Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-08-2015, 22:14   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Lajme nga Republika e KosovesKosova nė Evropė me tren: BE do tė ndėrtoj hekurudhė qė lidh Ballkanin me Evropėn Perėndimore (Foto)

Autori: Lajmi.net

16:41, 26 August 2015
BE nderton hekurudhen qe do te lidh Kosoven me Evropen
BE nderton hekurudhen qe do te lidh Kosoven me Evropen
Bashkimi Evropian bėnė tė ditur ėshtė duke bėrė njė investim tė madh hekurudhor nė Ballkanin Perėndimor. Ky investim do tė lidh kėtė pjesė tė Evropės me pjesėn perėndimore tė saj, transmeton lajmi.net.

Ky projekt, i cili mbėshtetet edhe nga Banka Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim (BERZH) si dhe Banka Evropiane pėr Investime do tė ndėrlidh hekurudhat e Kosovės (nga Maqedonia deri nė Serbi) me korridorin e Ballkanit Perėndimor, dhe mė pas do tė kaloj deri nė Austri, Greqi e Bullgari.

Sistemi i hekurudhave tė Kosovės do tė ndėrlidhet me ato tė ish Republikės Jugosllave, pėrkatėsisht ato tė pjesės sė Maqedonisė dhe Serbisė.

Nga 256 km hekurudhė, rreth 148 do tė jenė vetėm nė territorin e Kosovės, pėrkatėsisht pjesa qė do tė lidh Kralevėn e Serbisė me Prishtinėn e Kosovės, dhe pjesa tjetėr qė do tė lidh Prishtinėn me Gorce Petrov e Maqedonisė, transmeton lajmi.net.

Ky projekt, faza e parė e sė cilės do tė kushtoj rreth 80.9 milion euro, pritet qė t’i sjell dobi tė mėdha dhe tė dyfishoj fitimet e kėtij investimi.

Pėrndryshe, hekurudhat e para nė Kosovė janė ndėrtuar nė vitin 1936 dhe kanė funksionuar rregullisht deri nė vitet e 90-ta, por asnjė investim madhor nuk ėshtė bėrė qė nga atėherė./lajmi.net
- See more at: http://lajmi.net/kosova-ne-evrope-me....ye0WVyqE.dpuf

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2015, 22:41   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,769
Thanks: 7,074
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

LLap nuk i kom thon Mandit qe mke sha nga nona.

boll se na lodhe me hashim berishen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2015, 22:57   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
LLap nuk i kom thon Mandit qe mke sha nga nona.

boll se na lodhe me hashim berishen
mos i flliq temat e mia ma mjaft rrejte e shantazhove ti
eshte nji tem e hapur per spiujt e UDB-es si puna e jote
atje e ke vendin ti shkruej qfar te duesh ne temen qe te perket edhe ty
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2015, 23:02   #4
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2015, 23:23   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,769
Thanks: 7,074
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
eshte i papame Gano
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2015, 00:57   #6
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e KosovesKosova po konsolidohet ndėrkombėtarisht

26.08.2015 | 14:46
Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, ka pritur sot nė njė takim lamtumirės shefin e UNMIK-ut, Farid Zarifin.
Jahjaga nė kėtė takim e ka vlerėsuar punėn e Zarifit dhe angazhimin e tij gjatė mandatit nė Kosovė.
Ajo po ashtu e ka vlerėsuar rolin e OKB-sė dhe angazhimin e organizatės botėrore nė vendosjen e paqes dhe tė stabilitetit e mirėkuptimit kudo nė botė dhe angazhimin e saj nė zgjidhjen e situatave tė krizės. Duke folur pėr tė arriturat e Kosovės, presidentja Jahjaga, ka thėnė se vendi po konsolidohet ndėrkombėtarisht dhe ka theksuar rėndėsinė e pėrkrahjes pėr anėtarėsim nė organizatat ndėrkombėtare, nė veēanti nė OKB.
Ndėrsa, shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif, e ka falėnderuar presidenten Jahjaga pėr bashkėpunimin dhe ka ēmuar lart lidershipin e saj dhe rolin qė ka luajtur si faktor uniteti nė vend. Ai ka vlerėsuar tė arriturat e Kosovės dhe ka shprehur mirėnjohje pėr punėn e institucioneve dhe pėr popullin e Kosovės.

Redaksia Online
( e.r. /epokaere.com)
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 12:03   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves
Thaēi reformon shėrbimin diplomatik


Nė mbledhjen e Qeverisė sė Kosovės, ėshtė miratuar edhe Ligji i ri pėr Shėrbimin e Jashtėm tė Kosovės.

Zėvendėskryeministri dhe ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės Hashim Thaēi nė prezantimin e projektligjit tha se ky projektligj harmonizon legjislacionin nė fuqi pėr Ministrinė e Jashtme dhe Shėrbimin Diplomatik ,i cili deri mė tani ka qenė i ndarė me akte tė ndryshme.

“Republika e Kosovės ėshtė duke zhvilluar njė politikė tė jashtme dinamike me qėllim tė fuqizimit tė vazhdueshėm tė shtetėsisė sė Kosovės pėr anėtarėsimin nė mekanizma ndėrkombėtar. Pėr kėtė arsye ėshtė parė e arsyeshme tė punohet nė njė bazė moderne ligjore e cila rregullon nė afat tė gjatė shėrbimin e jashtėm tė Kosovės dhe i shėrben profesionalizmit tė mėtutjeshėm tė kėtij shėrbimi tė rėndėsishėm pėr mbrojtjen dhe promovimin e interesave tė shtetit tonė”, tha Thaēi.

Projektligji i propozuar nga MPJ-ja, qartėson pozitėn e personelit tė jashtėm, e po ashtu qartėson edhe dallimin mes diplomatėve tė karrierės dhe shėrbyesve civil tė cilėt janė tė punėsuar nė MPJ.

Me anė tė kėtij projektligji, kryediplomati kosovar tha se janė rritur kriteret pėr pranim nė shėrb imin e jashtėm, ndėrsa sistemi i gradimit tė diplomatėve tė karrierės ėshtė bėrė me i qartė.

Po ashtu me kėtė projektligj ėshtė krijuar edhe pozita e inspektorit diplomatik, i cili sipas Thaēit do tė ketė detyrė qė tė fuqizoj mbarėvajtjen dhe menaxhimin efikas tė misioneve diplomatike nė mėnyrė qė tė rritet llogaridhėnia brenda shėrbimit tė jashtėm e Kosovės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 12:05   #8
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves
Me pakon e re fiskale pėrfitojnė ata me tė ardhura tė vogla


(E plotėsuar) Kryeministri i Kosovės Isa Mustafa tha sot nė mbledhjen e Qeverisė se nga aplikimi i Pakos sė re fiskale do tė pėrfitojnė qytetarėt me tė ardhura tė ulėta dhe ato mesatare.

Kjo pasi sipas kreut tė Qeverisė, ėshtė destinuar qė tė pėrfitojnė kjo kategori e qytetarėve nė mėnyrė qė tė ruhet standardi i jetės.

Kreu i ekzekutivit Isa Mustafa tha se fillimi i zbatimit tė pakos sė re fiskale, ku ėshtė ulur TVSH-ja pėr produktet bazike, do tė jetė nė shėrbim tė zhvillimit ekonomik dhe pėrfitimit tė qytetarėve qė kanė tė ardhura tė ulėta dhe tė mesme.

“Unė mendoj qė kjo pako ėshtė nė dobi tė zhvillimit ekonomik dhe po ashtu ėshtė nė dobi tė pėrfitimit tė qytetarėve tė Kosovės. Nga pakoja fiskale, konkretisht nga ulja e prag ut tė TVSH-sė, nga 16 nė 8 pėrqind, pėrfitojnė gjithė qytetarėt ose shportat familjare tė qytetarėve qė kanė tė ardhura tė ulėta dhe tė mesme. Nuk pėrfitojnė ata qė kanė tė ardhura tė larta, sepse struktura e mallrave qė konsumohen ėshtė e tillė qė ėshtė destinuar qė tė pėrfitojnė ata qė kanė tė ardhura me tė ulėta dhe tė mesme nė mėnyrė qė tė mbrohet standardi i jetesės, familjeve dhe tė qytetarėve dhe po ashtu pėrfitojnė bizneset”, tha Mustafa.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 13:45   #9
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,112
Thanks: 859
Thanked 3,190 Times in 1,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
LLap nuk i kom thon Mandit qe mke sha nga nona.

boll se na lodhe me hashim berishen
Kurr nuk e besoj qe te ka shaa, njeri me te paster se Llapi nuk ka, ky kurr nuk shan, po je te shantazhu nga xhelozia qe ke per to, shume ja keni inati veq qe ka arrit ky shume.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 17:35   #10
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,635
Thanks: 1,831
Thanked 2,460 Times in 1,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Drague po edhe ti na dole spiun? Edhe I kujt I UDB-es. Sa turp hik andje se nuk te flasi me
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 17:48   #11
unreal
e38 fanatic
 
Avatari i unreal
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,150
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
unreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Sa lajm i gzushem.
Po na lidhet Prishtina me Kraleven.
Tash i hipin trenit Llapi me Hashimin.Kan m'u knaq.
unreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 17:51   #12
unreal
e38 fanatic
 
Avatari i unreal
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,150
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
unreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyerunreal ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Drague po edhe ti na dole spiun? Edhe I kujt I UDB-es. Sa turp hik andje se nuk te flasi me
E ka Llapi listen e spiunave
Drague figuron Dragan
unreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 18:58   #13
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,852
Thanks: 4,383
Thanked 4,732 Times in 3,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
LLap nuk i kom thon Mandit qe mke sha nga nona.

boll se na lodhe me hashim berishen

jo po thuaj hashim rames
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 19:06   #14
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mileti Shiko postimin


Kosova po konsolidohet ndėrkombėtarisht

26.08.2015 | 14:46
Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, ka pritur sot nė njė takim lamtumirės shefin e UNMIK-ut, Farid Zarifin.
Jahjaga nė kėtė takim e ka vlerėsuar punėn e Zarifit dhe angazhimin e tij gjatė mandatit nė Kosovė.
Ajo po ashtu e ka vlerėsuar rolin e OKB-sė dhe angazhimin e organizatės botėrore nė vendosjen e paqes dhe tė stabilitetit e mirėkuptimit kudo nė botė dhe angazhimin e saj nė zgjidhjen e situatave tė krizės. Duke folur pėr tė arriturat e Kosovės, presidentja Jahjaga, ka thėnė se vendi po konsolidohet ndėrkombėtarisht dhe ka theksuar rėndėsinė e pėrkrahjes pėr anėtarėsim nė organizatat ndėrkombėtare, nė veēanti nė OKB.
Ndėrsa, shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif, e ka falėnderuar presidenten Jahjaga pėr bashkėpunimin dhe ka ēmuar lart lidershipin e saj dhe rolin qė ka luajtur si faktor uniteti nė vend. Ai ka vlerėsuar tė arriturat e Kosovės dhe ka shprehur mirėnjohje pėr punėn e institucioneve dhe pėr popullin e Kosovės.

Redaksia Online
( e.r. /epokaere.com)
Investoni mere ne mirqenjen e qytetarve ,Zoti ju vraft!
Njerzit po ikun...kujt hamam po i beni8 Hekurudhen.
Po mendobni vetes suaj...ju ne burg se ju njeh bota se jini te mir per me ju lan deri ne vdekje....
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 19:24   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga unreal Shiko postimin
Sa lajm i gzushem.
Po na lidhet Prishtina me Kraleven.
Tash i hipin trenit Llapi me Hashimin.Kan m'u knaq.
jo na i hipum tjeter kuj dhe jemi tuj knaq tash
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 19:25   #16
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Investoni mere ne mirqenjen e qytetarve ,Zoti ju vraft!
Njerzit po ikun...kujt hamam po i beni8 Hekurudhen.
Po mendobni vetes suaj...ju ne burg se ju njeh bota se jini te mir per me ju lan deri ne vdekje....
ikun ata qe si kan lan venin veti ne kosove si ti
e ata le te shkoin ne rrs.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2015, 08:45   #17
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 209 Times in 149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mileti Shiko postimin
ikun ata qe si kan lan venin veti ne kosove si ti
e ata le te shkoin ne rrs.
Mos vdeksha pa te pa ka te dhunojn shkiet...amin
do te doja qe ta varin nji litar ne brez e te nxjerrin lakuriq e te leshojn ne nji litar te gjat ,e te shetisin neper Serbi ter diten.
Edhe kan me ta ba se vet po i thrret.


Po nese vie puna a mej ndihmu shkaut a ty ,besom qe shkiecve kom me ju ndihmu....veq rasadi yt le te shkulet nji dit e pergjithmon,se shkiet kan me u vet shkatrru.Ti mbrojtjen po e ben me sulme,e spo pergjigjesh as nji here ne pytjet e mia.Je nji maskara e idiot qe nuk ja gjen nji tjeter ne rruzullin e Tokes.
Je ne dhjetra forume,ne facebook hyn me 1000000 emra e prapagandon mjerisht e servilisht.Prej 100. 000 temave qe ke hap me nji kompani te ter,sepse shihet se sje i vetmi,ma sjell veq nji tem ku i shan shkiet e jo vetvendosjen.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2015, 12:31   #18
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Mos vdeksha pa te pa ka te dhunojn shkiet...amin
hahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa

po kini cof me ka krejt oj tete
boll kini dhune deri ne vitin 1999
e ti e familjaret tu ma shum se shkiet kini ba zullum ne ket popull
po tash zoti u ka denue juve pos Hashimi qe u ka niek per serbi
por edhe zoti tash u ka ba pik e pes neper serbi e europ

dhe veq munesh me majt ymyd ne koqe te dashit
se serbija ISISI dhe ti kurrrrr ma ne kosove mori lahperica e flliqt
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2015, 11:31   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves


Selimi nė Romė: Kosova do tė anėtarėsohet nė UNESCO

Zėvendėsministri i Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės, Petrit Selimi ka vizituar Romėn dhe Vatikanin nė kuadėr tė lobimit tė shtetit kosovar pėr tė siguruar mbėshtetjen nga Selia e Shenjtė dhe Italia pėr anėtarėsimin e Kosovės nė Organizatėn e Kombeve tė Bashkuara pėr Arsimin, Shkencėn dhe Kulturėn (UNESCO).

“Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Franca, Britania e Madhe, Gjermania dhe Italia janė nė anėn tonė nė betejėn qė po zhvillojmė prej disa muajsh pėr t’u bėrė pjesė e UNESCO-s. Beteja do tė jetė e vėshtirė, por ne do t’ia dalim,” thotė zėvendėsministri Selimi nė njė intervistė dhėnė agjencisė sė njohur italiane tė lajmeve ANSA, vetėm disa ditė para mbledhjes sė Bordit Ekzekutiv tė kėsaj agjencie tė OKB-sė ku do tė vendoset nėse do tė pėrfshihet kandidatura e shtetit tė vogėl ballkanik nė rendin e ditės dhe e cila mė pas do tė votohet nė seancėn plenare nė nėntor.

Selimi thekson se “mė 11 shtator, ne do tė mėsojmė se a do tė jetė kandidatura jonė pjesė e rendit tė ditės sė Bordit Ekzekutiv”, dhe shtoi se, nė kėtė fazė tė parė, “kėrkohen vetėm 29 nga 58 vota, pra njė shumicė e thjeshtė”. Edhe pse nė shikim tė parė duket tė jetė thjesht njė teknikalitet, Kosova po lufton fort pėrballė kundėrshtimit tė Serbisė ndaj kandidaturės sė saj.

Sapo tė mbėrrijė nė Asamblenė e Pėrgjithshme, do tė nevojitet njė shumicė e kualifikuar. “Nga 195 vota, do tė kėrkohen tė paktėn dy tė tretat e tyre”. Nėse nuk ia del, aplikimi do tė rishqyrtohet mė 2017. Pėr muaj me radhė, qeveria e Kosovės ka punuar pareshtur pėr t’i materializuar pėrpjekjet diplomatike nė dobi tė pėrmbushjes sė synimit, por mbėshtetja nga kancelaritė e ndryshme nuk ėshtė edhe aq e qartė. Duke pėrfshirė kėtu edhe atė tė Romės. Italia mund tė mos prononcohet mbi vendosjen e kandidaturės si pikė tė rendit tė ditės nė Bordin Ekzekutiv, andaj mund tė mos jetė e detyruar tė votojė haptazi pėr kėtė ēėshtje. “Nuk kam asnjė arsye”, thotė Selimi, “pėr tė menduar se Roma nuk do tė votojė nė favorin tonė. Nė tė vėrtetė, unė pres pikėrisht tė kundėrtėn”. Kjo ėshtė, pranon ai, beteja mė e vėshtirė pėr tė cilėn na ėshtė dashur tė luftojmė. “Ėshtė hera e parė qė ne po kėrkojmė tė hyjmė nė njė organizatė nė tė cilėn Shtetet e Bashkuara tė Amerikės nuk votojnė nė Asamble.”

Zėvendėsministri Selimi ėshtė takuar me imzot Antoine Camilleri, Nėnsekretar i seksionit tė Sekretarit tė Shtetit pėr ēėshtjet e jashtme, me delegatėt e Kėshillit Papnor pėr Dialogun Ndėrfetar si dhe me delegatėt e Kėshillit Papnor pėr Kulturėn./Kosovapress/
- See more at: http://www.kosovapress.com/sq/politi....DYVMDnAW.dpuf
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2015, 01:14   #20
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,642
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Lajme nga Republika e Kosoves

Dėnimet e para me burg tė pėrjetshėm nė Kosovė

11 Shtator 2015 - 14:53
Nė Gjykatėn Themelore nė Prishtinė-Departamenti pėr Krime tė Rėnda sot ėshtė shpall aktgjykimi nė ēėshtjen penale tė, tani tė akuzuarve Emin Krasniqi, Astrit Mehmeti dhe Festina Cakolli, pėr shkak tė veprės penale nė bashkėkryerje Vrasje e rėndė nga neni 179 par.nėnpar.1.4 dhe 1.6 lidhur me nenin 31 tė KPRK-sė tė kryer me datėn 12.10.2014, njofton kumtesa nga Gjykata.

Tė akuzuarit Emin Krasniqi dhe Astrit Mehmeti janė shpall fajtor dhe janė dėnuar me burgim tė pėrjetshėm, ndėrsa e mitura Festina Cakolli ėshtė dėnuar me 9 (nėntė) vite e 10 (dhjetė) muaj .

Aktakuza i ngarkon se me datėn 12.10.2014 tre tė akuzuarit pas marrėveshjes paraprake nė mes tyre dhe me qellim tė pėrfitimit tė dobisė pasurore, kanė privuar nga jeta tani tė ndjerin Melvin Ajdinoviq i moshės 24 vjeē.

Ky ėshtė shqiptimi i parė i dėnimit me burgim tė pėrjetshėm nė Kosovė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur