Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2019, 10:33   #1
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
PDK-ja e AAK-ja do ta bėjnė njė opozitė tė fuqishme e konstruktive
PDK-ja e AAK-ja do ta bėjnė njė opozitė tė fuqishme e konstruktive
08/11/2019


PDK-ja u radhit si partia e tretė mė e votuar, kurse AAK-ja pas PDK-sė doli si partia e katėrt.

Dy partitė qė ishin themeltare tė qeverisė sė kaluar, PDK-ja e AAK-ja, pas certifikimit tė rezultateve nga KQZ-ja me numrin e votave qė kanė marrė del se do tė jenė pjesė e opozitės nė Kuvendin e Kosovės.

PDK-ja me 25 deputetė e AAK-ja me 14 deputetė, pavarėsisht rėnies nga pushteti, zotohen se do ta bėjnė njė opozitė tė fuqishme e konstruktive, shkruan sot gazeta “Zėri”.

Partia Demokratike e Kosovės nė krye me Kadri Veselin dhe Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės nė krye me Ramush Haradinajn nga partneriteti nė qeverisjen e kaluar me koalicionin PAN tash ndarazi do tė jenė pjesė e opozitės nė Parlamentin e Republikės sė Kosovės nė legjislaturėn e shtatė, shkruan tutje “Zėri”.

Nė bazė tė rezultateve zyrtare tė KQZ-sė, PDK-ja u radhit si partia e tretė mė e votuar, pas Lėvizjes Vetėvendosje e LDK-sė, me gjithsej 178 mijė e 645 vota ose 21,163%. Ndėrsa AAK-ja pas PDK-sė doli si partia e katėrt mė e votuar me 96 mijė e 883 vota ose 11,47%.

Mirėpo, pavarėsisht rėnies nga pushteti pėrfaqėsues tė kėtyre dy partive janė zotuar se do ta bėjnė njė opozitė tė fuqishme e konstruktive nė Kuvendin e Kosovės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 20:45   #2
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK-ja e AAK-ja do ta bėjnė njė opozitė tė fuqishme e konstruktiveHoxhaj: PDK-ja do tė punojė pa u kursyer pėr qytetarėt edhe nė opozitė

08 nėntor 19:51

Nėnkryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Enver Hoxhaj, ka thėnė se PDKja dhe ai si pjesė e saj, do tė punojnė pa u kursyer nė tė mirėn e qytetarėve dhe shtetit edhe duke qenė nė opozitė nė legjislaturėn e re.

“Dua tė shpreh falenderimin pėr tė gjithė qytetarėt e Republikės sė Kosovės, qė mė kanė dhėnė besim tė pakursyer pėr t’i pėrfaqėsuar, gjė tė cilėn do ta bėjė mė sė miri qė di dhe mundem, ashtu siē e kam bėrė deri tani”, ka shkruar Hoxhaj nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

“Duke e ēmuar lart besimin tuaj, do tė vazhdoj edhe mė tutje tė jap kontributin tim nė tė mirėn e vendit dhe pėr tė mirėn e pėrgjithshme brenda Partisė Demokratike tė Kosovės, i zgjedhur nė legjislaturėn e gjashtė me radhė si deputet. Urime tė gjithėve dhe tė vazhdojmė aty ku kemi mbetur”, ka shkruar Hoxhaj.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur