Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-12-2018, 15:47   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosovėnPresidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosovėn

27 dhjetor 13:20

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, nė konferencės e fundvitit me gazetarė, ka thėnė se mbėshtet tė drejtat e shqiptarėve bė Luginėn e Preshevė,

“Unė mbėshtes nė plotėni tė drejtat legjitime dhe kombėtare tė shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės, bile sot me fuqishėm sesa gjatė verės. Nė muajt nė vijmė shpresoj nė zyrtarizimin e sė drejtės sė tyre pėr bashkėngjitjen me Kosovėn, Kosova do tė krijojė dhe prodhoj argumente, ta lehtėsojė dialogun dhe tė krijohet pėrcepsioni sikur Kosova ėshtė pengesė pėr fillimin e dialogut”, ka thėnė Thaēi.

Nė kėtė konferencė, Thaēi ka folur edhe pėr ekipin negociator pėr bisedime nė Bruksel, ku ka thėnė se Kuvendi ka marrė njė vendim shumė tė drejtė pėr ta votuar kėtė ekip.

“Delegacioni ka legjitimitetin qytetarė dhe pėrgjegjėsinė e marrė nga tė zgjedhurit e popullit. Do tė ishte interes qė tė ketė pėrfshirje mė tė gjerė. Ditėn kur ėshtė votuar delegacioni ėshtė votuar edhe njė rezolutė prandaj tash dokumentet qė nxjerrin duke respektuar kushtetuan do tė jenė obliguese pėr tė gjithė”, ka deklaruar Thaēi.

I pyetur nga gazetarėt, nėse ai dhe ekipi negociator kanė pajtueshmėri pėr prekjen e kufijve, Thaēi ėshtė pėrgjigjur: “Ekipi negociator ėshtė pajtuar me propozimin tim mė 8 janar ata tė jenė nė Bruksel, ndėrsa unė nė Brezovicė nė skijim”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2018, 16:00   #2
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,477
Thanks: 282
Thanked 774 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

det vije edhe ajo kohe duhet pun me bashkpunim me amerike
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2018, 16:05   #3
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

OKB shpjegon pse nė KS per Vucicin shkruante “Serbia” e pse per Thacin “Hashim Thaci”?!

Mediat kosovare diteve te fundit ishin kurreshtare te dinin pse ne seancen e fundit te KS te OKB-sė presidentit te Kosovės Hashim Thaci ne pallaken eprezentimit nuk i shkruante Kosovė, por vetėm emri i tij ?! Kurse kolegut te tij serb Aleksander Vuicic i shkruante “Serbia”?!

Ky detaj i kishte rene ny sy edhe ambasadorit rus nė Serbi, Alexander Chepurin i cili ka komentuar nė Twitter Kėshillit tė Sigurimit tė OKB mbi Ushtrinė e Kosovės.

Ne kemi vėrejtur se Aleksandar Vuēiq u shfaq me tabelėn “Serbia”, si dhe pėrfaqėsues tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė (Rusi, Kinė, SHBA, etj.) ndėrsa Hashim Thaēi – pranė tabelės kishte tė shkruar “Hashim Thaqi” ka shkruar Chepurin.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2018, 17:02   #4
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 756 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

O hashimi asht betu, o bohem president i piratit o rash e vdiqa lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2018, 17:09   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,854
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
O hashimi asht betu, o bohem president i piratit o rash e vdiqa lol

Po ēfare be, Hashimi president me na u bere, o i ndreqim ato qiteset prej dhastikut me gure qashtu e gjuajme edhe ja mundim krejte ato Humadijet e hamerikanve me kumanant dhakumim me pluhur

Ne agjene be i kemi vizat per jurope, pse kujton ti qe perserisim klasen e te ulemi me keta te presim liberalizejshen e vizave ne vitin 2020 te shekdhit XXII
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2018, 08:50   #6
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Tači: Sledeća godine će biti godina sporazuma između Beograda i Prištine.

PRIŠTINA – Predsednik Kosova Hašim Tači izjavio je večeras da će nova, 2019. biti godina sporazuma o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine. On je za RTV 21 rekao da u tome ima podršku predsednika SAD Donalda Trampa, nemačke kancelarke Angele Merkel i predsednika Francuske Emanuela Makrona.

Izrazio je optimizam da će se sporazum postići u prvim mesecima 2019, koji će biti sudbonosni za proces dijaloga i postizanja pravno obavezujućeg sporazuma, prenosi Beta.

Kazao je da tamo „gde je bila Amerika da je Kosovo uvek dobro prolazilo”, da imaju snažnu podršku Vašingtona koji podržava pravno obavezujući sporazum.

Dodao je da su u dijalogu za stolom dve nezavisne i suverene države – Kosovo i Srbija.

petak, 28.12.2018. u 21:33

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 13:03   #7
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos11:51 / 01.01.2019
Thaēi: 2019-a, vit i marrėveshjes finale Kosovė-Serbi

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi, nė postimin e tij tė parė pėr vitin 2019, ka folur pėr marrėveshjen me Serbinė.

Ai ėshtė shprehur se pėrderisa 2018-ta ishte vit i Ushtrisė sė Kosovės, 2019-ta do tė jetė vit i hapjes sė kufirit me Shqipėrinė, dhe arritjes sė marrėveshjes finale Kosovė- Serbi.

Ky ėshtė postimi i plotė i presidentit:

Mirėmėngjesi miq,

Pėrderisa viti 2018 ishte viti i Ushtrisė sė Kosovės, viti qė sapo filluam do tė jetė viti i hapjes sė kufirit Kosovė – Shqipėri dhe i arritjes sė marrėveshjes pėrfundimtare Kosovė – Serbi. HTH.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 13:14   #8
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,239
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

O llokum kur tė kėshilluan tė haje ndonjė pjatė mish, duhet tė kuptoje se pihet edhe ndonjė gotė verė..... po pije njė gotė se tu tha fyti..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 13:18   #9
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
O llokum kur tė kėshilluan tė haje ndonjė pjatė mish, duhet tė kuptoje se pihet edhe ndonjė gotė verė..... po pije njė gotė se tu tha fyti..
flm.prej juve disave qe po ma qani hallin e po ju dhimsja aq fort por i fort jam une e spo e dini hala hahaha
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 13:25   #10
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,239
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
flm.prej juve disave qe po ma qani hallin e po ju dhimsja aq fort por i fort jam une e spo e dini hala hahaha
I fort qofsh.... edhe gėzuar
border=
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 20:07   #11
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 09:51   #12
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 175 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Shyqyr qe qenka llokumi i Thacit ketu qe t'ia embelsoje surratin me montazhe e me buzeqeshje!

Perderisa nuk heq dore Thaci , nga kjo ka per te ndryshuar historia.

Lum si ne per Thoqin!
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 12:07   #13
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,854
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ata ne Lugine ishin duke ushtruar karatene edhe po thone, ndodhi me fole edhe njehere per kufinje, kemi me ardhur me ja rrafur Hashimin, nenen e Hashimit, lulin e vocerr e krejte qashtu

Ne, thane kullmi cool aty

https://presheva.com/karatistet-pres...-medalje-foto/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 12:20   #14
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,234
Thanks: 4,530
Thanked 5,001 Times in 1,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Po me Nenen e Hashimit ē'pate?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
border=
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 13:00   #15
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,854
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Po me Nenen e Hashimit ē'pate?
Se ajo krejte fajet i ka ka mundur me i thene atij haxhise ne kohen e saj, sonte jam lodhur edhe shife qe gjysma e problemit ishte zgjidhur.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 13:46   #16
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ata ne Lugine ishin duke ushtruar karatene :D edhe po thone, ndodhi me fole edhe njehere per kufinje, kemi me ardhur me ja rrafur Hashimin, nenen e Hashimit, lulin e vocerr e krejte qashtu :D


https://presheva.com/karatistet-pres...-medalje-foto/

Liderėt e Luginės mbėshtesin presidentin Thaēi
Pas pėrfaqėsuesve tė luftės, edhe dy kryetarėt e komunave shqiptare, Bujanoc dhe Preshevė, i kanė dhėnė mbėshtetje presidentit tė Kosovės, Hashim Thaēi, pėr korrigjim tė kufirit me Serbinė. Shaip Kamberi e Shqipėrim Arifi thonė se e drejta e shqiptarėve tė Luginės pėr bashkim me Kosovėn ėshtė plebishit i vitit 1992, dhe duhet tė jetėsohet. Ata kėrkojnė qė ideja e presidentit kosovar tė marrė mbėshtetje gjithėkombėtare.

Kryetarėt e dy komunave me shumicė shqiptare tė Luginės sė Preshevės, Shaip Kamberi dhe Shqiprim Arifi, kanė pėrkrahur idenė e presidentit tė Republikės sė Kosovės qė me Serbinė tė korrigjohet kufiri dhe qė Lugina e Preshevės tė pėrfshihet nė kuadėr tė Republikės sė Kosovės.

Shaip Kamberi, kryetar i Komunės nė Buajnoc ka than se pėrfshirja e Luginės nė Kosovė ėshtė vullnet plebishitar i shqiptarėve tė kėsaj zone qė nga referendumi i marsit tė 1992-tės. Kamberi ka tėrhequr vėrejtjen qė korrigjimi i kufirit me Serbinė ta trajtoj Luginėn si tėrėsi e jo nė mėnyrė parciale siē kanė ofruar qeveritarėt serb kohė mė parė.

E Shqiprim Arifi , ka kėrkuar qė kjo ideja e presidentit Thaēi tė gjejė pėrkrahje nga tė gjithė faktorėt ashtu qė nė Bruksel tė gjejė pėrkrahje dhe si rezultat tė arrihet bashkimi i Luginės me Republikėn e Kosovės.

Presheva, Bujanoci e Medvegja janė tri komuna nė jug tė Serbisė tė populluar me shumicė shqiptare, nė vitin 1992 pėrmes Referendumit gjithė popullorė, shqiptarėt u patėn deklaruar pėr Autonomi territoriale politike me tė drejtė bashkėngjitje Kosovės. Nė pėrfundim tė shekullit tė kaluar qe organizuar kryengritja e armatosur e UĒPMB-sė kundėr regjimit totalitar tė Millosheviqit, ndėrkohė edhe 18 vite pas luftės nė kėtė zonė vazhdon diskriminimi shtetėrorė i shqiptarėve, ndėrsa zgjidhja shihet me bashkimin e kėtij rajoni me Kosovėn.


Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kosovėn

27 dhjetor 13:20

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, nė konferencės e fundvitit me gazetarė, ka thėnė se mbėshtet tė drejtat e shqiptarėve bė Luginėn e Preshevė,

“Unė mbėshtes nė plotėni tė drejtat legjitime dhe kombėtare tė shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės, bile sot me fuqishėm sesa gjatė verės. Nė muajt nė vijmė shpresoj nė zyrtarizimin e sė drejtės sė tyre pėr bashkėngjitjen me Kosovėn, Kosova do tė krijojė dhe prodhoj argumente, ta lehtėsojė dialogun dhe tė krijohet pėrcepsioni sikur Kosova ėshtė pengesė pėr fillimin e dialogut”, ka thėnė Thaēi.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 14:03   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,854
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Kush po thote qashtu, po, po lajme Tanjugu

13 minare me i shkembyer per nje zgafelle, qe as nje kaci qymyr ne te nuk e ka.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 14:04   #18
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Daēiēi arrin tė bėjė dhe foto me Pompeon.

Ministri i Punėve tė Jashtme tė Serbisė, Ivica Daēiē, po qėndron nė Brazil me rastin e inaugurimit tė presidentit tė ri tė kėtij shteti, Jair Bolsonaro.

Atje ai ėshtė takuar edhe me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeon, me tė cilin kanė biseduar edhe rreth ēėshtjes sė dialogut ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė.

Siē raporton ‘tanjug’, ata kanė pasur njė takim tė shkurtėr, ku Daēiē e ka njoftuar atė me situatėn nė mes dy shteteve.

Pas kėtij takimi thuhet se Daēiē e ka ftuar Mike Pompeon qė ta vizitojė Serbinė.

Ndryshe ditė mė parė, presidenti i SHBA-sė, Donald Trump, ka dėrguar letra nė adresė tė Vuēiqit e Thaēit, nė tė cilėn ka shprehur gatishmėrinė e shtetit tė tij pėr pėrfshirje nė dialogun ndėrmjet dy shteteve dhe nėnshkrimin e njė marrėveshje historike nė Shtėpinė e Bardhė nė Washington.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg dacicpompe.jpg (18.4 KiloByte, 193 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 14:10   #19
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kush po thote qashtu, po, po lajme Tanjugu

13 minare me i shkembyer per nje zgafelle, qe as nje kaci qymyr ne te nuk e ka.
a ka shqiptar qe eshte kunder bashkimit te lugines me Kosoven jo jo jo perveq qe serbet jan kunder jan edhe disa bashkpuntor shqipfolsa te udb-es tash quhet bia nese ka ndonji shqiptar qe eshte kunder keti bashkimi det lajmrohet
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2019, 14:20   #20
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,854
Thanks: 4,384
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
a ka shqiptar qe eshte kunder bashkimit te lugines me Kosoven jo jo jo perveq qe serbet jan kunder jan edhe disa bashkpuntor shqipfolsa te udb-es tash quhet bia nese ka ndonji shqiptar qe eshte kunder keti bashkimi det lajmrohet
Qashtu ka thene Damut Haradinaj, krimineli i luftes e vedhau i Rrambushes, e ka diku intervisten ne TV. Ishin hyre komentuesit e shanin me nene, pse be ja shkruajta po i shani nenen Rambushit, njeri e shkruajti, jo tha veq hisen e Damutit jemi duke e share.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur