Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2014, 17:04   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
PDK tani po nis Misionin e RiPDK tash pe’nisin Misionin e Ri


GazetaExpress E premte, 22 Gusht 2014 15:40
PDK iu ka gėzuar shumė vendimit tė sotshėm tė Gjykatės Kushtetuese. Pas kėtij vendimi, kjo parti thotė se tash mund ta nis Misionin e Ri.

Partia Demokratike e Kosovės e ka mirėpritur vendimin e Gjykatės Kushtetuese nė lidhje me kėrkesėn e 30 deputetėve pėr ta shqyrtuar kushtetutshmėrinė e vendimit pėr zgjedhjen e kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės nė seancėn konstituive tė mbajtur mė 17 korrik.

“Partia Demokratike e Kosovės e vlerėson kėtė vendim si njė akt tė vendosjes sė kushtetutshmėrisė nė vend dhe si njė tregues tė fuqishėm se vullneti i qytetarėve tė Kosovės, i shprehur nė zgjedhjet e pėrgjithshme tė datės 8 qershor, ėshtė suprem dhe i patjetėrsueshėm”, ėshtė thėnė nė komunikatėn e PDK-sė.

Ky subjekt politik u ka bėrė thirrje tė gjitha palėve ta respektojnė kėtė vendim meritor tė Gjykatės Kushtetuese nė mėnyrė qė t’i hapet rrugė konstituimit tė Kuvendit dhe formimit tė Qeverisė. “Partia Demokratike e Kosovės, si prijėse e proceseve shtetformuese nė Republikėn e Kosovės, do tė punojė intensivisht qė sa mė shpejt tė formohen institucionet e reja nė Kosovė, nė pėrputhje me mandatin qė ka marrė nga qytetarėt e Kosovės nė zgjedhjet e pėrgjithshme. Partia Demokratike e Kosovės mbetet e pėrkushtuar ta implementojė Misionin e Ri pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės, hapjen e vendeve tė reja tė punės dhe procesin e pandalshėm tė integrimeve evropiane”, thuhet mė tutje nė komunikatė.

Partia Demokratike e Kosovės vlerėson se edhe nė mandatin e ardhshėm fryma e bashkėpunimit dhe e qasjes gjithėpėrfshirėse nė proceset madhore pėr vendin tonė do tė jetė bosht i angazhimit dhe filozofisė politike tė Partisė Demokratike tė Kosovės. Gjithashtu, PDK-ja ka shprehur mirėnjohje pėr punėn profesionale tė ekipit tė saj, tė udhėhequr nga akademik Arsim Bajrami. “Me kėtė rast, Partia Demokratike e Kosovės shpreh mirėnjohje pėr punėn profesionale tė ekipit tė saj, tė udhėhequr nga akademik Arsim Bajrami”, ėshtė thėnė nė komunikatėn e PDK-sė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2014, 17:23   #2
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

A i keni numrat per formimin e kuvendit.Lere ti qka thot gjyka,sepse ky vendim veq sa ka me e shty Kosoven ne nji kollaps politik ,dhe ka me i dhen preteks nderkombetarve te na quajn shtet i brisht e pa takat per te hec perpara.
6 muaj nuk do te kalojn ,plus rreziku te na perseritet qershori i kaluar.Shpresoj qe do ju merdhij Dhjetori nese populli vetdijsohet e nuk deshiron te hec ne vendnumro.
Me 30 parlamentar nuk behet shtet o Llap pamvarsisht qka thot gjykata kushtetuese..
http://images.botasot.info/uploads/l...1408721187.jpg
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2014, 17:08   #3
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

4o terrorista i arrestuat,...Qka u ba me 5 tjer qe gjykata ka ngrit padi hhahahh.kum nigjue se e kini lajmru interpolin e gjinja midis Prishtine hahhahaahah.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2014, 19:04   #4
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
PDK tash pe’nisin Misionin e Ri
A pe'nisni a?


E nisni penisin!
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2014, 20:05   #5
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,691
Thanks: 2,330
Thanked 1,262 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Me pi !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2014, 20:13   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,499
Thanks: 15,928
Thanked 13,451 Times in 8,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Edhe nė Kosovė paska "Rilindje"?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2014, 07:22   #7
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,920
Thanks: 814
Thanked 511 Times in 306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

*

Akoma me duket enigme ky titulli.

Ky gazetaruci i PolitikaExpressit ose ka dashur te thoje dicka tjeter ose nuk ka ditur se si shkruhet shkurtimisht "po e nisim".
Tash shtrohet pyetja a eshte ne pyetje pe'nisi (qe mbase iu ka mbetur ne dore )i PDK-se apo "po e nisin" (shkurt: p'e nisin).
Kryesore na mbyten gazetarucet e pacavures PoljitikaIkspless me "lajme" senzacionale...

P.S.
Kerkoj ndjese per shprehjet.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2014, 09:58   #8
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Vendimi i Gjykatės Kushtetuese qė e njeh Partinė Demokratike tė Kosovės si grupin mė tė madh parlamentar, duke i dhėnė edhe tė drejtėn e propozimit tė kryetarit tė Kuvendit, ka shtyrė drejtuesit e kėsaj partie qė t’i ndezė motorėt. Partia e Hashim Thaēit ėshtė duke i menduar tri opsione pėr dalje nga ngėrēi politik nė tė cilin ėshtė futur vendi, vetėm njė ditė pas mbajtjes sė zgjedhjeve parlamentare tė 8 qershorit.

Kriza kishte nisur kur blloku opozitar LDK-AAK-Nisma nėnshkruar njė marrėveshje pėr krijimin e qeverisė sė opozitės, duke u betuar qė nė asnjė rrethanė tė mos lejojnė krijimin e qeverisė “Thaēi 3”.

Burime tė gazetės Tribuna brenda PDK-sė, bėjnė tė ditur se krerėt e kėsaj partie janė duke e shqyrtuar seriozisht situatėn e krijuar pas vendimit tė Gjykatės Kushtetuese, vendim i cili i jep tė drejtėn kėsaj partie pėr ta propozuar emrin e kryeparlementarit. Sipas kėtij burimi, PDK ėshtė duke i menduar tri opsione pėr zgjidhjen e ngėrēit politik.


OPS-CIONET
1.o ne ne pushtet
2. ozgjedhje te rereja ,te reja.....
3. o kthim ne vitin 1945
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2014, 19:54   #9
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) bėri tė ditur se kryesia e saj ka vendosur qė kandidati i kėsaj partie dhe koalicionit tė saj pėr Kryetar tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, tė jetė Arsim Bajrami.

Arsim Bajrami ėshtė deputet i zgjedhur i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės nė tė gjitha legjislaturat qė nga viti 2001 dhe ėshtė hartues dhe bashkėhartues i shumicės sė akteve tė rėndėsishme ligjore dhe nėnligjore tė zbatueshme nė Republikėn e Kosovės, thuhet nė njė komunikatė tė Partisė Demokratike.

Nga viti 2003-2006, Bajrami ishte Rektor dhe Prorektor nė Universitetin e Prishtinės dhe nė vitet 2007-2009 ishte ministėr i Administratės Publike.

Sė fundmi, nė dhjetor tė vitit 2012, Bajrami u zgjodh anėtar korrespondent i Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės.

Ndryshe, seanca konstituive e Kuvendit tė Kosovės, do tė mbahet mė 12 shtator.Biografia

Prof.dr.Arsim Bajrami

Prof. dr. Arsim Bajrami u lind me 19 mars 1960 nė fshatin Medvec tė Lipjanit. Shkollėn fillore e kreu nė vendlindje, tė mesmen nė Lipjan, kurse Fakultetin Juridik nė Universitetin e Prishtinės e regjistroi nė vitin shkollor 1978/1979 dhe e mbaroi me sukses tė shkėlqyeshėm. Nė vitin 1983/84 regjistroj studimet pasdiplomike nė Fakultetin Juridik tė Universitetit tė Prishtinės, Drejtimi administrativ-politik, tė cilat i pėrfundoj me 15 Janar 1985 ku mbrojti tezėn e magjistraturės me temėn “Gjyqėsia kushtetuese e Kosovės” dhe mori titullin Magjistėr i Shkencave Juridiko-Kushtetuese. Studimet e doktoratės me temėn “Aspekti normativ i mėvetėsisė sė Kosovės nė periudhėn 1945-1994” i mbrojti me sukses nė vitin 1996 dhe u promovua Doktor i Shkencave Juridike.

Prof. dr. Arsim Bajrami, ėshtė Profesor i tė Drejtės Kushtetuese nė Fakultetin e Drejtėsisė tė Universitetit tė Prishtinės, ai ka njė pėrvojė tė gjatė nė procesin e shtetndėrtimit, nė tė cilin proces ka qenė i kyqur qė nga vitet e ‘90-ta tė shekullit tė kaluar. Pėr mė tepėr Prof. dr. Arsim Bajrami ka qenė pjesėmarrės nė hartimin e tė gjitha akteve kushtetuese nga vitet 1990, duke pėrfshirė Kushtetutėn e Kaqanikut, Kornizėn Kushtetuese pėr Vetėqeverisje tė Pėrkohshme dhe Kushtetutėn aktuale tė Republikės sė Kosovės. Nė vazhdėn e rrugėtimit tė tij nė rrugėn e shtetndėrtimit, vlen tė theksohet edhe pjesėmarrja e tij nė delegacionin zyrtar tė Kosovės nė Konferencėn e Rambujesė nė cilėsinė e ekspertit juridik po ashtu nga viti 2011 deri nė fund tė vitit 2012 ka udhėhequr Komisionin ad hoc pėr ndryshimin e Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės.

Nė kuadėr tė eksperiencave profesionale ndėrkombėtare Prof. dr. Arsim Bajrami nė vitin 1998 ishte bashkėhartues i Kushtetutės sė Republikės sė Shqipėrisė, konsulent gjatė hartimit tė Marrėveshjes sė Ohėrit nė Maqedoni si dhe sė fundi ekspert ndėrkombėtarė nė hartimin e Kushtetutės sė Libisė pas revolucionit tė vitit 2011.

Prof. dr. Arsim Bajrami ėshtė deputet i zgjedhur i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės nė tė gjitha legjislaturat qė nga viti 2001 dhe ėshtė hartues dhe bashkėhartues i shumicės sė akteve tė rėndėsishme ligjore dhe nėnligjore tė zbatueshme nė Republikėn e Kosovės. Nga viti 2003-2006 Prof. dr. Arsim Bajrami ishte Rektor dhe Prorektor nė Universitetin e Proshtinės dhe nė vitet 2007-2009 ishte ministėr i Administratės Publike. Sė fundmi, nė dhjetor tė vitit 2012 Prof. dr. Arsim Bajrami u zgjodh anėtar korrespondent i Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės.
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2014, 20:12   #10
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Deputeti i Partisė sė Drejtėsisė, Gėzim Kelmendi thotė se PDK duhet qė deri tė premten ta bėjė publike nė ueb faqen e MASHT-it fuqizimin e ndryshimit tė udhėzimit administrativ qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė. Ndryshe, ai thotė se nuk do ta votojė kandidatin e PDK-sė tė premten.
Kelmendi, nė njė shkrim nė profilin e tij nė Facebook, ka thėnė se ai nuk mund tė qėndrojė indiferent pėrballė shkeljes sė tė drejtave tė njeriut, konkretisht largimit tė vajzave nga shkolla pėr shkak tė mbulesės.
Lexoni mė poshtė shkrimin e plotė tė tij:
“I nderuari Kryetar i PDK,Kryeministėr Thaēi,
"1 Shtatori i kėtij viti filloi, nė Republikėn e Kosovės vajzat nuk u lejuan as tė iu afrohen dyerve tė shkollave fillore dhe tė mesme nga drejtorėt pėrkatės.
Kjo shkelje e drejtave tė njeriut dhe ky diskriminim fetar i qytetarėve tė Kosovės si dhe mos realizimi i marrėveshjes parazgjedhore pėr ndryshimin e " Udhėzimit Adminstrativ" qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė, ma bėn tė pamundur votimin e Kryetarit tė Kuvendit tė propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministėr.
Unė si Deputet i Kuvendit tė Kosovės nga Partia e Drejtėsisė, i zgjedhur me votėn e qytetarėve tė Kosovės, nuk mundem tė qėndroj indiferent pėrballė shkeljes sė drejtave tė njeriut, konkretisht largimit tė vajzave nga shkolla pėr shkak tė mbulesės.
Shkollimin e vajzave me mbulesė e lejon Kushtetuta e Republikės sė Kosovės " Neni 38" dhe ligji pėr Arsimin Parauniversitar tė Kosovės "Neni 3, paragrafi 1 dhe 6".
Ky" Udhėzim Administrativ" ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės, me Ligjin e Arsimit Parauniversitar, me Konventėn ndėrkombėtare tė drejtave tė njeriut, me Legjislacionin e Bashkimit Europian.
Nėse Kosova ka zgjedhur rrugėn e integrimit nė BE, ju keni sfiduar gjitha shtetet e BE, ngase nė asnjė vend tė BE dhe as nė SHBA vajzat me mbulesė nuk largohen nga shkollat fillore dhe tė mesme.
Meqė kemi qenė nė njė listė tė pėrbashkėt parazgjedhore dhe situatės politike qė po kalon vendi ynė, kėrkoj nga ju qė deri nė seancėn konstituive tė Kuvendit tė Kosovės tė e realizoni marrėveshjen qė kemi arritur pėr koalicion parazgjedhor d.m.th. fuqizimin e ndryshimit tė Udhėzimit Administrativ" qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė, dhe atė duke bėrė publike nė ueb faqen zyrtare tė MASHT.
Nė tė kundėrtėn, ma bėni tė pamundur votimin Kryetarit e Kuvendit tė propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministėr.
Me respekt,
Gėzim Kelmendi
Deputet i Kuvendit tė Kosovės
Nėnkryetar i Partisė sė Drejtėsisė”.
Fjalėt kyēe: Gėzim Kelmendi, shkollat e mesme dhe fillore, vajzat me mbulesė
- See more at: http://lajmi.net/kelmendi--lejoni-va....WsjyQj9d.dpuf
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 21:29   #11
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

ja kini nis misionit mbrapsht-ju ka dal treni nga binaret.Po ku i kishit menen me i gra trenit perpjet..tash qe ju ka dal nga shpejtsia,frena skini,valla bila veq hormoqi ju pret.
pshtim-shpetim ne as nji variant nuk kini o PDK.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 21:34   #12
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
ja kini nis misionit mbrapsht-ju ka dal treni nga binaret.Po ku i kishit menen me i gra trenit perpjet..tash qe ju ka dal nga shpejtsia,frena skini,valla bila veq hormoqi ju pret.
pshtim-shpetim ne as nji variant nuk kini o PDK.
mision pdk mbaroj kosoves i ni duhet ni pjekuri shum qart
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 21:41   #13
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
mision pdk mbaroj kosoves i ni duhet ni pjekuri shum qart :gezuar:
keshtu kini qef ju qenefat e ldk-se por kot se koti e kini
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 21:59   #14
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
keshtu kini qef ju qenefat e ldk-se por kot se koti e kini
zgjedhjen ku e shifni shoku Llap!?
Ndegjova se Arsimi e kishte pergenjeshtru lajmin e rrem se gjoja sdo te kandidoj edhe nji her per kriparlamentar.Nejse sesht shum tragjike kjo...se kini fitu tani mundeni ta provoni prap nji her tjeter ose perseritet hera tjeter prap.


Provoje sa her duesh se Vetfundosjes i ka fru zonja Meri...ska forc politike qe i del perpara,poqese e kupton katundaria drejt,se ju blloku i bensave,i apartamenteve Kreto-Dubajo veshtir se pajtoheni me jeten e fukarave shqiptaro-koqovare~!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 22:29   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
zgjedhjen ku e shifni shoku Llap!?
Ndegjova se Arsimi e kishte pergenjeshtru lajmin e rrem se gjoja sdo te kandidoj edhe nji her per kriparlamentar.Nejse sesht shum tragjike kjo...se kini fitu tani mundeni ta provoni prap nji her tjeter ose perseritet hera tjeter prap.


Provoje sa her duesh se Vetfundosjes i ka fru zonja Meri...ska forc politike qe i del perpara,poqese e kupton katundaria drejt,se ju blloku i bensave,i apartamenteve Kreto-Dubajo veshtir se pajtoheni me jeten e fukarave shqiptaro-koqovare~!
po dy mundesi jan e tiera nuk ka
ose PDK i ben institucionet ose shkohet ne zgjedhje te jashtzakonshme
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 23:05   #16
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
po dy mundesi jan e tiera nuk ka
ose PDK i ben institucionet ose shkohet ne zgjedhje te jashtzakonshme
po se ju matematiken se dini ju thoni numri 30 eshte me i masdh se numri 80.shumica jon LAN,po ju sjeni hiq kerkah1234567890,edhe 12344567890 edhe 1234356790 pra 30 jon ma shum se 80
11111111111111111123456788888888888888890---=qwertyuiop[asdfghjkl;''asdfgjkl;'qwertyuiop[asdfghjkl;zxcvbnm,.qwertghjkl;234567890wertyuiopas dfghjkl;zxcvbnm,.asdfghjklwertyui
tani pytja cila ngjyr eshte me shum?e kuqja pdk,Nisma e kalterta!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2014, 23:41   #17
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ganimet Shiko postimin
po se ju matematiken se dini ju thoni numri 30 eshte me i masdh se numri 80.shumica jon lan,po ju sjeni hiq kerkah1234567890,edhe 12344567890 edhe 1234356790 pra 30 jon ma shum se 80
11111111111111111123456788888888888888890---=qwertyuiop[asdfghjkl;''asdfgjkl;'qwertyuiop[asdfghjkl;zxcvbnm,.qwertghjkl;234567890wertyuiopas dfghjkl;zxcvbnm,.asdfghjklwertyui
tani pytja cila ngjyr eshte me shum?e kuqja pdk,nisma e kalterta!
po qa je kah flet bre
po pse spo e formoni ju qe edhe krejt serbija u que ne kam me ju pru ne pushtet
po nuk kini shans

populli e ka votue pdk-ne si parti e pare edhe gjykata kushtetuese dy here jau dha te drejten qe veq pdk ka me i formue institucionet e qa po pritni pra ju bani ne mujshi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2014, 00:01   #18
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,301
Thanks: 56
Thanked 137 Times in 101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: PDK tash pe’nisin Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
Deputeti i Partisė sė Drejtėsisė, Gėzim Kelmendi thotė se PDK duhet qė deri tė premten ta bėjė publike nė ueb faqen e MASHT-it fuqizimin e ndryshimit tė udhėzimit administrativ qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė. Ndryshe, ai thotė se nuk do ta votojė kandidatin e PDK-sė tė premten.
Kelmendi, nė njė shkrim nė profilin e tij nė Facebook, ka thėnė se ai nuk mund tė qėndrojė indiferent pėrballė shkeljes sė tė drejtave tė njeriut, konkretisht largimit tė vajzave nga shkolla pėr shkak tė mbulesės.
Lexoni mė poshtė shkrimin e plotė tė tij:
“I nderuari Kryetar i PDK,Kryeministėr Thaēi,
"1 Shtatori i kėtij viti filloi, nė Republikėn e Kosovės vajzat nuk u lejuan as tė iu afrohen dyerve tė shkollave fillore dhe tė mesme nga drejtorėt pėrkatės.
Kjo shkelje e drejtave tė njeriut dhe ky diskriminim fetar i qytetarėve tė Kosovės si dhe mos realizimi i marrėveshjes parazgjedhore pėr ndryshimin e " Udhėzimit Adminstrativ" qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė, ma bėn tė pamundur votimin e Kryetarit tė Kuvendit tė propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministėr.
Unė si Deputet i Kuvendit tė Kosovės nga Partia e Drejtėsisė, i zgjedhur me votėn e qytetarėve tė Kosovės, nuk mundem tė qėndroj indiferent pėrballė shkeljes sė drejtave tė njeriut, konkretisht largimit tė vajzave nga shkolla pėr shkak tė mbulesės.
Shkollimin e vajzave me mbulesė e lejon Kushtetuta e Republikės sė Kosovės " Neni 38" dhe ligji pėr Arsimin Parauniversitar tė Kosovės "Neni 3, paragrafi 1 dhe 6".
Ky" Udhėzim Administrativ" ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės, me Ligjin e Arsimit Parauniversitar, me Konventėn ndėrkombėtare tė drejtave tė njeriut, me Legjislacionin e Bashkimit Europian.
Nėse Kosova ka zgjedhur rrugėn e integrimit nė BE, ju keni sfiduar gjitha shtetet e BE, ngase nė asnjė vend tė BE dhe as nė SHBA vajzat me mbulesė nuk largohen nga shkollat fillore dhe tė mesme.
Meqė kemi qenė nė njė listė tė pėrbashkėt parazgjedhore dhe situatės politike qė po kalon vendi ynė, kėrkoj nga ju qė deri nė seancėn konstituive tė Kuvendit tė Kosovės tė e realizoni marrėveshjen qė kemi arritur pėr koalicion parazgjedhor d.m.th. fuqizimin e ndryshimit tė Udhėzimit Administrativ" qė ndalon shkollimin e vajzave me mbulesė, dhe atė duke bėrė publike nė ueb faqen zyrtare tė MASHT.
Nė tė kundėrtėn, ma bėni tė pamundur votimin Kryetarit e Kuvendit tė propozuar nga PDK dhe juve si Kryeministėr.
Me respekt,
Gėzim Kelmendi
Deputet i Kuvendit tė Kosovės
Nėnkryetar i Partisė sė Drejtėsisė”.
Fjalėt kyēe: Gėzim Kelmendi, shkollat e mesme dhe fillore, vajzat me mbulesė
- See more at: http://lajmi.net/kelmendi--lejoni-va....WsjyQj9d.dpuf
Nuk e kuptoj pse kembngulin per mi pranu me shku n'shkoll si ningja, kur e dim qe caki i tyne Islamistav (ftyr arapi me mbiemer Kelmend lol) a per ta pru shariatin, dhe ti gurosin granimim? Hipokrit!
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 10:07   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 14:59   #20
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 1+? Shiko postimin
Shkoll tip shkolle shkau ose UDB-je.
Sherbimet franceze e kan plotsu numrin ahhahahahah


edhe kjo shkoll e juvja eshte shkoll shkau edhe pak franceze.

http://botapress.info/gani-geci-hetu...ekret-francez/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur