Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-10-2018, 23:16   #21
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti


TRADHTARI I TĖ GJITHA KOHĖRAVE ALBIN KURTI!

Albanian Real Facts

Tradhtari i Kombit Shqiptarė ALBIN KURTI i cili ėshtė duke punuar pėr shtetin barbar famėkeq serb,,duke e manipuluar Popullin Shqiptarė qė nga viti 2001,i cili duke e gėnjyer dhe manipuluar Popullin duke ju thėn qė Kosova kurrė shtet nuk do tė bėhet u Vranė nga duart gjakatare tė Unmikut ,MONI dhe ARBENI duke i shtyrė Albin Kurti!!!
Ky manipulues duke e gėnjyer popullin dėshironte qė Trepēėn ta le nė duar tė serbisė ,ku nė Kuvendin e Kosovės edhe pse ishte situat delikate nė mes tė partive nė atė kohė,te gjitha partitė Shqiptare e votuan LIGJIN qė Trepēa tė shkėputet nga rezoluta 1244,por vetem Lista serbe dhe Vetėvendosje ishin kundėr!!!
Ky manipulues dhe Tradhtar i gjitha kohėrave pėr Demarkacionin e Malit tė zi i bllokoj qytetarėt e Kosovės dhe i la pa Liberalizim tė vizave duke e ditur qė Kosova nuk humbė as njė mm.vend me korigjimin e kufijėve ,nė Kuvendin e Kosovės u votua ky vendim por kundėr ishin prapė "POBRATIMAT" LISTA E SHKIEVE DHE LISTA E SHQIPFOLĖSVE tė VV,,
KY ANTISHQIPTARĖ duke e politizuar ēėshtjen e asociacionit tė komunave serbe e cila kurrė nuk do tė ndodhė ,ėshtė duke i bėrė nė radhė tė parė presion serbėve qė me qdo kusht ta formojnė duke e ditur se te asociacioni ėshte vijė e kuqe dhe nuk do tė aprovohet nė Kuvend 100%kurrė.
Tash sė fundmi KY TRADHTAR QĖ NUK E NJEH SHTETIN E KOSOVĖS DUKE E DITUR QĖ JEMI NĖ PRAG TĖ LIBERALIZIMIT TĖ VIZAVE NUK NA NDANĖ SHUMĖ KOHĖ,ORGANIZON DHE E MANIPULON POPUILLIN DUKE ORGANIZUAR PROTESTA TE FINANSUARA NGA SERBIA QĖ KUSHTOJNĖ QINDRAMIJĖRA EURO DUKE E GĖNJYER POPULLIN PĖR KUFIJTĖ E KOSOVĖS KINSE THAQI VETĖ MUNDĖ TI NDRYSHON KUFINJĖT E KOSOVĖS , POR KY MANIPULUES DHE TRADHTAR NUK I TREGON POPULLIT QE ASKUSH ASNJE VENDIM NUK MUND TA MARR PA DY TE TRETAT NE KUVEND!
Tradhtare mos lindte nena shqiptare,
nese lindin mos u rritshin kurre,
nese rriten mos u shtofshin,
nese shtohen u farofshin!!!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 23:22   #22
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,998
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Dimri i vetmisė sė madhe?

Dihet qė Thaēi nė ndėrmarrjen e tij me Serbinė pėr "kompromis tė dhimbshėm" mbi Kosovėn, nuk ka mandat nga Kuvendi dhe e ka popullin kundėr. Madje, ai nuk ka as platformė me parime pėr negociata dhe as ekip negociator. Ėshtė i vetmuar. Kėshtu duhet tė ngelet, sepse vetėm kėsisoj nuk do tė ngjajė ai "kompromisi i dhimbshėm" i paralajmėruar. Thaēi medoemos synon njė letėr nga Kuvendi, njė dokument nga Kuvendi, rezolutė apo ēkado qoftė ajo, qė mandej tė vrapojė te Vuēiqi nė Bruksel.

Vėshtirė se ka mbetur ndonjė rezolutė e Kuvendit pa e shkelur Thaēi si kryeministėr apo president. Pse do tė ishte ndryshe me rezolutėn e ardhshme?! Thaēi do rezolutė pikėrisht qė tė mund ta shkelė atė! Nėse "ligji ėshtė si llastiku", rezoluta ėshtė aq mė tepėr e tillė. Kuvendi qė njėmend mbron republikėn e demokracinė do t'i bėnte rezolutė denoncuese e kundėrshtuese Thaēit pėr shkeljet qė ai bėri kėtė verė, e jo pėr vazhdimin e tyre nė vjeshtė e dimėr. Prandaj, shumė mė e fuqishme ėshtė mungesa e rezolutės sesa ndonjė rezolutė e fuqishme.

Pas protestės sė 29 shtatorit, Thaēi nuk mund tė bėjė marrėveshje me Vuēiqin. Kuvendi nuk duhet ta ndihmojė Thaēin me rezolutėn qė ai do ta bėjė llastik. Populli ėshtė me opozitėn. Ai nuk i nėnshtrohet njė njeriu. Duhet tė qėndrojmė. Dhe, Thaēin e pret dimri i vetmisė sė madhe, pa njė rezolutė qė do shėrbente si dhjami pėr arushėn. Ndėrkaq, pėr neve vjen pranvera, e cila nuk e pret dimrin tė mbarojė. Kush qėndron, fiton.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 23:51   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 20:44   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,860
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

dhakum, kush eshte ky i fundit ne te djathten e emblemes qe paska surratin e lyer me m.t ? mos thuaj qe eshte Hushimi
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 21:16   #25
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
dhakum, kush eshte ky i fundit ne te djathten e emblemes qe paska surratin e lyer me m.t ? mos thuaj qe eshte Hushimi
per neve shqiptarve eshte kryeēlirimtari Hashim Thaēi ndersa per ju disave eshte nji m... dallim i madh a
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 21:21   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,860
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
per neve shqiptarve eshte kryeēlirimtari Hashim Thaēi ndersa per ju disave eshte nji m... dallim i madh a
per juve minoritetin eshte qashtu, e per shqiptaret argati i vuqes.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 21:28   #27
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,998
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
per neve shqiptarve eshte kryeēlirimtari Hashim Thaēi ndersa per ju disave eshte nji m... dallim i madh a
Respekt per Thaēin qe ka dhen kontribut per clirimin e Kosoves, por pa Ameriken Kosova sdo e merte kurre pavarsine. Eshte e tepert te thuash qe eshte kryeclirimtar.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 00:31   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
per juve minoritetin eshte qashtu, e per shqiptaret argati i vuqes.
hahahahahaaaaaaaaaaa
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 12:21   #29
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti
Topalli akuza Kurtit: Gėnjeu, mashtroi dhe tradhtoi parimet e tij


09:58 / 09.10.2018
Deputeti i PSD-sė, Faton Topalli, ka thėnė se ėshtė kryetari i Vetėvendosjes, Albin Kurti, arsyeja se pse ai ka vendosur qė tė largohet nga ky subjekt politik.

“Tė menduarit ndryshe nė LVV na doli tė jetė krimi mė i madh i mundshėm. Unė nuk jam nė Lėvizjen Vetėvendosje pėr shkak qė Albin Kurti ma vodhi shpresėn dhe ėndrrėn pėr njė politikan dhe politik ndryshe. Nuk jam mė pak i zhgėnjyer se ju, mė pak i mashtruar dhe mė pak i keqpėrdorur, por sė paku nuk jam oportunist”, ėshtė shprehur Topalli nė njė postim nė Facebook.

Ai nė kėtė tekst ėshtė marrė me emrin e Albin Kurtit, por edhe parimet, duke ju drejtuar anėtarėve tė kėsaj lėvizjeje, qė thotė se e kanė quajtur joparimor.

Topalli ka thėnė se ėshtė Kurti qė ka qenė kundėr Isa Mustafės sa ky ka qenė kryeministėr, pėr disa ēėshtje, ndėrsa tash ia pėrmend takimin e zhvilluar sė fundmi, qė shton se me tė Kurti e ka ftuar Mustafėn tė rikthehet nė qeverisje.

Postimi i Topallit:

“A keni harruar qė nė kohėn nė tė cilin Isa Mustafa ishte Kryeministėr vdiq nė burg aktivisti i LVV Astrit Dehari. Albin Kurti e quajti vdekjen e Astritit vrasje, ndėrsa pėr kte akuzoi Kryeministrin Mustafa dhe qeverinė e tij. A keni harruar qė nė kohėn e Isa Mustafės u nėnshkrua marrėveshja pėr Demarkacionin nga Ministri i tij i punėve tė brendėshme Skender Hyseni.

A keni harruar qė Isa Mustafa nėnshkroi marrėveshjen pėr zajednicėn.

A keni harruar qė Albin Kurti na ftoi nė protesta pėr tė brohoritur „Isė, Isė argat i Serbisė“.

Isa Mustafa e quajti pastaj Albin Kurtin “Gomari i Zajednicės”.

Dhe a e patė nė fund se si Baba Kurti i shkeli tė gjitha kėto parime duke harruar zajednicėn, demarkacionin, Astrit Deharin, arrestimet e aktivistėve dhe deputetėve, pėrgjakjen e tyre dhe i shkoi nė shtėpi Isa Mustafės dhe e luti pėr tu bėrė bashkė pėr tė ardhur nė pushtet.

Unė ju ftoj tė mendoni racionalisht dhe tė gjeni njė pėrgjigje pėr vetė-veten se nė fakt kush i shkeli dhe tradhtoi parimet:

Qė Albin Kurti, gėnjeu, mashtroi dhe tradhtoi parimet e tij ėshtė shumė e qartė. Por kur gėnjeu nė tė vėrtetė: A gėnjeu kur e quajti Isa Mustafėn Argat i Serbisė, apo po gėnjen tani kur po thotė qė Isa Mustafa ėshtė i mirė prandaj dhe e fton tė qeveris me tė?

Nėse Isa Mustafa paska qenė Argat i Serbisė, pse pėrpiqet Albin Kurti ta kthej argatin e Serbisė nė qeverisje?....
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 19:32   #30
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,998
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Ndėrkohė qė po lexoja raportin e Parlamentit Europian mbi vendet aspirante pėr integrim nė BE, dhe shihja se si disa eurodeputetė kishin shtuar amendamente ku e kishin lavdėruar Serbinė pėr avancime nė trajtimin e minoriteteve, mora njė lajm trishtues. Dy shqiptarė, 19 vjeēarė, ishin rrahur keq nė Novi Sad, vetėm pse i kishin dėgjuar tė flisnin shqip me njėri-tjetrin. Dy punėtorė tė furrave tė bukės, nga Hasi i Kosovės, janė sulmuar barbarisht nga njė grup serbėsh. Njėri prej tyre, Ēlirim Maloku, ėshtė nė gjendje tė rėndė, pėr jetė a vdekje, me eshtrat e kokės tė thyera, me gjakrrjedhje nė tru.

Mendoja e uroja me gjithė zemėr qė Ēlirimi ta fitojė luftėn me vdekjen e tė jetojė. Ēlirimi i cili i ka aq vjet sa edhe ēlirimi i Kosovės.

Pėr 19 vite me radhė pushtetarėt e Kosovės nuk e ndėrtuan ekonominė, qė rinia tė mos ikė nė kurbet e tė nxjerrė bukėn e gojės duke u pėrballur me ksenofobinė e racizmin.

Pėr 19 vite me radhė pushtetarėt e Kosovės ia vodhėn dinjitetin ēlirimit. E shpėrdorėn atė pėr vjedhjen e pasurisė sė pėrbashkėt, uzurpimin e pronave publike dhe shkatėrrimin e ekonomisė sonė e cila u bė private dhe e tyre.

Pėr 19 vite me radhė pushtetarėt e Kosovės nuk ndėrtuan njė marrėdhėnie partneriteti me politikanėt e diplomatėt ndėrkombėtarė e evropianė, por njė marrėdhėnie servilizmi e oportunizmi, pėruljeje, pa integritet. Andaj sot, kur shqiptarėt nė Serbi rrihen pėr vdekje veē pse flasin shqip, eurodeputetėt lavdėrojnė Serbinė pėr trajtimin e minoriteteve. Ndėrkohė qė Kosova e cila i ka dhėnė minoriteteve tė drejta qė nuk i kanė nė asnjė vend tė Evropės, pėrfshi dhe tė drejtėn e vetos, mbetet e izoluar dhe e pėrbuzur.

Pėr 19 vite me radhė, pushtetarėt e Kosovės, pėrmes negociatave pa parime, pėrmes lėshimeve pa hesap, pėrmes mbulimit tė sė vėrtetės, e kanė rehabilituar jo vetėm Serbinė e cila nuk na njeh, por edhe politikanėt e linjės ēetnike, si Vuēiqi e Daēiqi. Kėta tė fundit fillimisht u bėnė partnerė tė preferuar tė Prishtinės, e vetėm pas kėsaj tė Brukselit.

Megjithatė, mbijeto Ēlirim. Bėhuni tė fortė, familjarė tė Ēlirimit. Bėhuni tė fortė kosovarė. Kemi mbetur pa bukė e pa dinjitet, pa ekonomi e pa ushtri, por Ēlirimin nuk mund ta braktisim. Ēlirimi ėshtė pikėnisja e vetme. Mbahu Ēlirim, me 19 vitet e rinisė e fuqisė tėnde. Jeto, pėr tė gjithė ne.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 22:16   #31
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti
Berisha: LVV nuk pranon kartelat e "Dardanėve"


18:47 / 09.10.2018
Kryetari i tifo-grupit "Dardanėt", Lulzim Berisha,
tha se “Dardanėt” janė grupi mė i madh I tifozėvė nė shqiptari, dhe u bėri thirrje "Tifozėvė Kuq e ZI", qė tė vijnė dhe ta pėrkrahin Kosovėn, nėejtė siē bėjnė tifozėt e Kosovės kur luan Shqipėria.

Sipas tij ata qė nuk e pėrkrahin Kosovėn e bėjnė kėtė pėr kauza politike, dhe kjo sipas tij nuk ėshtė e mirė. Ai tha se nė shenjė respekti u kanė bėrė kartela zyrtarėve tė shtetit dhe tė partive politike, por Vetėvendosje sipas tij ka refuzuar tė pajiset me to, duke mos kthyer asnjėherė pergjigje pėr t’u pajisur me kartelė tė “Dardanėve”. “Albin Kuri, dhe asnjė zyrtar i LVV-sė nuk ka marrė kertelė tė Dardanėve, kėtė nuk e kuptoj, por kjo nuk ėshtė gjė e mirė”, tha Berisha.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 17:10   #32
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin KurtiKurti respekton Kelmendin, jo edhe himnin e Kosovės (VIDEO)


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 00:24   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:14   #34
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Faruk Mujka Zyrtar i lėvizjes Vv , aktualisht nėnkryetar i Kk Mitrovic , Me kėt postim ju njoftojm se i njejti ishte anėtar dhe aktivist i partis sė Mira Markoviqit , bashkėshortja e kryekriminelit Sllobodan Millosheviq , Partia JULL dhe SPS ishin kreatore idearore tė gjitha krimeve kundėr Shqiptarve nė Kosovė qė nga ardhja e Millosheviqit nė Pushtet , Mira Markoviq sod ka azil politik nė Rusi e cila nė serbi pėrfaqsohet nga Urosh Shuvakoviq

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 14-10-2018 nė 01:18
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 01:24   #35
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,860
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

pse nuk e postove edhe te lulit, anetare i sps-it za Kosmet i Kosovska Mitrovice
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 09:44   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pse nuk e postove edhe te lulit, anetare i sps-it :D za Kosmet i Kosovska Mitrovice :D
hajde rren hajde
postoje ti ata ne paq kun hahahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 09:48   #37
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti
“’Isė Isė argati i Serbisė’, ndėrsa tani i shkon nė shtėpi” – si ndryshoi Kurti sipas Topallit

Insajderi

13.10.2018 20:53

“’Isė Isė argati i Serbisė’, ndėrsa tani i shkon nė shtėpi” – si ndryshoi Kurti sipas Topallit

Dy veprime tė fundit tė kryetarit tė Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurtit, po e bėjnė tė bindur deputetin e PSD-sė, Faton Topalli se Kurti ka ndryshuar.

Ulja nė njė tavolin me Hashim Thaēi dhe shkuarja nė shtėpi tė Isa Mustafės, po e bėjnė tė bindur Faton Topallin se Albin Kurti nuk ėshtė i njėjtė.

“Po Albin Kurti ka ndryshuar bukur shumė, ka qenė e pa mundur qė tė Kurti dhe Hashim Thaēi tė ulėn sė bashku nė njė tavolinė, kjo ka ndodhė qė janė ulur nė njė tavolinė pėr mua ka qenė e pamundur pas gjithė atyre qė kanė ndodhur me Isa Mustafėn e lėre mė t’i shkojė nė shtėpi edhe kjo ka ndodhur”.

Topalli ka folur edhe pėr njė pėrplasje me aktivistėt e VV-sė. Ka thėnė se ėshtė detyruar t’ua argumentojė se Albin Kurti ka ndryshuar e jo ai.

“Nė fakt unė pata shkruar njė postim me katėr rreshta ku pata kėrkuar qė tė lajmėrohet ata qė janė tė interesuar tė marrin pjesė nė hapjen e zyreve tė PSD-sė nė Ferizaj dhe mė janė gjuajtur aktivistėt e LVV-sė duke mė akuzuar pėr tradhėt e shkelje parimesh”.

“Ėshtė shumė demagogji pėr shkak se unė nuk kam ndryshuar qėndrime, qėndrimet e i ka ndryshuar LVV dhe nė atė postim nė Facebook kam treguar se kush i ka ndryshuar qėndrimet”.

“Unė nuk i kam shkuar nė shtėpi Isa Mustafės i ka shkuar zotėri Kurti. LDK ėshtė pėrgjegjės pėr nėnshkrimin e ‘Zajednicės’, pėr demarkacionin e ka votuar edhe atė. LDK jo mirėpo ish-kryeministri i Kosovės ka kėrkuar mbi 1 mijė forca pėr tė thyhen zyrat e VV-sė dhe janė plagosur disa aktivistė dhe arrestuar”.

“Gjatė kohės sė qeverisjes sė Isa Mustafės ėshtė dėrguar nė burg Astrit Dehari dhe ka vdekur atje tė cilin Kurti e ka akuzuar pėr vdekjen e tij. Ky Isa Mustafa qė u quajt ‘Isė Isė argati i Serbisė’ dhe i thotė ejani qeverisim sė bashku. Nė qoftė se Isa Mustafa paska qenė argat i Serbisė ēfarė kuptimi ka me qeverisė sė bashku me tė, pra kush i theu parimet”, ka deklaruar Topalli pėr Insajderin.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 10:24   #38
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pse nuk e postove edhe te lulit, anetare i sps-it za Kosmet i Kosovska Mitrovice

Anetaret kryesore te sps dhe udbes qe vepron gjithandej ne shtetin e Kosoves jane : xhavit haliti, hashim thaēi dhe kadri veseli*


*Vetem emnat e perveēem shkruhen me shkronja te medhaja.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 10:33   #39
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Anetaret kryesore te sps dhe udbes qe vepron gjithandej ne shtetin e Kosoves jane : xhavit haliti, hashim thaēi dhe kadri veseli*


*Vetem emnat e perveēem shkruhen me shkronja te medhaja.
hahahahahaha
jo gjyshja e ime qe ka vdek qe 30 vite e ka luftue serbin dhe e ka Ēlirue Kosoven
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2018, 10:52   #40
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Albin KurtiAlbin Kurti vazhdon tė injorojė himnin e Kosovės

shifne se si bashkpartiaku i albinit deputeti adem mikullofci u ngrit ne kemb ndersa
ky argati i ruso-serbve rrin ulun si ne WC
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur