Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-06-2013, 11:29   #21
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Rex si e parashikon ti perfundimin ( pak a shume ) ??
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:37   #22
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

24 Qershor, 2013 /
LAJM I FUNDIT/ Pėrfundon numėrimi i votave nė Shijak, fiton PS me 344 vota

Pėrfundon numėrimi nė Ēorovodė, PD ėshtė forcė e tretė me vetėm 289 vota
PS ka marrė 1020 vota, LSI ka marrė 1581 vota dhe PD vetėm 289 vota.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 11:38   #23
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

oooiiiiiiiii oooooiiiiiiiiii o bledo c'me thartove
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 12:04   #24
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

REUTERS: Opozita udhėheq, ky ėshtė fundi i Sali Berishės
(E plotėsuar nė ora 12:53) Tashmė mediat e huaja kanė nisur tė raportojnė pėr avantazhin e opozitės nė zgjedhjet e sė dielės nė Shqipėri.

Nuk ka asnjė dyshim se fitorja ėshtė e sigurt, ndėrkohė qė pritet vetėm rezultati, qė pėr shumė analistė nuk do zbresė poshtė 83 mandate.

Ndėrkohė Reuters shkruan se opozita po udhėheq nė kėto zgjedhje.

Reuters thekson se KQZ fillimisht ishte e heshtur, duke mos nxjerr rezultate fillimisht.

Sipas agjencisė sė njohur, Rama ėshtė pėrpara nė Tiranė, Fier, berat, Elbasan, Korēė dhe Gjirokastėr.

Sipas Reuters, kjo humbje do tė thotė fundi i karrierės politike tė Sali Berishės.

Janė numėruar mbi 20% e votave: Fitorja e opozitės nuk mund tė ēbėhet mė

Ėshtė bėrė numėrimi votave i 1200 qėndrave tė votimit nga 5508 qė janė tė gjitha. Janė numėruar pra mė shumė se 20% e votave, dhe partite apo edhe aktorė tė tjerė mediatikė e publikė janė duke u pėrpjekur tė lexojnė shifrat e para.

Njė pjesė aktorėsh brenda opozitės janė tė sigurtė se ky trend qė flet pėr fitoren e opozitės do tė mbajė deri nė fund. Dhe trend-in ata e lexojnė nga ndarja e mandateve mbi bazėn e kėtyre rezultateve tė marra deri mė tani. Dhe kėto rezultate na thonė: nė Tiranė opozita ka 19 mandate, maxhoranca 13 mandate. Nė Shkodėr, mandatet ndahen 6 me 5 nė favor tė opozitės. Nė Durrės kemi njė rezultat 7 me 6 po nė favor tė opozitės. E kėshtu me radhė. Sikur votat e numėruara deri tani tė ishin reale e pėrfundimtare, i bie qė maxhoranca e re tė ketė 84 deputetė, dhe opozita e re 56 (Fotoja ėshtė njė diagramė e shqiptares.com).

Por ky ėshtė leximi i situatės nė njė kohė qė – pėrsėrisim – janė numėruar thjesht 20% e votave. Nėse do tė mbahet ky trend deri nė fund, kjo do ishte “too much” edhe pėr opozitarėt mė optimistė. Por duket se fitorja e opozitės nuk mund tė ēbėhet, tanime, shkruan Respublica.al

Vazhdon numėrimi

Vazhdon numėrimi i votave nė Shqipėri, kurse rezultati i tyre paraqitet nė pėrditėsim e sipėr, minutė pas minute, nė varėsi tė kutive qė arrijnė tė numėrohen. Nė disa qendra ėshtė vėnė re problemi i lodhjes sė numėruesve, tė cilėt janė detyruar ta ndėrpresin procesin, ose po zėvendėsohen me tė tjerė.

Tė dhėnat e fundit zyrtare nga KQZ deri nė orėn 07:00 tė mėngjesit tė sė hėnės flasin pėr kėto rezultate:

Qarku Gjirokastėr, 14/237 ASHE 1756, 713 APMI, 11 FRD

Qarku Lezhė, 48/258 kuti, ASHE 6615, APMI 6195, 83 FRD

Qarku Korēė, 55/447 kuti, ASHE 9371, APMI 6972, FRD 120

Qarku Elbasan, 25/540 kuti, ASHE 4755, APMI 3788, FRD 240

Qarku Durrės, 13/444 kuti, ASHE 1759, APMI 2264, 86 FRD

Qarku Kukės, 48/169 kuti, ASHE 4168, APMI 8186, 82 FRD

Qarku Fier, 57/576 kuti, ASHE 12594, APMI 5952, 362 D.Prifti

Qarku Dibėr, 31/264 kuti, ASHE 3701, APMI 3434, 172 FRD

Qarku Tiranė, 65/1422 kuti, ASHE 8303, APMI 5883, FRD 444

Qarku Shkodėr, 22/417 kuti, ASHE 3073, 1780 APMI, 45 FRD

Qarku Gjirokastėr, 14/237 ASHE 1756, 713 APMI, 11 FRD.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 12:28   #25
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

LAJM I FUNDIT/ Edhe KQZ i jep tė majtės 84 mandate dhe tė djathtės vetėm 56. Ja rezultatet!Ndėrkohė pjesėmarrja nė rang vendi ka qenė 53.75 pėrqind.Ja tė dhėnat paraprake

-Projeksioni nė rang kombėtar, koalicioni i majtė ASHE 84, koalicioni i djathtė APMI 56

-Qarku Tiranė, koalicioni i majtė ASHE 19 mandate, koalicioni i djathtė APMI 13 mandate

-Qarku Durrės, koalicioni i majtė ASHE 11 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

-Qarku Elbasan, koalicioni i majtė ASHE 8 mandate, koalicioni i djathtė APMI 6 mandate

-Qarku Shkodėr, koalicioni i majtė ASHE 6 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

-Qarku Fier, koalicioni i majtė ASHE 11 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

-Qarku Vlorė, koalicioni i majtė ASHE 8 mandate, koalicioni i djathtė APMI 4 mandat

-Qarku Korēė, koalicioni i majtė ASHE 7 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

-Qarku Berat, koalicioni i majtė ASHE 6 mandate, koalicioni i djathtė APMI 2 mandate

-Qarku Lezhė, koalicioni i majtė ASHE 4 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate

-Qarku Gjirokastėr, koalicioni i majtė ASHE 4 mandate, koalicioni i djathtė APMI 1 mandat

-Qarku Kukės, koalicioni i majtė ASHE 1 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate

-Qarku Dibėr, koalicioni i majtė ASHE 3 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 14:03   #26
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

E majta thellon fitoren, ja rezultatet e orės 14:00
Nga Express | 24 Qershor 2013 08:06

(E plotėsuar nė ora 14:36) Deri nė orėn 14.00, KQZ njofton se janė numėruar 1309 kuti nga 5508 nė total.

Ndėrkohė qė ėshtė mbyllur ky proces nė kėto qendra votimi, rezultatet flasin pėr avantazh tė koalicionit tė majtė, njofton Gazeta Panorama.

Koalicioni Aleanca pėr Shqipėrinė Europiane, kryeson nė 11 qarqe tė vendit, me pėrjashtim tė Kukėsit.

Deri ne orėn 14.00

Sipas te dhėnave me te fundit zyrtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rezultatet pėr te gjitha qarqet ne vend janė:

TIRANE

Numerohen 226 kuti nga 1422

APMI 39,94% / 28208 vota

ASHE 56,47% / 40749 vota

DURRES


APMI 44,91% / 12447 vota

ASHE 52,01% / 14415 vota

ELBASAN


APMI 40,93% / 14425

ASHE 57,03% / 20150

LEZHE


APMI 46,05% / 11859

ASHE 52,52% / 14073

VLORE


APMI 30,26% / 12148

ASHE 65,34% / 27380

Arben Malaj 958 vota

GJIROKASTER


APMI 30,52% / 1877

ASHE 68,93% / 4939

KUKES


APMI 63,29% / 17529

ASHE 35,75% / 9901

SHKODER


APMI 42,70% / 13744

ASHE 55,08% / 18044

KORĒE


APMI 39,81% / 29594

ASHE 59,01% / 43863

FIER


APMI 31.11% / 13857

ASHE 63,93% / 28477

Dritan Prifti 1281 vota

DIBER


APMI 44,59% / 11174

ASHE 52,35% / 13118

BERAT


APMI 28,37% / 13225

ASHE 70,73% / 20570
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 14:05   #27
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Rezultatet e deritanishme dhe projeksionet sipas Koalicioneve ne Rang Vendi bazuar ne votat e numeruara deri ne keto momenteALEANCA PĖR SHQIPĖRINĖ EUROPIANE 1,026,593 47.61 % 84
ALEANCA PĖR PUNĖSIM MIRĖQENIE DHE INTEGRIM 690,133 32.01 % 56
ALEANCA KUQ E ZI 10,420 0.48 % 0
FRYMA E RE DEMOKRATIKE 30,003 1.39 % 0
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 14:36   #28
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 14:56   #29
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Ēa humje galaktike PD !!!

Edhe ne Shkoder fiton PS. Sala duhet te jape doreheqjen momentin e pare qe ēertifikohet rezultati.

Kam fryke se PD do dale e thyer keqas nga keto zgjedhje. Ndoshta eshte fundi i PD si antagoniste e PS dhe klikes se bllokut.

Edhe 50 vjet te tjera nen pasardhesit e Dulles. Urime Shqipni !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 15:02   #30
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,763 Times in 6,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Ēa humje galaktike PD !!!

Edhe ne Shkoder fiton PS. Sala duhet te jape doreheqjen momentin e pare qe ēertifikohet rezultati.

Kam fryke se PD do dale e thyer keqas nga keto zgjedhje. Ndoshta eshte fundi i PD si antagoniste e PS dhe klikes se bllokut.

Edhe 50 vjet te tjera nen pasardhesit e Dulles. Urime Shqipni !!!
E para sjane numuruar te gjitha!
E dyta n.q-se humbet Shkodren PD-ja e sales duhet te mendohet pse!

Dhe late nome me gogolin komunist!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 16:17   #31
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
oooiiiiiiiii oooooiiiiiiiiii o bledo c'me thartove
ktu ka tradhti burra !
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 16:30   #32
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,655
Thanks: 1,848
Thanked 2,496 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Nuk ma kishte marre mendja kurrre se duke patur parasysh historine e Shqiperise dhe sidomos keto 65 vjetet e fundit, te favorizoja Socialistet, por ja qe paska edhe me keq. Mbeturinat e sistemit komunist te cilet kapen karriget e te ashtuquajtur Partia Demokratike. Keta jane me keq...

Urime per shkelmimin e nje fosili, mbeturine e qelbur e sistemit komunist. Edhe pse keto 23 vite shkaktoj kaq shume dem saqe eshte veshtire te ket ndo nji ndryshim pozitiv te menjehershem nga cilado parti e re qe do te udheheqi qe tani e tutje, me mire vone se kurre. Tani, me sa duket nuk do te jete me ne postin e fuqishem, duhet te fillojn kallezimet per krimet qe ka bere gjith keto vite.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 16:46   #33
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Shpresoj qe Roma t'i jape leket e burgut te perndjekurve. Por per mendimin tim do kthejne mbrapsht edhe ato qe kane marre me pretendimin se llogarite kane qene bere gabim.

Go Roma !!!
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 16:51   #34
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,746
Thanks: 67
Thanked 117 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Shpresoj qe Roma t'i jape leket e burgut te perndjekurve. Por per mendimin tim do kthejne mbrapsht edhe ato qe kane marre me pretendimin se llogarite kane qene bere gabim.

Go Roma !!!
grekoqiris.................


BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 16:56   #35
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
Rex si e parashikon ti perfundimin ( pak a shume ) ??
Freemason, sot nuk kam pas kohe me lexu/shiqu asnje lajm. Nga kjo qe lexova tani, shpejt e shpejt, paska mbetur vetem te shihet sa sa mandate me shume se 70 do te fitoj koalicioni i majte.

Jo se dua te paraqitem si naj vesion shqiptar i Nostradamusit, por para dy vitesh e kam thene ne forumin shqiptar se do te kete rotacion. Kesaj radhe ishin pothuajse te gjithe kunder PD-se, duke i perfshi edhe nderkombetaret, dhe ky rezultat ka qene i pashmangshem.

Ajo qe kam pritur une, ka qene nje 5-6% per FRD dhe pak mbi 10% per AKZ. As kjo nuk doli. Mendoj se Shqiperia herat a vone do te shnderrohet ne sistem bipartiak.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 17:59   #36
shamantrix
Keshilltar i Imhotepit.
 
Avatari i shamantrix
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
shamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejtshamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueBaron Shiko postimin
Edhe ne Shkoder fiton PS. Sala duhet te jape doreheqjen momentin e pare qe ēertifikohet rezultati.
Shkodra voton partine e Gramoz Rucit !!!
Vetem nje politikan si Berisha ka mundur ta mbaj 13 vite PD ne pushtet,ne nje vend ku socio-komunistet jane shumice e madhe.

Largone Berishen dhe Edvin lakuriqi do instaloj nje opozite kukell.Pa Berishen ju shkaperderdheni.

Kjo eshte fundi - trendi ne Tirane dhe Shkoder tregon gjithcka.
shamantrix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 18:07   #37
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Rezultatet momentale:

ASHE - 81 mandate (57%)
APMI - 58 mandate (40%)

FRD dhe AK zero.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 18:08   #38
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Freemason, sot nuk kam pas kohe me lexu/shiqu asnje lajm. Nga kjo qe lexova tani, shpejt e shpejt, paska mbetur vetem te shihet sa sa mandate me shume se 70 do te fitoj koalicioni i majte.

Jo se dua te paraqitem si naj vesion shqiptar i Nostradamusit, por para dy vitesh e kam thene ne forumin shqiptar se do te kete rotacion. Kesaj radhe ishin pothuajse te gjithe kunder PD-se, duke i perfshi edhe nderkombetaret, dhe ky rezultat ka qene i pashmangshem.

Ajo qe kam pritur une, ka qene nje 5-6% per FRD dhe pak mbi 10% per AKZ. As kjo nuk doli. Mendoj se Shqiperia herat a vone do te shnderrohet ne sistem bipartiak.
Ne fakt ti nuk i prisje keto rezultate... ti i deshiroje

Leri lojrat me mua se te njoh mire une ty ... komunist, polpolist ist ist ist

Pa shaka .. Nje humbje te tille per PD e prisja dhe e deshiroja se e kishte mare me qef kete punen e " ( nuk me rruhet se cfar hallesh ka mileti" ) ..dhe mileti e dergoje ne hale te Liries. Mirpo ajo qe nuk prisja ishte se si ka mundesi qe akoma Shqiptaret i votojne keto dy parti d.m.th o PD o PS ??!!! Nese AK dhe FRD nuk ishin nje alternativ e mire per tu votuar, a nuk do kishte qen me mire te mos votonin fare ?
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 18:09   #39
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,543
Thanks: 15,959
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Rezultatet momentale:

ASHE - 81 mandate (57%)
APMI - 58 mandate (40%)

FRD dhe AK zero.
Mua akoma mė rrezulton 84 me 56 pėr ASHE.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2013, 18:18   #40
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,541 Times in 1,147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve

ore ky brari ku humbi se me beri merak!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur