Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-05-2013, 15:52   #21
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Nure mos na e ... ..... shume. E kupto vet ti, se je ēun i shkathet.
Do llap kur te kem fakte.
Avash se na .....bove!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 20:32   #22
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
thenks o dujbllok qe solle ..se cthot alba bollino malltezua.. mantenuta e mafiozit italan karlo bollinos.. mikut te mafiozit edvino..
eshte firm e njohur qo malltezja ..ish drejtoresh e gazetes shqiptare dikur.. mike e anile bishe bashes.. dhe e bandes hakmarrja..e sherbetore e palodhur e bllokqenerise..
nga qo kuptojme se vazhdon te jet berisha me i miri perderisa vazhdon qelbesira alba malltez ta urreje..

thenks..
t'qafsha me qomile, nuk ta kom me hile ... mos u dhjaks e mos u merzit mer harar ... do ta mori sala ne prehen kur te boj ompozite ... jan regulu ato gjojna ... leni palavrat ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 22:15   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Haga liron dajėn e Damir Fazlliē, krijoi njėsitin mė famėkeq nė luftėrat e Ballkanit
30 Maj, 2013 | Postuar nė: Aktualitet,Rajoni | Shkruar nga: TemA

Stanishic dhe Simatovic


(E PERDITESUAR)- Ai ėshtė miku personal i kryeministrit Sali Berisha. E ka pranuar edhe vetė ky i fundit. Quhet Damir Fazlliē dhe trazon nėntokėn e Ballkanit falė lidhjeve qė i ka edhe prej dajės sė tij, Jovica Stanishiē. Ky njihej edhe si njeriu i Millosheviēit nė terren.

Sot Gjykata Ndėrkombėtare pėr Krimet e Luftės nė ish- Jugosllavi dha vendimin pėr Stanishiē dhe bashkėpunėtorin e tij, Franko Simatoviē.

Ai u lirua nga akuzat. Gjykatėsi Alphons Orie tha se pavarėsisht faktit se Stanishiē dhe Simatoviē kanė organizuar, furnizuar, financuar, mbėshtetur dhe drejtuar njėsitin serb, mbėshtetja e tyre ishte e njė natyre tė pėrgjithshme dhe nuk kishte synim direkt kryerjen e krimeve tė luftės, raporton BIRN.

Gjykatėsi tha se prokuroria nuk provoio qė kėta tė dy kanė shėrbyer si njė kanal qė lidh tė gjithė ata qė janė tė pėrfshirė nė krime lufte nė kėtė periudhė.

Stanishiē ka qenė shefi i Shėrbimit tė Sigurisė Shtetėrore nė Ministrinė e Brendshme nė kohėn e Millosheviēit. Kurse Simatoviē ka qenė komandant i Njėsitit tė Operacioneve Speciale.

Siē raporton Balkan Insight, ky njėsit njihej me emra tė ndryshėm gjatė ekzistencės sė tij nė vitet 1991- 2003. Njėherė quheshin Ninxhat, mė pas Akrepat, Tigrat e Arkanit, Beretat e Kuqe, etj.

Grupi i armatosur ka ndryshuar emrin disa herė, por gjithmonė i referoheshin si “Njėsia” deri kur ekzistenca sekrete u bė publike nė vitin 1996.

Anėtarėt e kėtij njėsiti njiheshin pėr brutalitetin e tyre.

Uniformat e tyre pėrfshinin maska dhe emblema, qė herė tregonin shqiponjat dhe herė ujqėrit.

Anėtarė tė kėtij njėsiti janė dėnuar nga gjykata vendore, por asnjė prej komandantėve tė tyre nė terren nuk ėshtė pėrballur me gjyqin.

Komandanti i fundit i njėsitit, Milorad Ulemek, i njohur si Legija, u dėnua me 40 vite burg pėr rolin e tij nė vrasjen e kryeministrit serb, Zoran Xhinxhiē. Dy ish- komandantė tė tjerė, Zeljko Raznatoviē, i njohur si Arkani dhe Radovan Stojiēiē, i njohur si Bazha, u vranė nė atentate mafioze nė Beograd pas luftės.

Sipas prokurorisė sė Hagės, njerėzit qė organizonin, furnizonin, financonin, mbėshtesnin dhe drejtonin kėtė njėsit, ishin Stanishiē dhe Simatoviē.

Ideja pėr tė krijuar njė njėsit special qė do tė mbronte serbėt jashtė vendit erdhi nga ish- presidenti Millosheviē nė vitin 1991, nė mars, nė prag tė luftėrave nė ish- Jugosllavi.

Njė muaj pas deklaratės sė Millosheviē, Jovica Stanishiē, nė atė kohė shef i sigurimit shtetėror, sė bashku me Dragan Vasiljkoviē, i njohur si Kapiten Dragani, shkuan nė Knin tė Kroacisė pėr tė nisur formimin e njėsitit.

Kapiten Dragani ėshtė akuzuar mė vonė pėr krime lufte nga Kroacia.

Stanishiē u pushua nga detyra e tij nė vitin 1996. Pas nisjes sė protestave kundėr Millosheviē, Stanishiē u takua me liderėt e opozitės nė disa raste, duke ngritur dyshime pėr besnikėrinė e tij.

Millosheviē po ashtu dyshonte se Stanishiē kishte lidhje me shėrbimet e huaja sekrete, pėrfshi CIA-n, pasi ai bėri avokatinė e ndėrhyrjes sė komunitetit tė huaj nė Kosovė.

Njėsiti ekzistoi deri nė vitin 2003, kur u shpėrbė pėr shkak se shumė anėtarė u pėrfshinė nė vrasjen e kryeministrit serb, Xhinxhiē.

Po atė vit Haga ngriti padi ndaj Stanishiē dhe Simatoviē, duke i akuzuar pėr vrasje, persekutim pėr arsye politike, racore dhe fetare, deportim dhe veprime ēnjerėzore.

Tė dy u arrestuan dhe gjyqi nisi nė vitin 2008./ep
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 23:23   #24
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Kush esht Saliu dhe Edvini...per shqiperin mbase e dim shumica?Na e thuaj o Sero se na berem merak!
Te thuash qe Sali Berisha ishte agjent i UDB ne periudhen komuniste eshte budallek,mund ta shkruaj nje njeri o person qe nuk e njeh Shqiperin.Nuk mund te ishe agjent ne Shqiperi ne vitet komuniste se ishte e pamundur te mbaheshin lidhjet me jasht,plus kontrollin,spiunimet,biografit...etj etj.
Nuk eshte pun shumice o pakice se jane fakte elementare po te duash te perdoresh llogjiken.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 23:28   #25
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Sali berisha -rus
hashim-rus i bardh
llap e ti -bugar
mos posto propaganda, ohhhh llap
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 23:43   #26
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,536
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Te thuash qe Sali Berisha ishte agjent i UDB ne periudhen komuniste eshte budallek,mund ta shkruaj nje njeri o person qe nuk e njeh Shqiperin.Nuk mund te ishe agjent ne Shqiperi ne vitet komuniste se ishte e pamundur te mbaheshin lidhjet me jasht,plus kontrollin,spiunimet,biografit...etj etj.
Nuk eshte pun shumice o pakice se jane fakte elementare po te duash te perdoresh llogjiken.
Po qė ja ke ngopur kot me kėtė arsyetim o Sero.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 23:47   #27
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po qė ja ke ngopur kot me kėtė arsyetim o Sero.
Pse ? Edhe sekretar partie edhe agjent i UDB,apo ka qen direkt sekretar partie i partis kumuniste jugosllave.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2013, 23:54   #28
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,536
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Pse ? Edhe sekretar partie edhe agjent i UDB,apo ka qen direkt sekretar partie i partis kumuniste jugosllave.
Nuk ėshtė ndonjė ēudi qė njė sekretar i PPSH-sė tė ishte edhe agjent i UDB-sė...pse kush dco ishte agjent karrocieri i fruta perimeve i fshatit Bubullimė??
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 00:07   #29
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Ber

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk ėshtė ndonjė ēudi qė njė sekretar i PPSH-sė tė ishte edhe agjent i UDB-sė...pse kush dco ishte agjent karrocieri i fruta perimeve i fshatit Bubullimė??
O Akrep,ti duhet ta dish qe ne ate kohe ishte pothuajse ne menyre apsolute qe dikush te ishte agjent ne sherbim te cilido sherbim sekret te huaj.Izolimi ishte apsolut,nuk levizje dot pa u ditur.Kontrolli ishte i trefisht,kur nje person dilte jasht kontollohej,e ai qe kontollonte kontrollohej po nga nje person tjeter.Te ishe agjent te priste denimi me vdekje plus internimi i familjes.
E simbas teje nje person qe vjen nga Tropoja e behet doktor ne Tiran per ēfar motivi duhet te behej agjent jugosllav ? Karrocieri mbase mund te kishte dhe ndonje motiv,por edhe per karrocierin qe e pamundur.Dhe fshati Bubullim kishte me teper spiun se punojes kooperative.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 00:09   #30
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
...Nuk mund te ishe agjent ne Shqiperi ne vitet komuniste se ishte e pamundur te mbaheshin lidhjet me jasht,plus kontrollin,spiunimet,biografit...etj etj.
Nuk eshte pun shumice o pakice se jane fakte elementare po te duash te perdoresh llogjiken.
ka qene kupola komuniste shqiptare ne sherbim te jugosllavit ... ky eshte nje fakt i pamohueshem qysh ne "themelimin" e partajs, por edhe pastaj, kur u hodhen "themelet"...

sa per saliun, eshte thuajse i njejti skenar, por ne kushte reverse, dorezim pushteti ... vijimesia enver-ramiz-salih ne funksion te sherbimit serb!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 00:18   #31
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
ka qene kupola komuniste shqiptare ne sherbim te jugosllavit ... ky eshte nje fakt i pamohueshem qysh ne "themelimin" e partajs, por edhe pastaj, kur u hodhen "themelet"...

sa per saliun, eshte thuajse i njejti skenar, por ne kushte reverse, dorezim pushteti ... vijimesia enver-ramiz-salih ne funksion te sherbimit serb!
Ajo eshte histori para Saliut,nuk ka te beje me artikullin o temen.
Spiun jugosllav Shqiperia nuk kishte...Fusnin kosovaret ne burg nga frika se mos ishin agjent.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 04:12   #32
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Kuēovė, Berisha: Rama me kandidatė tė dalė nga burgjet, do rilindjen e bllokut Hoxhist
KUĒOVĖ- Partia Demokratike prezantoi sot nė Kuēovė kandidatėt pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 qershorit. Kryeministri premtoi se bashkė me deputetin e zonės 4 vitet qė vinė do tė bėjnė gjithēka pėr tė ndėrtuar njė infrastrukturė moderne.

Numri 1 i qeverisė, akuzoi kreun e PS-sė, se po fyen shqiptarėt duke krahasuar “rilindėsit e tij’ me figurat e Rilindjes Shqiptare, si Sami dhe Abdyl Frashėri. Berisha sulmoi kandidatėt e PS-sė, qė sipas tij kanė dalė nga qelitė e burgut.

“Di i kėrkoj zotit Rama. Mos i fyej qytetarėt shqiptarėt, mos i fyej qytetarėt e Beratit, Kuēovės, Vlorės, Gjirokastrės, Korēės, Elbasanit, Tiranės, Shkodrės, tė Lushnjes, Fierit, Kukėsit, Peshkopisė, Kosovės, Tetovės, Ulqinit, Malit Zi Diasporės kudo qė janė, ke ngritur na autobusin mavi njė bandė dhe e krahason atė me rilindasit, shenjtorėt e mendimit tonė kombėtar. Kėdo ti paraqesėsh ti qytetarėve tė Beratit, Fidelin pėr Babė Dudė Karbunarėn...ti paraqet elementė qė janė problem madhor pėr vetėn e tyre, si Sami dhe Avdyl Frashėri. Mos i lėndo shqiptarėt. Cfarė e lidh Kokėdhimėn me Naim Frashėrin. Cfarė e lidh Tom Doshin me Filip Shirokėn, Ndre Mjedėn. Zoti Rama kėtė e bėn ti, kėtė emėrtim tė kėtyre shokėve, mund ta bėsh vetėm ti pėr shkak tė trashėgimisė tėnde. Etėrit tuaj e urrenin “Rilindjen”. Ėshtė e freskėt nė memorien tonė kur morėn revolucionin kundėr rilindėsve tanė, ndėrsa ti i krahason me Fidel Yllin, Tom Doshin, Koco Kokėdhimėn, Arben Noken i sapo dalė nga burgjet pėr krimet e tij. Thirrja ime, zotėria me rilindje nėnkupton rilindjen e bllokut Hoxhist, rilindjen e etėrve tė tij, por ajo ėshtė njė e shkuar qė nuk kthehet mė. 23 qershori do jetė Vaterlo e tyre. Ju ftoj tė shkojmė shumicė dhe fitimtare nė zgjedhjet e 23 qershorit”, tha Berisha.

Kreu i ekzekutivit theksoi se reformat e mazhorancės kanė funksionuar pasi ulėn taksat, shmangėn krizėn qė preku Evropėn, si dhe rritėn pagat dhe pensionet.

“Ne kemi ndėrtuar qindra kilometra rrugė me vendimin se ku tė jetoni tė keni rrugė tė mira. Ndėrtuam dhe rindėrtuam 78 shkolla, ndaj ju ftoj qė tė cojmė para tė ndėrtojmė sdo shkollė. Ja dolėm tė rrisnim rrogat edhe pensionet. Mėsuesja qė merrte 150 mije lek merr tani 400 mijė lekė. Jo njė por rreth 20 rroga mė shumė sec merrte ne vitin 2005. Sot fermeri shqiptar qė merrte pak vite mė parė 3400 lekė, merr tani rreth 8 mijė lekė, 13 pensione me shume sec merrte 6 vjet me parė. Reformat tona kanė funksionuar dhe funksionojė ne ulėm taksat, morėm 4 miliardė dollarė investime. Ne bėmė tė mundur tė punėsohen nė 4 vitet e fundit mbi 200 mijė vetė. Ne ulėm taksat jo se themi ne, por se e thotė KE , FMN e thotė BB. Shqipėria i vetmi vend qė pati ulje tė papunėsi por rritje tė punėsimit. 4 vitet qė vijnė tė clirojmė biznesin nga cdo taskė pėr prodhimin e tyre. Kemi vendosur qė fermerėve tanė tu kompensojmė me para nė dorė akcizės e naftės, TVSH e gjithė makinerive dhe imputove, dhe cdo gjė qė pėrdorin pėr serat e tyre”, premtoi Berisha.

Berisha nėnvizoi arritjet e qeverisė sė ti si anėtarėsimi nė NATO, nėnshkrimin e stabilizim associmit, heqjen e regjimit tė vizave me Evropės, ndėrkohė ftoj shqiptarėt qė tė vijojnė sė bashku “pėr hapjen e negociatave, pėr Shqipėrinė e integruar nė BE. Tė vijojmė pėrpjekjet pėr tė liberalizuar vizat me SHBA”
(e.m/BalkanWeb)Lidhje te tjera
Video - Kuēovė, Berisha: Rama me kandidatė tė dalė nga burgjet, do rilindjen e bllokut Hoxhist

--
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 15:02   #33
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Uragani Berisha po i merr frymen pleshtave sociadhits dhe Romes ...

sALI BUMAYE !!! sALI BUMAYE !!! sALI BUMAYE !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 16:18   #34
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: “Biografia sekrete” e Sali Berishė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Ajo eshte histori para Saliut,nuk ka te beje me artikullin o temen.
Spiun jugosllav Shqiperia nuk kishte...Fusnin kosovaret ne burg nga frika se mos ishin agjent.
Kishte dhe Shqiptare nga Kosova qe ne burgjet e UDB-se lindnin femije.
Dhe ne Shqiperi kishin Carta-Bianca.
Natyrisht kishte dhe sumca!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 17:59   #35
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

sALI BUMAYE !!! sALI BUMAYE !!! sALI BUMAYE !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2013, 18:03   #36
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,536
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Ē'ėshtė kjo Sali Bythmėje??
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 15:18   #37
MICI
Super Anėtar
 
Avatari i MICI
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 229
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MICI ėshtė njė gur i ēmuarMICI ėshtė njė gur i ēmuarMICI ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali BerishėsPREJE KRESHNIK LE TE THEJNE QAFEN !
MICI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 15:54   #38
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Ne vendin me te fuqishem ne EU
26.6% nuk kane deftese shkollore profesionale.
329.853 banesa skane hale(tualet) dhe dushe!
Diku tjeter dhjesin ne natyre,dhe lahen ne shi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 16:18   #39
Sine
Anėtar i ri
 
Avatari i Sine
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Bruksel
Posts: 10
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sine ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Te gjitha Komentet jan ber nga militant te dyja Partive qe kandidojn per PUSHTET, mosni ju lus o vllezer e motra Shqipetar mos helmoni njeri tjetrin per zgjedhje, lereni kto urrejtje mos u ndikoni, ndegjojeni zemren dhe mendjen tuaj, gazetaret jan te anuar dhe kan nevoj te bejn shkrime qe tju shiten ato gazeta te mallkuara.

Mos i idealizoni lideret, kerkojni pun, dhe ndegjoni se cfar kane ne plan program dhe a keni interes personal dhe a to tju permirsoj jeten ajo qe kan ne plan program, po se realizuan mos votoni per at deputet ne zgjedhjet e ardheshme.

Un kam vizitu Shqiperin qe nga 95sta, dhe mendoj sidomos kto 5 vitet e kaluara ka pas nje perparim te hatashem, mos frenoni zhvillimin, LE TE FITON ME I MIRI, FAIR PLAY.
__________________
.``shqipe``
When people hurt you over and over, think of them like a sand paper.
They may scratch and hurt you a bit, but in the end, you end up polished and they end up useless.-qesh-
Sine nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 16:33   #40
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ē'ėshtė kjo Sali Bythmėje??
Dylber,nga lal krosi.
Qerpaxhinj apo jevgj
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur