Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2013, 23:42   #41
Eliot
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 925
Thanks: 3
Thanked 17 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Eliot ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Po mundohesh me paraqit Podujeven terr e zi vetem pse qeveriset nga LDK.
Po ky shpiuni i UDBse Llapi tash kete detyre ka,te beje propagande per PDK,pse nuk hapi nje teme per 9 kryetaret e komunave qe udhiqet nga pdk-ja dhe jane nen hetime?
Kete pyetje beja ketij antari me aftesi te kufizuara mendore.Pse jane nen hetime 9 kryetar komunash te pdk-se?
Eliot nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2013, 00:44   #42
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Bes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eliot Shiko postimin
Po ky shpiuni i UDBse Llapi tash kete detyre ka,te beje propagande per PDK,pse nuk hapi nje teme per 9 kryetaret e komunave qe udhiqet nga pdk-ja dhe jane nen hetime?
Kete pyetje beja ketij antari me aftesi te kufizuara mendore.Pse jane nen hetime 9 kryetar komunash te pdk-se?
sepse jan nen hetime qe ti kan qkerdhye robt tu te gjith me ren
e perqata po hetohen
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2013, 11:38   #43
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

PODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 10 QERSHOR, 2013, 11:50

Qytetarėt e Podujevės janė tė stresuar me zhvillimin e deri sotėm tė qytetit, pa njė plan tė pėrgjithshėm zhvillimor. Podujeva ėshtė kthyer nė njė qytet pa identitet, pa vizion, pa plan urbanistik. Njė nga dėshtimet mė tė mėdha tė Komunės ėshtė se Podujeva nuk ka profil tė qartė zhvillimi. Podujeva ėshtė kthyer nė njė kontinjer tė madh mbeturinash te hekurishtave ku i vetmi aktivitet ekonomik ėshtė grumbullimi i hekurit dhe metalev tė tjera pėr skrap dhe shitja e specave dhe domateve nė shesh.
Podujeva nė vitet e fundit ka humbur shumė nga bukuria e saj. Podujevės po i zvogėlohen sipėrfaqet e gjelbėruara qė po zėvendėsohen me ndėrtime pa kriter, i mungojnė kėndet e lojėrave, po i ikin investimet, transporti publik nuk ekziston, edhe mė problematik ėshtė trafiku ne llojin e kaosit tė vetė.
Komuna e Podujevės ėshtė vlerėsuar se ka proēedurat mė tė vėshtira, tė lodhshme dhe jo transparente pėr dhėnien e lejeve tė ndėrtimit.
Qytetarėt e Podujevės, pronarėt e trojeve vuajnė presionin e ‘ndėrtuesve pranė Kryetarit’ pėr tė kontraktuar sipėrmarrjen me ta, pėrndryshe i pret ‘zhvleftėsimi’ apo ‘bllokimi’ i zhvillimit tė pronės.
Zhvillimi pa plan i Podujevės ka dobėsuar fuqinė e rritjes sė saj ekonomike dhe tė punėsimit tė qytetarėve e veēanėrisht tė tė rinjve.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2013, 17:37   #44
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 12 QERSHOR, 2013, 17:20

Kryetari i nderit i LDK-sė Fatmir Sejdiu, deputeti i LDK-sė Bahri Thaqi dhe i biri i Ibrahim Rugovės, Ukė Rugova, dje pėr mė shumė se dy orė janė takuar nė njė restorant nė Prishtinė.
Burimet e tona tregojnė se ata kanė diskutuar pėr tema tė ndryshme aktuale nė vend.
Takimi ėshtė mbajtur nė njė restorantin nė periferi tė Prishtinės dhe nė tė, pėrveē treshes sė lartpėrmendur, kanė qenė edhe disa persona tė tjerė, nė mesin e tyre edhe ish-kryetarėt e komunės sė Podujevės, Ilaz Pireva, Agim Kika dhe aktivisti i LDK-sė pėr Podujevė Shpetim Bulliqi. Ky takim vjen vetėm pak ditė pasi qė Agim Veliu e kandidon vehtėn prap pėr kryetar tė Komunės sė Podujevės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2013, 17:39   #45
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 04 QERSHOR, 2013, 16:00

Edhe pse e ka tė obliguar me ligj, komuna e Podujevės ėshtė e gatshme qė fermerėve t’ju ofrojnė shėrbime kėshillimore pėr bujqėsi dhe zhvillim rural. Komuna e Podujevės, eshte nga gjithsej 34 komunat qė janė paraparė tė pėrfshihen nė rrjetin e shėrbimeve kėshillimore.
Sipas zyrtarėve tė Ministrisė sė Bujqėsisė, komuna e Podujevės nuk ka pranuar tė nėnshkruajnė memorandumin e mirėkuptimit me Ministrinė e Bujqėsisė, pėr krijimin e qendres kėshilluese informative dhe pėr kalimin e tyre nga komuna nė Departamentin e Shėrbimeve Kėshilluese, me arsyetimin e mungesės sė kuadrove dhe numrit tė vogėl tė punėtorėve, duke lėnė nė kėtė mėnyrė fermerėt e saj pa njė adresė pėr adresimin e nevojave dhe kėrkesave tė tyre pėr zhvillimin e veprimtarive tė tyre bujqėsore.
Pėrmes avancimit tė shėrbimeve kėshilluese pėr bujqėsi dhe zhvillim rural, MBPZHR-ja synon rritjen e nivelit tė pėrgjithshėm tė njohurive tė fermerėve, trajnimin e tyre pėr tė menaxhuar me sukses fermėn, rritjen e tė ardhurave nė fermė, mbėshtetjen nė zgjidhjen e problemeve qė lidhen me prodhimin, ēėshtjet ekonomike dhe organizative tė fermave, ruajtjen e burimeve natyrore, mjedisin, pėrcjelljen e tė arriturave shkencore dhe trendėt nė Bashkimin Evropian, duke u bazuar nė kėrkesat e tregut. Krahas kėsaj, kėto shėrbime janė tė domosdoshme pėr fermerėt vendorė, pasi pėrmes tyre ata do tė marrin pėrkrahje edhe pėr tė aplikuar pėr grante dhe subvencione sipas programeve tė Ministrisė sė Bujqėsisė dhe programeve tė BE–sė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2013, 23:01   #46
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesPODUJEVĖ (Lajme-Llapi) | 12 QERSHOR, 2013, 22:00

Kryetari i komunės sė Podujevės, Agim Veliu qė u pasurua sa ēel e mshel sytė, shumė shpejt nuk do tė mund tė bėjė gjumė rehat. Agjencia Antikorrupsion ka deklaruar se ka dyshime se Agim Veliu ka fshehur pasurinė. Pėr tė gjithė ata, si Agim Veliu qė do tė vėrtetohet fshehja e pasurisė, do tė ndiqen penalisht.
Tė jesh kryetar komune ėshtė njė privilegj i madh. Pėrveē qė tė ofron njė pozitė tė mirė nė shoqėri, tė ofron edhe miliona. Pasuria e Agim Veliut arrin shifra marramendėse, sa qė “prek” edhe milionat, mirėpo nuk e ka deklaruar fare. Lidhur me kėtė ēėshtje, AKK-ja ka deklaruar se do tė nisė hetimet pėr Agim Veliun i cili nuk i ka deklaruar milionat, qė ka dyshime tė bazuara pėr fshehje tė pasurisė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 11:53   #47
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2013, 19:57   #48
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

A po instalohet diktatura e Sadam Hysenit ne Podujeve?!

Nje rrahje ka ndodhe ne kuvendin komunal ne Podujeve me daten 15 korrik 2013 e cila po mbahet e fshehet per mediat, pse? Ne rrahje jan te perfshir zyrtaret komunal te LDK-se ne mes veti. Ne njeren ane ishte banda e Agim Veliut me ne krye me Avni Ajeti te cilet sulmonin drejtorin e Gjeodezis Abaz Llugaliun dhe nenkryetarin Agim Kika, te cilet kane pesuar lendime dhe zyret e tyre jan demoluar tersisht. Agim Veliu po i terrorizon zyrtaret e vete te cilet nuk i binden. Policia paska tentuar te nderhyj dhe ta ndaloj kete sulum por ka deshtuar, pasi edhe komandanti i stacionit eshte mbeshtetes i badendes se Agim Veliut. Edhe pse policet i jan lenduar as nje veprim nuk eshte ndermarr!!! A po instalohet diktatura e Sadam Hysenit ne Podujeve?!
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2013, 09:22   #49
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2013, 18:04   #50
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes


n
bota sot

Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2013, 18:09   #51
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Doganat e Kosovės “shpikin” torturė pėr biznesin e Shqipėrisė

Bota Sot | 08.08.2013 14:51


Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services0

Biznesmenėt e Shqipėrisė, qė kanė shtrirė aktivitetin e tyre nė Kosovė, vazhdojnė tė pėrballen me peripeci tė vazhdueshme gjatė ushtrimit tė aktivitetit tė tyre. Improvizimet e administratės sė Kosovės janė tė tilla saqė vazhdimisht krijojnė realitete tė reja pėr biznesin shqiptar, veēse kėto realitete janė tė mbarsura me efekte negative. Mė e fundit, lėvizje ose mė mirė tė themi mė e fundit barrierė, ka filluar tė shfaqet qė nga 1 gushti 2013. Pra, ka rreth njė javė qė tė gjitha bizneset nga Shqipėria hasen me ndryshimin e praktikės doganore nė Doganėn e Kosovės, sipas sė cilės, tashmė tė gjitha veprimet zhvendosen dhe kryhen nė doganėn e brendshme tė Prizrenit.

Nga data 01.08.2013 Dogana e Kosovės pa tė drejtė ligjore ka pezulluar deklarimin e mallrave me procedurė tė thjeshtėzuar, procedurė kjo e pėrshkruar dhe parashikuar nė Kodin Doganor tė Kosovės (Neni 80 KDA dhe UA 11/2009).

Natyrisht, ėshtė e drejtė e autoriteteve pėrkatėse tė kryejnė ndryshime tė caktuara, veēse ndryshimet presupozohen tė pėrmirėsojnė shėrbimin, ta lehtėsojnė biznesin nga procedurat e tejzgjatura. Kurse terminali i Prizrenit, nė kushtet aktuale, duket si njė terminal doganor me interes privat qė nuk posedon minimumin e kushteve pėr tė plotėsuar kėrkesat pėr zhdoganim tė mallrave. Njėra prej kėtyre mungesave ėshtė banka, e cila nuk ėshtė prezent fare nė kėtė pikė doganore. Kjo do tė thotė se shėrbimi paraqitet i pėrkeqėsuar e aspak i pėrmirėsuar.

Nga fillimi i muajit gusht. tė gjitha automjetet transportuese tė mallrave qė vijnė nga Shqipėria duhet tė ndryshojnė destinacionin e tyre drejt terminalit doganor privat nė qytetin e Prizrenit. Dhe pasi tė kryejnė veprimet e tyre tė zhdoganimit, pasi tė kryejnė edhe pagesat e parkingut (40 euro nė ditė pėr kamion), atėherė fitojnė tė drejtėn pėr tė lėvizur sėrish nė destinacionin final: te distributorėt apo konsumatorėt.

Nė pamje tė parė duket njė ndryshim i zakonshėm, mirėpo biznesmenėt shqiptarė ankohen se kjo praktikė ka filluar tė verifikohet si shumė dėmtuese pėr ta. Sė pari, nė aspektin e humbjes sė asaj ēka ėshtė mė e rėndėsishme pėr njė biznesmen: kohės. Nėpėrmjet praktikės sė re koha e pėrgatitjes sė dokumenteve dhe e praktikės sė zhdoganimit ėshtė rritur disa herė. Kjo ka sjellė qė tė ulet ndjeshėm rendimenti i punės sė shoferėve e mjeteve tė transportit. Pėrpos kėsaj, ndonėse nė njė shikim tė parė, tarifa prej 40 eurosh pėr kamion, tarifė pėr parking 24 orėsh, mund tė mos duket e madhe. Ajo nuk rezulton e tillė nėse mėsojmė p.sh. se nė rastin e njė kamioni tė ngarkuar me tulla ajo pėrbėn rreth 5-6 pėr qind shtesė kostoje.

Situata e krijuar tani me ndryshimet nė portėn lidhėse tė Shqipėrisė me Kosovėn ėshtė vazhdim i disa problematikave tė mėparshme tė krijuara nga vendime apo urdhra zyrtarėsh tė Kosovės apo Shqipėrisė, ēfarė ka dėmtuar realisht relacionet mes dy vendeve. Kėshtu, kohė mė parė, eksportuesit shqiptarė tė ēimentos u vunė nė vėshtirėsi pėr njė afat kohor prej dy muajsh deri kur situata u kthye nė gjendjen fillestare. Po kėshtu, produktet e qumėshtit, tė eksportuara nga Shqipėria nė Kosovė, gjithashtu u vunė nė epiqendėr tė njė fushate dėmtuese nga ana e autoriteteve tė Kosovės, ēka solli qė kompanitė shqiptare qė kishin fituar pozita tė mira tregu atje t’i humbasin pozicionet e tyre tė arritura me mund e sakrifica. Edhe nga pala shqiptare ka pasur veprime tė pakuptueshme, sikurse ka qenė rasti i pengimit tė eksportit tė patates nga Kosova nė Shqipėri, apo i bllokimit nė doganė tė miellit tė ardhur nga njė fabrikė mielli e Kosovės.

Kjo do tė thotė se mes vendeve tona nuk ekziston akoma ajo klima perfekte e tė bėrit biznes. Dhe mė sė shumti kjo vjen nga faktorė subjektivė. Ose e thėnė mė qartė, prej nismave tė zyrtarėve tė caktuar shtetėrorė tė dy vendeve, qė kanė thjesht qėllim pėrfitimi privat!

Komentet

Komente (1) | KthehuJu kisha lut qeveritarve tė dy anve tė kufirit se aqė martapaz jeni ba sa qė ma para keni deshiren me tregtu me Serbi se me njėri tjetri. Po aka jeni tuj ba kshtu more Zoti jumarroft e gjith Bota ashtė que mena bashku por ne nuk dojm turp per dy qeverit manefund asgjė nuk funkcjunon aj medet pėr popullin ton kush pona udheqė tung

Ashimi @ 08/08/2013 17:49
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2013, 19:58   #52
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesKryetari i komunes se Podujeves manipulon me qendren rinore ne Podujeve, ai zgjedhjen e Drejtorit te kesaj qendre e beri ne menyre politike. Ky Drejtor i Qendres Rinore ishte njekohesishte dhe antare i forumit rinor te LDK-se, por dhe bashke fshatare i kryetarit Veliu. Kete e beri per nje arsye te vetme, ku te rinjet e Podujeves nuk mund te hyne ne qendren rinore te zhvillojn aktivitetet e tyre, se ju inponohet te futen se pari ne forumin rinor te LDK-se pastaj te hapen dyert e Qendres Rinore nga kryetari Veliu.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2013, 20:02   #53
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesSofra Llapjane
Kryetari i komunės sė Podujevės, Agim Veliu qė u pasurua sa ēel e mshel sytė, shumė shpejt nuk do tė mund tė bėjė gjumė rehat. Agjencia Antikorrupsion ka deklaruar se ka dyshime se Agim Veliu ka fshehur pasurinė. Pėr tė gjithė ata, si Agim Veliu qė do tė vėrtetohet fshehja e pasurisė, do tė ndiqen penalisht.
Tė jesh kryetar komune ėshtė njė privilegj i madh. Pėrveē qė tė ofron njė pozitė tė mirė nė shoqėri, tė ofron edhe miliona. Pasuria e Agim Veliut arrin shifra marramendėse, sa qė “prek” edhe milionat, mirėpo nuk e ka deklaruar fare. Lidhur me kėtė ēėshtje, AKK-ja ka deklaruar se do tė nisė hetimet pėr Agim Veliun i cili nuk i ka deklaruar milionat, qė ka dyshime tė bazuara pėr fshehje tė pasurisė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2013, 00:54   #54
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Vetem me fakte
Kandidati i PDK-se per kryetar te komunes te Besianes z.Naim Fetahu
ia tha ne nji debat zgjedhor para kamerave te televizionit
kryetarit aktual kryehajnit te Llapit agim veliut
ne sy nji dnder shum dokumentet e faktet per hajnin e keti krimineli hajn

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2013, 01:02   #55
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2013, 22:06   #56
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2013, 21:59   #57
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te BesianesSKANDALOZE!!! Me duhete ta pblikoje nje reagim te nje qytetarit te Llapit, te nje njeriu te respekuar ne Llap z.Jusuf Ejupi nga Sekiraqa, ne lidhje me kercenimete dhe shantazhet qe dergon siq e quan edhe baca Jusuf “diktatori i vogel i Llapit” Agim Veliu!!! Komenti yn: Veni re! Agim Veliu,tani mund te jet edhe i rrezikshem,sepse duket i zbeht dhe e ka humbur arsyen.Ai mund edhe te kafshoj,si qeni i qartun.Ruenu,sepse ai e din pas humbjes ku e ka vendin.Kismet ne Dyz. Intelektual nuk jane ata qe kane diplome universiteti, por ata qe dijne dhe guxojne te shohin boten per rreth, dijne dhe guxojne te thone realitetin edhe nese eshte i hidhur, edhe nese kushton me largim nga puna, me kercenim, nenqmim, madje edhe me jete.Nuk eshte modesti,me kete rast,te them se,ne kohen e kesaje fushate,kame folur,kame kritikuar dhe do te vazhdoj te flas,dhe te kritikoj,pa marre parasyshe kerrcnimet qe me vijne nga diktatori i vogel i Llapit,z.Agim Veliu. I them atije,se Jusuf Ejupin,nuk ka mundur te ia ndale te folurit dhe as punen ish Jugosllavia me nenin e famshem 138 te KP te Jugosllavise,as Serrbia me me ndryshimet e Kushtetuese dhe as tanket e topat e saje,per te mos folur dhe vepruar kunder saje.As,ti perkunder kerrcnimeve qe me vijne,nga klyshet e tu,sepse forca ime eshte gjithenje e verteta dhe vetem e verteta.z.Agim,une nuk kame asgje kunder teje,as kunder njerzve qe ti i dirigjon,por jame kunder qeverisjes se keqe,kunder nepotizmit t`uaj,kunder keqperdorimit te parase publike,kunder diskriminimit ne qeverisje dhe kunder administrates se komunes, te cilet nuk jane asgje me shume se puthadore dhe servil ndaj feudit A.Veliu.
SKANDALOZE!!! Me duhete ta pblikoje nje reagim te nje qytetarit te Llapit, te nje njeriu te respekuar ne Llap z.Jusuf Ejupi nga Sekiraqa, ne lidhje me kercenimete dhe shantazhet qe dergon siq e quan edhe baca Jusuf “diktatori i vogel i Llapit” Agim Veliu!!! Komenti yn: Veni re! Agim Veliu,tani mund te jet edhe i rrezikshem,sepse duket i zbeht dhe e ka humbur arsyen.Ai mund edhe te kafshoj,si qeni i qartun.Ruenu,sepse ai e din pas humbjes ku e ka vendin.Kismet ne Dyz. Intelektual nuk jane ata qe kane diplome universiteti, por ata qe dijne dhe guxojne te shohin boten per rreth, dijne dhe guxojne te thone realitetin edhe nese eshte i hidhur, edhe nese kushton me largim nga puna, me kercenim, nenqmim, madje edhe me jete.Nuk eshte modesti,me kete rast,te them se,ne kohen e kesaje fushate,kame folur,kame kritikuar dhe do te vazhdoj te flas,dhe te kritikoj,pa marre parasyshe kerrcnimet qe me vijne nga diktatori i vogel i Llapit,z.Agim Veliu. I them atije,se Jusuf Ejupin,nuk ka mundur te ia ndale te folurit dhe as punen ish Jugosllavia me nenin e famshem 138 te KP te Jugosllavise,as Serrbia me me ndryshimet e Kushtetuese dhe as tanket e topat e saje,per te mos folur dhe vepruar kunder saje.As,ti perkunder kerrcnimeve qe me vijne,nga klyshet e tu,sepse forca ime eshte gjithenje e verteta dhe vetem e verteta.z.Agim,une nuk kame asgje kunder teje,as kunder njerzve qe ti i dirigjon,por jame kunder qeverisjes se keqe,kunder nepotizmit t`uaj,kunder keqperdorimit te parase publike,kunder diskriminimit ne qeverisje dhe kunder administrates se komunes, te cilet nuk jane asgje me shume se puthadore dhe servil ndaj feudit A.Veliu.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2013, 11:38   #58
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2013, 21:43   #59
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,595
Thanks: 41
Thanked 118 Times in 105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
NĖ DASH BESONI NĖ DASH MOS BESONI NĖ PODUJEVĖ NUK KA ASNJĖ LAPIDAR APO PĖRMENDORE KUSHTUAR HERONJĖVE, DĖSHMORVE APO PATRIOTVE SHQIPTAR !! po ka njė Bubrrec tė kuq tė madh !!!
Agim Kika dhe Agim Veliu (njani kryetar Komune tjetri nėnkryetar) pran Lapidarit tė Bubrrecit tė kuq tė Lidhjes Komuniste nė qender tė Podujevės !! Kjo Podujevė ėshtė e Bubrrecave !!


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2013, 22:55   #60
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryehajni i Llapit Agim Veliu Kryetari i Komunes te Besianes

Buburreci fitoi pa balotazh!

Hajde Llap
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur