Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-01-2016, 15:04   #21
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Shkoll tip shkolle shkau ose UDB-je.
Sherbimet franceze e kan plotsu numrin ahhahahahah


edhe kjo shkoll e juvja eshte shkoll shkau edhe pak franceze.

http://botapress.info/gani-geci-hetu...ekret-francez/
bac gani tash trego nese hashim thaqi behet president terhiqem krye pdk pdk do kete renia fort vetevendosja dela a para
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 15:40   #22
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Shkoll tip shkolle shkau ose UDB-je.
Sherbimet franceze e kan plotsu numrin ahhahahahah


edhe kjo shkoll e juvja eshte shkoll shkau edhe pak franceze.

http://botapress.info/gani-geci-hetu...ekret-francez/
keta jan per shtet ore qorr e jo ata klyshqit e koshtunices me benzin qe po perpiqen ta shkatrroin ket popull e ket shtet
po sdo tia arrin kurrrr
sa te jen gjall keta qe e qliruan dhe e themeluan ket shtet
e tash do tu bien sirenave neper rrug hahahaha
ata me bomba gasi me benzin me gur e arme te ndryshme po i doika populli a hahahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 16:09   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Ne zgjedhjet e fundit parlamanrtare partit fituan keto vende ne parlament

PDK -37 DeputetVV-16
AAK-11
NISMA-6

opozita gjithsejt 36 deputet
a vetem PDK-ja e vetmuar i ka 37 deputet
e plus ku jan partit e koalicionit LDK +minoritetet
edhe po lypni zgjedhje hehehe
po mire u tha Thaqi juve
tha se opozita se bashku tri 3 partit nuk kan as sa 80% te votuesve te PDK-se
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 16:27   #24
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 1+? Shiko postimin
Ne zgjedhjet e fundit parlamanrtare partit fituan keto vende ne parlament

PDK -37 DeputetVV-16
AAK-11
NISMA-6

opozita gjithsejt 36 deputet
a vetem PDK-ja e vetmuar i ka 37 deputet
e plus ku jan partit e koalicionit LDK +minoritetet
edhe po lypni zgjedhje hehehe
po mire u tha Thaqi juve
tha se opozita se bashku tri 3 partit nuk kan as sa 80% te votuesve te PDK-se
e shohim pas qe hashim thaqi te behet president pdk ne rs shkon
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 16:59   #25
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
e shohim pas qe hashim thaqi te behet president pdk ne rs shkon
e di more qe ket e deshiron ti po mos ta nien kush se skie me votue ti po shqiptaret e kosoves
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 20:09   #26
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 1+? Shiko postimin
e di more qe ket e deshiron ti po mos ta nien kush se skie me votue ti po shqiptaret e kosoves
o shoq degjo mire kam qen gjithmon pdk me hashim thaqi nese ai largohet nga krye pdk une ja jap vetevendosje vote edhe dyta edhe posedoj nenshtetesi te kosoves
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 20:55   #27
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Ju keni thėnė se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazin dhe ėshtė spiun, apo jo? Tė gjitha kėto shpifje tuajat ndaj patriotėve tė vėrtetė duan tė thonė se veē ju UDBashat, SHIKistat jini patriotė shqiptarė?

310. Pas luftės a ėshtė punuar nė mėnyrė intensive pėr tė futur nė burgje djemtė idealistė tė UĒK-sė, apo jo?

311. Ngaqė djemtė e UĒK-sė janė pengesė pėr njė Autonomi, apo jo?

312. A i fusni burgjeve dhe i provokoni djemtė e UĒK-sė pse ata janė pengesė pėr rikthimin e sovranitetit tė Serbisė mbi Kosovėn.

313. A ka deklaruar shumė herė Kadri Veseli se ka punuar me UNMIK-un dhe shumėherė edhe me agjentėt e UDB-sė?

314. UNMIK-u a ishte i koordinuar me Beogradin pėr tė realizuar kėtė autonomi?

315. Kadri Veseli ka deklaruar se nuk punoj pėr Beogradin, por pėr UNMIK-un, a ėshtė kėshtu? 316. A ėshtė konfirmuar se SHIK-u ka mbledhė dosje pėr krimet e luftės?

317. A ėshtė e vėrtetė se SHIK-u ka financuar me qindra mijė euro pėr tė dhėnė dėshmi tė rrejshme sikur pėr rastin e Ramush Haradinit?

318. A ėshtė e vėrtetė se SHIK-u ėshtė munduar nė shumė raste ta likuidoj Ramush Haradinin?

319. A ėshtė e vėrtetė se pas lirimit tė Ramush Haradinajt nga Haga, Hashim Thaēi takoi Boris Tadiēin nė Nju Jork?

320. A ėshtė e vėrtetė se Hashim Thaēi i kėrkoi Tadiēit qė tė bėjė presion mbi OKB pėr tė rigjykuar Ramush Haradinaj?

321. A dha Tadiēi menjėherė deklaratė publike, duke thėnė se Serbia nuk e pranon aktvendimin e fundit tė Gjykatės sė Hagės?

322. Tadiēi a deklaroi se duhet patjetėr tė bėhet appel?

323. Si patriot Ramush Haradinaj a ėshtė pengesė e politikės antishqiptare tė Thaēit?

324. A ėshtė e vėrtetė se, kur ėshtė liruar Ramush Haradinaj 200 000 serb manifestuan kundėr tij prej hidhėrimit?

325. A ka ndodhur nė histori tė Serbisė tė dalin aq shumė publikisht kundėr njė shqiptari?

326. A ishte hidhėruar bashkė me Serbinė edhe Qeveria Thaēit (PDK) dhe presidenti Fatmir Sejdiu (LDK) tė cilėt nuk dolėn nė pritje?

327. A ėshtė arsyeja pse SHIKu,UDB, AKI bėjnė njė fushatė tė dezinformimit ndaj atdhetarėve tė Kosovės?

328. Mė e keqja ėshtė se SHIK-u ka bėrė propagandė kundėr familjeve dhe individėve mė patriote, apo jo?

329. Xhavit Halit, Azem Sylė, Kadri Vesel, Hashim Thaēi a keni bėrė propagandė gjatė vitit 199798, si nė Zvicėr ashtu edhe me kėlyshėt tuaj nė Kosovė se Adem Jashari ėshtė njeriu i Serbisė, apo jo?

330. A keni shkuar tek arkėtari i Lėvizjes Gafurr Elshani duke i thėnė se nuk duhet tė financohet Adem Jashari sepse ėshtė njeriu i Serbisė?

331. A keni thėnė se Adem Jashari ka telefon nė shtėpi, policia e dinė se kur ėshtė aty me njė telefonat, kur don Serbia mund ta arrestoi, apo jo?

332. A keni thėnė se si guxon me shėtit me kallash nėpėr Drenicė dhe se kjo tė bind se mund tė jetė vetėm njeriu i Serbisė?

333. Ti Xhavit ke thėnė se Ramush Haradinaj ėshtė tradhtar sepse ėshtė bėrė me Rugovėn apo jo?

334. Po kur ju u bashkuat para Ramushit nė njė qeveri me Rugovėn, duke e zgjedhur atė po ju edhe President, kjo a ishte tradhti apo zbatim i detyrave tė vėna nga shėrbimi i fshehtė i Serbisė dhe i Francės, dhe s i tillė nuk bėnte tradhėti?

335. Po ato arrestimet spektakėl tė Agim Ēekut nėpėr aeroportet e Evropės dhe lirimet gjoja me ndėrhyrjet e Kushnerit e tė Fatos Nanos, ai ishin pėrmes lidhjeve tuaja me shėrbimet e fshehta pėr me i dhanė autoritet Agim Ēekut, ngaqė jini tė dy prej Peje bashkė me Adem Grabovcin, e me rėzu autoritetin e Ramushit?

336. Ju keni thėnė Remzi Hoxha ėshtė spiun i serbėve dhe grekėve, apo jo?

337. Ju keni thėnė Behadin Allaēi, koordinatori kryesor i UĒKsė dhe anėtari i Komitetit Drejtues i LPK ėshtė spiun i serbėve, apo, jo?

338. Nė fillim tė muajit korrik, i vitit 1998, tė lajmėrova se Behajdin Allaēi e Shaban Rexhep Shala ishin tė kidnapuar dhe po mbaheshin nė Burgun e Kleēkės, a ėshtė kėshtu?

339. Si mundet me qenė spiun, kur ti vetė i ke nisur Behajdinit nji sasi tė konsiderueshme armatimi nėpėrmjet punėtorėve qė ishin nė Zvicėr, tė rrethit tė Prizrenit dhe Rahovecit, dhe asnjė armė nuk ėshtė zbuluar dhe asnjė veprimtar qė bashkėpunonte me Behajdinin nuk ėshtė arrestuar, a ėshtė kėshtu?

340. Kush ėshtė autori i Komunikatės Nr.61 qė ėshtė lėshuar nė emėr tė SHP tė UĒKsė, mė 31 Tetor 1998?

341. Kush dha urdhėr me u shkruajt kjo Komunikatė?

342. Nė Komunikatė, mes tė tjerave, thuhet se, nė betejė ranė 54 dėshmorė, nė mesin e tyre edhe Behajdin Allaēi, a shkruhet kėshtu, apo jo?

343. Behajdin Allaēin e Shaban Rexhep Shalėn, nė njė mbrėmje tė fillim tė korrikut 1998, nė Kleēkė, i kanė marrė duar lidhur Hashim Thaēi e Kadri Veseli, kėshtu ėshtė, apo jo?

344. Kush i ka vrarė, pse i ka vrarė dhe ku i ka vrarė, kush i ka parė, e shenjta kohė do tė tregojė njė ditė, apo jo?

345. Ku janė varrosur?

346. Ndoshta, ngaqė nuk u dihet varri, i kanė hudhur nė Furrė, apo jo?

347. Ju keni thėnė se Avdyl Krasniqi, baba i Xhevė Lladrovcit, ėshtė spiun, apo, jo?

348. Ju keni thėnė se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazin dhe ėshtė spiun, apo jo?

349. Tė gjitha kėto shpifje tuajat ndaj patriotėve tė vėrtetė duan tė thonė se veē ju UDBashat, SHIKistat jini patriotė shqiptarė? Kuku, ē’na ka gjetė!?

350. A jeni ju patriotėt e Serbisė qė bėni kėto punė?

351. Por a flet dikush pėr prindėrit e juaj?

352. Tė flasim pėr heroin tonė Hashim Tadiēin, a ėshtė e vėrtetė se baba tij ishte nė punė te shtetit si rojtar pylli?

353. A ėshtė e vėrtetė se i ati Hashim Agė Thaēit kishte armė me leje prej kohės sė Rankoviēit?

354. A ėshtė e vėrtetė se gjyshi i Hashim Agė Thaēit, Sinan Idrizi, ka qenė oficer i OZNA-s, apo jo?

355. A ėshtė e vėrtetė se gjyshi i Hashim Agė Thaēit Drenicėn e ka sjellė nė gisht?

356. A ėshtė e vėrtetė se Ramush Haradinaj ėshtė tradhtar sepse ėshtė bėrė me Rugovėn apo jo? Hashim Agė Thaēi pe sjellė krejt Kosovėn nė gisht?

357. A ėshtė e vėrtetė, kur Ilmi Haradinaj luftonte me familje me gratė e fėmijėt (i vogėl e i madh), ose Shaban Jashari me tanė familjen, baba e vėllezėrit e Hashim Agė Thaēit vetėm shėtitshin?

358. Xhavit Haliti, a mė thu se sa vėllezėr ke pasur nė luftė?

359. Pse jo?? Po prej familjes Haliti, sa kanė qenė nė luftė?

360. Po Hashimi kė ka pas nė luftė prej familjes sė tij?

361. A jeni ju qė jeni munduar tė shtinit pėrēarje mes patriotėve dhe familjeve patriotike?

362. Njerėzit me ndikim patriotik nė popull jeni munduar t’i izoloni nė familjet e veta, apo jo?

363. A ėshtė kjo punė e Serbisė?

364. SHIK-u i ka bėrė kėto punė, apo jo?

365. SHIK-u nuk ėshtė marrė kurrė me serbėt, apo jo?

366. Ju jeni munduar me i pėrēa familjet e forta, apo jo? 367. Ju pas luftės keni martuar disa komandantė si nė kohėn Serbisė, pėr t’i kontrolluar ma lehtė, apo jo?

368. Ju jeni munduar t’i fundosni personat e fortė qė ishin kundėr qėllimeve tuaja tė fshehta, apo jo?

369. Ju si SHIK apo si PDK jeni munduar me ēdo kusht tė pėrulni Murat Rifat Jasharin, apo jo?

370. PDK-ja nuk e votoi Murat Rifat Jasharin nė postin e Avokatit tė Popullit, apo jo? Mund tė na thoni arsyen? 371. Kjo punė a ėshtė bėrė nga PDK-ja „patriotike“?

372. Ju bllokuat Lulzim Jasharin, djalin e Adem Jasharit, qė tė qėndronte nė FSK, apo jo?

373. Natyrisht, nuk bėn tė jetė djali i “terroristit“ nė FSK, apo jo?

374. Ju mashtruat djemtė e ri si Bekimin dhe Lulin me disa punė, apo jo?

375. Ju u munduat me i kthy Bekimin dhe Lulin kundėr Muratit, apo jo?

376. Ju i shtini familjet dhe vllaznin njėri kundėr tjetrit, apo jo?

377. Kush u nxit dhe interesi i kujt ėshtė kjo punė?

378. A jeni ju qė shpallet Republikė nė territor tė Serbisė?

379. A ėshtė kjo arsye qė flitet pėr rastin e dy Gjermanive? VIJON

Murat Jashari, Fribourg, Orizare-Kumanovė. Kontakt adresa: [email protected]

P.S /Ky artikull ka qenė i botuar ne gazetėn e shtypur Bota sot pėr Kosovė dhe Diasporė, por me kerkesė tė lexueseve e botojmė edhe online.

Lexo poashtu:

Murat Jashari “godet” rėndė figurat e larta tė PDK’sė, ka disa pyetje pėr ta

Murat Jashari: Kush ma vrau vėllanė, Ismet Jasharin?

Vėllai i Ismet Jasharit komandant “Kumanova” me 104 pyetje pėr Azem Sylen

Jashari: Kush urdhėroi arrestimin dhe zhdukjen e Behajdin Allaqit e Shaban Shalės nė Kleēkė?

Vėllai i komandant “Kumanova” pyetje pėr PDK-nė e Fatmir Limajn: A e dini se si janė vrarė Ali Uka e Remzi Hoxha?!

Murat Jashari , 510 pyetje pėr Xhavit Halitin

Murat Jashari i drejtohet Xhavit Halitit: Kush e vrau Ilir Konushevcin?!

Jashari akuza Xhavit Halitit: Kush e vrau Sali Ēekajn, Agim Ramadanin, Agim Bajramin, Tonin, Micin e…?

Si u zgjodh Kadri Veseli si shef i SHIK-ut, kush vendosi?

__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:12   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin

P.S /Ky artikull ka qenė i botuar ne gazetėn e shtypur Bota sot pėr Kosovė dhe Diasporė, por me kerkesė tė lexueseve e botojmė edhe online.

Lexo poashtu:

Murat Jashari “godet” rėndė figurat e larta tė PDK’sė, ka disa pyetje pėr ta

Murat Jashari: Kush ma vrau vėllanė, Ismet Jasharin?

Vėllai i Ismet Jasharit komandant “Kumanova” me 104 pyetje pėr Azem Sylen

Jashari: Kush urdhėroi arrestimin dhe zhdukjen e Behajdin Allaqit e Shaban Shalės nė Kleēkė?

Vėllai i komandant “Kumanova” pyetje pėr PDK-nė e Fatmir Limajn: A e dini se si janė vrarė Ali Uka e Remzi Hoxha?!

Murat Jashari , 510 pyetje pėr Xhavit Halitin

Murat Jashari i drejtohet Xhavit Halitit: Kush e vrau Ilir Konushevcin?!

Jashari akuza Xhavit Halitit: Kush e vrau Sali Ēekajn, Agim Ramadanin, Agim Bajramin, Tonin, Micin e…?

Si u zgjodh Kadri Veseli si shef i SHIK-ut, kush vendosi?

hahahaha
nji makedonc i qmendur na i paska godit patriotet shqiptar hahahaha
edhe kush e paska siell ketu ket shkrim nji makedonc tjeter
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:28   #29
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
e shohim pas qe hashim thaqi te behet president pdk ne rs shkon
Jo Lexho ,pasi te behet President Hashimi,kta do te shkojn me tutje ...do synojn edhe k.ministrin; krytarin e parlamentit e kan.


Por ky variant nuk do te funksionoj.


E kom nji 'mik' serb qe me informon per shum rrjedha.Ai mendon se kush e don Thaqin eshte shqiptar e kush e don Albinin eshte me Rusin ...edhe une nuk i boj za.Po me shkruan me heret se kah fundi i javes se ardhshme do te thirret seanca ne Parlament.. dhe serbet do te kerkojn qe Zajednices ti ipet drite jeshile.Po nuk pati perkrahje Zajednica, do te prishen pazaret.
Pra zgjedhjet do jen opcion i pashmangshem...vetem sa u doli zani i zi e disave besa keq ju ran maskat.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:30   #30
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
Ju keni thėnė se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazin dhe ėshtė spiun, apo jo? Tė gjitha kėto shpifje tuajat ndaj patriotėve tė vėrtetė duan tė thonė se veē ju UDBashat, SHIKistat jini patriotė shqiptarė?

310. Pas luftės a ėshtė punuar nė mėnyrė intensive pėr tė futur nė burgje djemtė idealistė tė UĒK-sė, apo jo?

311. Ngaqė djemtė e UĒK-sė janė pengesė pėr njė Autonomi, apo jo?

312. A i fusni burgjeve dhe i provokoni djemtė e UĒK-sė pse ata janė pengesė pėr rikthimin e sovranitetit tė Serbisė mbi Kosovėn.

313. A ka deklaruar shumė herė Kadri Veseli se ka punuar me UNMIK-un dhe shumėherė edhe me agjentėt e UDB-sė?

314. UNMIK-u a ishte i koordinuar me Beogradin pėr tė realizuar kėtė autonomi?

315. Kadri Veseli ka deklaruar se nuk punoj pėr Beogradin, por pėr UNMIK-un, a ėshtė kėshtu? 316. A ėshtė konfirmuar se SHIK-u ka mbledhė dosje pėr krimet e luftės?

317. A ėshtė e vėrtetė se SHIK-u ka financuar me qindra mijė euro pėr tė dhėnė dėshmi tė rrejshme sikur pėr rastin e Ramush Haradinit?

318. A ėshtė e vėrtetė se SHIK-u ėshtė munduar nė shumė raste ta likuidoj Ramush Haradinin?

319. A ėshtė e vėrtetė se pas lirimit tė Ramush Haradinajt nga Haga, Hashim Thaēi takoi Boris Tadiēin nė Nju Jork?

320. A ėshtė e vėrtetė se Hashim Thaēi i kėrkoi Tadiēit qė tė bėjė presion mbi OKB pėr tė rigjykuar Ramush Haradinaj?

321. A dha Tadiēi menjėherė deklaratė publike, duke thėnė se Serbia nuk e pranon aktvendimin e fundit tė Gjykatės sė Hagės?

322. Tadiēi a deklaroi se duhet patjetėr tė bėhet appel?

323. Si patriot Ramush Haradinaj a ėshtė pengesė e politikės antishqiptare tė Thaēit?

324. A ėshtė e vėrtetė se, kur ėshtė liruar Ramush Haradinaj 200 000 serb manifestuan kundėr tij prej hidhėrimit?

325. A ka ndodhur nė histori tė Serbisė tė dalin aq shumė publikisht kundėr njė shqiptari?

326. A ishte hidhėruar bashkė me Serbinė edhe Qeveria Thaēit (PDK) dhe presidenti Fatmir Sejdiu (LDK) tė cilėt nuk dolėn nė pritje?

327. A ėshtė arsyeja pse SHIKu,UDB, AKI bėjnė njė fushatė tė dezinformimit ndaj atdhetarėve tė Kosovės?

328. Mė e keqja ėshtė se SHIK-u ka bėrė propagandė kundėr familjeve dhe individėve mė patriote, apo jo?

329. Xhavit Halit, Azem Sylė, Kadri Vesel, Hashim Thaēi a keni bėrė propagandė gjatė vitit 199798, si nė Zvicėr ashtu edhe me kėlyshėt tuaj nė Kosovė se Adem Jashari ėshtė njeriu i Serbisė, apo jo?

330. A keni shkuar tek arkėtari i Lėvizjes Gafurr Elshani duke i thėnė se nuk duhet tė financohet Adem Jashari sepse ėshtė njeriu i Serbisė?

331. A keni thėnė se Adem Jashari ka telefon nė shtėpi, policia e dinė se kur ėshtė aty me njė telefonat, kur don Serbia mund ta arrestoi, apo jo?

332. A keni thėnė se si guxon me shėtit me kallash nėpėr Drenicė dhe se kjo tė bind se mund tė jetė vetėm njeriu i Serbisė?

333. Ti Xhavit ke thėnė se Ramush Haradinaj ėshtė tradhtar sepse ėshtė bėrė me Rugovėn apo jo?

334. Po kur ju u bashkuat para Ramushit nė njė qeveri me Rugovėn, duke e zgjedhur atė po ju edhe President, kjo a ishte tradhti apo zbatim i detyrave tė vėna nga shėrbimi i fshehtė i Serbisė dhe i Francės, dhe s i tillė nuk bėnte tradhėti?

335. Po ato arrestimet spektakėl tė Agim Ēekut nėpėr aeroportet e Evropės dhe lirimet gjoja me ndėrhyrjet e Kushnerit e tė Fatos Nanos, ai ishin pėrmes lidhjeve tuaja me shėrbimet e fshehta pėr me i dhanė autoritet Agim Ēekut, ngaqė jini tė dy prej Peje bashkė me Adem Grabovcin, e me rėzu autoritetin e Ramushit?

336. Ju keni thėnė Remzi Hoxha ėshtė spiun i serbėve dhe grekėve, apo jo?

337. Ju keni thėnė Behadin Allaēi, koordinatori kryesor i UĒKsė dhe anėtari i Komitetit Drejtues i LPK ėshtė spiun i serbėve, apo, jo?

338. Nė fillim tė muajit korrik, i vitit 1998, tė lajmėrova se Behajdin Allaēi e Shaban Rexhep Shala ishin tė kidnapuar dhe po mbaheshin nė Burgun e Kleēkės, a ėshtė kėshtu?

339. Si mundet me qenė spiun, kur ti vetė i ke nisur Behajdinit nji sasi tė konsiderueshme armatimi nėpėrmjet punėtorėve qė ishin nė Zvicėr, tė rrethit tė Prizrenit dhe Rahovecit, dhe asnjė armė nuk ėshtė zbuluar dhe asnjė veprimtar qė bashkėpunonte me Behajdinin nuk ėshtė arrestuar, a ėshtė kėshtu?

340. Kush ėshtė autori i Komunikatės Nr.61 qė ėshtė lėshuar nė emėr tė SHP tė UĒKsė, mė 31 Tetor 1998?

341. Kush dha urdhėr me u shkruajt kjo Komunikatė?

342. Nė Komunikatė, mes tė tjerave, thuhet se, nė betejė ranė 54 dėshmorė, nė mesin e tyre edhe Behajdin Allaēi, a shkruhet kėshtu, apo jo?

343. Behajdin Allaēin e Shaban Rexhep Shalėn, nė njė mbrėmje tė fillim tė korrikut 1998, nė Kleēkė, i kanė marrė duar lidhur Hashim Thaēi e Kadri Veseli, kėshtu ėshtė, apo jo?

344. Kush i ka vrarė, pse i ka vrarė dhe ku i ka vrarė, kush i ka parė, e shenjta kohė do tė tregojė njė ditė, apo jo?

345. Ku janė varrosur?

346. Ndoshta, ngaqė nuk u dihet varri, i kanė hudhur nė Furrė, apo jo?

347. Ju keni thėnė se Avdyl Krasniqi, baba i Xhevė Lladrovcit, ėshtė spiun, apo, jo?

348. Ju keni thėnė se baba i Ramush Haradinajt ka patur magazin dhe ėshtė spiun, apo jo?

349. Tė gjitha kėto shpifje tuajat ndaj patriotėve tė vėrtetė duan tė thonė se veē ju UDBashat, SHIKistat jini patriotė shqiptarė? Kuku, ē’na ka gjetė!?

350. A jeni ju patriotėt e Serbisė qė bėni kėto punė?

351. Por a flet dikush pėr prindėrit e juaj?

352. Tė flasim pėr heroin tonė Hashim Tadiēin, a ėshtė e vėrtetė se baba tij ishte nė punė te shtetit si rojtar pylli?

353. A ėshtė e vėrtetė se i ati Hashim Agė Thaēit kishte armė me leje prej kohės sė Rankoviēit?

354. A ėshtė e vėrtetė se gjyshi i Hashim Agė Thaēit, Sinan Idrizi, ka qenė oficer i OZNA-s, apo jo?

355. A ėshtė e vėrtetė se gjyshi i Hashim Agė Thaēit Drenicėn e ka sjellė nė gisht?

356. A ėshtė e vėrtetė se Ramush Haradinaj ėshtė tradhtar sepse ėshtė bėrė me Rugovėn apo jo? Hashim Agė Thaēi pe sjellė krejt Kosovėn nė gisht?

357. A ėshtė e vėrtetė, kur Ilmi Haradinaj luftonte me familje me gratė e fėmijėt (i vogėl e i madh), ose Shaban Jashari me tanė familjen, baba e vėllezėrit e Hashim Agė Thaēit vetėm shėtitshin?

358. Xhavit Haliti, a mė thu se sa vėllezėr ke pasur nė luftė?

359. Pse jo?? Po prej familjes Haliti, sa kanė qenė nė luftė?

360. Po Hashimi kė ka pas nė luftė prej familjes sė tij?

361. A jeni ju qė jeni munduar tė shtinit pėrēarje mes patriotėve dhe familjeve patriotike?

362. Njerėzit me ndikim patriotik nė popull jeni munduar t’i izoloni nė familjet e veta, apo jo?

363. A ėshtė kjo punė e Serbisė?

364. SHIK-u i ka bėrė kėto punė, apo jo?

365. SHIK-u nuk ėshtė marrė kurrė me serbėt, apo jo?

366. Ju jeni munduar me i pėrēa familjet e forta, apo jo? 367. Ju pas luftės keni martuar disa komandantė si nė kohėn Serbisė, pėr t’i kontrolluar ma lehtė, apo jo?

368. Ju jeni munduar t’i fundosni personat e fortė qė ishin kundėr qėllimeve tuaja tė fshehta, apo jo?

369. Ju si SHIK apo si PDK jeni munduar me ēdo kusht tė pėrulni Murat Rifat Jasharin, apo jo?

370. PDK-ja nuk e votoi Murat Rifat Jasharin nė postin e Avokatit tė Popullit, apo jo? Mund tė na thoni arsyen? 371. Kjo punė a ėshtė bėrė nga PDK-ja „patriotike“?

372. Ju bllokuat Lulzim Jasharin, djalin e Adem Jasharit, qė tė qėndronte nė FSK, apo jo?

373. Natyrisht, nuk bėn tė jetė djali i “terroristit“ nė FSK, apo jo?

374. Ju mashtruat djemtė e ri si Bekimin dhe Lulin me disa punė, apo jo?

375. Ju u munduat me i kthy Bekimin dhe Lulin kundėr Muratit, apo jo?

376. Ju i shtini familjet dhe vllaznin njėri kundėr tjetrit, apo jo?

377. Kush u nxit dhe interesi i kujt ėshtė kjo punė?

378. A jeni ju qė shpallet Republikė nė territor tė Serbisė?

379. A ėshtė kjo arsye qė flitet pėr rastin e dy Gjermanive? VIJON

Murat Jashari, Fribourg, Orizare-Kumanovė. Kontakt adresa: [email protected]

P.S /Ky artikull ka qenė i botuar ne gazetėn e shtypur Bota sot pėr Kosovė dhe Diasporė, por me kerkesė tė lexueseve e botojmė edhe online.

Lexo poashtu:

Murat Jashari “godet” rėndė figurat e larta tė PDK’sė, ka disa pyetje pėr ta

Murat Jashari: Kush ma vrau vėllanė, Ismet Jasharin?

Vėllai i Ismet Jasharit komandant “Kumanova” me 104 pyetje pėr Azem Sylen

Jashari: Kush urdhėroi arrestimin dhe zhdukjen e Behajdin Allaqit e Shaban Shalės nė Kleēkė?

Vėllai i komandant “Kumanova” pyetje pėr PDK-nė e Fatmir Limajn: A e dini se si janė vrarė Ali Uka e Remzi Hoxha?!

Murat Jashari , 510 pyetje pėr Xhavit Halitin

Murat Jashari i drejtohet Xhavit Halitit: Kush e vrau Ilir Konushevcin?!

Jashari akuza Xhavit Halitit: Kush e vrau Sali Ēekajn, Agim Ramadanin, Agim Bajramin, Tonin, Micin e…?

Si u zgjodh Kadri Veseli si shef i SHIK-ut, kush vendosi?


Te lumt Legjend,kshtu duhet goditur gjarpri ne koke!
drespekt..
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:37   #31
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 1+? Shiko postimin
hahahaha
nji makedonc i qmendur na i paska godit patriotet shqiptar hahahaha
edhe kush e paska dsiell ketu ket shkrim nji makedonc tjeter
po del e verteta e hashim thaqi
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:38   #32
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 1+? Shiko postimin
keta jan per shtet ore qorr e jo ata klyshqit e koshtunices me benzin qe po perpiqen ta shkatrroin ket popull e ket shtet
po sdo tia arrin kurrrr
sa te jen gjall keta qe e qliruan dhe e themeluan ket shtet
e tash do tu bien sirenave neper rrug hahahaha
ata me bomba gasi me benzin me gur e arme te ndryshme po i doika populli a hahahaha
Ata me benzin i ka sjell Hashimi nga Kraleva...edhe flamurin e Isisit veq Hashim magjupi e ka pa ahahahahaahh
o keni me ra tuk smerrni.e faqet ma te zeza te historis per ju kan me shkru.Paj edhe gjakun me mujt me e ndrru kan mo tentu njerzit me ndrru veq me ju mos me u identifiku.
Jeni komplet familjarisht njerz te UDB..jeni shum e edhe veshtir me u besu.Por ju vet po punoni ne ate drejtim...ju po e bani shtepin e juve hor.E kjo eshte kulmi.Na e shpiket Xhihadin e Kosoves,Isisin e Kosoves,ju me hi ne hater me Francen e me i ba argat Serbis qmos shpifni...zaten ate mision e keni.

Maska ju ka rėne!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:39   #33
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Te lumt Legjend,kshtu duhet goditur gjarpri ne koke!
drespekt..
dua realitet
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:40   #34
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
po del e verteta e hashim thaqi
maje mend Lexho,Ka me tu dhimt Hashim Thaqi.
e verteta do te del ne shesh
e shum kushi ka me u turprue per te kaluemen e tij ...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:44   #35
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
dua realitet


mesoje te verteten e hidhur...kur te thon dy veta mbaju per gardhi,kuptoje se i i dehur e verteta eshte kjo sepse me shum po i ngjan..
A e ke degju ndo nji her Hashimin duke e permendur Veriun e Kosoves....kurr as qe ke me ndegju.
http://www.gazetadita.al/video-ish-s...ent-i-frances/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:46   #36
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Deputetja e LDK-sė Vjosa Osmani, e cila votoi kundėr liderit tė partisė sė saj pėr kryeministėr veē pse hyri nė koalicion me PDK-nė, rikonfirmon se nuk do tė qėndrojė fare nė sallė kur Hashim Thaēi tė votohet pėr president, raporton KTV.
Ajo thotė se do tė duhej njėjtė tė mendonin edhe deputetėt tjerė e jo ta bėjnė president rivalin historik tė Rugovės, siē e bėnė kryetar tė Kuvendit ish-shefin e SHIK-ut.

Madje ajo thotė se mundėsitė mė tė mėdha janė qė sapo Thaēi tė ulet nė karrigen e presidentit, PDK-ja vetė tė nxisė zgjedhje, pėr tė udhėhequr mė vonė edhe me qeverinė.
Edhe shefi i deputetėve tė PDK-sė, Adem Grabovci, ėshtė i sigurt se PDK-ja do ta rimarrė edhe qeverinė, por nė zgjedhjet e 2018-ės.
“Po, PDK-ja ka planifikuar sėrish ta marrė qeverinė, por nė zgjedhjet e 2018-ės,” ka thėnė Grabovci pėr KTV-nė.
Ai ka mohuar lajmin se PDK-ja e ka nominuar deputetin Rafet Rama pėr kundėrkandidat tė Thaēit, ndėrsa tha se do t’i ndjekin tė gjitha procedurat. Pavarėsisht deklarimeve tė deputetėve tė LDK-sė qė janė kundėr Thaēit pėr president, Grabovci i beson partnerit tė koalicionit.
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:48   #37
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
mesoje te verteten e hidhur...kur te thon dy veta mbaju per gardhi,kuptoje se i i dehur e verteta eshte kjo sepse me shum po i ngjan..
A e ke degju ndo nji her Hashimin duke e permendur Veriun e Kosoves....kurr as qe ke me ndegju.
http://www.gazetadita.al/video-ish-s...ent-i-frances/
hashim thaqi si kryeminister asnjeher nuk e ka vizito veriu kurse president i pare e trim i kosoves bexhet pacoll e vizitoj veriu
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:55   #38
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
Deputetja e LDK-sė Vjosa Osmani, e cila votoi kundėr liderit tė partisė sė saj pėr kryeministėr veē pse hyri nė koalicion me PDK-nė, rikonfirmon se nuk do tė qėndrojė fare nė sallė kur Hashim Thaēi tė votohet pėr president, raporton KTV.
Ajo thotė se do tė duhej njėjtė tė mendonin edhe deputetėt tjerė e jo ta bėjnė president rivalin historik tė Rugovės, siē e bėnė kryetar tė Kuvendit ish-shefin e SHIK-ut.

Madje ajo thotė se mundėsitė mė tė mėdha janė qė sapo Thaēi tė ulet nė karrigen e presidentit, PDK-ja vetė tė nxisė zgjedhje, pėr tė udhėhequr mė vonė edhe me qeverinė.
Edhe shefi i deputetėve tė PDK-sė, Adem Grabovci, ėshtė i sigurt se PDK-ja do ta rimarrė edhe qeverinė, por nė zgjedhjet e 2018-ės.
“Po, PDK-ja ka planifikuar sėrish ta marrė qeverinė, por nė zgjedhjet e 2018-ės,” ka thėnė Grabovci pėr KTV-nė.
Ai ka mohuar lajmin se PDK-ja e ka nominuar deputetin Rafet Rama pėr kundėrkandidat tė Thaēit, ndėrsa tha se do t’i ndjekin tė gjitha procedurat. Pavarėsisht deklarimeve tė deputetėve tė LDK-sė qė janė kundėr Thaēit pėr president, Grabovci i beson partnerit tė koalicionit.
Legjo kjo ska shije per politik, besom.


njimij arsye jon qe kjo te mos e pret veq votimin e Presidentit...aq te kqia e kan perbir Kosoven ,sa kjo e Presidentit me ngjan me nder me than ,nji hamam mes 1000 hamamesh-(WC)
Kjo po e duron aromen e 999-ve-hipokrizi.Isa e ka siguru nji pozit te lart ne hierarkin LDK,por edhe ket Vjosen e ka afer aty bile shum pran...Bjen Isa Hip Vjosa edhe ajo neser do ta nderoj ,jo per politik po si axhok qe e ka...se xhaxhi Iso e thrret edhe kur flet me vajber.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 21:56   #39
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Kryesia e nėndegės sė LDK-sė nė Ulpianė-Prishtinė i ka dėrguar letėr deputetėve tė kėtij subjektit politik nė Parlamentin e Kosovės qė most a votojnė kreun e PDK-sė, Hashim Thaēi, pėr president tė Kosovės.

‘I mbetet udhėheqjes sė partisė dhe deputetėve tanė nė Parlamentin e Kosovės qė mos tė shkelin mbi legjitimitetin e marrė nga elektorati i vet. Ky legjitimitet ka buruar nė kėrkesėn pėr ‘ēkapjen e shtetit nga PDK-ja, SHIK-u dhe Thaēi’, thuhet nė letrėn e nėndegės sė LDK-sė nė Ulpianė, tė cilėn ka arritur ta siguroj gazeta ‘Zėri’.

Nė kėtė letėr poshtu thuhet se akti i votimit tė presidentit tė Republikės ėshtė mė shumė se njė ngritje dore dhe blerje e numrave , ėshtė mė shumė se ‘respektim i marėveshjes sė koalicionit’.

‘Sot Kosova ėshtė e rrezikuar funksionalisht, e izoluar ndėrkombėtarisht, e dėrmuar ekonomikisht, me krime politike dhe ekonomike tė pandrie dėrmuar ekonomikisht, me krime politike dhe ekonomike tė pandriēuara, sepse personazh kryesor politik e ka Hashim Thaēin’, thuhet mes tjerash nė kėtė letėr, duke shtuar se Thaēi nuk mund tė jetė president konsensual dhe udhėheqės i politikės sė jashtme. Kjo nėndegė kėrkon nga deputetėt e LDK-sė qė most a marrin pjesė me rastin e zgjedhjes sė Hashim Thaēit president tė Republikės sė Kosovės./Zėri.info
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2016, 22:00   #40
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK tani po nis Misionin e Ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
hashim thaqi si kryeminister asnjeher nuk e ka vizito veriu kurse president i pare e trim i kosoves bexhet pacoll e vizitoj veriu
Veriu eshte sa jugo o mixho..Une shkoj e flej mas veriu bile...por serbet kan nji mini derzhav qe ska kemb shqiptari aty qe shkel...Edhe e panjohura jeton andej ksaj derzhave te vogel,,,pra shetit para e pas bires se gjarprit ,por gishtin aty mos e fut se jet pa te!

kjo eshte qeshtja Lexhend se Veriun e kemi ne bile te ARUSHAT E BARDHA!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur