Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-12-2012, 14:51   #1
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Monolog

Pershendetje te nderuar forumiste!
Mendova te hap nje teme ku ne mund te testojme aftesite tona per te komunikuar me vetveten.Ketu mund te shpreheni ne forme monologu per ceshtje te ndryshme qe ju shqetesojne apo ju nxisin kureshtjen.Ngrini pyetje,ktheni pergjigje por te gjitha keto bejini me veten tuaj,pa u perzier me te tjeret se pastaj gjithcka do behej lemsh duke u kthyer ne dia,tria e me shume llogje.Me kete nuk dua te them se e keni te ndaluar te citoni monologjet e te tjereve per te bere pyetje apo per te perforcuar ide,por do ju lutesha qe keto nderhyrje te ishin sa me te pakta ne menyre qe tema te mos e humbase kuptimin.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 15:22   #2
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Fillo vete i pari
Idioti i Dostotojevskit
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 15:30   #3
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Une idiot?!

Idiot eshte Dostojevski dhe skota e tij qe na e kane mbushur koken me idiotesira.

Kishin lezet ne nje kohe ato veprat me kapak te kuq qe i mbanim sere ne bufe(faqe muri si i thoshin).

Ilac per mendjen e fukarase ishin.

Po tani na nxjerin ca meselera me xhixhilera...me daniel stillera e me dan braunera...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 15:34   #4
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Une idiot?!

Idiot eshte Dostojevski dhe skota e tij qe na e kane mbushur koken me idiotesira.

Kishin lezet ne nje kohe ato veprat me kapak te kuq qe i mbanim sere ne bufe(faqe muri si i thoshin).

Ilac per mendjen e fukarase ishin.

Po tani na nxjerin ca meselera me xhixhilera...me daniel stillera e me dan braunera...
Pu pu sa i pakuptushem qe je sot ...
vetem Seroja mi lexon mendimet mua ..
edhe kur si them te plota ... e din se ku du me dal...
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 15:39   #5
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Saura Shiko postimin
Pu pu sa i pakuptushem qe je sot ...
vetem Seroja mi lexon mendimet mua ..
edhe kur si them te plota ... e din se ku du me dal...
Seroja eshte i kohes se kodit mors...do isha kurioz te lexoja ndonje monolog te tij...nderkohe dhe ti bej ca seanca bashkebisedimi me veten se mbase te ndihmon edhe te shprehesh me qarte.keshtu edhe me mua nuk zihesh,edhe temen nuk ma ben pacavure qe pa nisur mire
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 16:21   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Pa tjeter Tanku,se gjona per ti thon vetvetes kemi plot.
Saura,ti ke mendime perparimtare,prandaj kuptohesh.I ke rock.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 16:47   #7
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,661
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Une idiot?!

Idiot eshte Dostojevski dhe skota e tij qe na e kane mbushur koken me idiotesira.

Kishin lezet ne nje kohe ato veprat me kapak te kuq qe i mbanim sere ne bufe(faqe muri si i thoshin).

Ilac per mendjen e fukarase ishin.

Po tani na nxjerin ca meselera me xhixhilera...me daniel stillera e me dan braunera...

Atehere kur thua MONOLOG te vjen ndermend menjehere Idioti i Dostojevskit o monologjet e Shekspirit ...etjetj
dhe une bera nje batute per ta lidhur me temen ...
nuk te quajta ty idiot ...
pastaj princi Mishkin ishte nje personazh shume pozitiv ,altruist ,perfaqeson njeriun ideal ...
une desha te shprehesha me letersi
Te jesh apo te mos te jesh

Ps. Grazie Sero je shume i mire
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 17:57   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

(quaje monolog)si ai i pari qe ti e more per rebelim

Me vjen keq qe nuk e kupton qe une te kuptoj!

Je kaq e kuptueshme per mua sa edhe vetja nuk me eshte e tille.

Te jesh a te mos jesh i kuptueshem...

Te kuptosh a te mos kuptosh

Te shprehesh apo jo ne lidhje me kuptimin ne nje kohe kur askush nuk kupton askend,nuk do dhe nuk e mer mundimin te kuptoje

Ne nje bote ku kuptimi sherbehet si karamele

E ne hame derisa na krimben dhembet
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 18:08   #9
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

.....per mua s'ka rendesi kuptimi.
Une kuptoj mire se, sa pak kuptojne te tjeret.
Kjo nuk me shqeteson, pasi di, se ku mundohem te me kuptojne.
Jam komode ne raportet ndersociale, nuk kuptohem fare se sa shume kuptoj, per pakuptueshmerine qe karakterizon njerezit...
thjesht, sinkronizimi kalimtar pragmatist, me ben te kuptoj se deri ketu kam nevoje, per te me kuptuar...
Ngerci eshte kur nuk me kupton vetja ime nderkohe qe, une asaj mundohem t'i behem e kuptueshme...p.s : me pelqen perdorimi i shpeshte i foljes, kuptoj.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 18:20   #10
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Per hir te bukurise se postimit po perpiqemi ti veshim karakteristikat e monologut(megjithese mund ti rrine te ngushta)
Monologu eshte nje ilac i mire besoj lidhur me ngercin qe te shqeteson..
Ndonjehere shqetesohemi pse njerezit nuk na kuptojne ashtu si duam ne
Por njerezit kane menyren e tyre te te kuptuarit
Kuptojne sa duan
Kuptojne sa munden
Le te kuptojne sadopak
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 18:24   #11
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Per hir te bukurise se postimit po perpiqemi ti veshim karakteristikat e monologut(megjithese mund ti rrine te ngushta)
Monologu eshte nje ilac i mire besoj lidhur me ngercin qe te shqeteson..

1- Pak me pare, harrova te te pershendes per idene e temes.Tentativa ne embrion*, ne menyre te pavetedijshme, kam patur ne postimet e mia, ne nje teme tjeter, ne mos gaboj "kendveshtrim"...s'ka rendesi...
2- Mos vendos masa, preferoj Large*
3- Vertet, eshte ilac i mire...jam mesuar ta marr* me doza te lehta...

__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 18:32   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Nuk jam natyre kufizuese por kam deshire ta mbaj kete teme ne binaret e monologut pasi do te doja te lexoja sadopak nga brendesia e cdonjerit prej jush.
Te falenderoj per pjesmarrjen dhe lus te vazhdosh te jesh aktive ne kete teme sepse mendoj se kam c'te lexoj prej teje
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 18:36   #13
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Nuk jam natyre kufizuese por kam deshire ta mbaj kete teme ne binaret e monologut pasi do te doja te lexoja sadopak nga brendesia e cdonjerit prej jush.
Te falenderoj per pjesmarrjen dhe lus te vazhdosh te jesh aktive ne kete teme sepse mendoj se kam c'te lexoj prej teje

Kenaqesia e imja

..
Politika* eshte mjeti per te mbajtur brenda shinave, temen.
Tanku* eshte gje tjeter.


Mistrece-ja, do te me denoje per kete bastardim* qe i kam bere nje postimi te saj..diku....

(ky eshte monolog, jam brenda temes)
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 19:39   #14
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Mjaft fole per lumturine...Lumturia jetohet.
Beje hapin e pare...Liroje shpirtin nga zinxhiret e imtesirave...
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-12-2012, 19:42   #15
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,323 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 353
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

..eshte stermunduese, te mendosh se, duke kerkuar ta jetosh ate qe do, te duket sikur kerkon shume nga te tjeret....pres te ma falin?*...e di qe Jo !
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2012, 08:56   #16
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Sa me shume zbuloj nga bota jote aq me teper tronditem.
I kam vene detyre vetes te zgjidh misterin qe me mban te lidhur pas teje por druaj se ky eshte nga ato raste ku mund te vdesesh ne krye te detyres.
Nderkohe ditet kalojne e une martirizohem ne heshtje...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2012, 09:14   #17
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,458
Thanks: 5,977
Thanked 12,375 Times in 4,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Monolog

L'absence ne se décrit pas, elle se ressent.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2012, 09:32   #18
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,465
Thanks: 0
Thanked 52 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: MonologMe mungon shume...
Lot nuk derdh se ti ato nuk i doje kurre por, mallin nuk po mund ta heq. E kam si hije kudo qe shkoj saqe edhe nese dua nuk me le te harroj.
... do te kujtoj duke e dashur jeten mu ashtu siē e deshe ti. Vaje vdekjes nuk do t'i thur sepse per sa te jem un, nepermjet zemres sime do vazhdosh te jetosh edhe ti!......Mos vono serish, zbukuromi endrrat.
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2012, 11:34   #19
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Monolog

Cfare monologu do besh ? "Hartim ."
Pse ? "Ne munges te thjeshtesise kritikojm veten me ane te letersise."
Cfare eshte kritika ? "Kritika ndaj vetvetes eshte i vetmi art i denje qe mund ti besh jetes njerezore."
Pse art ? "Sepse nuk duhet marre seriozisht,per te mos falimentuar ne sentimentin e domosdoshmerise te individualitetit"
Qe eshte ? "Kuptimi i lirise."
Si ekseperiec ? "Jeta ka vetem nje ekserienc te larte,qe eshte ajo e kerkimit te sekretit te dyshimit."
Ateher si hartim ? "Kritika eshte si ato historite e shkuara te dashurise,ku dhe rakia te dukej me e mire."
Kritika si nostalgji ? "Jo,kritika nuk duhet te kerkoj periudhen e kohes kur ti ishe e dashuruar,"
Cfare duhet te kerkoj ? "Rakin.Ah,sikur ta kishe ate raki sot,kushedi si do ishte e stazhonuar !"
Pse rakia ? "Rakia i jep kritikes notat muzikore qe i mungojne ."
Eshte dhe muzik ? "Po,eshte Bluz,o siē thot nje shoku im;Bluz i paster si pik loti"
Pra kritika si dhe jeta jane ? "Kritika eshte Bluz,ndersa jeta eshte Bluz ku duhet t'et kercej damari i Rokut.
Nuk ishe dhe aq i qarte ? "Qartesia apsolute ndaj vetvetes nuk eshte kurre e vertete ."
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2012, 11:47   #20
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,458
Thanks: 5,977
Thanked 12,375 Times in 4,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Monolog

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Cfare monologu do besh ? "Hartim ."
Pse ? "Ne munges te thjeshtesise kritikojm veten me ane te letersise."
Cfare eshte kritika ? "Kritika ndaj vetvetes eshte i vetmi art i denje qe mund ti besh jetes njerezore."
Pse art ? "Sepse nuk duhet marre seriozisht,per te mos falimentuar ne sentimentin e domosdoshmerise te individualitetit"
Qe eshte ? "Kuptimi i lirise."
Si ekseperiec ? "Jeta ka vetem nje ekserienc te larte,qe eshte ajo e kerkimit te sekretit te dyshimit."
Ateher si hartim ? "Kritika eshte si ato historite e shkuara te dashurise,ku dhe rakia te dukej me e mire."
Kritika si nostalgji ? "Jo,kritika nuk duhet te kerkoj periudhen e kohes kur ti ishe e dashuruar,"
Cfare duhet te kerkoj ? "Rakin.Ah,sikur ta kishe ate raki sot,kushedi si do ishte e stazhonuar !"
Pse rakia ? "Rakia i jep kritikes notat muzikore qe i mungojne ."
Eshte dhe muzik ? "Po,eshte Bluz,o siē thot nje shoku im;Bluz i paster si pik loti"
Pra kritika si dhe jeta jane ? "Kritika eshte Bluz,ndersa jeta eshte Bluz ku duhet t'et kercej damari i Rokut.
Nuk ishe dhe aq i qarte ? "Qartesia apsolute ndaj vetvetes nuk eshte kurre e vertete ."
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur