. Transparenca nė qendrėn e numėrimit po e shpėrfaq tėrė maskarallėkun e natės sė zgjedhjeve. A ka dikush ndonjė dilemė qė rinumėrimi i plotė i votave duhet tė ndodhė?”, ka shkruar nė llogarinė e vet nė “Facebook” Jetlir Zyberaj, kėshilltar i Behgjet Pacollit.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 22:30   #184
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019
Daka: Mund tė ketė edhe rinumėrim tė pėrgjithshėm tė votave

30/10/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve tė 6 tetorit, mund tė zgjasė.

Daka ka thėnė pėr RTK, se kjo vonesė mund tė ndodhė, pėr shkak tė ankesave tė subjekteve politike dhe tė kandidatėve.

“Nuk mund tė jap parashikime, nuk mund tė them fundi i nėntorit apo fillimi i dhjetorit. Nėse ka ankesa mund tė shkojė prapė nė rinumėrim. Mund tė them qė kjo forma e ankesave duhet tė rregullohet si nė vendet tjera sepse me tė vėrtetė kjo stėrzgjatje ėshtė maltretim”, ka thėnė ajo.

Daka ka theksuar po ashtu se mund tė ketė edhe rinumėrim tė pėrgjithshėm tė votave, pasi ka ankesa nga paritė politike dhe kandidatėt pėr deputet.

Ndryshe sot Gjykata Supreme ka miratuar ankesėn e Lėvizjes Vetėvendosje pėr numėrimin e 4,639 fletėvotimeve tė votuesve jashtė Kosovės, nė zgjedhjet e 6 tetorit.

Nė kėtė vendim ėshtė anuluar vendimi i Panelit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa i cili e kishte refuzuar si tė pabazuar ankesėn e LVV-sė pėr numėrim.

Ndėrsa Valmir Elezi nga Komisioni Qendror Zgjedhor ka thėnė se presin ta marrin vendimin e Gjykatės Supreme, e cila ka pranuar ankesėn e Lėvizjes Vetėvendosje pėr numėrimin e votave tė diasporės.

Ndryshe Paneli Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, ka refuzuar ankesėn e koalicionit NISMA-AKR-PD qė tė shpallen tė pa rregullta fletėvotimet e ardhura nga Serbia pėrmes postės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 03:19   #185
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019LDK-ja ka deponuar mė sė shumti ankesa nė PZAP
07 nėntor 21:56

Pas shpalljes sė rezultateve tė pėrgjithshme nga KQZ, nė PZAP janė paraqitur dhjetėra ankesa.

Kryearti i Sekretarit tė PZAP-it, Mulė Desku ka thėnė pėr RTK, se deri mė tani janė parashtruar 65 ankesa, nga disa subjekte politike dhe kandidatė. Sipas tij, me numrin mė tė madh tė ankesave prinė LDK qė ka paraqitur 14 tė tilla, PDK njė, koalicioni Nisma-AKR-PD ka dorėzuar 2 ankesa dhe ankesat tjera janė paraqitur nga partitė e minoriteteve.

Ai tha se pas pranimit tė vendimit nga PZAP-i, subjektet politike qė janė tė pakėnaqura, kanė tė drejtė tė paraqitjes sė ankesave nė Gjykatėn Supreme brenda 24 orėve.

Subjektet politike dhe kandidatėt kanė tė drejtė tė paraqesin ankesa deri nė ora 10:00 tė ditės sė premtė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 17:39   #186
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

“LVV humb tre deputetė nga vendimi i fundit i PZAP-sė”

nga:Y I

Monitoruesi i Kuvendit nga KDI Albert Krasniqi ka shpjeguar vendimin e fundit qė ka ardhur nga PZAP .

Krasniqi thekson se nėse vendimi i PZAP-sė mbetet pėrfundimtar dhe rinumėrimi i 1472 vendvotimeve nuk sjellė ndonjė ndryshim nė rezultat NISMA-AKR-PD do tė jetė nė Kuvend.

Ai thekson se nga nė krahasim me rezultatet e shpallura,VV do tė ketė 3 deputetė mė pak,LDK do tė ketė 1 deputet mė pak,PDK do tė ketė 1 deputet mė pak dhe AAK-PSD do tė ketė 1 deputet mė pak.

Postimi i plotė i Krasniqit:

Nėse vendimi i PZAP-sė mbetet pėrfundimtar dhe rinumėrimi i 1472 vendvotimeve nuk sjellė ndonjė ndryshim nė rezultat, koalicioni NISMA-AKR-PD do tė pėrfaqėsojet nė Kuvend me kėta deputetė:

1. Fatmir Limaj
2. Behxhet Pacolli
3. Endrit Shala
4. Haxhi Shala
5. Mirlinda Sopi Krasniqi
6. Albulena Balaj Halimaj

Nė krahasim me rezultatet e shpallura:
– VV do tė ketė 3 deputetė mė pak
– LDK do tė ketė 1 deputet mė pak
– PDK do tė ketė 1 deputet mė pak
– AAK-PSD do tė ketė 1 deputet mė pak
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 17:43   #187
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminDaka: Mund tė ketė edhe rinumėrim tė pėrgjithshėm tė votave

30/10/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve tė 6 tetorit, mund tė zgjasė.

Daka ka thėnė pėr RTK, se kjo vonesė mund tė ndodhė, pėr shkak tė ankesave tė subjekteve politike dhe tė kandidatėve.

“........
Kjo Daka eshte Vllehe, apo duhet te themi Daciane? Duket direkt nga fizionomia edhe po te kisha dyshim per emrin.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 17:50   #188
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Kane kaluar(sa i bie saktesisht) 6 jave dhe zgjedhjet APET nuk kane perfunduar.

PS...shqiptaret do ngelen PERHERE=KAVIE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:03   #189
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Kjo Daka eshte Vllehe, apo duhet te themi Daciane? Duket direkt nga fizionomia edhe po te kisha dyshim per emrin.
nuk e di kush po i ka fajet tash a keta qe u ankuen qe ishin shumica te LDK-se a NISMA apo Vetevendosje qe po i mbron me qdo kusht votat qe erdhen pas vakti e jasht ligjshme nga serbia qe i anuloi PZAP-i
----------------------------------------------------


PZAP-i anulon votat e Serbisė, vendos pėr rinumėrim nė 1472 vendvotime


Aktuale nėntor 11, 2019 - 14:35

Paneli Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa i ka shqyrtuar tė gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatet pėr deputet tė cilat janė paraqitur pas shpalljes sė rezultateve e pėrfundimtare tė zgjedhjeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, raporton “Zėri.info”.

Mirėpo nė venimin e PZAP-it votat e ardhura nga Serbia nuk do tė jenė pjesė e rezultateve pėrfundimtare. Madje ky organ e urdhėron KQZ-nė qė tė nis rinumėrimin e votave nė 1472 vendvotime.

“PZAP-i 53 ankesa i ka pranuar tė bazuara prej tyre lidhur me 52 ankesa paneli ka vendosur qė tė urdhėroj KQZ-nė, pėr rinumėrimin e 1472 vendvotimeve. Ndėrsa lidhur me ankesėn e parashtruar nga Koalicioni Nisma – AKR – PD, ka vendosur qė tė pranoj tė bazuar ankesėn dhe ka urdhėruar KQZ-nė, qė tė largoj nga rezultati pėrfundimtar i zgjedhjeve votat e votuesve jashtė Kosovės tė ardhura nga Serbia.

Nė komunikatėn e PZAP-it gjithashtu thuhet se 23 ankesa janė hedhur te pasafatshme dhe tė palejuara, 25 ankesa janė refuzuar tė pabazuara dhe njė ankesė konstatohet e tėrhequr./Zėri
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:07   #190
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019Limaj: PZAP-i, gardian i mbrojtjes sė demokracisė, Nisma pjesė e Kuvendit

11 nėntor 16:26

Kryetari i Nismės Socialdemokrate, Fatmir Limaj, gjatė njė konference pėr media ka thėnė se vendimi i PZAP-it ka treguar se ka institucione qė e respektojnė ligjin.

Ai ka thėnė se ēdo anėtar i PZAP-it duhet tė ndihet krenarė qė me veprėn e tyre e mbrojtėn shtetin ligjor.

“Ata tė PZAP-it treguan se respektojnė vetėm ligjin. PZAP-i sot ka dalė si gardian i fuqishėm i mbrojtjes sė demokracisė. Ne i shprehim mirėnjohje kėtij organi qė kthej ligjshmėrinė”, ka thėnė Limaj.

“Nga sot me vendim tė PZAP-it Nisma dhe partnerėt e saj janė pjesė e Kuvendit tė Kosovės”, ka thėnė Limaj.

Limaj ka falėnderuar votuesit e koalicionit Nisma-AKR-PD tė cilėt i besuan kėtij koalicioni qė tė jetė pjesė e Kuvendit tė Kosovės.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:09   #191
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019Ismet Kryeziu: PZAP-i garantoi integritetin zgjedhor

11 nėntor 16:39

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik i Kosovės (KDI), Ismet Kryeziu, ka thėnė se me vendimin e sotėm Paneli Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka ruajtur integritetin zgjedhor tė zgjedhjeve tė 6 tetorit.

“PZAP-i me vendimet e saj ka garantuar integritetin zgjedhor, transparencėn e nevojshme, votimin e lirė dhe numėrimin e secilės votė nė mėnyrė tė drejtė. Vendimet e PZAP-sė garantojnė standardet universale pėr zgjedhje tė drejta dhe tė lira. Kėto standarde, janė shumė mė tė rėndėsishme se secili rezultat qė mund tė dalė nė zgjedhje, mė tė rėndėsishme se koha dhe procedurat pėr tu zbatuar”, ka shkruar Kryeziu nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

PZAP-i ka marrė vendim pėr anulimin e rreth 3 mijė votave tė ardhura nga Serbia dhe rinumėrimin e 1 472 vendvotimeve.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:19   #192
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Qe si reagoin keto partit si motra kunder vendimit te PZAP-it per anulimin e votave te ardhura nga serbia pas afatit ligjor pra kjo eshte fytyra e vertet e VETVENDOSJES te ALBUSHI i shqiperis etnike

----------------------------------------Anulimi i votave nga Serbia, reagon Lista Serbe

Gazeta Express
11 Nėntor 2019 17:05

Lisa Serbe ka reaguar pas vendimit tė PZAP-sė qė tė anulohen votat e ardhura me postė nga Serbia, raporton Express.

Ata kanė thėnė se ky vendim ėshtė i motivuar politikisht dhe nuk ka asnjė bazė ligjore.

Ky subjekt nė reagimin e tyre tha se edhe pa ato vota, Lista Serbe ka 10 mandate nė Kuvend bazuar nė vullnetin e shprehur nė mėnyrė demokratike.

Reagimi i plotė i Listės Serbe:

“Rezultati i llogaritjeve politike, pjesė e tė cilave ėshtė njė farsė shoviniste me numėrimin e votave tė serbėve tė zhvendosur nė disa skela, mė nė fund tregoi se ēfarė synonte tė miratonte vendimin e Panelit tė Zgjedhjeve tė Zgjedhjeve, duke refuzuar tė gjitha votat e serbėve tė zhvendosur.”

“Kujtojmė publikun se i njėjti panel ankesash e ka refuzuar dy herė kėrkesėn pėr anulimin e kėtyre votave, dhe se pasi u bė e qartė se pothuajse tė gjithė kėta vota i pėrkasin Listės Serbe, nė Prishtinė ata dolėn me idenė e anulimit tė atyre votave dhe kėshtu ndėrpresin mė rėndė vullnetin e votuesve. , dhe ata tė zhvendosur nė Serbinė qendrore pas dhunės nė Kosovė.”

“Vendimi pėr tė mos lejuar serbėt e zhvendosur tė drejtėn tė zgjedhin se kush do tė pėrfaqėsojė interesat e tyre dhe tė luftojė pėr kthimin e tyre ėshtė thjesht i motivuar politikisht dhe nuk ka asnjė bazė ligjore. Sidomos nėse tė gjithė e dimė mirė qė zėrat e tė shpėrngulurve kanė ardhur gjithmonė nė tė njėjtėn mėnyrė, por kėtė herė ėshtė e qartė qė ėshtė e nevojshme t’u tregohet tė shpėrngulurve se ata nuk janė tė mirėpritur dhe se si serbė ata mund tė llogarisin qė tė drejtat e tyre nuk do tė respektohen. Me kėtė rast, ne i informojmė qytetarėt se edhe me kėtė dhunė politike, Lista Serbe ka ende tė dhjetė mandatet nė duar, bazuar nė vullnetin e shprehur nė mėnyrė demokratike tė popullit serb”
----------------------------------------------------Haxhiu: PZAP-i, institucion joserioz dhe i ndikuar

11 nėntor 17:33

Deputetja e Lėvizjes Vetėvendosje, Albulena Haxhiu, e ka quajtur joserioz dhe tė ndikuar Panelin Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili ka marrė vendim pėr numėrimin e 1472 vendvotimeve.

:Me zgjedhjet mė tė mira tė organizuara ndonjėherė, PZAP ka gjetur tė tallet duke dėrguar rreth 1500 kuti nė rinumėrim. Institucion joserioz dhe duket i ndikuar fatkeqėsisht. Kot e kanė, fitoren e Lėvizjes nuk e ndalin dot, vullnetin e popullit nuk mund ta pėrmbysin ndonėse tentojnė ta vonojnė jetėsimin e tij”, ka shkruar Haxhiu nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:21   #193
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 860
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Llap, te. Keshilloj nje doze ta marresh cdo dit ka 2, pra dy her ne dite:

Albinodol 2x1, para bukes.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:21   #194
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

ky eshte koalicioni deri tash i msheft ne mes te vv-se e listes serbska ndersa tani doli hapur
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:26   #195
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Llap, te. Keshilloj nje doze ta marresh cdo dit ka 2, pra dy her ne dite:

Albinodol 2x1, para bukes.
a edhe ti advokat i listes serbe e vetfundosjes a hahaha veshtir po u perballoni dollovereve te albush-shqiperia etnike veq kan fillue ti dalin tradhtin ne fush albushit deri dje bajke be e ju i besuat qe nuk e marr ne qeveri listen serbska dje tha jo po e marr i kam ra pishman sot i doli ne krah listes serbe tha nuk e perkrahu gjykaten ton qe i anuloi votat qe kan arrit pas skadimit te afatit prej serbie ky eshte albush-shqiperia hahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:31   #196
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Lista Serbe kundėrshton vendimin e PZAP-it
https://www.epokaere.com/lista-serbe...min-e-pzap-it/

Vendimi i PZAP-sė, qė tė anulojė votat nga Serbia ka nxitur reagimin e ashpėr tė Lėvizjes Vetėvendosje.
Vendimi i PZAP-it – Vetėvendosje nė mbrojtje tė votave tė parregullta tė ardhura nga Serbia
https://insajderi.com/vendimit-i-pza...-vetevendosje/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 16:18   #197
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019Memli Krasniqi: Sa shpejt i doli boja Vetėvendosjes

12 nėntor 16:58

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Memli Krasniqi, ka thėnė se Lėvizja Vetėvendosje, e cila drejtohet nga Albin Kurti, i ka dalė nė mbrojtje votave tė ardhura jashtėligjshėm nga Serbia, duke kėrkuar nga Gjykata Supreme qė mos ta pranojė vendimin e Panelit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili i ka anuluar kėto vota.

“Kujt ia ka marr mendja qė partia qė deklarohet poshtė e pėrpjetė qė s’bėn koalicion me Listėn Serbe, sot ėshtė bėrė avokati i Listės Serbe, duke bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme ndaj vendimit tė PZAP-sė qė ka refuzuar votat e jashtėligjshme tė ardhura nga Serbia? Mė 29 tetor, Vetėvendosja me komunikatė zyrtare kėrkonte anulimin e kėtyre votave, duke i quajtur tė jashtėligjshme, ndėrsa sot mė 12 nėntor i mbron ato vota tė Listės Serbe, sikur tė ishin votat e veta. Ēka ėshtė ky veprim, nėse jo uverturė e partneritetit tė ardhshėm tė partisė sė Albinit me veglėn e Vuēiqit?”, ka shkruar Krasniqi nė llogarinė e vet nė “Facebook”

Postimi i plotė i Memli Krasniqit:

Sa shpejt i doli boja Vetėvendosjes!


Partia e Albin Kurtit sot zyrtarisht ka dalė nė mbrojtje tė votave te ardhura jashtėligjshėm nga Serbia, duke kėrkuar nga Gjykata Supreme qė t’i lejojė nė rezultat zgjedhor votat pėr Listėn Serbe. Kujt ia ka marr mendja qė partia qė deklarohet poshtė e pėrpjetė qė s’bėn koalicion me Listėn Serbe, sot ėshtė bėrė avokati i Listės Serbe, duke bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme ndaj vendimit tė PZAP-sė qė ka refuzuar votat e jashtėligjshme tė ardhura nga Serbia?

Mė 29 tetor, Vetėvendosja me komunikatė zyrtare kėrkonte anulimin e kėtyre votave, duke i quajtur tė jashtėligjshme, ndėrsa sot mė 12 nėntor i mbron ato vota tė Listės Serbe, sikur tė ishin votat e veta. Ēka ėshtė ky veprim, nėse jo uverturė e partneritetit tė ardhshėm tė partisė sė Albinit me veglėn e Vuēiqit?

Qė gati njė muaj Vetėvendosje ėshtė duke e vonuar finalizimin e procesit zgjedhor, duke bėrė ankesa e presione tė lloj-llojshme nė institucionet pėrgjegjėse, vetėm duke kalkuluar nė ēfarėdo forme grabitjen e ndonjė mandati shtesė pėr vete. Sot, ndėrsa, ata dolėn krejt hapur nė mbrojtje tė tė paligjshmes, dolėn kundėr deklarimeve tė tyre tė mėhershme, dolėn nė mbrojtje tė manipulimeve me votat nga Serbia, tė shtyrė vetėm e vetėm nga etja pėr pak mė shumė pushtet.

Si PDK, ne jemi dėmtuar mė sė shumti nga gabimet e kėtij procesi zgjedhor! Pėr shkak tė gabimeve nė formularin e rezultateve, por edhe pas rinumėrimit tė rreth 850 kutive nė QNR, nė shumicėn e tyre na ėshtė rritur numri i votave nga 1 deri nė 203 vota pėr kuti, duke na u shtuar me mijėra vota nė total.

Pėrkundėr fakteve konkrete tė kėtij dėmtimi, ka qenė kryetari Veseli qė s’ėshtė pajtuar me kėrkesėn pėr ankimim tė shėrbimit juridik tė PDK-sė, me qėllimin e vetėm qė tė shpejtohet krijimi i institucioneve, ashtu siē ka qenė i qartė nė kėtė qėllim edhe natėn e zgjedhjeve kur e pranoi rezultatin ende pa pėrfunduar mirė as numėrimi preliminar.

Por, vonesat qė po i bėn Vetėvendosje nė vazhdimėsi pėr pėrmbylljen e procesit zgjedhor, janė vetėm manipulime tė vogla nė vazhdėn e manipulimeve e mashtrimeve tė mėdha qė do t’i nxjerrin tė zhveshur nga ēdo parim nė javėt dhe muajt qė po vijnė.

Sot, ata u bėn avokatė tė Listės Serbe. Po nesėr, avokat tė cilit djall do tė bėhen?

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 16:20   #198
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019Reagon anėtari i kryesisė sė Nismės: LV-ja po mbron votėn ilegale tė ardhur nga Serbia, kjo s’do koment

12 nėntor 15:11

Anėtari i kryesisė sė Nismės Socialdemokrate, Fazli Hoxha, ka reaguar pas vendimit qė tre kandidatė pėr deputetė tė Lėvizjes Vetėvendosje janė ankuar nė Gjykatėn Supreme rreth vendimit tė PZAP-it, vendim ky qė kėsaj lėvizje ia merr tre deputetė dhe mundėson hyrjen nė Kuvend tė koalicionit Nisma-AKR-PD.

Ai pėr gazetėn “Epoka e re” ka thėnė se Nisma Socialdemokrate ka mirėpritur vendimin e ligjshėm tė PZAP-it, i cili vendim u bėri njė shėrbim tė madh proceseve demokratike nė Kosovė, duke kthyer integritetin e zgjedhjeve.

“Tė thirresh sot nė patriotizėm dhe ta mbrosh votėn ilegale tė ardhur nga Serbia, kjo s’do koment. Ne si Nismė Socialdemokrate kemi mirėpritur vendimin e ligjshėm tė PZAP-it, i cili vendim u bėri njė shėrbim tė madh proceseve demokratike nė Kosovė, duke kthyer integritetin e zgjedhjeve”, ka thėnė Hoxha.

Ai ka theksuar se provat qė janė rreth kėtyre votave tė ardhura nga Serbia nė mėnyrė tė jashtėligjshme nuk mund ta ndryshojnė gjendjen qė ėshtė vėrtetuar edhe me vendimin e PZAP-it. “PZAP-i ka konfirmuar atė qė Nisma e ka thėnė qė nga fillimi, anulohen votat tė ardhura kontrabandė nga Serbia. Cilido institucion ligjmbrojtės nuk ka bazė qė ta ndryshojė kėtė vendim tė PZAP-it. Koalicioni ynė tashmė ėshtė pjesė e Kuvendit tė Kosovės me gjashtė deputetė”, ka thėnė Hoxha.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 16:22   #199
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019LV-ja ankesė nė Supreme kundėr vendimit tė PZAP-sė

12 nėntor 14:22

Anėtari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Adnan Rrustemi, me anė tė njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook” ka akuzuar PZAP-in pėr pazare, pėr tė dėmtuar Lėvizjen Vetėvendosje.

Rrustemi ka njoftuar se Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, tė shpallur nga KQZ-ja si deputetė tė Listės fituese tė kėsaj partie, kanė bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme kundėr vendimit tė PZAP-sė.

Postimi i plotė i tij:

Kandidatėt tanė mbrojnė mandatet dhe refuzojnė pazaret e PZAP-sė

Mė 7 nėntor, KQZ shpalli rezultatet pėrfundimtare, duke nxjerrė Lėvizjen me 32 deputetė, aq sa i dha populli. Kur i dėshtuan PZAP-sė tė gjitha tratativat pėr tė penguar votat e rregullta tė bashkatdhetarėve nga mėrgata, zgjodhėn rrugėn absurde e nė kundėrshtim edhe me vendimet e veta tė kėtij viti e tė 2014-s, pėr tė hequr efektin e votave tė mėrgatės, duke hequr njė numėr tė fletėvotimeve, aq sa ju duheshin pėr kėtė qėllim.
Por, pazari i tyre ėshtė mė i qartė se i qartė pėr secilin qytetar: devalvo procesin zgjedhor, konfiguro artificialisht rezultatin zgjedhor e numrin e mandateve. Larg e kanė menduar anėtarėt e PZAP-sė, e ulėt kanė bėrė hesapet, si vegėl e nėnshtruar nė duart e atyre qė i ka kapur makthi qė nga nata e 6 tetorit.
Vendimet e djeshme tė PZAP-sė nuk kanė tė bėjnė asgjė me procesin zgjedhor, rregullsitė apo parregullėsitė, as me tė drejtėn e votės e ligjshmėrinė e votimit. Ata kanė vetėm njė hall e njė synim. Halli ėshtė fitorja e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, e synimi ishte zvogėlimi i numrit tė deputetėve tanė. Hallin nuk mund tė ua heqim, por synimin nuk do tė mund ta realizojnė.

Javė mė parė, PZAP, dy herė kishte nė dorė ankesėn pėr votat e serbėve, e nė dyja rastet i kishte refuzuar. Herėn e parė si tė palejueshme, herėn e dytė si pasafatshme, kurse herėn e tretė, e njėjta u bė edhe e lejueshme edhe e afatshme. Por, jo. Vetėm pazari i PZAP-ė u bė vendim, e vendimi i tyre do tė mbetėt vetėm njė devizė e pakėmbyeshme financiarisht.
Tė bindur se kėto vendime janė politike nė thelb e nė formė, tre kandidatėt tanė, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, tė shpallur nga KQZ si deputetė tė Listės fituese tė Lėvizjes, kanė bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme kundėr vendimit tė PZAP-sė, e nė mbrojtje tė sė drejtės sė tyre si deputetė tė zgjedhur, si dhe votėn e qytetarėve pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 16:42   #200
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Memli Krasniqi: Sa shpejt i doli boja Vetėvendosjes

12 nėntor 16:58

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Memli Krasniqi, ka thėnė se Lėvizja Vetėvendosje, e cila drejtohet nga Albin Kurti, i ka dalė nė mbrojtje votave tė ardhura jashtėligjshėm nga Serbia, duke kėrkuar nga Gjykata Supreme qė mos ta pranojė vendimin e Panelit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili i ka anuluar kėto vota.

“Kujt ia ka marr mendja qė partia qė deklarohet poshtė e pėrpjetė qė s’bėn koalicion me Listėn Serbe, sot ėshtė bėrė avokati i Listės Serbe, duke bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme ndaj vendimit tė PZAP-sė qė ka refuzuar votat e jashtėligjshme tė ardhura nga Serbia? Mė 29 tetor, Vetėvendosja me komunikatė zyrtare kėrkonte anulimin e kėtyre votave, duke i quajtur tė jashtėligjshme, ndėrsa sot mė 12 nėntor i mbron ato vota tė Listės Serbe, sikur tė ishin votat e veta. Ēka ėshtė ky veprim, nėse jo uverturė e partneritetit tė ardhshėm tė partisė sė Albinit me veglėn e Vuēiqit?”, ka shkruar Krasniqi nė llogarinė e vet nė “Facebook”

Postimi i plotė i Memli Krasniqit:

Sa shpejt i doli boja Vetėvendosjes!


Partia e Albin Kurtit sot zyrtarisht ka dalė nė mbrojtje tė votave te ardhura jashtėligjshėm nga Serbia, duke kėrkuar nga Gjykata Supreme qė t’i lejojė nė rezultat zgjedhor votat pėr Listėn Serbe. Kujt ia ka marr mendja qė partia qė deklarohet poshtė e pėrpjetė qė s’bėn koalicion me Listėn Serbe, sot ėshtė bėrė avokati i Listės Serbe, duke bėrė ankesė nė Gjykatėn Supreme ndaj vendimit tė PZAP-sė qė ka refuzuar votat e jashtėligjshme tė ardhura nga Serbia?

Mė 29 tetor, Vetėvendosja me komunikatė zyrtare kėrkonte anulimin e kėtyre votave, duke i quajtur tė jashtėligjshme, ndėrsa sot mė 12 nėntor i mbron ato vota tė Listės Serbe, sikur tė ishin votat e veta. Ēka ėshtė ky veprim, nėse jo uverturė e partneritetit tė ardhshėm tė partisė sė Albinit me veglėn e Vuēiqit?

Qė gati njė muaj Vetėvendosje ėshtė duke e vonuar finalizimin e procesit zgjedhor, duke bėrė ankesa e presione tė lloj-llojshme nė institucionet pėrgjegjėse, vetėm duke kalkuluar nė ēfarėdo forme grabitjen e ndonjė mandati shtesė pėr vete. Sot, ndėrsa, ata dolėn krejt hapur nė mbrojtje tė tė paligjshmes, dolėn kundėr deklarimeve tė tyre tė mėhershme, dolėn nė mbrojtje tė manipulimeve me votat nga Serbia, tė shtyrė vetėm e vetėm nga etja pėr pak mė shumė pushtet.

Si PDK, ne jemi dėmtuar mė sė shumti nga gabimet e kėtij procesi zgjedhor! Pėr shkak tė gabimeve nė formularin e rezultateve, por edhe pas rinumėrimit tė rreth 850 kutive nė QNR, nė shumicėn e tyre na ėshtė rritur numri i votave nga 1 deri nė 203 vota pėr kuti, duke na u shtuar me mijėra vota nė total.

Pėrkundėr fakteve konkrete tė kėtij dėmtimi, ka qenė kryetari Veseli qė s’ėshtė pajtuar me kėrkesėn pėr ankimim tė shėrbimit juridik tė PDK-sė, me qėllimin e vetėm qė tė shpejtohet krijimi i institucioneve, ashtu siē ka qenė i qartė nė kėtė qėllim edhe natėn e zgjedhjeve kur e pranoi rezultatin ende pa pėrfunduar mirė as numėrimi preliminar.

Por, vonesat qė po i bėn Vetėvendosje nė vazhdimėsi pėr pėrmbylljen e procesit zgjedhor, janė vetėm manipulime tė vogla nė vazhdėn e manipulimeve e mashtrimeve tė mėdha qė do t’i nxjerrin tė zhveshur nga ēdo parim nė javėt dhe muajt qė po vijnė.

Sot, ata u bėn avokatė tė Listės Serbe. Po nesėr, avokat tė cilit djall do tė bėhen?

/Epoka e re/
kėsaj i thonė: kur k**** shan k*****.
Kėta i luteshin listės serbska pėr t'u bėrė bashkė e pėr tė formuar qeverinė, bile pritshin deri t'u kthehej njė pėrgjigje direkt nga Beogradi!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur