Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-05-2013, 23:39   #21
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 08.01, 2013, 13:00

Nga pamjet qė duken askush nuk do tė imagjinonte se bėhet fjalė pėr njė objekt shkollor. Por, ky ėshtė realitet. Kjo kasolle e vogėl ėshtė shkolla fillore “Shefki Kuleta” pėr nxėnėsit e fshatit Halabak. Banorėt thonė se tė reshurat e fundit kanė kalbur themelet e kėsaj kasolle-shkolle qė janė nga druri, ndėrsa e gjithė dyshemeja ėshtė mbushur pėrplot me ujė.“Ja shkollėn ku mesojėn femijėt tanė, si nė kohėn e Migjenit, e lanė kėshtu vetėm sa ta shohim qė ėshtė shkollė ndėrsa brenda eshte edhe me keq. As kush nga Komuna e Podujevės nuk kanė ardhur fare ta shohin se a ėshtė rrezuar shkolla apo ėshtė ende”, tha banor i fshatit Halabak. Lidhur gjendjen e kėtij objekt shkollor nė fshatin Halabak, ka reaguar edhe drejtori i shkollės qendrore “Shefki Kuleta” nė Terrnavė, i cili shprehet se gjendja momentale e shkollės ėshtė katastrofike.“Unė e kam pa prej sė afėrmi dhe me tė vėrtet nuk kam koment. Tash ėshtė nė gjendje katastrofike”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 23:42   #22
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 28 DHJETOR, 2012, 20:30

Viti 2012 pėr Podujevė shėnjon vitin e mbrapshtė, vitin e keqqeverisjes qė ėshtė karakterizuar me degradim institucional dhe kulmim tė korrupsionit. Qeveria e Agim Veliut gjatė vitit qė po e lamė pas na ka treguar shembullin mė tė keq tė keqqeverisjes duke mos i pėrmbushur edhe kushtet elementare tė jetės sė qytetareve nė Podujevė. Fshatra dhe lagje tė tėra tė qytetit ose nuk kanė pasur ujė tė pijshėm, ose u janė nėnshtruar reduktimeve qė kanė zgjatur pothuajse gjatė tėrė vitit, sikurse nė rruget “Skėnderbeu”, “Hyzri Talla”, “Hasan Prishtina” etj. Qeveria komunale nė Podujevė ka bėrė qė qytetarėt e zonės kufitare tė zhvendosen nė qytet derisa komuna t’ua bėj tė mundur zhvillimin e njė jete normale nė fshatrat e tyre.
Ky vit ėshtė karakterizuar sidomos me degradimin urbanistik tė qytetit, ndėrtimi i objekteve pa leje, neglizhenca e inspektorėve pėr ta kryer punėn e tyre, tejkalimi i kritereve pėr ndėrtim dhe mbindėrtimet, kanė krijuar njė gjendje anarkije alla Banglladesh. Ndėrsa nė anėn tjetėr, miratimi i “Rregullores pėr trajtimin e ndėrtimeve pa leje’’ nga Asambleja Komunale e Podujevės, ishte tregues i paaftėsisė dhe dorėzimit tė pushtetit lokal para njerėzve qė sfidojnė ligjin me qėllim tė realizimit tė interesave partikulare nė dėm tė interesit publik. Pėr kėtė mė sė miri e din banorėt nė rrugėn “Zahir Pajaziti” afėr kafiteris “Caff 1” qė ėshtė e njohur si kafiqi i Esatit.
Qeveria lokale e Podujevės sikurse edhe nė vitet tjera,edhe kėtė vit ka qenė qeveri e drekave dhe e darkave, qeveri e shpenzimeve marramendėse, qeveri e rehatisė dhe luksit tė zyrtarėve lokal, qeveri e keqmenagjimit dhe e plaēkitjes sė parasė publike. Kėto konstatime janė evidentuar edhe nė tė gjeturat e dhjetėra hulumtimeve tė organizatave tė ndryshme jo qeveritare qė kanė monitoruar punėn e organeve tė pushtetit lokal, pėrfshirė kėtu edhe tė gjeturat e Zyrės sė Auditorit tė Pėrgjishėm.
Kryerja e shėrbimeve para se tė zhvillohen procedurat e prokurimit; Kryerja e pagesave pėr ofrimin e shėrbimeve profesionale pa ofruar asnjė dėshmi se kujt i ofrohen ato; Lidhja e kontratave me ofertues tė papėrgjegjshėm qė nuk i plotėsojnė kriteret administrative tė vendosura nga autoriteti kontraktues dhe nėnshkrimi i kontratave pa zotimin e mjaftueshėm tė fondeve, janė disa nga tė gjeturat e raportit tė Zyrės sė Auditorit tė Pėrgjithshėm qė i konfirmoi dyshimet tona pėr manipulimet e vazhdueshme qė i bėnė pushteti aktual nė Podujevė.
Qeveria lokale e Podujevės e ka degraduar nė tėrėsi sistemin arsimor duke e shndėrruar atė nė njė mekanizėm politik pėr punėsimin e militantėve partiak, pėr diferencime ideo-politike dhe pėr largim nga puna tė mėsimdhėnėsve qė nuk pajtohen me pushtetin. Nga Ministria e Arsimit tė Republikės sė Kosovės nė muajin shtator ka perfunduar ndertimi i objekti shkollor nė rrugėn “Skėnderbeu”, te ish-Ekonomia pyjore “Javor”, por neglizhenca e Qeveris komunale nė Podujevė ka bėrė qė kjo shkollė tė mos hapet ende, edhe pse ka nevojė pėr hapjėn e sajė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2013, 23:46   #23
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 18 DHJETOR, 2012, 08:25

Komuna e Podujevės, pėr dy vjet, iu ka paguar rreth 100 mijė euro dėmshpėrblime kompanive tė cilat e kanė hedhur nė gjyq, pėr shkak tė mospėrmbushjes me kohė tė obligimeve financiare. Komuna e Podujevės karakterizohete edhe pėr shpenzime enorme pėr derivate te naftes. Komuna e Podujevės harxhon rreth 720 mijė euro nė vit pėr derivate. Qe po I bjen rreth 2 mijė euro nė ditė. Ne nuk e di qysh po i harxhojnė ēka po bėjnė me 2 mijė euro derivate nė ditė!!!!!
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2013, 14:50   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2013, 16:22   #25
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Pėrēahet LDK-ja nė PodujevėMagbule Neziri Publikuar: 26.05.2013 - 12:47Lidhja Demokratike e Kosovės nė Podujevė ka filluar tė pėrēahet. Anėtarė tė LDK-sė nga Llapi janė tė pakėnaqur me punėn e kryetarit tė degės, Agim Veliut. Njėri prej tė pakėnaqurve ėshtė edhe deputeti i LDK-sė nė Kuvendin e Kosovės, i cili vjen nga zona e Llapit, Bahri Thaēi. Ai nė njė bisedė pėr “Zėrin” ka akuzuar kryetarin Veliu pėr keqmenaxhim dhe qė nuk po punon pėr interesa tė qytetarėve.

Sipas Thaēit, Veliu pėrreth vetes ka njerėz tė cilėt nuk i meritojnė pozitat e tyre, ndėrsa personat me pėrvojė tė punės i ka lėnė pas dore, e tė cilėt siē thotė ai “fatkeqėsisht nuk munden tė arrijnė pozita”. “Podujeva ka pasur kapacitet tė jetė pėr LDK-nė, siē ėshtė sot Skenderaj pėr PDK-nė, mirėpo mė njė kryetar siē e kemi ėshtė normale qė kemi dėshtuar”, ka thėnė Thaēi.

“Asnjėherė nuk ulemi dhe tė diskutojmė pėr problemet e qytetarėve tė Podujevės. Gjithashtu kurrė nuk kemi shkuar shtėpi pėr shtėpi qė t’i pyesim ata pėr hallet dhe brengat qė i kanė”, ka thėnė ai duke shtuar se LDK-ja nė atė komunė nuk “ka kohė tė festojė, ngase ėshtė duke shkuar teposhtė”.

Sipas tij, pėr shkak se LDK-ja nė krye me Veliun nuk ka udhėhequr ashtu si duhet, sot LDK-ja ka vetėm 19 kėshilltarė nė Kuvendin Komunal.

“Nė vitin 2002 presidenti Rugova na i ka lėnė 29 kėshilltarė komunalė, ndėrsa sot kemi rėnė nė 19-tė. Gjithashtu kryetari Veliu ka faj edhe pėr mosdėrgimin e mė shumė deputetėve nė Kuvendin e Kosovės nga kjo zonė. LDK nė Podujevė i ka afro 20 mijė vota, nė bazė tė kėtij numri, duhet qė t’i kėtė pesė deputetė nė Kuvend, apo edhe tre, e jo vetėm njė, sepse mė shumė deputetė do tė kishim fuqi pėr ta mbrojtur Podujevėn,” ka thėnė Thaēi.

Thaēi e ka sugjeruar kryetarin e tanishėm Agim Veliu qė mos tė kandidojė mė pėr kryetar tė Podujevės, sepse sipas tij, ėshtė duke e dėmtuar LDK-nė dhe ka rrezik qė qytetarėt mos tė votojnė mė pėr kėtė subjekt politik.

“Mendoj qė kryetari Veliu ėshtė aq i menēur dhe e kupton momentin qė duhet tė pėrcaktohet pėr njė njėri tjetėr i cili ka vizion, dhe i cili kujdeset pėr qytetarėt e vendit tė tij, sepse me kėtė qeverisje ne si subjekt politik jemi duke i humbur votat,” ka thėnė Thaēi.

Ndėrsa sa u pėrket investimeve nė komunėn e Podujevės, deputeti Thaēi ka thėnė se investimet janė tė pakta dhe aspak tė njė kėnaqshmėrie tė lartė.

“Kėtu qėndron defekti mė i madh, ėshtė bėrė njė park sepse ka qenė diēka qė ėshtė dashtė tė behėt patjetėr, sepse ndryshe nuk do tė rregullohej, janė shtruar disa rrugė po qė nuk janė pėr t’u mburrur me to, janė ndėrtuar disa shkolla sa pėr sy e faqe, janė ndėrtuar ambulanta mirėpo ēfarė tė duhen kur s’ka personel mjekėsor”, ka thėnė Thaēi.

Pos deputetit Thaēi, me punėn e Veliut janė shprehur tė pakėnaqur edhe disa zyrtarė komunalė tė LDK-sė nė Podujevė. Njėri prej tyre qė nuk deshi t’i pėrmendet emri nė gazetė, ka thėnė se Veliu shumė pak merret me problemet e qytetarėve tė komunės. Sipas kėtij zyrtari, Veliu merret mė shumė me punėt personale se sa me interesat e qytetarėve.

Kėtyre akuzave nuk ka preferuar qė t’iu pėrgjigjet askush nga LDK-ja, madje as vetė kreu i Podujevės, Agim Veliu. Veliu njėherė i ėshtė pėrgjigjur thirrjeve tė redaksisė, por me tė kuptuar se pėr ēka bėhet fjalė ai ka thėnė se e ka shumė agjendėn tė ngjeshur dhe se nuk ka kohė tė merret me gazetė. Pėr mė tepėr ai i ka sugjeruar gazetės qė tė “mos merret me tė”.

As nga Kryesia e LDK-sė nuk kanė pranuar tė flasin nė lidhje me degėn e LDK-sė nė Podujevė. As sekretari i pėrgjithshėm i partisė, Ismet Beqiri e as zėdhėnėsi i partisė, Fidan Jupolli nuk kanė dashur tė flasin pėr kėtė ēėshtje. Madje, ky i fundit kishte kėrkuar kohė qė tė pėrgjigjet nė pyetjet e redaksisė, mirėpo as pas dy ditė pritjesh, Jupolli nuk ka dhėnė kurrfarė pėrgjigje.

Analistėt politikė, ndėrkaq, kėto pėrplasje tė LDK-sė i shohin si normale.

Ardian Arifaj ka thėnė se nė ēdo parti politike mund tė ketė pakėnaqėsi, mirėpo sipas tij, kėto ēėshtje duhet tė zgjidhen brenda partisė.

“Edhe nė shtetet e zhvilluara ka pakėnaqėsi me kryetarin e partisė apo edhe me kryetarin e ndonjė dege. Mirėpo, mendoj qė menaxhmenti i partisė duhet tė merret me kėto ēėshtje, sepse kėshtu tė pėrēarė mund t’i humbin edhe votat e elektoratit,” ka thėnė Arifaj.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 00:28   #26
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 31 MAJ, 2013, 16:00

Fundjavėn e kaluar, “Bosi i Podujevės” ēysh ka qef me thierr Agim Veliu, e pėrmbylli vendimin e vete pa diskutim me strukturat e partise se tij pėr kandidim te vetin te serishem per kryetar. Rivalete tij politik po e akuzojn se”ka bere marveshje te fsheft me ish strukturat e SHIK-ut, per kete kanditature. Se te gjitha deklarimete e Agim Veliut gjoja kunder SHIK-ut, kan qen vetem maske, sepse ai eshte aty me kembe dhe krye. Por shptresojm se kryetari Isa Mustafa i ka keto informata, por a e ka guxim te veproj do ta shohim”- deklaron nje rival i Agim Veliu brenda partis se tij ne LDK.
Shpejtim Bulliqi, nėnkryetar i degės sė LDK-sė nė Podujevė thotė se, Agim Veliu nuk e meriton qė edhe mė tutje tė vazhdojė tė udhėheq mė LDK-nė nė Podujevė, ngase sipas tij, ai i ka kaluar tė gjithė kufijtė me menaxhim tė keq, me komunėn dhe partinė.
“Ai faktikisht e ka privatizuar degėn e LDK-sė nė Podujevė, kur dėshiron thėrret mbledhje, vendosė vetė pėr tė gjitha”, tha nėnkryetari Bulliqi.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:16   #27
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Pse po spekullon o Llap.

Ne Podujeve ka pase ndryshim dhe zhvillime renjesore keto vitet e fundit.


Podujeva sot.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:18   #28
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Pse po spekullon o Llap.

Ne Podujeve ka pase ndryshim dhe zhvillime renjesore keto vitet e fundit.


Podujeva sot.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:23   #29
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Pse po spekullon o Llap.

Ne Podujeve ka pase ndryshim dhe zhvillime renjesore keto vitet e fundit.


Podujeva sot.

Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:35   #30
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Pse po spekullon o Llap.

Ne Podujeve ka pase ndryshim dhe zhvillime renjesore keto vitet e fundit.


Podujeva sot.
[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/563637_487813274607352_1576583691_n.jpg[/IMG

Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:38   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Pse po spekullon o Llap.

Ne Podujeve ka pase ndryshim dhe zhvillime renjesore keto vitet e fundit.

me thuaj vetem nji se qka spekullova hajt tregona te lutem
e lej ti fotot e bukura se me te vertet Besiana esht shum vend i bukur
ndersa podujeva e juaj esht ne gjendje te mjerueme me ket kryetar
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 17:52   #32
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
me thuaj vetem nji se qka spekullova hajt tregona te lutem
e lej ti fotot e bukura se me te vertet Besiana esht shum vend i bukur
ndersa podujeva e juaj esht ne gjendje te mjerueme me ket kryetar
Po mundohesh me paraqit Podujeven terr e zi vetem pse qeveriset nga LDK.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:17   #33
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Po mundohesh me paraqit Podujeven terr e zi vetem pse qeveriset nga LDK.
po nuk po mundohem une o jaran po ate terr e burg e ka siell ish shpiuni i shkieve agim veliqku me kompani
po ma demanto me ndonji fakt ku nuk eshte ashtu qka kum postue une o bal e lej ti prrallat e juaja te sllavokomunizmit jugosllav
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:21   #34
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Shkolla Fillore 'Lasgush Poradeci' Dumnicė e Poshtme

Shkolla Fillore ' Ali Hadri ' Obranq

Shkolla Fillore nė Murgull.

Shkolla Fillore ''SHEFKI LATIFI'' nė Pollatė.

Shkolla Fillore ' Ali Hadri ' nė Fshatin Peran.
Shkolla fillore e mesme e ulet SHF " Deshmoret e Kombit"Shkolla e Mesme Ekonomike ISA BOLETINI ne PodujeveNjė ndėr Shkollat mė tė bukura dhe mė e kompletuar nė gjithė Kosovėn e cila pritet tė hapet shumė shpejt.


Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:25   #35
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Shkolla e mesme FAN S.Noli PodujeveDardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:33   #36
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
po nuk po mundohem une o jaran po ate terr e burg e ka siell ish shpiuni i shkieve agim veliqku me kompani
po ma demanto me ndonji fakt ku nuk eshte ashtu qka kum postue une o bal e lej ti prrallat e juaja te sllavokomunizmit jugosllav
Ce edhe pake fakte qe te demantojn ty o jaran.


Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:36   #37
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Podujeva

Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 18:50   #38
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Liqeni i Batllaves Podujev

LAJMET-KTV- 20.05.2013- BATLLAVA ME PLAZHE


Me qėllim tė zhvillimit tė turizmit nė Kosovė, Komuna e Podujevės ka nisur njė projekt mjaft interesant. Komisioni Evropian nė liqenin e Batllavės ka pėrkrahur financiarisht njė projekt, i cili po del tė jetė me potenciale atraktive pėr tė ardhmen.


http://www.youtube.com/watch?v=eRYVFWVFBc4
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 20:02   #39
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaa
per kundrazi ti po e verteton ata qka e kam postue une
Llapi me kryeqendren Besiana eshte shum vend i bukur
ndersa ti po i paraqet vendet e bukura te Llapit
e keto shkolla qe ti i ke siell ketu ti jan merit e ministris se arsimit
qe e kishte qe dy mandate PDK-ja
ndersa agim veliqku asnji cent asnji meter katror shkolla as nji meter kanalizim apo asfalt nuk e ka ba
per ket ma se mieri e din qytetaret e Llapit e te Besianes
qe edhe ata qe kan votue per LDK-ne qe sa vite sivjet nuk do te votoin
dhe mezi po presin me ardh zgjedhjet e me largue LDK-ne nga pushteti lokal
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 20:03   #40
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,629
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin[B]LAJMET-KTV- 20.05.2013- BATLLAVA ME PLAZHE
[/B

Me qėllim tė zhvillimit tė turizmit nė Kosovė, Komuna e Podujevės ka nisur njė projekt mjaft interesant. Komisioni Evropian nė liqenin e Batllavės ka pėrkrahur financiarisht njė projekt, i cili po del tė jetė me potenciale atraktive pėr tė ardhmen.


http://www.youtube.com/watch?v=eRYVFWVFBc4
ket projekt e ka financue bashkimi europian me mbi 300000 euro mos te ardht merzi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur