Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 10:27   #381
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,088
Thanks: 0
Thanked 699 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ska njeri thashe e kam vene re ti lexon ca do ti

Une flas gjithmone per realitetin.. nuk ngatarrohem me idealizma et gjera te padukshme e te panjohura
Qenka me keq akoma..

Pse nuk merr edhe ti nje cen? Te ndrron diten...
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:43   #382
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,418
Thanks: 6,383
Thanked 6,975 Times in 3,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Kush moj cupke Merily apo une lol ,se une po arrij te 80-at tash , aman cma kujton se e di si te dhimbsen vitet moj bije
Mos u sforco shume aman.. se do perdredhesh ndonje muskul . Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:59   #383
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,088
Thanks: 0
Thanked 699 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Tetė pijanecė nė Pogradec e bėjnė pėr spital pronarin e lokalit

10:26, 09/11/2019
Tetė persona, klientė qė kishin pirė alkol nė njė lokal nė fshatin Dunicė tė Pogradecit, e kanė shqepur nė dru pronarin e lokalit, 40-vjeēarin Erjon Ēollaku.

Ata kishin pirė njė farė kohe nė lokal dhe papritur, kanė nisur njė debat me pronarin, janė bėrė bashkė dhe e kanė rrahur me mjete tė forta sa e kanė lėnė pa ndjenja.

LEXO EDHE:
Kejvina pėrdorte supermakinėn e ‘Darės’ sė Krujės/ Zbardhen tė tjera detaje
Banorė tė fshatit e kanė marrė menjėhėrė Ēollakun dhe e kanė dėrguar nė spital, ku u konstatua se ėshtė plagosur shumė, por nuk ėshtė nė rrezik pėr jetėn.


40-vjeēari i ka denoncuar nė Polici klientėt e dhunshėm dhe deklaroi se nuk kishte pasur konflikte me asnjerin prej tyre.

© SYRI.net
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 11:41   #384
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Guten Appetit Beno, te shijofte byreku.


Thema, asgje e vecante.
Vielen Dank.

AproPO.....njifemi apo te njof ne forum prej nje dekade,dhe e DI qe je FEMER NOBEL.
@borana &eden.

Sjemi keq per...................... minimalen.

PS...tash do gatuj ne kom blere vere gjermane 2 vjecare per 1.99 euro.Nga nje gote seciles.

KAQ.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 12:31   #385
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,418
Thanks: 6,383
Thanked 6,975 Times in 3,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Hera e dyte qe me ndodh e harroj nje qiri ndezur... all night long , so dangerous .🧐🥵
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 17:38   #386
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,261 Times in 2,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Ka shume njeres te famshem te martuar me shume se nje here dhe nuk kane femije.
A u vjen keq ndonjehere per kete pjese?!
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:04   #387
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 37,160
Thanks: 18,132
Thanked 23,481 Times in 9,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 527
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

nje grua me pyet sa vjec eshte djali...5 muajsh i them...”femija e pare”...”jo i treti”...”oh ti je superwoman”...me thot...burri te tallet thot “oh se di sa superwoman eshte”...kjo thot se ka tre femije gjitheashtu..e pyes sa vjec? ...”17, 16 vjec”...se di sa tha per te tretin se u shokova...dukej teper e re dhe fizikisht trupin si adoleshente, now that is a superwoman
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:20   #388
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,654
Thanks: 2,913
Thanked 2,912 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
nje grua me pyet sa vjec eshte djali...5 muajsh i them...”femija e pare”...”jo i treti”...”oh ti je superwoman”...me thot...burri te tallet thot “oh se di sa superwoman eshte”...kjo thot se ka tre femije gjitheashtu..e pyes sa vjec? ...”17, 16 vjec”...se di sa tha per te tretin se u shokova...dukej teper e re dhe fizikisht trupin si adoleshente, now that is a superwoman
Beje dhe nje tjeter e tregoji burrit qe je me superwoman se ajo 4 - 3 per ty.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:24   #389
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 857
Thanked 3,186 Times in 1,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Hera e dyte qe me ndodh e harroj nje qiri ndezur... all night long , so dangerous .🧐🥵
Kujdes, zjarri eshte i rrezikshem dhe nuk i besohet, mire qe kam smoke detector ne shtepi.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 18:36   #390
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,418
Thanks: 6,383
Thanked 6,975 Times in 3,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Kujdes, zjarri eshte i rrezikshem dhe nuk i besohet, mire qe kam smoke detector ne shtepi.
E vertete .... & Zakonisht Jam e kujdesshme... por raste te tilla, jane Taman si ato rastet ku njerezit qorrohen vertete nga syte . Boh 🥵...hands up to yankee candles, which the glass holds well the heat temperature.

Smoke alarm kam vetem ne kitchen & corridor.. but surely it’s not enough. Will put some in all the bedrooms.

Ps... Sot :

U ula qe ta ha dreke diku, e perballe rastisen tre burra.. dhe mi kishin ngulur syte, nuk hapja dot gojen per te ngrene.. nga sikleti.👹

Perverts 🤬
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 20:46   #391
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,457
Thanks: 5,976
Thanked 12,364 Times in 4,320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Sa Eshte dégjeneru ky forum...

Naten
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 22:53   #392
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,088
Thanks: 0
Thanked 699 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Kjo,

Prerje nė fytyrė, duar dhe kėmbė tė thyera”, detaje tė reja nga vdekja e agjentit britanik

Dalin nė dritė detaje tė reja nga vdekja e ish-oficerit tė trupave ushtarake rritanike, James Le Mesurier, nė Stamboll.

Mediat turke shkruajnė se nė fytyrėn e 48-vjeēarit janė konstatuar prerje tė shkaktuara nga njė mjet prerės, ndėrsa duart dhe kėmbėt e thyera.

Misteri rreth vdekjes sė tij sa vjen dhe shtohet, ndėrsa trupi i viktimės ėshtė dėrguar pėr ekspertizė mjekoligjore.

Policia turke vijon hetimet pėr ngjarjen. Kreu i organizatės “Helmetat e bardha” dhe ish-agjenti britanik u gjet i pajetė nė rrugėn pranė xhamisė Kılıē Ali Pasha nė Stamboll rreth orės 05.30 nga besimtarė tė cilėt po dilnin nga falja.

Ata njoftuan mė pas policinė.

360grade.al


Po bjen prape ere lufte?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 22:54   #393
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,668
Thanks: 16,200
Thanked 9,965 Times in 5,716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Kjo,

Prerje nė fytyrė, duar dhe kėmbė tė thyera”, detaje tė reja nga vdekja e agjentit britanik

Dalin nė dritė detaje tė reja nga vdekja e ish-oficerit tė trupave ushtarake rritanike, James Le Mesurier, nė Stamboll.

Mediat turke shkruajnė se nė fytyrėn e 48-vjeēarit janė konstatuar prerje tė shkaktuara nga njė mjet prerės, ndėrsa duart dhe kėmbėt e thyera.

Misteri rreth vdekjes sė tij sa vjen dhe shtohet, ndėrsa trupi i viktimės ėshtė dėrguar pėr ekspertizė mjekoligjore.

Policia turke vijon hetimet pėr ngjarjen. Kreu i organizatės “Helmetat e bardha” dhe ish-agjenti britanik u gjet i pajetė nė rrugėn pranė xhamisė Kılıē Ali Pasha nė Stamboll rreth orės 05.30 nga besimtarė tė cilėt po dilnin nga falja.

Ata njoftuan mė pas policinė.

360grade.al


Po bjen prape ere lufte?
Jo mo jo ska per te pas me lufte.
Vec do kete ndryshime te paprecedente ne gjithe planetin ....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 23:00   #394
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,088
Thanks: 0
Thanked 699 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jo mo jo ska per te pas me lufte.
Vec do kete ndryshime te paprecedente ne gjithe planetin ....
Ke lajme direkt nga mbretresha?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 23:01   #395
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,668
Thanks: 16,200
Thanked 9,965 Times in 5,716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Jo nga randi green
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 23:19   #396
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,088
Thanks: 0
Thanked 699 Times in 579 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jo nga randi green
Kush eshte kjo?

Dash irja e bill klinton?

Po degjija tani te euronews, qe moska e akuzonte kete anglezin qe u gjet i vdekur per spiunazh..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 23:20   #397
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,668
Thanks: 16,200
Thanked 9,965 Times in 5,716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Esoteric lady ....my idol lol

Po mo lojrat e ktyre jan per show....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 05:13   #398
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Disa pika te sistemit nen rregjimin e.........................

1. Nuk kishte faturė tė energjisė elektrike. Energjia elektrike ishte falas pėr tė gjithė qytetarėt.

2. Nuk kishte interes pėr huatė. Bankat shtetėrore u jepnin kredi tė gjithė qytetarėve me interes 0 pėr qind me .....LIGJ.

4. Tė gjithė te porsamartuarit merrnin 50,000 dollarė. Qeveria dėshironte tė kontribuonte nė krijimin e njė familje.

5. Edukimi dhe trajtimet mjekėsore ishin falas.

8. Kur bleje njė kerr, qeveria subvenciononte 50 pėrqind tė ēmimit.

9. qmimi i karburantit ishte........... 0.14 dollarė (12 cent ose rreth 0.10 euro) pėr litėr.

10. Nėse njė i diplomuar nuk gjente njė punė pas diplomimit, shteti pagonte pagėn mesatare tė profesionit, derisa tė gjente njė tė tillė.

11. Shteti nuk kishte borxh tė huaj dhe rezervat e tij prej= 150 miliardė dollarė u ngrinė nė tė gjithė botėn dhe JO ndoshta,por ............hupen pėrgjithmonė.

13. Femrat apo nuset qė lindnin merrnin 5000 dollarė.

PS....se kishte dhe pika te tjera.

FAZIT.....Beno me duket fantascienza?????

Ke te drejte SystemA,edhe mua por kush i beson???????????????????

Mund ta coni hulumtin tek....qeshtjet e trojeve, JU veshQORRA INJORANT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 07:41   #399
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,418
Thanks: 6,383
Thanked 6,975 Times in 3,349 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 280
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Nje enderr e frikshme qe me nxorri gjumin.. I opened my eyes and I could feel smth in the bedroom around me ... so I had to leave my nightlamp on .. all night . 🤯
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2019, 08:11   #400
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,713 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Kjo,

Kjo,

Prerje nė fytyrė, duar dhe kėmbė tė thyera”, detaje tė reja nga vdekja e agjentit britanik

Dalin nė dritė detaje tė reja nga vdekja e ish-oficerit tė trupave ushtarake rritanike, James Le Mesurier, nė Stamboll.

Mediat turke shkruajnė se nė fytyrėn e 48-vjeēarit janė konstatuar prerje tė shkaktuara nga njė mjet prerės, ndėrsa duart dhe kėmbėt e thyera.

Misteri rreth vdekjes sė tij sa vjen dhe shtohet, ndėrsa trupi i viktimės ėshtė dėrguar pėr ekspertizė mjekoligjore.

Policia turke vijon hetimet pėr ngjarjen. Kreu i organizatės “Helmetat e bardha” dhe ish-agjenti britanik u gjet i pajetė nė rrugėn pranė xhamisė Kılıē Ali Pasha nė Stamboll rreth orės 05.30 nga besimtarė tė cilėt po dilnin nga falja.

Ata njoftuan mė pas policinė.

360grade.al


Po bjen prape ere lufte?


Po bjen prape ere lufte?
Me beri pershtypje dhe po e lexoja.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/White_Helmets_(Syrian_Civil_War)
Citim:
The White Helmets have had a difficult relationship with the majority-Kurdish Syrian Democratic Forces. The group operated in Afrin until the local Kurdish administration banned it in December 2015. It returned following the capture of the city by the Turkish Army and Syrian rebels in the Turkish-led Operation Olive Branch in 2018. In June 2019, after fires set to crop fields by the Islamic State of Iraq and the Levant threatened the food supply of Syrians living in SDF-controlled areas, the White Helmets offered to enter SDF territory and help fight the fires, but permission was denied. Nicholas A. Heras, a Fellow at the Center for a New American Security, stated that the White Helmets, as an organization, referred to TurkeyĀ’s operation in Afrin as the "liberation" of Afrin, and maintained that there was "credible evidence" that the White Helmets assisted Turkish soldiers and rebels by providing demining assistance. The White Helmets denied that they supported the campaign.[15]

Ndonjehere duhen bere llogarite mire para se t'a kruash me dike tjeter kur ne vendin tend ke p.sh. ... qindra mijera apo miliona turq.


NE UK

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/British_Turks
Citim:
Turkish-born residents
101,721 (2011 UK Census)[1]
72,000 (2009 ONS estimate)
150,000 (academic estimates)
Turkish Cypriot-born residentsa
100,000Ā–150,000 (academic estimates)
Total populationb
500,000 (2011 Home Office estimate)[2]
Shume nuk jane por ec e gjeje me keta. Vite e vite me pare, kur greket donin te hiqnin emigrantet kurde nga Greqia, ca nga keta u ulen ne shesh dhe bene greve urije duke qepur me pe dhe gjilpere buzet (live ne TV). Se mosk kane turqit mendje tjeter thua ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 13-11-2019 nė 00:55
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur