Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-11-2019, 16:29   #21
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,414
Thanks: 15,851
Thanked 13,389 Times in 8,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 713
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kinematografia shqiptare e mbas '90-es!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Pse keshtu Akrep, cfar ndodhi me Kinematografine?
U ndėrpre financimi, pastaj aktorėt u bėnė kashtė e koqe.
Njė anė tjetėr ishte edhe rrėzimi i hierarkisė sė regjizorėve, kushdo regjizor i rėndomtė po tė gjente financim nga ndonjė donacion bėnte njė film dhe dilte ashtu si dilte.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 21:59   #22
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,861
Thanks: 4,461
Thanked 7,257 Times in 2,524 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Kinematografia shqiptare e mbas '90-es!

Filmat e dikurshem i sheh serisht tani me nje kendveshtrim tjeter dhe arrin te dallosh qe fjalet e vena ne goje e klases “reaksionare” kane qene shume te goditura dhe tallemi me palen tjeter. para pak biles u dha i teti ne bronx dhe ate pjese qe dikur te dukej e drejte sepse partizani i morri kripen pa diava tregtarit dhe i tha qe “ deti eshte i te gjitheve” duke ia shperndare fshatareve, tani e sheh dhe thua, po tregtari shkret e kishte ble dhe transportu qe nga selaniku dhe ky ia merr dhe ben ligjin mbi malli. e tjetrit.

Ne mesuam vite te tera historine e lavdishme me demek te PPSH, keshtu dhe filmat propagand ishin se mohon kush, por mgjt ishin te bukur dhe rolet e aktoreve kane lene mbresa.

keto pas 91, mund te jene shume aktuale, por realizimi dhe loja e aktoreve mua nuk me pelqen. Le qe duken si filma televiziv.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 03:27   #23
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,602
Thanks: 1,809
Thanked 2,432 Times in 1,256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kinematografia shqiptare e mbas '90-es!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Filmat e dikurshem i sheh serisht tani me nje kendveshtrim tjeter dhe arrin te dallosh qe fjalet e vena ne goje e klases “reaksionare” kane qene shume te goditura dhe tallemi me palen tjeter. para pak biles u dha i teti ne bronx dhe ate pjese qe dikur te dukej e drejte sepse partizani i morri kripen pa diava tregtarit dhe i tha qe “ deti eshte i te gjitheve” duke ia shperndare fshatareve, tani e sheh dhe thua, po tregtari shkret e kishte ble dhe transportu qe nga selaniku dhe ky ia merr dhe ben ligjin mbi malli. e tjetrit.

Ne mesuam vite te tera historine e lavdishme me demek te PPSH, keshtu dhe filmat propagand ishin se mohon kush, por mgjt ishin te bukur dhe rolet e aktoreve kane lene mbresa.

keto pas 91, mund te jene shume aktuale, por realizimi dhe loja e aktoreve mua nuk me pelqen. Le qe duken si filma televiziv.
Ky eshte ndoshta shpjegimi me i mir qe kam degjuar edhe me i mir se opinionistet e analistet profeshional

Po te ishin bardh e zi si te asaj kohe ndoshta do dukeshin me mir. Ato pak qe kam par une kan probleme skenat sic the edhe ti, sidomos kur shkojne trajtojne perjudha te ndryshme ku aktoret duhet te jene te ri, nuk e realizojne dor. Edhe perjudhat nuk i pershtatit dot. Nje film i mir kerkon fonde. Shteti nuk eshte i interesuar me sepse nuk mund ta perdori per propaganda me.

Ma ha mendja publiku eshte i Vogel me krahasime me shpenzimet qe nevoiten per nje film te mir. Nuk ja vlen Barra qiran per private.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 09-11-2019 nė 03:31
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur