Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-06-2013, 21:45   #1
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Mundesisht ne kete teme te postohen vetem informatat/shifrat zyrtare qe vijne nga KQZ (KZAZ-te). Jo ato partiake dhe jo ato te Exit Poll-eve te paguara nga partite politike.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2013, 23:39   #2
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Tirana, dorėzohen 71% e kutive tė votimit. Hasi e Korca tė parėt qė nisėn numėrimin e votave

TIRANE -Drejtoria e Policisė sė Tiranės njoftoi se deri nė orėn 23.10’ nga punonjėsit e policisė janė shoqėruar dhe dorėzuar pėr nė Vend Numėrimin e Votave, nė masėn 71 % e materialeve zgjedhore, ndėrkohė qė bėhet e ditur se vazhdon dorėzimi.

Me mbylljen e votimit nė 1422 Qėndra Votimi tė Qarkut tė Tiranės, sipas detyrimit tė pėrcaktuar nė nenin 11 tė Udhėzimit Nr.7 tė KQZ-sė (i ndryshuar), punonjėsit e policisė jane paraqitur nė kohėn e caktuar nga KQV-ja pėrkatėse dhe kanė pritur nė hyrje tė saj, derisa tė dalin anėtarėt dhe sekretari sė bashku me kutitė e votimit dhe kutinė e materialeve zgjedhore.

Deri nė orėn 21.30’ tė ditės sė sotme, nė Qarkun e Tiranės janė shoqėruar dhe dorėzuar pėr nė Vendet e Numėrimit tė Votave rreth 71 % e materialeve zgjedhore, ndėrkohė qė vazhdon dorėzimi dhe njė pjesė e tyre janė nė pritje tė dorėzimit nė vendin e numėrimit tė
Gjatė proēesit tė shoqėrimit dhe dorėzimit tė materialeve zgjedhore, nuk ėshtė evidentuar asnjė incident.

Hasi e Korca tė parėt qė nisėn numėrimin e votave
Mėsohet se Hasi dhe Korca janė ndėr tė parėt qė nisėn nga numėrimi i votave, menjėherė sapo janė dorėzuar kutitė e votimit.

Nė Korcė nisi numėrimi i votave nė KZAZ nr 70.

Ndėrkohė ka pėrfunduar procesi i dorėzimit tė kutive tė votimit nė Fier, nė Berat, nė Vlorė ku janė dorėzuar nė VNV kutitė e 275 QV nga 276. Nė Delvinė janė dorėzuar nė VNV tė gjitha kutitė e QV.
Po kėshtu dhe nė Lezhė, pėrfundoi dorėzimi i kutive nė KZAZ-tė 12, 13 dhe 15 ndėrsa nė KZAZ nr 14 priten edhe kutitė e komunės Selitė.
Nė Laē, PD nuk ka dėrguar listėn e numėruesve pėr tė filluar numėrimin.

http://www.balkanweb.com/*verdikti%2...ve-138698.html
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 00:04   #3
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Ne shume pak KZAZ ka nisur numerimi,madje ,komisionere te PD jane terhequr per t'u rikthyer ne mengjes.Dmth ,neser nis dhe numerimi
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 00:07   #4
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fiore Shiko postimin
Ne shume pak KZAZ ka nisur numerimi,madje ,komisionere te PD jane terhequr per t'u rikthyer ne mengjes.Dmth ,neser nis dhe numerimi
...nderkohje qe ne kete kohe, pese ore pas zgjedhjeve, normalisht do te duhej te shpallej fituesi!

T'a shohim sa dite/jave do te zgjas shpallja e rezultatit perfundimtar kesaj radhe.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 00:12   #5
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Cdo vonese eshte e qellimshme ,dihet ai muhabet. Gjithmone shpresojme te nxjerrim dhjame dhe nga pleshti ,pse mos
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 02:00   #6
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,113
Thanks: 860
Thanked 3,190 Times in 1,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

KUTITĖ E PARA: AVANTAZH I PD-SĖ NĖ VERI, PS NĖ JUG DHE SHQIPĖRI TĖ MESME

Kutitė e para tė cilat janė numėruar deri me tani kanė filluar qė tė japin indikacionet se kah do tė shkojė vota e qytetarėve shqiptarė nė zgjedhjet e 2013-ės.

PD ka arritur njė avantazh mė tė lart nė Komunėn e Hasit, veri tė vendit, por ka befasuar nė Tepelenė, qytet nė jug tė vendit ku aktualisht po prinė me vota, PD po ashtu po prinė nė komunėn e Balldre.

Ndėrkaq, PS deri nė kėto momente thuhet se po prinė nė qarkun e Fierit njė zonė kjo qė dėrgon nė parlamentin e Shqipėrisė 16 deputet.

PS po ashtu ėshtė nė avantazh nė Komunėn e Kolonjės dhe nė Korēė.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 03:33   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
KUTITĖ E PARA: AVANTAZH I PD-SĖ NĖ VERI, PS NĖ JUG DHE SHQIPĖRI TĖ MESME

Kutitė e para tė cilat janė numėruar deri me tani kanė filluar qė tė japin indikacionet se kah do tė shkojė vota e qytetarėve shqiptarė nė zgjedhjet e 2013-ės.

PD ka arritur njė avantazh mė tė lart nė Komunėn e Hasit, veri tė vendit, por ka befasuar nė Tepelenė, qytet nė jug tė vendit ku aktualisht po prinė me vota, PD po ashtu po prinė nė komunėn e Balldre.

Ndėrkaq, PS deri nė kėto momente thuhet se po prinė nė qarkun e Fierit njė zonė kjo qė dėrgon nė parlamentin e Shqipėrisė 16 deputet.

PS po ashtu ėshtė nė avantazh nė Komunėn e Kolonjės dhe nė Korēė.
Nga kutite e para diferenca prej 10-te pikesh!
Kur te kthehem mbasdite mbase eshte trefishuar.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 06:38   #8
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Nga kutite e para duket qarte se PD humbet Shkodren,deri diku edhe Lezhen.
Gjithashtu humbet Tiranen,elbasanin.
Pritet te dale mire ne Durres e Gjirokaster.

Citim:
Te dhenat e fundit sipas Komisionit Qendror te Zgjedhjeve

KORCE
Sapo janė dorėzuar kutitė, Korca ka qene nder te parat qe ka nisur numerimin e votave bashke me Hasin.
janė numėruar deri tani 109 nga 447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė18954 vota, APMI 1389 vota, FRD 306 vota.

ELBASAN
Elbasan, numėrohen 25 kuti nga 540 kuti, ku ASHE ka marre 4755 vota, APMI 3788 vota, FRD 240 vota.

KUKES
Numerohen 48 nga 169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marre 4168 vota, APMI 8186 vota, dhe 82 vota FRD.

DURRĖS
Ne Qarkun Durrės janė numėruar deri tani 13 nga 444 kuti gjithsej, ASHE 1759 vota, APMI 2264 vota, dhe FRD me 86 vota.

FIER
Ne kete qark jane numeruar deri tani 57 nga 576 kuti gjithsej ASHE 12594 vota, APMI 5952 vota, kurse 362 vota kane shkuar ne adrese te kandidatit te pavarur, Dritan Prifti.

LEZHĖ
Numerohen janė numėruar deri tani 48 nga 258 kuti gjithsej ASHE ka marre 6615 vota, APMI 6195 vota, dhe 83 vota FRD.

TIRANĖ
Ne kete Qark jane numeruar aktualisht 65 kuti votimi ku ASHE ka marre 8303 vota, APMI 5883 vota, AK 299 vota dhe FRD 444 vota.

BERAT
Ne qarkun e Beratit janė numėruar deri tani 52 nga 302 kuti ASHE 11505 vota, APMI 5259 vota, FRD 79 vota.

DIBĖR
Ne Diber jane numeruar 31 nga 264 kuti ku ASHE numeron 3701 vota, 3434 vota APMI, 172 FRD.

GJIROKASTĖR
Ne Gjirokaster jane numeruar 19 nga 237 kuti gjithsej ku ASHE 2348 vota, 941 APMI dhe 17 vota FRD.

SHKODĖR
Qarku Shkodėr janė numėruar deri tani 22 nga 417 kuti gjithsej ku ASHE ka marre 3073 vota, APMI 1780, dhe FRD 45 vota.

VLORĖ
Vetem ne oren 03:00 pas mesnate u numeruan 3 kutite e para ne Vlore. Deri tani jane numeruar 60 nga 432 kuti ku ASHE ka marre 12148 vota, APMI 5308 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marre 383 vota, FRD 175 vota kurse AK, 39 vota
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 09:18   #9
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Rezultatet deritanishme, koalicioni i majtė fitues

Koalicioni i majtė po shkon drej njė fitoreje tė padyshimtė.

Nga rezultatet paraprake pėr 12 qarqet nga vėzhguesit e ‘A1 Report’ nė tė gjitha qendrat e numėrimit tė votave nxjerrin fitues koalicionin e majtė “Aleanca pėr Shqipėrinė Europiane”.

Nga projeksionet paraprake rezulton se koalicioni i majtė ka njė bilanc pozitiv + 13.5 %, nė krahasim me zgjedhjet e vitit 2009. Ndėrsa koalicioni i djathtė ka njė rėnie nė – 7.9 %.

Nga projkesioni paraprak koalicioni i majtė merr 84 mandate, ndėrsa koalicioni i djathė 56 mandate nė rang vendi.

A1 Report sjell numėrimin nė kohė reale nė tė gjitha qendrat e numėrimit si dhe njė krahasim me zgjedhjet e 2009.

ORA 09:12 NUMĖROHEN 906 KUTI VOTIMI NĖ RANG KOMBĖTAR, KOALICIONI I MAJTE + 13.5% , I DJATHTI – 7.9 %

Nga rezultatet e fundit tė numėrimit pėr 906 kutitė e votimit

Koalicioni i majtė ka + 13.5 nė krahasim me vitin 2009

Koalicionin i djathtė ka – 7.9 % nė krahasim me vitin 2009
shekulli
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 09:24   #10
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
KUTITĖ E PARA: AVANTAZH I PD-SĖ NĖ VERI, PS NĖ JUG DHE SHQIPĖRI TĖ MESME

Kutitė e para tė cilat janė numėruar deri me tani kanė filluar qė tė japin indikacionet se kah do tė shkojė vota e qytetarėve shqiptarė nė zgjedhjet e 2013-ės.

PD ka arritur njė avantazh mė tė lart nė Komunėn e Hasit, veri tė vendit, por ka befasuar nė Tepelenė, qytet nė jug tė vendit ku aktualisht po prinė me vota, PD po ashtu po prinė nė komunėn e Balldre.

Ndėrkaq, PS deri nė kėto momente thuhet se po prinė nė qarkun e Fierit njė zonė kjo qė dėrgon nė parlamentin e Shqipėrisė 16 deputet.

PS po ashtu ėshtė nė avantazh nė Komunėn e Kolonjės dhe nė Korēė.
mbase TVSH-ja qė ishte e lidhur direkt me KQZ e ka thėnė gabim, vec me aq sa e dėgjova unė nė rrethin e Kukėsit ishte duke humbur.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 09:25   #11
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga projekti21_dk Shiko postimin
mbase TVSH-ja qė ishte e lidhur direkt me KQZ e ka thėnė gabim, vec me aq sa e dėgjova unė nė rrethin e Kukėsit ishte duke humbur.
e drejt,deri tani vetem ne kukes eshte ne krye sala,shkoder,lezhe,diber,e majta..
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 09:37   #12
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

ndiqni ketu neperken ilva tare dhe zhapikun mustaf nano..

jan te gezuar..

koalicioni i qelbesirave qe u ideua nga mustaf nano ka fituar thelle..

gjysma e shqipove skan dal te votojne..

po edvinin mire do ta provojne..

e mir tu a beje.. deri ne rreze le tu a fuse..

te lumte edvin.. ziver-ojua mamate mire ..

http://www.oranews.tv/
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 10:09   #13
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Verdikti 2013, rezultatet nė rang vendi deri nė 10:30, tė majtėt 57.84%, tė djathtėt 40.44%
ballkanweb
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 10:16   #14
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 899
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Brar te uroj te sherohesh nga berishizmi ty e shume te tjereve.
Shko ne shqiperi e reformoje te djathten me hapin e pare pa sigurimsa, proserbe e greke e komuniste brenda.
Pd ka nevoje te ribashkohet nen nje sigel te re kombetare.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 10:22   #15
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Rezultati paraprak i numėrimit nė qarqet kryesore, deri nė orėn 11:00

Pothuaj nė tė gjitha qarqet e vendit po vazhdon procesi i numėrimit tė votave. Deri nė orėn 09:12 janė numėruar gjithsej 906 kuti votimi nė rang kombėtar. Krahasuar me vitin 2009 koalicioni i majtė nė kėto kuti tė numėruara ka 13,5% mė shumė vota ndėrkohė qė koalicioni i djathtė ka 7,9% mė pak. Nė disa KZAZ numėrimi vijon normalisht nė disa prej tyre ai ėshtė ndėrprerė si pasojė e lodhjes sė komisionerėve.

Tė dhėnat e fundit zyrtare nga Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve deri nė orėn 11:00:

TIRANĖ

Janė numėruar aktualisht 159/1422 kuti votimi ku ASHE ka marrė 29 114 vota, APMI 20 315 vota, AK 616 vota dhe FRD 1230 vota.

KORĒĖ

Janė numėruar deri tani 134 nga 447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 20374 vota, APMI 14898 vota, FRD 330 vota.

KUKĖS

Janė numėruar 74 nga 169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marrė 5822 vota, APMI 10969 vota, dhe 82 vota FRD.

ELBASAN

Janė numėruar 88 kuti nga 540 kuti, ku ASHE ka marrė 11523 vota, APMI 88128 vota, FRD 340 vota.

DURRĖS

Janė numėruar deri tani 13 nga 444 kuti gjithsej, ASHE 4592 vota, APMI 4504 vota dhe FRD me 86 vota.

FIER

Janė numėruar deri tani 112/576 kuti gjithsej ASHE 24 349 vota, APMI 12 206 vota, AK 191 vota, FRD 537 kurse 1142 vota kanė shkuar nė adresė tė kandidatit tė pavarur, Dritan Prifti.

LEZHĖ

Janė numėruar deri tani 69 nga 258 kuti gjithsej ASHE ka marrė 9091 vota, APMI 8285 vota, dhe 83 vota FRD.

BERAT

Janė numėruar deri tani 70/302 kuti ASHE 16023 vota, APMI 6959 vota, FRD 137 vota.

DIBĖR

Janė numėruar 53 nga 264 kuti ku ASHE ka marrė 6540 vota, 6071 vota APMI, 323 FRD.

GJIROKASTĖR

Janė numėruar 25 nga 237 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 2946 vota, 1274 APMI dhe 22 vota FRD.

SHKODĖR

Janė numėruar deri tani 78/417 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 12896 vota, APMI 9637, dhe FRD 391 vota dhe AK 78 vota.

VLORĖ

Janė numėruar 87 nga 432 kuti ku ASHE ka marrė 18 029 vota, APMI 8643 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marrė 668 vota, FRD 372 vota kurse AK, 220 vota.

mapo.al.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 10:53   #16
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

O bledo .......humbja e PD eshte e thelle.Personalisht e shikoj si nje humbje personale te Sales,jo te PD.....mbase do nxjerin mesime nga kjo humbje.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:05   #17
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
ndiqni ketu neperken ilva tare dhe zhapikun mustaf nano..

jan te gezuar..

koalicioni i qelbesirave qe u ideua nga mustaf nano ka fituar thelle..

gjysma e shqipove skan dal te votojne..

po edvinin mire do ta provojne..

e mir tu a beje.. deri ne rreze le tu a fuse..

te lumte edvin.. ziver-ojua mamate mire ..

http://www.oranews.tv/
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Brar te uroj te sherohesh nga berishizmi ty e shume te tjereve.
Shko ne shqiperi e reformoje te djathten me hapin e pare pa sigurimsa, proserbe e greke e komuniste brenda.
Pd ka nevoje te ribashkohet nen nje sigel te re kombetare.
Nese ka mundesi qe ne kete teme te sjellen vetem shifrat zyrtare nga KQZ, si dhe analizat per ato shifra. Per perpropagande politike jane 3 milion tema tjera ne forum dhe vazhdoni atje.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:12   #18
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 822
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nese ka mundesi qe ne kete teme te sjellen vetem shifrat zyrtare nga KQZ, si dhe analizat per ato shifra. Per perpropagande politike jane 3 milion tema tjera ne forum dhe vazhdoni atje.
Qendra votimi te perfunduara 20,39% = 1123 nga 5508 si shpejt per te dale ne perfundime apo jo???
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:16   #19
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Qendra votimi te perfunduara 20,39% = 1123 nga 5508 si shpejt per te dale ne perfundime apo jo???
Tema nuk eshte vetem per rezultatin perfundimtar, por per plasimin e informatave zyrtare qe vijne nga KQZ-te, kohe pas kohe.

Ndersa nese nuk e kam kuptu pyetjen gabim, shpejt per te ardhur ne perfundim eshte deri ne momentin kur shpallet rezultati zyrtar dhe te shqyrtohen te gjitha ankesat; sepse padyshim qe do te kete edhe ankesa...te cilat mund te dergojne dhe ne rinumerim te votave apo ne rastin me ekstrem ne rivotim.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:19   #20
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,961
Thanks: 822
Thanked 1,087 Times in 386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

drejt Rex, ne fakt nderhyrja ime ishte per ata qe kane dale ne perfundime...
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur