Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-05-2012, 00:49   #21
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,623
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 01:32   #22
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Biden: Thaēi ėshtė George Washingtoni i Kosovės
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 01:48   #23
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,623
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 02:54   #24
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e KosovėsLlapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 03:11   #25
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,623
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 08:11   #26
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kermilli Shiko postimin
Amerika s'ka miq dhe kete e ka provuar shume here.
AMERIKA ka miq interesat,aq kohe sa ka ineres ne Kosove do ta kete mik,pastaj... do ta harroje
Rralle shkruan ti(apo nick tjeter ky) por me se drejt
Por do......ju perpuqen me tonat.
Ose jo ndikimit rus ne ballkan,mbase nje vater e PERHERSHME zjarri ne Europe.
Amen dalte per hajer.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 09:49   #27
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Ēka kan te bejn keto foto me temen
qe eshte Kosova ne miqesi te perhershme me SHBA-te
Po qfar lidhje kan fotot tua me rogovna-anton qeta
prej kurit anton qeta Amerikan a prej qe ka vdek a haaaaaa
ose papa i vatikanit
sigurisht ne ate bot kokan ba Amerikan
e rugovna jo valla ai ka mbet nji komunist e proserb edhe ne ate bot

mos iflliq temat me ate coftak shko posto qfar te duesh tek tema per ibrahim rugovnen
edhe fry ne both mos po ju zgjohet
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2012, 09:53   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2012, 16:17   #29
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

  • KOSOVA DHE SHBA NĖNSHKRUAJNĖ DY MARRĖVESHJE


Nga Express 23 Maj 2012 16:34


Kosova dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė nėnshkruar marrėveshjen pėr Armė tė Shkatėrrimit nė Masė.

Nė emėr tė Qeverisė sė Kosovės ka nėnshkruar ministri i jashtėm, Enver Hoxhaj, pėrderisa pėr Shtetet e Bashkuara ka nėnshkruar ambasadori amerikan nė Prishtinė, Cristopher Dell.

Ky i fundit tha se nėnshkrimi i marrėveshjeve ndėrmjet Kosovės dhe Shteteve tė Bashkuara, tregon pėr bashkėpunimin nė shumė fusha qė kanė vendosur tė dyja vendet mike.

“Kėto janė marrėveshje qė arrihen ndėrmjet dy shteteve mike, aleate, sovrane dhe tė pavarura”, tha me kėtė rast Dell.

Hoxhaj ndėrkaq foli pėr partneritet tė vazhdueshėm bilateral midis tė dyja vendeve.

“Nėnshkrimi i marrėveshjes rrit vazhdimin e bashkėpunimit dhe partneritetit bilateral nė promovimin e sigurisė dhe mbrojtjen e popullit tė Kosovės dhe do tė ndihmojė nė avancimin e profesionalizmit dhe efikasitetit tė kufijve”, tha Hoxhaj.

Po tė mėrkurėn, Hoxhaj dhe Dell kanė nėnshkruar edhe Memorandumin e Mirėkuptimit lidhur me programin akademik tė shkėmbimit “Fullbright”.

Ky memorandum mbėshtet vazhdimin e programit pėr shkėmbimin e dhjetėra bursistėve nga SHBA nė Kosovė dhe anasjelltas.

Pėr realizimin e kėtij projekti, Qeveria e Kosovės, do tė ndajė 100 mijė dollarė gjatė tri vjetėve tė ardhshme.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2012, 17:09   #30
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Marreveshja per Armet e Shkaterrimit ne Mase?
Dmth qe do armatoset dhe Kosova me gjera te ngjashme si "Fat Man", "Tzar Bomba", "Little Boy", "Tokyo Calling Cards"?
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-05-2012, 20:09   #31
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Mik i vjetėr nė ditė mė tė vėshtira,por ne ēfarė jemi dhe me vetėdije ku jemi?!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2012, 11:48   #32
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Kosova dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė nėnshkruar marrėveshjen pėr Armė tė Shkatėrrimit nė Masė.
Arme te shkaterrimit ne mase? E ku konsiston kjo marreveshje?

Po pse s'thoni ju, kjo marreveshje qenka ne hap gjigand drejt rruges se pakthyeshme te prosperitetit kosovar, krahe mikes se perhershme?!

Si do thoshte gurax, me te ik men'ja!
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2012, 22:50   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės


Gjermania dhe SHBA: Serbia ti zbatojė Marrėveshjet, tė pranojė realitetinPhilip T. ReekerPhilip T. Reeker
Gjermania dhe SHBA: Serbia ti zbatojė Marrėveshjet, tė pranojė realitetin
Nga Express 09 Qershor 2012 19:01

Zėvendės ndihmės sekretari amerikan i Shtetit pėr Evropėn Jugore dhe Qendrore, Philip Reeker, tha se Serbia duhet tė pranojė realitetin dhe kompromiset lidhur me Kosovėn dhe se udhėheqėsit e saj nuk duhet tė jenė peng i sė kaluarės.

Nė njė takim kushtuar integrimit evropian tė rajonit tė Ballkanit, tė mbajtur nė Sofje, Reecker tha se, SHBA-tė dhe BE-ja kanė njė vizion tė pėrbashkėt tė integrimit rajonal tė Evropės Juglindore nė BE, dhe se situata nė Ballkan nuk varet nga fuqitė e mėdha, por nga udhėheqėsit lokalė.

Pėrfaqėsuesi i ministrisė gjermane tė Punėve tė Jashtme pėr Evropėn Juglindore Nicolas Lambsdorff, tha se kandidatėt pėr anėtarėsim nė BE, duhet tė thonė haptazi se ēfarė pritet prej tyre dhe nė kėtė drejtim theksoi se presidentit tė sapozgjedhur i Serbisė, Tomislav Nikolic me 14 qershor nė Bruksel, duhet t’i thuhet hapur ēfarė pritet prej tij, transmeton Beta.

Lambsdorff tha se Beogradi para sė gjithash duhet t’i pėrmbushė marrėveshjet, sepse Beogradi deri mė tani nuk ka qenė i gatshėm pėr t’i respektoj marrėveshjet e arritura mė parė.

Ai ka thėnė se nė Bundestagun Gjerman do tė jetė njė situatė e re, kur nė vitin 2014 Gjermania do tė ketė mė shumė ushtarė nė Kosovė, sesa nė Afganistan.

Ai ka shtuar se nė ushtarėt gjermanė shtihet me armė, kurse komandantin gjerman tė KFOR-it “e krahasojnė me Hitlerin”, kurse nė Beograd askush nuk reagon lidhur me kėto.

Ndėrsa ish-kryetari i Komisionit Evropian, Franco Frattini, ka thėnė se ndėrmjet BE-sė dhe SHBA-ve nuk ka dallime nė qėllimet e pėrgjithshme kur bėhet fjalė pėr rajonin dhe ėshtė angazhuar pėr mė shumė respekt ndaj vendeve tė rajonit dhe detyrat e tyre, tė cilat i ka karakterizuar si “aspak tė lehta”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2012, 22:02   #34
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės


SHBA t’i fuqizojė lidhjet me Kosovėn
Chris Murphy
SHBA t’i fuqizojė lidhjet me Kosovėn
Nga Express 11 Qershor 2012 21:39
Duhet tė kemi njė plan tė pėrbashkėt pėr njė Kosovė tė pavarur dhe tė lirė. Shtetet e Bashkuara duhet t’i prijnė kėtij plani, ka deklaruar kongresisti amerikan Chris Murphy, pėr tė cilin Kosova dhe Shqipėria mbesin aleatė tė rėndėsishėm tė SJBA-ve.

Nė Kosovė ka pasur raste kur forcat e NATO-s janė sulmuar nga struktura ilegale serbe, qė me ndihmėn e Beogradit ende tentojnė ta mbajnė nėn kontroll veriun e Kosovės. Murphy thotė se nuk do tė “shoh asnjė qeveri duke pėrkrahur forca ekstremiste dhe ilegale”.

“Shtetet e Bashkuar duhet tė tėrheqin njė vijė tė qartė nė raport me qeverinė qė pėrkrahin forcat ekstremiste se kjo jo vetėm qė u bėn dėm atyre, por nė periudhė afatgjate mund tė jetė e rrezikshme edhe pėr Shtetet e Bashkuara”, ka thėnė ai pėr RTV21.

Murphy, qė ėshtė edhe anėtar i Komitetit pėr Punė tė Jashtme, nė lidhje me zgjedhjet e fundit presidenciale dhe parlamentare nė Serbi thotė: “Ne duhet tė kemi njė plan tė qartė ndėrkombėtar pėr njė Kosovė tė lirė dhe tė pavarur dhe Shtetet e Bashkuara duhet t’i prijnė kėtij plani. Kjo gjė ėshtė e rėndėsishme pėr mua, por edhe pėr mijėra kosovarė qė jetojnė kėtu. Unė nuk jam nė pozitė qė tė jap kėshilla pėr qeveritė e huaja, por e di se Qeveria e Shteteve tė Bashkuara di tė vazhdojė tė punojė nė kėtė kurs qė sapo e sqarova”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2012, 23:02   #35
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Amani bre` kush ja paska vene ket titull Temes ...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2012, 23:38   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

pse a nuk po te pelqen a
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2012, 15:59   #37
lindi03
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 90
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lindi03 ėshtė i njohur nė kėtė pikė
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

>Dhe Kosova pasuri e tundshme e SHBA ,haj thuani shyqyr Zotit qe ka interes SHBA ne Kosove se perndryshe do na haje dreqi ,sa per Rugoven ai me teper beri qe te ja rise famen MAJKA TEREZES se sa njohjen e Kosoves
lindi03 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2012, 17:04   #38
amator99
Guest
 
Posts: n/a
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lindi03 Shiko postimin
>Dhe Kosova pasuri e tundshme e SHBA ,haj thuani shyqyr Zotit qe ka interes SHBA ne Kosove se perndryshe do na haje dreqi ,sa per Rugoven ai me teper beri qe te ja rise famen MAJKA TEREZES se sa njohjen e Kosoves
Maqedonas me duket juve?
  Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2012, 17:15   #39
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,885
Thanks: 73
Thanked 36 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2012, 20:05   #40
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: SHBA, mike e patundur e Kosovės

Clinton: Vazhdimisht po punoj pėr Kosovėn


Clinton: Vazhdimisht po punoj pėr Kosovėn/ 2
Nga Express 12 Qershor 2012 11:06


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka ritheksuar angazhimin e saj pėr afirmimin e mėtejmė dhe njohjen ndėrkombėtare tė Kosovės, pėr tė cilėn tha se po punon shumė dhe vazhdimisht.

Ajo i ka bėrė kėto komente nė kolegjin Wellesley nė Boston, nė hapjen e konferencės dyjavore “Gratė nė Institutin e Shėrbimit Publik”, nė pėrgjigje tė njė pyetje tė njė pjesėmarrėse nga Kosova.

Clinton ka shfaqur bindjen dhe shpresėn se do tė rritet edhe mė tej shifra prej, siē tha ‘89 vendeve, qė deri tash e kanė njohur Kosovėn.

“Ėshtė njė fushė e njė shqetėsimi tė pambaruar pėr ne ēėshtja midis Kosovės dhe Serbisė”, tha Clinton, pėr tė pėrkujtuar pjesėmarrėsit se shpėrbėrja e Jugosllavisė ēoi nė njė spastrim tė tmerrshėm etnik nė Kosovė, ku shqiptarėt u futėn nė trena dhe u dėbuan nga vendi.

“Ishte njė gjė e tmerrshme. Shtetet e Bashkuara bashkė me vende tė tjera ndėrmorėn veprim pėr ta ndalur kėtė,” theksoi Clinton, nė pėrvjetorin e 13-tė tė hyrjes triumfale tė NATO-sė nė Kosovė, pas bombardimit 78 ditėsh mbi forcat serbe, transmeton RTK.

Clinton deklaroi se duhet tė njihen kufijtė (reciprok), ndėrsa serbėt qė jetojnė brenda Kosovės duhet tė mėsojnė tė jetojnė bashkė me shqiptarėt.

“Kjo ėshtė njė nga ēėshtjet mė tė vėshtira me tė cilėn ndeshemi, si t’i bindim njerėzit e besimeve tė ndryshme, racave, etnive, apo edhe fiseve qė tė bashkėjetojnė nė paqe me njėri-tjetrin”, deklaroi Clinton nė kolegjin ku edhe vetė kishte diplomuar 43 vjet mė parė, transmeton Telegrafi
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur