Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2013, 16:45   #41
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,513
Thanks: 15,939
Thanked 13,460 Times in 8,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sine Shiko postimin
Te gjitha Komentet jan ber nga militant te dyja Partive qe kandidojn per PUSHTET, mosni ju lus o vllezer e motra Shqipetar mos helmoni njeri tjetrin per zgjedhje, lereni kto urrejtje mos u ndikoni, ndegjojeni zemren dhe mendjen tuaj, gazetaret jan te anuar dhe kan nevoj te bejn shkrime qe tju shiten ato gazeta te mallkuara.

Mos i idealizoni lideret, kerkojni pun, dhe ndegjoni se cfar kane ne plan program dhe a keni interes personal dhe a to tju permirsoj jeten ajo qe kan ne plan program, po se realizuan mos votoni per at deputet ne zgjedhjet e ardheshme.

Un kam vizitu Shqiperin qe nga 95sta, dhe mendoj sidomos kto 5 vitet e kaluara ka pas nje perparim te hatashem, mos frenoni zhvillimin, LE TE FITON ME I MIRI, FAIR PLAY.
Kėtij komentit tėnd tė fundit i thua i pa anshėm ti??
Sa tė lezetshėm qė bėheni nganjėher ju Brarėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2013, 19:39   #42
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 899
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Ahaha
Kta braret u ka mesu kamunizmi kongen me cifteli.
Rroft partija desh me than , se un kam maru.
Sa here dalin fakte dritheruese per sigun marin kengen keta.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2013, 17:49   #43
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės


Cilt shqiptare ne Kosove e vlersojne figuren e Sali Berishes ?


Qfare lidhje organike kane shqiptaret e Kosoves,pra ata shqiptare qe ishin kunder luftes se UCK dhe ne sherbim te pushtuesit serbo-sllav,me Sali Berishen ?

Pse jane te mashtruar me mijra shqiptare te Kosoves,ne lidhje me kete Dhender te Serbise ?

A u eshte mbushur mendja akoma shume shqiptareve te Kosoves,se Sali Berisha ne kontinuitet ka perkrahur,ne menyre te hapur dhe ne menyre sekrete,te gjitha operacionet e Serbise,dhe jo vetem ndaj shqiptareve,por edhe ndaj popullit:
slloven,
krohat,
boshnjak,...etj

A e dine shqiptaret e Kosoves,se shpirtin e Tankeve serbe,ne kohen e Embargos se OKB,qe ishte marre ndaj Serbise,kete shpirt te Tankeve serbe e ka mbajtur gjalle Sali Berisha.

Kemi shpirt apo nuk kemi,si shqiptare te te gjitha Viseve shqiptare,dhe qfare u thote juve kjo:
"Copat e trupit,copat e mishit,te Femijeve shqiptare,te shperndar neper shkurret e Gerdecit".
Keta Femije te coptuar dhe te shperndar neper shkurret e gerdecit,ishin njesoj si Femijet tane...!

Qerim Kelmendi
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2013, 05:59   #44
Sine
Anėtar i ri
 
Avatari i Sine
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Bruksel
Posts: 10
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sine ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kėtij komentit tėnd tė fundit i thua i pa anshėm ti??
Sa tė lezetshėm qė bėheni nganjėher ju Brarėt.
Nuk jam i pa anshem ! eshte shum normale qe kam zgjedhjen time, por me at koment doja te thosha mos helmoni njeri tjetrin duke folur keq per kunder kandidatin, por thuani gjera te mira per at zgjedhjen qe keni ber,

Nese une Dua Berishen sic supozon ti, ate her nuk kam arsye te shpifi ose them gjera qe jan te kcija per Ramen, ket praktik kam deshir te largohet nga politika shqipetare, cfar ka bere Berisha apo Rama pozitive duhet ti kemi parasysh, kurse te kcijat skemi cju bejm ska njerz perfekt, sidomos ne politiken shqipetare, te kem parasysh qe jem popull i mrekullushem dhe ne si poupll duhet te sillemni si te till.

Nuk do te votoj per ate qe kritikon kunderkandidatin, do te votoj per ate qe ka cte tregon se cka bere dhe cmund te beje, nuk eshte fitore FER PLAY nese Rama fiton duke kritikuar Berishen apo e kunderta, hapesira dhe rrethanat per ne per te gabuar jan te mdhaja, prandaj nuk duhet te kemi urrjetje, shum popuj te prapambetur jan te till sepse kan urrjetje, ne kemi fatin qe jemi me tolerant ne Fe, kshu qe mos te kemi percarje per cfar... parti politike !

Mir Mbetshi dhe uroj Zgjedhje Fer, sa me shum pun qe Shiqperia te hyn BE, dhe tani do kem mundesi me teper per te ndihmuar Shqipetaret jasht shtetit.

Kemi interesa dhe cellime madhore per te humbur koh me kta kryetaret ton te partive, sod ky neser tjetri sduhet te ket rendesi, por vija e interesit per zhvillim duhet te vazhdohet e jo sabotohet.
__________________
.``shqipe``
When people hurt you over and over, think of them like a sand paper.
They may scratch and hurt you a bit, but in the end, you end up polished and they end up useless.-qesh-
Sine nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2013, 09:31   #45
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Qerim Kelemendi duhet ta kuptoi se Saliu nuk jua rekomandoj banorve Gerdecin.Secili njeri me pak llogjik duhet ta kuptoi se eshte me rrezin vendbaimi prane depove me armatim ose objekteve ushtarake.
Me kujtohet nji intervist ku ju esht terhequr vrejtja te gjith atyre qe bejn ndertime pran objekteve ushtarake si ajo e Gerdecit.
POo tua ndalonte vendbanimin Saliu do thoshit ju Kerimat se Saliu as edhe ne Hene nuk do e lejoj te jetoj pollunin se mos i prish pune rreth rrutullimit.
Jon dy pushtete qe per momentin e rregullojn shtetin shqiptar.,dhe kto dy parti(PS dhePD) jon me te interesuara ta luftojn njera tjetren se sa te punojn per se mbari.Sepse vet kushtetuta shqiptare nuk eshte e rregulluar me ligje qe i pershtaten shoqris se sotme shqiptare.
Dhe deri sa Saliu u jap te drejten me miratimin e Ps e cila edhe fyrjen dhe neperkembjen e shtetit dhe shoqris shqiptare e trajton si nji te drejt univerzale dhe si nji te drejt pa diskutim ,e te tolerueshem dhe te heshtur nga pushteti dhe qeveria,Shqiperia nuk behet ,sepse erneqe te tilla pushtetresh jon nji zgjatje per sundim dhe shoqria shqiptare ngelet ne rrugetimin e saj ,,hec ne vend"
Prandaj akuzat e tilla si Qerimi mund ti bejn vetem njerzit qe e munges te fakteve dhe brejtje e ndergjegjes ,sepse duke sulmuar deshirohet nji mbrojtje,ku ne rastin e kesaj zhgarravine qerimqe eshte tendenc per deshtimet e te tjerve,sepse Saliu sulmohet vetem per ti mar pushtetin.
Si duket kerimet i afrohen me shum kundershtarve te Saliut ,jo per gje pore qe ti ken punet me ne terezi,sepsevkerimet moto politike e kan PERQAJ E SUNDO.kjo esht maksima e tyre,e bijve te Llazar Mojsovit.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2013, 10:03   #46
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

sabahete tolaj, tahir zemaj me djal e nip.. etj etj..

o shoki qerim hesapi..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2013, 18:17   #47
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,351
Thanks: 368
Thanked 667 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Ne fakt, biografia e salis shprehet ne dy plane (ose kohe): ajo komuniste, dhe tjetra, ajo pas-komuniste.

Te tjerat jane broēkulla, spekullime "keqdashese".

E verteta nuk mund te vishet me anti-plumb; genjeshtra e mashtrimi perhere tentojne te vishen me anti ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2013, 19:58   #48
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,513
Thanks: 15,939
Thanked 13,460 Times in 8,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Qerim Kelemendi duhet ta kuptoi se Saliu nuk jua rekomandoj banorve Gerdecin.Secili njeri me pak llogjik duhet ta kuptoi se eshte me rrezin vendbaimi prane depove me armatim ose objekteve ushtarake.
O Ganimet...fshati me shtėpitė dhe banorėt ka qėnė aty pėrpara se tė bėhej punishtja e demontimit tė predhave dhe jo e kundėrta.

Pse nuk informoheni njėherė ... pastaj tė shkruani duke komentuar sikur je banor i hershėm i asaj zone??
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 18:13   #49
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,351
Thanks: 368
Thanked 667 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

TemA, 13 Qershor, 2013

Fushatė nėn makthin e vdekjes
Nga Mero Baze

Nė fillim ishte antiplumbi. Kėmisha e tij e vėrtetė me fije ēeliku, qė i ka kėrrusur shpinėn, tashmė e njohur dhe e verifikueshme nė ēdo kamerė, u bė objekt debati dhe ai akuzoi opozitėn se po nxit dhunė mbi tė. Pastaj erdhi debati mbi moshėn. Fytyra e zvargur, humbja e drejtpeshimit nė tubime, kapja tek podiumi, dhe gjumi qė e zė shpesh nė takime tė mėrzitshme, sidomos me tė rinjtė, e frikėsuan dhe reagoi pse i thoshin gjysh.

Tani doli njė ish PD-ist nė Klos, qė i ka shkuar atje ku nuk mban mė, dhe nuk ka as drojė tė thotė se i ka shkuar nė mendje tė vrasė Sali Berishėn. Nuk di sa i saktė ėshtė ky citim, por reagimi i Berishės ėshtė shumė i shpejtė. Sėrish akuzon opozitėn se po i kujton vdekjen. Nė fakt vdekjen ia ka kujtuar njė qytetar, ish- votues i tij, dhe nėse ėshtė e vėrtetė, ai mund tė shkojė e ta pyesė pse i ka shkuar nė mendje kjo gjė.

Pra, duket se problemi i Sali Berishės ka kohė qė nuk ėshtė mė fushata, por beteja e tij me natyrėn. Ai ėshtė i bindur se rreziku kryesor nuk ėshtė Edi Rama apo opozita, e cila mund ta ēojė nė shtėpi, por ideja se ai mund tė vdesė. Nė kėto tre javė fushatė, gjithė tezat dhe akuzat e tij ndaj opozitės vėrtiten ndaj mbrojtjes qė ai i bėn vetes pėr antiplumbin, debatin pse nuk duhet t’i thonė njerėzit gjysh dhe agresionin ndaj opozitės pse lejon qė disa qytetarė tė shprehen se u ka shkuar mendja deri dhe ta vrasin Sali Berishėn.

E transformuar nga njė fushatė shprese pėr tė ardhmen e partisė sė tij, nė njė fushatė mbrojtėse pėr jetėgjatėsinė e tij fizike, fushata e Sali Berishės ėshtė mė e pazakonta e historisė sė tij politike. Nė vitin 1997, kur ai hyri vėrtet nė njė fushatė tė dhunshme dhe tė rrezikshme pėr jetėn e tij, ai ishte shumė larg kėtyre paranojave. Ai shmangu atentate reale dhe dhunė reale fizike deri me rrezik pėr jetėn, por nuk bėri kurrė tezė tė fushatės sė tij frikėn se do tė vdiste apo do ta vrisnin. Dhe tė mendosh se atėherė kish plot shqiptarė tė zemėruar me tė drejtė qė donin ta vrisnin, e kupton se ka pėrballuar vėrtet njė fushatė historike.

Sot ky njeri nuk ka me shqiptarėt problemet qė kishte nė vitin 1997. Shqiptarėt janė vėrtet tė varfėr dhe tė pasigurt, por nuk janė tė depresionuar dhe as nė ndonjė histeri kolektive anarkie. Ata janė tė qetė nė shtėpitė e tyre dhe thjesht e kanė bezdi qė ky njeri kėrkon tė diktojė jetėn e tyre ende pas 22 vitesh. Ka plot prej tyre qė kanė pėsuar fatkeqėsi nėn qeverisjen e tij, siē janė 26 familjet e Gėrdecit, apo familjet e viktimave tė 21 Janarit, familjet e mbetura pa punė nga shkatėrrimi i bizneseve kundėrshtare tė tij, apo monopolet e Familjes nė ēdo biznes nė vend, por kėto janė vatra zemėrimi tė veēuara. Shqipėria ka tendosur nervat dhe po shtrėngon dhėmbėt deri nė ikje tė tij. Nuk ka premisa pėr luftė, pėr anarki apo zjarrvėnie dhe kėsisoj nuk ka arsye qė Sali Berisha tė jetojė kaq shumė me vdekjen sa po jeton.

Por e vėrteta ėshtė se fushatėn e tij po e dominon frika pėr jetėn e tij dhe beteja pėr jetėgjatėsinė e tij. Ai nuk pranon t’i thuash gjysh, edhe pse ėshtė njė moshė fisnike, nuk pranon tė heqė antiplumbin, edhe pse i ėshtė bėrė legjendė, dhe mbi tė gjitha nuk pranon as t’i shkojė dikujt nė mendje se mund ta vrasė, pasi e bėn kėtė objekt tė debatit publik. Nė mos qoftė njė roitje e pashpresė e tij, atėherė kemi tė bėjmė me njė strategji pėr t’u viktimizuar si njė gjysh i rrezikuar dhe i pafuqishėm, qė duan ta vrasin.

I pafuqishėm pėr tė pėrballuar fushatėn dhe debatin mbi tė ardhmen e vendit, po kėrkon tė prekė mbėshtetėsit e vet duke bėrė viktimėn e rrezikuar nga mosha dhe armiqtė e vet. Nė mėnyrė tė pazakontė, ai e ka kthyer ekzistencėn e tij fizike, si njė lajtmotiv tė fushatės sė PD-sė, a thua se shqiptarėt pėrgjojnė nė ēdo dritare tė vrasin Sali Berishėn. Ecėn me njė super eskortė, vishet me antiplumb, sulmon opozitėn pse i thotė gjysh, shpik ngjarje si ajo e Klosit dhe po mban peng fushatėn e PD-sė rreth ekzistencės sė tij. Edhe pse mijėra shqiptarė nuk do tė ndjeheshin shumė tė dėshpėruar edhe sikur tė ikte nga kjo botė, shumica e tyre thjesht duan tė ikė nga pushteti. Por me sa duket ai e di mė mirė se shqiptarėt se ēfarė ka bėrė, dhe asaj qė ne i themi ikje nga pushteti, ai i thotė vdekje.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 18:32   #50
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

kush ndjell e organizon vdekjen dikujt ka per te ren vet ne te..
kete thuaja meros se rucit or ti duj dull terroristi..
ja hengshi munė heroit sali berisha..

ngordhshit ju nga plumbat e antitanket e tritolet..

do i vi dita meros te jap llogari per hedhjen ne ere te gerdecit..

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 18:58   #51
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,351
Thanks: 368
Thanked 667 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

DITA

Ēfarė ka ndodhur mes Fevziut dhe Berishės?

U bė kohė qė kryeministri nuk shfaqet mė nė emisionin “Opinion” tė gazetarit Blendi Fevziu. Shumėkujt i ka bėrė pėrshtypje kjo ftohje e kryeministrit me gazetarin e tij tė preferuar.

Megjithatė kryeministri duket i vendosur pėr tė vazhduar bojkotin ndaj emisionit ku shfaqej sa herė kishte dėshirė.

Tė premten kryeministri Sali Berisha do tė jetė i pranishėm edhe nė emisionin “Zonė e lirė” tė gazetarit Arjan Ēani nė TV Klan. Kurse tė dielėn ai do tė jetė sėrish nė njė emision me natyrė argėtuese si “Apartamenti 2XL” nė Vizion Plus.

Madje kjo ftohje e kryeministrit me gazetarin ka ndikuar edhe tek prania e tė ftuarve tė tjerė nga e djathta nė emision.Berisha sot nė ‘Zonė e lirė’, Ēani: Jam shumė i kėnaqur

Kryeministri, Sali Berisha do tė jetė sot i ftuar nė emisionin “Zona e lirė” e gazetarit, Arian Ēani nė TV Klan. Kjo ėshtė hera e parė qė lideri demokrat pranon tė marrė pjesė nė njė emision televiziv tė njė formati ndryshe nga ato politikė sikundėr ėshtė “Zona e lirė”.

Nė njė prononcim pėr mediat, Ēani tha dje se “Mė nė fund Doktori vjen nė Zonė e Lirė. Jam shumė i kėnaqur ”, – u shpreh ai.


4 KOMENTELini nje koment »

flora 14 Qershor, 2013 at 10:51 am
e cfare mund te presesh nga nje legen si cani, e pate dje tek 360 grade kishte mbaruar po i vjen fundi me duket , u tregua me i zgjuar Fevziu. sot jane te ftuara edhe topless(h) balerinat do te kercejne me gjyshin e lane canin hahahhahahah.


shqipfolėsi 14 Qershor, 2013 at 12:38 pm
Kam njė propozim pėr ēanin…qė kėtej e tutje, ta quajė emisionin e tij..”BORDELLO-AZILI PLEQVE NĖ PENSION”! Pse vetėm Berluskoni do argėtohet me topless, ka dhe ēani llahingat e veta ruse…ai e di mė mirė….


Arioni 14 Qershor, 2013 at 1:04 pm
Cfare emisioni i peshtire: Perversi Cani Patellxhani vs Katragjyshi me Antiplumb

Kush ka kohe te tepert ta humbe me keto emisione te peshtira.


Nga Cerriku 14 Qershor, 2013 at 4:52 pm
Kush vete te emisjoni i Canit iken per lesh kete gje e pesoj edhe Nano kur ishte kryeminister,mbas emisjonit te langaraqit Cani Fatos Nano nuk i kan zen kembet dhe dhe nuk dihet se ku eshte,ket fat i uroj edhe kermes se komunizmit vrasesit Berisha,,,,,,,,,,
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 19:11   #52
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Atentatori i Rugovės, milionerė

Bota Sot | 14.06.2013 17:58


Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services4Drejtuesit e ndėrmarrjeve publike milionerė

Njė nga njerėzit kryesore tė dyshuar pėr atentatin me bombė tė kurdisur ndaj presidentit Rugova, duket tė jetė tashmė gati njė milionerė. Natyrisht edhe ky ėshtė kujdesur sikurse shumica e zyrtarėve shtetėror, qė pasurinė ta deklarojė kryesisht si pronė e patundshme tokė, dhe ajo me origjinė si trashėgimi.
I akuzuar nga Agim Hoti, se e kishte paguar pėr atentatet ndaj Rugovės, sė bashku me Xhavit Halitin e Agron Haradinajn, antentatori i kishte fshehur armėt nė banesėn e Nimanit. Ndėrsa kur ishte kontaktuar ditė mė parė pėr kėtė rast nga gazeta, ai nuk kishte pranuar tė pėrgjigjet. Pėrveē qė ėshtė i akuzuar nė atentatin ndaj ish-presidentit Rugova, ai nė vitin 2007 ėshtė paraburgosur pėr shkak tė tentim atentatit ndaj Anton Berishės.
Artan Nimani me afėr 830 mijė euro pasuri, i akuzuar tė paktėn publikisht nga njė ish bashkėpjesėmarrės nė atentat, nga katėr punėt tė cilat i ka deklaruar se i ushtron, pasuria e tij arrin afėr 830 mijė euro. Kėshtu nga pasuria e paluajtshme ka deklaruar rreth 775 mijė euro, duke pėrfshirė dy shtėpi, si dhe truall mbi 60 mijė metra katror. Ai posedon nju veturė Mercedes ML 270*, nė vlerė prej 10 mijė euro. Ndėrsa tė hyrat vjetore dolėn tė jenė afėr 45 mijė euro.(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė shtunėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsia e abonimit ėshtė nė Zvicėr.
Komentet

Komente (14) | Kthehupo sherbetore i serbise ky faqezi kriminel ..me sharre dore duhet me ja pre koken ketij spiuni ..do te vije koha do te kalbet ne qeli ky vrases kriminel gjak serbi faqezi ..

beka @ 14/06/2013 19:56


Po zaten qeta qi kan vra e pre kan kan mujt u ban miljonera me izem te Hashim Thaq tradhtarit.Kta pisa tu vra shqiptar e tu bo 1000 te zezat vidh anej vidh knej, tu i dhon ka pak Hashimit u ban shefa e kahmos e kan zan Kosoven ngusht, frymen po ja marrin ,veq per xhepin e vet po menojn ,kaja nanen popllit ne te vdesin uni. Ah he fara ju hupt trathtaret qi ishit kan.

Beny @ 14/06/2013 19:55


Kush profesor ky far lesh kuqi a hhhmmm e kur u kann adet atentatori me u ba profesor kjo ndodh vetem ne Kosov ku i kann mubdsit me i ble Diplomat bre zoti baft atentat ne krye te tinaj sa ma shpejt.

shpendi @ 14/06/2013 19:46


distancohem nga komentet se nuk ka mujt ish jugosllavija mem tranue, prej vitit 1962 deri ne vitin1992, e brumi shqiptar tradhtar domem tranue kur po e kuptoj, per kon kem vujt edhe jam smut prej vitit 1962 deri me sod nga te dy vesh i kom te shpuet, per dit te sodit, edhe te gjith tradhtaret shkoni ne rrot te sames, e jau pruft zoti femin e juaj e pafshi, ka ju pjeket, si kur ata vllazerit e motrat qe i digjen ne shkritore ne zveqan, se nuk u tranove, per ket popull tradhtar, edhe te qkerdhym edhe ma emri i im, nuk duket ne kto faqe, stop srop,

hajrulla zeqiri @ 14/06/2013 19:43


O PASHA BIBEL DHE KURAN PA I BURGOS OSE PA I VRA QETA KOMANDANTAT E VETSHPALLUR-KOSOVA KURREN E KURRES DIT TE BARDHA SKA ME PA--KETA JON E ZEZA E SHQIPTARIS--KETA E VODHEN KOSOVEN MA ZI SE QETNIKET E SERRBIS

jakupi @ 14/06/2013 19:40


ky njeri me Figur majmuni a qa koka ky -pse atentat ky ne Rugoven me ba i ka ardh nga kush -kjo die e poshter -e tani le te ----qetsohet aty ne -qeli

fantazia e hashes @ 14/06/2013 19:23


Qka bon tipi kan than shiptari nuk njeh Zot mi kry kur Esther pytja paret. Une me kon kan president kit individual e kisha vjerr mbi vorr the rugoves.

Luani @ 14/06/2013 18:56


PROFESOR NIMANI QE NUK E DI EDHE VET QYSH E KA MARR DIPLOMEN E JU JEP MESIM STUDENTAVE;A NIVE OJ KOSVE MOS U BAN KOTAR I THIVE .XHAVITI EDHE NDONJE DITE E KA ME RA NE BIRUCE SE ESHT KOKA E KRIMIT

HADI @ 14/06/2013 18:53


A qeky M...qenka AAAAAAAA eh ja hakt ....rugoves edhe mua

dardani i dardanis @ 14/06/2013 18:45


o spo din kon me kap perpara se i vjene reni edhe kti hori

isufi @ 14/06/2013 18:42
.


spo din kon me kap perpara se i vjene reni edhe kti hori

isufi @ 14/06/2013 18:42


Padyshim Kosova,EULEX ja kan borgj Rugoves ti denojn kriminelat qe tentuan ta vrasin fizikishit.

decanasi @ 14/06/2013 18:31


Shumica e milionerve nė Kosovė janė tė zhytur nė krime tė rėnda,edhe ky Nimani nuk ėshtė mė i mirė se disa kriminelė tė tjerė qė tani veē janė nė ,,birucė,,! Pas ēdo pasurimi tė shpejt,fshihet njė krim i madh apo i vogėl,varėsisht prej,,milionave,, !klm

IKRASNIQI @ 14/06/2013 18:27


Shpresoj qe ky te jete fillimi I cmontimit te kelyshave te Enverit qe kan ba kerdi kunder Shqiptareve e posaqerisht krahut politike te udhehqun nga Dr. Ibrahim Rugova e qe ishin 99.99% e popullsise. Per mu si qytetare I Kosoves Dardanise antike kishte me qene gezimi me I madhe ne jete nese zbulohen keta vrases. Se nese nuk I denojme keta njerez me fakte per te bamat e tyne veshtire se kemi me mujt me kriju shtete ligjore dhe te qendrushem.

Konstandini @ 14/06/2013 18:22


Sot koha ka ardh ashtu,sa ma budall aq ma i menqur,sa ma kriminel aq ma i avansuar nga shteti.

kosovark%% @ 14/06/2013 18:11
-
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 19:15   #53
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,233
Thanks: 16,498
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Atentatori i Rugovės, milionerė

Bota Sot | 14.06.2013 17:58


Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services4Drejtuesit e ndėrmarrjeve publike milionerė

Njė nga njerėzit kryesore tė dyshuar pėr atentatin me bombė tė kurdisur ndaj presidentit Rugova, duket tė jetė tashmė gati njė milionerė. Natyrisht edhe ky ėshtė kujdesur sikurse shumica e zyrtarėve shtetėror, qė pasurinė ta deklarojė kryesisht si pronė e patundshme tokė, dhe ajo me origjinė si trashėgimi.
I akuzuar nga Agim Hoti, se e kishte paguar pėr atentatet ndaj Rugovės, sė bashku me Xhavit Halitin e Agron Haradinajn, antentatori i kishte fshehur armėt nė banesėn e Nimanit. Ndėrsa kur ishte kontaktuar ditė mė parė pėr kėtė rast nga gazeta, ai nuk kishte pranuar tė pėrgjigjet. Pėrveē qė ėshtė i akuzuar nė atentatin ndaj ish-presidentit Rugova, ai nė vitin 2007 ėshtė paraburgosur pėr shkak tė tentim atentatit ndaj Anton Berishės.
Artan Nimani me afėr 830 mijė euro pasuri, i akuzuar tė paktėn publikisht nga njė ish bashkėpjesėmarrės nė atentat, nga katėr punėt tė cilat i ka deklaruar se i ushtron, pasuria e tij arrin afėr 830 mijė euro. Kėshtu nga pasuria e paluajtshme ka deklaruar rreth 775 mijė euro, duke pėrfshirė dy shtėpi, si dhe truall mbi 60 mijė metra katror. Ai posedon nju veturė Mercedes ML 270*, nė vlerė prej 10 mijė euro. Ndėrsa tė hyrat vjetore dolėn tė jenė afėr 45 mijė euro.(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė shtunėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsia e abonimit ėshtė nė Zvicėr.
Komentet

Komente (14) | Kthehupo sherbetore i serbise ky faqezi kriminel ..me sharre dore duhet me ja pre koken ketij spiuni ..do te vije koha do te kalbet ne qeli ky vrases kriminel gjak serbi faqezi ..

beka @ 14/06/2013 19:56


Po zaten qeta qi kan vra e pre kan kan mujt u ban miljonera me izem te Hashim Thaq tradhtarit.Kta pisa tu vra shqiptar e tu bo 1000 te zezat vidh anej vidh knej, tu i dhon ka pak Hashimit u ban shefa e kahmos e kan zan Kosoven ngusht, frymen po ja marrin ,veq per xhepin e vet po menojn ,kaja nanen popllit ne te vdesin uni. Ah he fara ju hupt trathtaret qi ishit kan.

Beny @ 14/06/2013 19:55


Kush profesor ky far lesh kuqi a hhhmmm e kur u kann adet atentatori me u ba profesor kjo ndodh vetem ne Kosov ku i kann mubdsit me i ble Diplomat bre zoti baft atentat ne krye te tinaj sa ma shpejt.

shpendi @ 14/06/2013 19:46


distancohem nga komentet se nuk ka mujt ish jugosllavija mem tranue, prej vitit 1962 deri ne vitin1992, e brumi shqiptar tradhtar domem tranue kur po e kuptoj, per kon kem vujt edhe jam smut prej vitit 1962 deri me sod nga te dy vesh i kom te shpuet, per dit te sodit, edhe te gjith tradhtaret shkoni ne rrot te sames, e jau pruft zoti femin e juaj e pafshi, ka ju pjeket, si kur ata vllazerit e motrat qe i digjen ne shkritore ne zveqan, se nuk u tranove, per ket popull tradhtar, edhe te qkerdhym edhe ma emri i im, nuk duket ne kto faqe, stop srop,

hajrulla zeqiri @ 14/06/2013 19:43


O PASHA BIBEL DHE KURAN PA I BURGOS OSE PA I VRA QETA KOMANDANTAT E VETSHPALLUR-KOSOVA KURREN E KURRES DIT TE BARDHA SKA ME PA--KETA JON E ZEZA E SHQIPTARIS--KETA E VODHEN KOSOVEN MA ZI SE QETNIKET E SERRBIS

jakupi @ 14/06/2013 19:40


ky njeri me Figur majmuni a qa koka ky -pse atentat ky ne Rugoven me ba i ka ardh nga kush -kjo die e poshter -e tani le te ----qetsohet aty ne -qeli

fantazia e hashes @ 14/06/2013 19:23


Qka bon tipi kan than shiptari nuk njeh Zot mi kry kur Esther pytja paret. Une me kon kan president kit individual e kisha vjerr mbi vorr the rugoves.

Luani @ 14/06/2013 18:56


PROFESOR NIMANI QE NUK E DI EDHE VET QYSH E KA MARR DIPLOMEN E JU JEP MESIM STUDENTAVE;A NIVE OJ KOSVE MOS U BAN KOTAR I THIVE .XHAVITI EDHE NDONJE DITE E KA ME RA NE BIRUCE SE ESHT KOKA E KRIMIT

HADI @ 14/06/2013 18:53


A qeky M...qenka AAAAAAAA eh ja hakt ....rugoves edhe mua

dardani i dardanis @ 14/06/2013 18:45


o spo din kon me kap perpara se i vjene reni edhe kti hori

isufi @ 14/06/2013 18:42
.


spo din kon me kap perpara se i vjene reni edhe kti hori

isufi @ 14/06/2013 18:42


Padyshim Kosova,EULEX ja kan borgj Rugoves ti denojn kriminelat qe tentuan ta vrasin fizikishit.

decanasi @ 14/06/2013 18:31


Shumica e milionerve nė Kosovė janė tė zhytur nė krime tė rėnda,edhe ky Nimani nuk ėshtė mė i mirė se disa kriminelė tė tjerė qė tani veē janė nė ,,birucė,,! Pas ēdo pasurimi tė shpejt,fshihet njė krim i madh apo i vogėl,varėsisht prej,,milionave,, !klm

IKRASNIQI @ 14/06/2013 18:27


Shpresoj qe ky te jete fillimi I cmontimit te kelyshave te Enverit qe kan ba kerdi kunder Shqiptareve e posaqerisht krahut politike te udhehqun nga Dr. Ibrahim Rugova e qe ishin 99.99% e popullsise. Per mu si qytetare I Kosoves Dardanise antike kishte me qene gezimi me I madhe ne jete nese zbulohen keta vrases. Se nese nuk I denojme keta njerez me fakte per te bamat e tyne veshtire se kemi me mujt me kriju shtete ligjore dhe te qendrushem.

Konstandini @ 14/06/2013 18:22


Sot koha ka ardh ashtu,sa ma budall aq ma i menqur,sa ma kriminel aq ma i avansuar nga shteti.

kosovark%% @ 14/06/2013 18:11
-
Bota sot eshte gazete serbe si 55 juaj!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2013, 19:18   #54
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

EULEX-i heton atentatet ndaj Rugovės

Publikuar: E premte 11 Maj 2012, 13:31 0 Komente 5 Rekomandime

I burgosuri Agim Hoti ka zgjeruar akuzat ndaj nėnkryetarit tė parė tė Kuvendit tė Kosovės, Xhavit Haliti, duke thėnė se ka qenė nė mesin e urdhėrdhėnėseve pėr tentim-vrasjen ndaj ish -kreut tė Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit (ART), Anton Berisha. Kėto atentate, qė kanė ndodhur nė vitin 2007, kanė nxjerr fajtor Hotin, i cili tashmė po vuan dėnimin nė Burgun e Dubravės. “Edhe pėr rastin e Anton Berishės kanė pasur gisht Xhavit Haliti dhe Agron Haradinaj. Pėr kėtė atentat asnjėherė nuk kam marr tė holla”, ka thėnė Hoti. Qėllimi i vrasjes sipas tė dėnuarit Hoti ka qenė pėr ēėshtje tė bizneseve. “Xhavit Haliti, Artan Nimani mė kanė thėnė ta vras Anton Berishėn, pasi po ua prish punėt qė i kanė ata me kompanitė finlandeze, holandeze e qė ua ka dhėnė mė pas sllovenėve”, ka deklaruar Hoti. Ai ka treguar se me Xhavit Halitin dhe Etrur Rrustemin pėr herėn e fundit nė vitin 2007 ka pirė kafe nė picerinė ‘Aurora’ nė Prishtinė, qė gjendet nė rrugėn ‘Nėnė Tereza’. Hoti nuk ka hezituar tė tregojė edhe njė herė mė gjerėsisht mbi atentatet ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova, duke thėnė se ka qenė i urdhėruar nga Xhavit Haliti, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani. Hoti ka thėnė se pas dėshtimit pėr ta vrarė Rugovėn, ai ishte urdhėruar edhe mbi dhjetė herė tė tjera tė bėjė atentat mbi presidentin, por kėtė nuk e kishte bėrė pėr shkak se nuk kishte pasur mjete.

“Mė thanė se Rugova ishte tradhtar i kombit..”

“Kur ka dėshtuar atentati i parė, kam pasur presione nga grupi tė cilėt mė thoshin se tash nuk e ke arritur qėllimin dhe duhesh patjetėr ta bėsh atentatin e dytė, i cili ka qenė te vetura. Ndaj Rugovės mė kanė thėnė tė bėj prapė atentat. Kėtė e kanė thėnė Xhavit Haliti, Agron Haradinaj, Artan Nimani. Unė i kam thėnė se nuk kam mjete financiare pėr tė blerė gjėra pėr atentat. Mė kanė thėnė se bėj ēka tė duash. Pėr kėtė rast kanė qenė nė pyetje milionat. Me dhjetėra herė mė ėshtė kėrkuar tė bėj atentat ndaj Rugovės, por njėkohėsisht kam pasur presione shumė tė mėdha nga ky grup”, ka thėnė Hoti. I burgosuri nė mes tė tjerash ka deklaruar se arsyeja se pėr ēka ėshtė kėrkuar vrasja e Rugovės ėshtė se Xhavit Haliti, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani i kishin thėnė se presidenti ėshtė tradhtar i kombit dhe pjesė e UDB-sė sė Serbisė. “Mė kanė thėnė se Rugova ėshtė tradhtar i kombit , UDB-sė sė Serbisė dhe ashtu e kam konsideruar edhe unė. Pėr mua Ibrahim Rugova kurrė nuk ka qenė president”, ėshtė shprehur Hoti. Ai ka pranuar se njė ditė pas publikimit tė deklaratave tė tij EULEX-i ka filluar hetimet pėr rastin e atentatit ndaj presidentit Ibrahim Rugova. “Pėrfaqėsuesit e EULEX-it kanė qenė nė Burgun e Dubravės dhe m’i kanė marr tė dhėnat e mia personale. Brenda kėsaj jave, EULEX-i do tė vijė nė burg dhe do tė mė marr nė pyetje pėr rastin e Ibrahim Rugovės”, ka thėnė Hoti. Ndėrsa i kontaktuar nga gazeta, zėdhėnėsi i misionit tė EULEX-it, Blerim Krasniqi, ka thėnė se ka kėrkuar informata nga prokuroria lidhur me kėtė rast, dhe se tash pėr tash nuk ka pėrgjigje. “ Atentatori” i Ibrahim Rugovės ka treguar pėr organizimin e dy atentateve ndaj presidentit, duke thėnė se ato janė bėrė nė vitin 2004 dhe 2005. “ Unė Agim Islam Hoti nga Polaci, komuna e Skenderajt (1981), deklaroj me plot vullnet dhe dėshirė pėr hir tė opinionit publik dhe drejtėsisė qė me datėn 12 mars 2004 e kam hedhur bombėn nė rezidencėn e shtėpisė sė dr. Ibrahim Rugovės. Jam nisur nga Qendra Studentore, konvikti i parė nga barakat nga ora 15: 45 dhe nga ora 14:30 kam qenė te rezidenca e Rugovės dhe ia kam hedhur bombėn. Pastaj jam larguar nė kėmbė nga parku i ‘Velanisė’ dhe jam kthyer nė barakat e konviktit”, ka treguar Hoti pėr atentatin e parė. “Mė datėn 13 mars 2005 te objekti i quajtur “Sllovenia Sporti” nė orėn 00:00 tė natės e kam lėnė dinamitin apo eksplozivin nė njėrin nga kontejnerėt. Atė ditė herėt nė 7 e 30 tė mėngjesit kam shkuar dhe kam hyrė me njė qebaptore afėr “King Kazinos”, ku mund ta shihja kontejnerin qė kisha vendosur eksplozivin. Nė xhep kam pasur tele-dirigjuesin dhe posa ėshtė ofruar makina e presidentit Rugova, unė e kam shkrepur eksplozivin dhe e ka qėlluar direkt makinėn e tij. E kam marr vesh nga televizionet se Havier Solana nesėr do tė vijė ta takojė Rugovėn dhe qysh herėt kam dalė nė orėn 7 e 30 kam dal te vendi dhe e kam pritur momentin e duhur. Kjo ėshtė bėrė me urdhėr tė Xhavit Halitit, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani”, ka treguar Hoti duke shtuar se ai ka fakte dhe dokumente, si teledirigjuesin dhe kapsulat elektronike. Hoti ka treguar se dinamiti qė ėshtė pėrdorur pėr tentimvrasjen e presidentit Rugovės ka qenė e tipit TNT me madhėsi tė njė paqete cigaresh.

Dinamiti

“Njė pjesė tė dinamitit e kam pasur nga lufta, ndėrsa tė tjerat i kam mbledhur edhe nėpėr shoqėri. Dinamiti ka qenė TNT, me madhėsi sa njė paqetė e cigares. Nuk kam pasur mundėsi tė siguroj mė shumė dinamit, se po tė kisha, ajo veturė nuk do tė ekzistonte. Me aq kapacitet sa kam pasur e kam organizuar vrasjen”, ka deklaruar Hoti. Por pėr kėto atentate Hoti ishte paguar me 5 mijė euro, ndėrsa 500 euro tė tjera i kishte marrė si shpėrblim, me tė cilat kishte kryer mė pas njė blerje tė njė topi tė dorės.Box: Krunat nga Suedia

“Nė dhjetor tė vitit 2004, Agron Haradinaj ka sjellė dy thasė kruna, monedhė e Suedisė dhe ato tė holla i kanė marrė Agron Haradinaj, Artan Nimani, Mimoza Krasniqi dhe i kanė dėrguar nė Shqipėri dhe i kanė bėrė euro. Ka qenė ditė acar nė janar kur nė parkingun e Hotelit Grand nė pėrdhese, Artan Nimani m’i ka dhėnė 5 mijė e 500 euro. Me 3 mijė e 500 euro e kam blerė top dore, ndėrsa nė rrugėn ‘Velania’ kam ruajtur dhe kam blerė njė BMĖ, 1 mijė 200 euro dhe aty e kam ruajtur Rugovėn, por nuk ka ardhur”, ėshtė shprehur ai.

Ia kėrkoi 100 mijė euro Xhavit Halitit pėr shėrbimet

Por pėr tė gjitha kėto atentate qė ka kryer Hoti ka urdhėruar vėllanė e tij tė kėrkojė 100 mijė euro nga Xhavit Haliti, ku ky i fundit nė bisedė me tė ia kishte premtuar. “Vėllai im ka bashkėbiseduar me Xhavit Halitin para njė jave nė numrin e telefonit tė tij ( i njohur pėr gazetėn) dhe i ka treguar se unė po ia kėrkoj 100 mijė euro pėr shėrbimet e mia. Xhaviti i ka premtuar vėllait se do t’i japė 100 mijė euro nė ditėn e enjte, pra mė 3 maj, por nuk ka ndodhur”, ka treguar Hoti. Por Hoti nuk ėshtė ndalur me kaq. “Unė kam njė porosi pėr Xhavit Halitin, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani: unė ju pres kėtu nė burg, tė rrimė bashkė. U kundėrpėrgjigjem atyre pėr akuzat qė m’i kanė bėrė se gjoja jam i ēmendur e u them, po ju pres nė burg, me ju do tė merret gjykata. Ka vend nė burg edhe pėr ju”, ka deklaruar Hoti. Arsyeja se pėrse ai ėshtė shfaqur pas njė kohe pėr ta thėnė atė se ēka ka ndodhur nė atentatin ndaj Rugovės, sipas Hotit ėshtė se urdhėruesit e tij kanė bėrė miliona nė kurrizin e tij. “Deri dje mė kanė thėnė dil vraje Ibrahim Rugovėn e sot po bėjnė koalicion me partinė e tij, ose po ia vėnė emrin rrugėve e shesheve ‘Ibrahim Rugova’, si dhe po shkojnė e po pėrkulen para varrit tė tij. Ata i kanė marrė paratė, janė bėrė milionerė”, ka theksuar Hoti. Edhe pėrkundėr pėrpjekjeve pėr tė kontaktuar me nėnkryetarin e Kuvendit tė Kosovės, Xhavit Halitin, nė lidhje me akuzat qė i janė drejtuar pėr urdhėr tė tentim-vrasjes sė Anton Berishės, ka qenė e pamundur. Atij i janė dėrguar mesazhe edhe pėrmes dy telefonave celularė qė ai posedon, por Haliti nuk ka kthyer pėrgjigje. Ndėrkaq ditė mė parė Haliti pėrmes njė sqarimi pėr mediet pati mohuar se ka dhėnė urdhėr tė kryejė atentat ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova. Agim Hotin kurrė nuk e kam takuar, kurrė nuk kam pirė qoftė edhe njė kafe me tė, e as qė ia kam dhėnė dorėn ndonjėherė. Jam i bindur se e Hoti i porositur nga dikush tjetėr, duke shpifur ndaj meje, ka pėr qėllim qė tė mė dėmtoj nė opinion”, shprehet Haliti. Edhe i pėrfoluri tjetėr Artan Nimani ka mohuar se ka urdhėruar Agim Hotin tė bėjė atentat mbi Ibrahim Rugovėn dhe Anton Berishėn. Ai ka deklaruar se Hoti po bėn shantazhe tė organizuara qė mund tė jenė edhe me motive politike, edhe nė interes tė dikujt tjetėr. “Mendoj se ky ėshtė i shtyrė nga dikush, ka tendencė tė caktuara ndaj meje. Nuk e di pse mund tė ketė arsye, sepse unė tani nuk jam i kyēur as nė politikė e as nė biznes. Nuk e kuptoj pse”, ka deklaruar Nimani, duke shtuar se nga Hoti kishte pasur shantazhe mė herėt tė cilat do t’ia dorėzojė gjykatės. Ndėrsa Agron Haradinaj nuk ka dashur tė flasė. “Tė gjitha ato qė i kam thėnė nė medie janė tė njėjta dhe vetė prokurori ka tė drejtė tė dijė mė shumė ”, ėshtė shprehur Nimani.E inkriminon edhe Pacollin

Agim Hoti ka treguar edhe pėr atentatin tjetėr qė ka bėrė ndaj Shaban Mujės nė maj tė vitit 2005 nė fshatin Nabėrxhan, komuna e Pejės. Ai thotė se ky atentat ėshtė urdhėruar nga Artan Nimani dhe Ismet Pacolli, vėllai i zėvendėskryeministrit tė Kosovės, Behxhet Pacolli. “Nė maj tė vitin 2005 nė fshatin Nabėrxhan komuna e Pejės unė sė bashku me Mentor Qelėn kemi shkuar te shtėpia e Shaban Mujės dhe ia kam gjuajtur bombėn nė shtėpi, qė ka qenė prodhim i Shqipėrisė. Si pasojė e kėsaj kemi qėndruar unė dhe Mentori 72 orė nė hetuesi nė Pejė dhe jemi liruar nga ana e prokurorit nė arrest shtėpiak, dhe pas njė muaji jemi liruar duke i pasur parasysh aftėsitė e mia profesionale qė i kam pasur. Kėsaj radhe mė kanė obliguar ta bėj Artan Nimani dhe Ismet Pacolli, vėllai i Behxhet Pacollit”, ka treguar Hoti. I burgosuri Hoti ka thėnė se pėr kėtė atentat nuk kishte marrė tė holla, edhe pse ishte joshur nga Pacolli me para dhe punė. “Nuk e di arsyen pse kanė dashur ta vrasin Shaban Mujėn, por na kanė thėnė se duhet tė shkojmė t’ia gjuajmė njė bombė”, ka deklaruar Hoti. Ismet Pacolli, vėllai i zėvendės-kryeministrit Behxhet Pacolli, i pyetur nga “Kosova Sot” pėr tė dhėnė komentin lidhur me akuzat e Hotit se ai ka dhėnė urdhėr pėr vrasjen e Shaban Mujės ėshtė pėrgjigjur: “Jo, more nuk kam lidhje me kėtė, nuk e njoh Agimin. Shaban Muja, ėshtė borxhli ndaj meje dhe kurrė nuk i ka kryer obligimet. Mirėpo, nė ato gjėra nuk kam hyrė”. Ai ka pranuar se ėshtė vėllai i Behxhet Pacollit. “Po jam vėllai i Behxhetit”. Pacolli ka thėnė se Muja i ka marrė njė kamion nė oborrin e tij kur ai nuk ka qenė nė Zvicėr.” Mė kanė thirrur bashkėpunėtorėt nė telefon, mė kanė thėnė a t’ia japim kamionin se e paska njė punė me rėndėsi Muja dhe gjoja se ai kishte bėrė njė kontratė nė njė restorant nė Pejė tė bartte peshq dhe gjėra tė tjera. Ka 10-12 vjet qė e ka marrė kamionin dhe nuk e ka paguar”, ėshtė shprehur ai./Kosova Sot/
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 00:48   #55
user010
V.I.P
 
Avatari i user010
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Vendndodhja: Londer
Posts: 300
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
user010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Kjo biografi pėrmėnd atė qė prej vitesh ja bėnė muuuu (siē thotė populli). Pra qė sala ėshtė psikopat.

Ndaj mė mėrzit qė populli tonė e merė seriozisht kėtė, ky njeri ėshtė psikopat si ta themi ndryshe!?? Vetėm 5 minuta arrijnė dhe duket direkt.

Sigurisht ai ka zgjuarsi, nuk e mohon njeri kėtė, por kjo zgjuarsi bashkekziston me komplekse tė rėnda dhe shqetėsime psikike.

Hiqni dorė nga ai, duhet tė shqetėsoheni nga fakti se udhėhiqeni nga njė burrė qė ka momente ku fletė si 5-vjeēarė. Zgjohuni!
user010 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 01:21   #56
user010
V.I.P
 
Avatari i user010
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Vendndodhja: Londer
Posts: 300
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
user010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Sa me shume e shajne Salen lukunia e qelbet enverist-socialiste-terbac-kurveshelore aq me fort poplli voton Salen ...
Voton t.opet e mia.. kujt i thua popull ti pakicės? sala nuk kap dot as 20%, ilir kokmadhi e mbajti gjallė.
user010 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 11:34   #57
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Miq te dashur, sapo lexova nje shenim per ekonomie e vendit tone, derguar nga zonja e nderuar, Ermelinda Meksi,ne kete prag zgjedhjesh dhe nen kete rrenim ekonomik.Partite ne Shqiperi po kenaqen duke share njera tjetren, ashtu si kenaqen femijet duke hedhur topa bore.Nje rritje e jashtezakonshme e borxhit, financa te shpuara deri ne thellesi, kredi te pashlyera,korruptim i jashtezakonshem, kercenim per te ardhmen...dhe...mjerisht, nje njeri qe ende na rri mbi koke prej me shume se 20 viteve.

Lxova shenimin dhe i dergova zonjes meksi pergjigjen e me meposhtme, sebashku me nje rrefenje te mocme veriore...qe ndoshte eje me te sotmen.

E nderuara dhe mencura, zonja Meksi, shoqja ime e mire.

Lexxova gjithcka keni shkruar dhe me eshte kujtuar nje gje qe mund te kete lidhje. Po e shkruaj edhe per te tjeret.

Shume vite me pare, nje malesor kishte te fejuar vajzen e tij ne nje fis tjeter.Vajza ishte e shemtuar dhe malesori kishte frike se, kur krushqit do te shihnin nusen, do e refuzonin, sepse i kishin thene ndryshe.

Malesori u mendua dhe i dergoi fjale krushqeve se e kishte prishe fejesen.Krushqit u egersuan.U nisen per te marre nusen dhe kur arriten afer shtepise se saj filluan edhe pushket.

Malesori i tha se bijes, "ik , vajza ime".Vajza iku dhe shkoi tekk rushqit. E mbuluar me duvak, askush nuk e shihte fytyren e saj. Krushqit e hipen ne kal dhe filluan te bertasin, "Oh, ta morme, more, ta morme". Nje here, dy, tri...malesori u merzit dhe iu pergjegj; " oh, ta dini more se cka keni marre, nuk do te beni dasem, por te beni vaj".

Keshtu ndodh edhe me pushtetin tek ne... po ta dine se cfare "nuse" po u ben dhurate Berisha njerezve ne kete ekonomi te shkatrruar, askush nuk do e donte nje qeverisje te tille. Shqiperia ekonomikisht eshte ne shkallet e fundit. Njerezit po presin edhe nga kater pese dite per te marre pensionet..por ende nuk eshte fundi. Ne vazhdofte keshtu, viti i prapshte 1997 mund te duket i zbehte.

Bedri Islami
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 11:54   #58
POKO
V.I.P
 
Avatari i POKO
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Posts: 403
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
POKO ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

njerzit po presin nga kater pes dite per te marre pensionet ???

ky qenka shkaku qe duhet te ike berisha ???

mbani shpres qe me revolucionin e kallashit si ne 97,do i hyni kalit prap ???


i keni bo hesapet mire plako ???
POKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 12:02   #59
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Jam ne siklet per 23 qershorin, shpresoj te mos kete trazira, jane dy forca qe duan te ken pushtetin doemos, ne njeren ane Saliu qe nuk do te zbres nga karriga ne anen tjeter Edi qe me cdo qmim do te ulet aty. Ndersa ne thelb per shqiptaret nuk eshte se do te kete ndonje ndryshim ne perditshmerin e tyre, perfitime do ken si gjithmone vetem politikanet.
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2013, 12:06   #60
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,758
Thanks: 806
Thanked 791 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Biografia sekrete” e Sali Berishės

Saliu eshte i fort kush di ta vlersoje,rrall ka te tille sinqerisht!
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur