Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-05-2017, 15:30   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteLuli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte


Luli ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
21.05.2017 | 15:29

“Jeta politike nė Kosovė ėshtė bėrė sikur biēikleta, dikush mendon se ajo ecėn vetėm duke mbajtur timonin dhe kėshtu rrėzohet, por ka tė tjerė qė mbajnė ekuilibrin e biēikletės duke mbajtur timonin dhe jap kėmbėve. Mendoj qė kėtė mė sė miri e kuptuan politikanėt e lirisė dhe vepruan” - Vexhi Halili.
Pjesa e njėmbėdhjetė e rrėfimit tė komandant “Prizrenit”, ish-inspektorit tė SHIK-ut, kukėsianit, Vexhi Halili

Bahri Bivolaku

“...Njė ndėr porositė qė mė kishte lėnė Luli (Kadri Veseli) nė ‘floppy disk’ ishte edhe: ‘Nė koordinim me ‘Plakun’ dhe eprorėt tjerė, bėri tė pamundurėn pėr tė pėrafruar dhe bashkuar me UĒK-nė edhe disa eprorė tė FARK-ut, tė cilėt janė dislokuar nė rajonin e Kukėsit, ndėrsa unė do tė negocioj me Bukoshin pėr tė bėrė tė mundur shkrirjen e faktorit ushtarak nė Kosovė. Ne jemi kaq popull i vogėl nė raport me armiqtė, saqė edhe bashkimi nuk na pėrafron me ta nė numėr, e jo mė tė kemi ndasi e armiqėsi mes vete’- ishte porosia e Lulit qė ma kishte dėrguar nė atė ‘floppy’”, vazhdon rrėfimin e tij ish-drejtuesi i kriptoanalizės nė Shėrbimin Informativ Kombėtar, Vexhi Halili.
Asokohe, sipas Vexhiut, rajoni i Kukėsit (Has, Kukės, Tropojė) ishte i mbushur me ushtarė tė UĒK-sė dhe qė nė mėnyrė tė organizuar ia mėsynin frontit tė luftės. “Popullata civile u ndihmonte shumė pasi edhe bijtė e tyre kishin marrė kėtė drejtim. Problemi qėndronte mes forcave tė FARK-ut dhe popullsisė civile, pasi nuk mirėpriteshin. Edhe ky problem u zgjidhė, pasi disa nga eprorėt e FARK-ut filluan tė bartnin emblemėn e UĒK-sė. Gjithsesi duhej bėrė negociata pėr tė pėrafruar qėndrimet dhe pėr t’ju bashkangjitur frontit tė luftės ēlirimtare e qė nė fakt njė pjesė e madhe iu bashkėngjitė luftės nėn emblemėn e UĒK-sė. Nė fakt, kjo edhe ishte fitore e madhe e shqiptarėve ndaj dezinformacioneve serbe qė lufta e UĒK-sė ėshtė doktrinuar nga dogma marksiste-leniniste, fundamentaliste etj. Edhe ky objektiv i shėrbimit sekret serb u mund”, tregon kukėsiani. Sipas Vexhiut, element i rėndėsishėm qė ndikoi nė kėtė rezultat ishin pėrparimet dhe sakrifica e madhe nėpėr fronte lufte nga pjesėtarėt e UĒK-sė dhe disa oficerė braktisėn qėndrimet e pakuptimta dhe iu bashkuan luftės e me vete morėn tė tjerė siē ishte rasti i Esat Krasniqi “mjekėrra”, i cili ishte ndėr eprorėt mė tė suksesshėm nė luftėn e Koshares...

Rregullorja dhe dėshmori Sali Saramati

“Punova tėrė natėn nė kompjuter nė rregulloret e njėsiteve tė UĒK-sė nė luftim. Natyrisht, referencė kryesore do tė ishte ajo e Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė dhe nė nguti bėra ‘lapsuzin’ Forcat e Armatosura tė Republikės sė Kosovės dhe vetėm njė ditė pasi i kisha shpėrndarė ato, erdhi reagimi i parė nga njė ushtar i UĒK-sė. Quhej Sali Saramati, ushtar trim dhe idealist i pa shoq. Me “Plakun” isha duke biseduar pėr mundėsitė e reagimit tė luftėtarėve nė stėrvitje dhe front pėr shkak tė kėtij “lapsuzi” qė unė kisha bėrė gjatė pėrshtatjes sė kėsaj rregullore me atė tė UĒK-sė nė luftim. Nė ato moment hyri nė zyrė, me rrėmbim dhe me rregullore nė dorė, ushtar Sali Saramati.
Sapo e pashė e njoha se ishte rregullorja e trupave tė UĒK-sė nė luftim, pasi edhe emblema e UĒK-sė dhe dizajni i saj ishte i veēantė. Gjithsesi prisja reagimet dhe isha i pėrgatitur pėr t’ju pėrgjigjur gjithkujt qė mund tė shfaqte dyshime. ‘Kush janė ata FARK-ista qė e kanė bėrė kėtė rregullore?! A po ju dukemi si ata qė mė shumė e kanė mendjen se si tė hanė pula e qengja nėpėr restorantet e Shipnisė, se sa me hy nė luftė e me luftuar!?’ - na tha ushtari i UĒK-sė, Sali Saramati pa iu drejtuar asnjėrit nga ne. Nuk dinte kujt t’i drejtohej, “Plakut” apo mua. Mirėpo, “Plaku” me zgjuarsi dhe finesė diti si tė largohej nga ky debat dhe tha: ‘Unė po dal se kam punė edhe mė tė vėshtira se kjo. Ti “Prizren” din si t’i zgjidhėsh kėto probleme, ore ti djalė!’ - e doli duke u pėrshėndetė kėndshėm ushtarakisht.
‘Ulu, tė lutem dhe qetėsohu. Ushtarak i mirė i UĒK-sė ėshtė ai qė i nėnshtrohet rregullit dhe disiplinės ushtarake’, i thashė ushtar Saliut. U ulė nė njė karrige pėrballė meje dhe mbante rregulloren ushtarake tė zhubravitur duke e shtrėnguar me duart e tij herė skuqej e herė zverdhej nga zemėrimi qė kishte pėr kėtė “produkt” ushtarak, qė pėr tė ishte e njė kampi pacifist, e sipas tij ky kamp kurrė nuk do tė dėshironte tė hynte nė luftė. Fillimisht e pyeta pėr emrin dhe njėsinė ku bėnte pjesė ai. Dalėngadalė situata filloi tė qetėsohej dhe e pyeta se ēfarė profesioni kishte. Mė tha qė me profesion ėshtė kasap. Kėtu unė arrita ta bindė atė dhe shumė tė tjerė mė vonė se: ‘Nėse do tė ishim Forcat e Armatosura tė Republikės sė Kosovės, do tė ishte njė sukses edhe mė i madh, pasi nė kėto njėsi do tė hynin pėrveē UĒK-sė, edhe forcat ushtarake rezerviste tė Republikės, edhe Policia e Republikės, edhe Shėrbimi Inteligjent i Republikės etj.’ Mirėpo, fatkeqėsisht ne nuk jemi as Republikė, i shpjegova unė dhe kėshtu ėshtė vetėm UĒK-ja nė luftim. Kėshtu qė, kjo frazė qė ju po thoni se ėshtė pjellė e FARK-ut, nuk ka lidhje fare me ata”, rrėfen Vexhiu t’i ketė thėnė Saliut.
Sipas Vexhiut, dėshmori me ēiltėrsinė e tij u bind se nuk kishte ndonjė tė keqe edhe pse nga disa eprorė dhe ushtarė nuk pranohej. “Saliu me tha qė duhej sqaruar edhe me ushtarakėt e tjerė kėshtu siē po ma sqaroni mua dhe u largua ushtarakisht dhe duke pėrshėndetur po ushtarakisht. Kurrė nuk do ta harroj atė pėrshėndetje tė sinqertė dhe shumė dinjitoze tė kėtij heroi dhe ushtaraku tė UĒK-sė. Sali Saramati do tė ishte njė ndėr ata djem trima qė do t’i printe luftės sė Pashtrikut duke rėnė heroikisht pėr tė mos vdekur kurrė e pėr t’u kujtuar brez pas brezi pėr veprėn e tij sublime”, tregon ish inspektori i Shėrbimit Inteligjent.
Vexhiu thotė se zbuloi kėtė sekuencė pėr tė nxjerrė nė pah divergjencat mes dy kampeve. Pėr tė treguar se sa e vėshtirė ishte tė ishe negociator mes tyre. Mė vonė nė shtrirje kohore, sipas kukėsianit, diku afėr majit tė 1999, njė ndėr elementet e negociatave me eprorėt e FARK-ut nė Kukės ishte edhe dhėnia e armatimit qė dispononin UĒK-ja nė front. “Ky ka qenė momenti i cili gati i ēoi nė “pėrplasje tė armatosura” forcat e UĒK-sė dhe FARK-un, nė Kolsh tė Kukėsit. Nė terrenet e luftimeve tė UĒK-sė nė frontet e luftės, armatimi bėhej shumė mė i domosdoshėm edhe pėr faktin se kanalet pėr furnizimin me armatim tė UĒK-sė bėheshin ēdo ditė edhe mė tė pamundur, por edhe sepse tashmė kishte njė monitorim tė faktorit ndėrkombėtar prezent nė tė gjithė hapėsirėn e Shqipėrisė Veriore Londineze”, dėfton Vexhiu.

Ku pėrfundoi armatimi i FARK-ut nga depoja nė Kolsh tė Kukėsit?

“Nė fshatin Kolsh tė Kukėsit, ndodhej njė depo e armatimit me njė sasi tė madhe tė armatimit e municionit, por edhe shumė cilėsorė nga pikėpamja ushtarake. Pra, kishte njė sasi tė madhe tė armatimit tė FARK-ut nė kėtė fshat dhe si i tillė na duhej shumė nė frontin e luftės, nė ato zona ku ushtari i UĒK-sė priste nė radhė pėr t’u plagosur ose pėr tė rėnė nė altarin e lirisė, nė mėnyrė qė ushtari i radhės tė marrė njė armė nė front. Ishte sa e pabesueshme, po aq dhe e lavdishme e heroike, andaj dhe duhej sa mė shpejt tė negociohet, por duhej kujdes pasi kjo kėrkesė e UĒK-sė pėr tė marrė kėtė sasi armatimi ishte shumė e vėshtirė. Njė pjesė e ushtarakėve tė cilėt ishin nėn urdhrat e FARK-ut, tashmė i ishin bashkangjitur UĒK-sė nė front. Nė kėtė kamp tė stėrvitjes sė FARK-ut, pra qė nuk iu janė bashkangjitur UĒK-sė, ishin vetėm “ekstremistėt” e kėsaj organizate ushtarake. E pėr tė mos rėnė preh e “nxitjes” sė vėllavrasjes, kjo sasi armatimi kurrė nuk u morr nga kėto kazerma tė kėsaj force ushtarake, por fatkeqėsisht ajo u konfiskua nga forcat e KFOR-it gjerman sapo hyri nė kufi tė Vėrmicės, pas ēlirimit tė Kosovės. Nė fund tė fundit, mė mirė kėshtu se sa tė shkohej nė pėrplasje tė armatosur, megjithėse disa struktura tė posaēme tė Shėrbimit Sekret Serb (UDB-sė), tė cilat vepronin nė rajonin e veriut kėrkonin me ēdo kusht marrjen edhe me forcė tė kėtij armatimi!
Ata luanin me dy porta, nga njėra anė kontaktonin disa elemente ekstreme tė UĒK-sė, duke iu thėnė atyre se: ‘Ju jeni bijtė e kėtij populli qė mbroni dhe luftoni me dinjitet e sakrificė sublime pėr lirinė e Kosovės, armatimin e keni tė gatshėm dhe nė fund tė fundit tė paguar nga populli i Kosovės dhe duhet t’ua merrni me forcė FARK-ut?’ Nga ana tjetėr, ishin nė kontakt thuajse ēdo natė nėpėr restorantet mė tė shtrenjta tė Kukėsit e Tiranės, me krerėt e Repartit Ushtarak tė FARK-ut nė Kolsh, duke iu thėnė se: ‘Nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė dorėzoheni. Kėsaj fare tė keqe (kuqe) jo vetėm armatimin, por asnjė ndihmė tjetėr nuk duhet t’i jepet, pasi rrezikohemi nga grupet marksiste-leniniste.’
Gjithsesi, pėrfundimisht fitoi arsyeja e “gjykimit tė ftohtė” tė Lulit (Kadri Veselit), i cili na kishte porositur qartė mua dhe “Plakut”. “Kurrė nė asnjė rrethanė tė mos tentohet tė zgjidhet ky problem me anė tė forcės. Nė fund tė fundit, edhe ata bijė nėnash shqiptare janė’ - na kishte porositur nėpėrmjet njė kriptogrami Kadriu”, pėrfundon rrėfimin e sotėm ish ushtaraku i UĒK-sė nga Kukėsi, Vexhi Halili.
Nė vazhdimet tjera tė rrėfimit, Vexhiu do tė dėshmojė prapavijėn e bisedimeve nė Rambuje se si Veseli e Thaēi nuk ishin antirugovistė siē i paraqitnin ca media e oponentė dhe se nė fokus tė angazhimit tė tyre ishte unifikimi i faktorit politik e ushtarak. Ai hapin politik tė sotėm tė ndėrmarrė nga Kadri Veseli, hap ky qė e ēoi vendin nė zgjedhje tė parakohshme e vlerėson si njė vazhdimėsi tė vizionit tė tij politik.
“Jeta politike nė Kosovė ėshtė bėrė sikur biēikleta, dikush mendon se ajo ecėn vetėm duke mbajtur timonin dhe kėshtu rrėzohet, por ka tė tjerė qė mbajnė ekuilibrin e biēikletės duke mbajtur timonin dhe jap kėmbėve. Mendoj qė kėtė mė sė miri e kuptuan politikanėt e lirisė dhe vepruan”, -Vexhi Halili.

(VAZHDON)

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2017, 16:27   #2
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Perralla ne shkalle, dukati ne balle.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2017, 16:41   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,771
Thanks: 7,076
Thanked 8,319 Times in 5,335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

kujtova se eshte luli jone
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2017, 14:10   #4
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,741 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kujtova se eshte luli jone
eshte luli vocerr i martinoviēit !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-05-2017, 14:31   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,499
Thanks: 15,930
Thanked 13,452 Times in 8,520 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kujtova se eshte luli jone
Shumė po i fryjnė kėta Lulat shqiptarėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-05-2017, 23:59   #6
rrugaqi
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ku jetojn shumica
Posts: 224
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
rrugaqi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Luli nuk ka tollumba, luli me fiongo, kėpucė lusrafine, kėmish armani, orė prada.Pra Migjeni nuk do tė inspirohej nga kjo pamje e Lulit.
rrugaqi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 22:34   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Kadri Veseli: Uniformėn e UĒK-sė e vesha ndėr tė parėt, e hoqa ndėr tė fundit (Video)


Pėrmes njė video-deklarate tė postuar nė llogarinė e tij nė Facebook, Kadri Veseli, pretendenti pėr kryetar tė PDK-sė, ka kėrkuar mbėshtetjen e anėtarėsisė dhe votuesve, si dhe ka folur edhe pėr jetėn e tij dhe angazhimin nė politikė.

“Si shumica juaj, edhe unė vij nga njė familje e thjeshtė dhe e madhe tradicionale kosovare. Jam lindur nė Mitrovicė dhe hallet e vuajtjet e popullit tonė tė cilat i kam pėrjetuar si fėmijė, mė kanė frymėzuar dhe formuar politikisht”, thotė Veseli.

Ai tregon gjithashtu se mėsimet e para tė angazhimit pėr liri e drejtėsi i kishte marrė prej dy vėllezėrve tė tij tė cilėt u burgosėn nė vitin 1981 dhe se ndoqi rrugėn e tyre sapo arriti moshėn madhore.

“Unė kam pasur nderin dhe privilegjin qė tė jem ndėr tė parėt qė ka mbajtur uniformėn e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Po ashtu mė ka takuar qė tė jem ndėr tė fundit qė jam demobilizuar nga UĒK-ja”, ka thėnė Veseli.

Sikurse dihet, Veseli ka qenė pjesė e UĒK-sė qysh nė fillimet e saj si anėtar i Shtabit tė Pėrgjithshėm, si dhe ka drejtuar formacionin G2 pėr zbulim kundėr zbulim. Kjo njėsi e UĒK-sė, nė bashkėpunim tė ngushtė me shtetet e NATO-s luajti rol tė veēantė nė zbulimin dhe pėrcaktimin e objektivave serbe pėr sulmet ajrore tė NATO-s.

Me pėrfundimin e luftės, kur prej UĒK-sė u formuan Trupat Mbrojtėse tė Kosovės, G2 vazhdoi me emrin Shėrbimi Informativ i Kosovės, njė pjesė tjetėr e luftėtarėve u bėnė pjesė e Shėrbimit Policor tė Kosovės, kurse shumica u demobilizuan dhe u rikthyen nė jetėn civile dhe vazhduan jetėn nė sfera tė tjera.

Duke iu referuar SHIK-ut, Veseli u shpreh se “Ky formacion sikurse Trupat Mbrojtėse tė Kosovės u shua pas shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės dhe i hapi rrugėn krijimit tė institucioneve tė reja tė sigurisė sė shtetit tonė tė ri”. Shėrbimi Informativ i Kosovės u shpall i shpėrbėrė pas pavarėsisė dhe Republika e Kosovės krijoi Agjencisė Kosovare tė Inteligjencės, ndėrsa TMK-ja u shpėrbė nė 20 janar 2009 dhe nė vend tė saj u krijua Forca e Sigurisė sė Kosovės. Nė kėtė video-deklaratė, Veseli mė tutje shton se “shpresa dhe dėshira pėr tė kontribuar nė mėnyrė konkrete edhe mė tutje” nė tė mirėn e vendit e ka shtyrė qė ta vazhdoj angazhimin politik nė kuadėr tė Partisė Demokratike.


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 23:08   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,635 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Llapi qenka bere si SystemA me keto njezet llogari.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2018, 23:19   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė luftePamje tė rralla tė Kadri Veselit nė luftė, i armatosur deri nė dhėmbė (Video)


Sot ėshtė njė nga politikanėt mė tė njohur, i cili drejton edhe njė institucion mjaft tė rėndėsishėm.

Por kreu i PDK-sė, Kadri Veseli, ka qenė mjaft i njohur nė mesin e ushtarėve tė UĒK-sė edhe gjatė luftės nė Kosovė, shkruan Magazina.al

Ai ishte njė nga themeluesit e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, si dhe mė pas kishte marrė pjesė nė bisedimet e Rambujes, bashkė me delegacionin e Kosovės.

Nė njė video tė rrallė, Kadri Veseli shihet gjatė viteve tė lufts diku nė njė mal nė Kosovė, duke mbajtur nė duar njė AK47 dhe Snaiper, derisa ėshtė i veshur me uniformėn e UĒK-sė.

http://gazetanewborn.co/pamje-te-rra...-dhembe-video/

http://gazetanewborn.co/pamje-te-rra...-dhembe-video/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2018, 23:24   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,855
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

me kujtohet kur BBC edhe Njujorka tajmsa i paten botuar ato pamjet me armatosjen gjer ne dhumbadha

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 13:24   #11
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteKadri Veseli


Njė ditė e veēantė pėr Drenicėn dhe gjithė Kosovėn. Nė sheshin e bukur tė vendlindjes sė tyre, nga sot qėndrojnė shtatoret e dy figurave emblematike tė luftės ēlirimtare, Fehmi dhe Xhevė Lladrovci. E gjithė jeta e tyre, veprat dhe sakrifica pėr lirinė e kėtij populli, janė rrėfim krenarie pėr ne. Ata na lanė trashėgim lirinė e Kosovės. Dhe, sot, duke vendosur shtatoret e tyre, ne japim njė mesazh pėr brezat qė do tė vijnė: ky vend pėrgjithmonė do tė qėndrojė i lirė, i pavarur dhe sovran.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 01:19   #12
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte


Policia e Maqedonisė “nė kėmbė” pėr Kadri Veselin


Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli ka vizituar sot Maqedoninė me ē’rast ka zhvilluar njė takim me homologun e tij, Talat Xhaferi.

Mirėpo, ndryshe nga herėt e kaluara, kėsaj radhe siguria ishte krejtėsisht ndryshe.

Nga kalimi i kufirit tė Kosovės (nė pikėn kufitare Hani i Elezit) e deri nė objektin e Kuvendit nė Shkup ishin vendosur policė dhe ushtarak maqedonas.

Indeksonline ua sjellė disa pamje mė poshtė:


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 01:38   #13
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,998
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Kadri Veseli te figurat e shquara??!!


Me siguri qe Mandi nuk e ka par kete teme
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 08:44   #14
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte
Kadri Veseli: Ja si e mora nofkėn Luli (Video)


I pari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli ka treguar edhe si i ka mbetur nofka Luli gjatė luftės sė Kosovės.

Veseli ka thėnė se ketė nofkė ia kishin vendosur shokėt dhe nuk e kishte zgjedhur vet.

Kėtė nofkė Veseli ka thėnė se kishe marrė nė Jabllanicė tė Gjakovės.

"Po vetė fakti i lėvizjeve tona tė shpeshta tė cilat i bėnim gjatė veprimtarisė sė UCK-sė, ishte ndryshimi i emrave se pėrndryshe do tė viheshin nė rrezik familjet tona edhe ne gjithashtu. Kjo ka qenė njė nga arsyet pse pastaj kolegėt mė kanė vėnė nofkėn Luli. Nuk e zgjodha unė. E kam marrė si nofkė tė fundit nė Jabllanicė tė Gjakovės. Sepse kishim shumė emra", ka treguar ai pėr Top Channel.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 08:52   #15
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 08:55   #16
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

http://mediakosova.com/2017/12/07/vi...dhet-e-uck-se/


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 28-09-2018 nė 09:02
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 09:01   #17
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2018, 21:37   #18
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

Gruaja e Lulit tė UĒK-sė: Kjo ėshtė jeta ime bashkėshortore

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2018, 10:46   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufteVeseli viziton babain e presidentit Thaēi

29 shtator 10:48

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, njėherėsh lider i PDK-sė, Kadri Veseli, ka vizituar babain e presidentit Hashim Thaēi nė fshatin Burojė e Skėnderajt.

Kryeparlamentari Veseli ka vlerėsuar lart kontributin e babait tė presidentit Thaēi.

“Pėr njė kafe nė konakun e Bacės Haxhi nė Burojė. Njė ditė kur do tė shkruhet historia e vėrtetė e lirisė sė Kosovės, ky konak do tė jetė faqe e ndritur e saj”, ka shkruar Veseli nė faqen e tij nė “Facebook”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2018, 00:04   #20
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Luli(Kadri Veseli) ishte trim e vizionar edhe nė kohė lufte

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur