Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-02-2019, 15:58   #41
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Kashte, byke injurance eshte ky argati i argatit te shkijeve. Ne linje me serbine jane keta takozvana uqkat qe as kaēubat e veta ne mal nuk i kane mbrojtur, se jo me te kene ēliruar, pastaj edhe socialisto drogiraqat e Shqiperise, tradicionalisht byceqire serbi.

Ja shife se ēfare thone njerez te menēur ne tu Kusov’s:

Pra ndarja e Kosovės, “ndryshimi i kufijve”, “korrigjimi”, “korrigjimi i lehtė“ nuk janė interes nacional i shqiptarėve e as qė e zgjidhin ēėshtjen e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės. Pėrkundrazi, nėse ndahet territori gjeoetnik i Luginės, pėr njė kohė tė shkurt nuk do tė ketė shqiptarė atje siē nuk ka mbet asnjėri nė Sanxhakun e Nishit i cili ishte pjesė e Vilajetit tė Kosovės.

Kosova nė asnjė mėnyrė nuk do tė dal e fituar nga hapja e kėtyre temave, posaēėrisht tani kur ėshtė nė defensivė tė plotė diplomatike.

Me kėtė projekt preken vijat etnike dhe cenohet rėndė sovraniteti i Kosovės dhe interesat e popullit shqiptarė sepse trungu etnik i Luginės copėtohet. Serbia nuk ia jep Kosovės Luginėn pėr arsye gjeopolitike dhe gjeostrategjike. Mos harroni qė pėr korridorin dhjetė qė kalon nėpėr luginė janė bėrė luftėra.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 15:41   #42
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

edhe Vuqiqi doli e tha: o Hashime, lopovska shumska, djubre iz sela Kalanice, opshtina Drenice mos rreje, uqka nigijedno takozvana

Dhakum Kashta, eja lexoje

Flet Vuēiqi pėr marrėveshjen 17 pikėshe me Kosovėn, a ndryshojnė kufijtė?
NGA: F.B. MĖ: 24 SHKURT 2019 NĖ ORA: 14:45
Aleksander VuēiqVuēiq ka thėnė se "nuk ka asgjė, bash asgjė", pėrkatėsisht nuk ka asnjė llojė marrėveshje apo harte.
Presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiq ka deklaruar se “nuk ka asnjė marrėveshje me 17 pika pėr ndryshimin e kufijve mė Kosovėn” nė Terstenik nė kuadėr tė fushatės qė po zhvillon nė qytete e Serbisė, shkruan “Beta”, transmeton “Bota Sot”, duke shtuar se: "ēfarė tė them nė atė, ēka i pėlqen gjyshes, kjo i ndodh”.

Vuēiq ka thėnė se "nuk ka asgjė, bash asgjė", pėrkatėsisht nuk ka asnjė llojė marrėveshje apo harte.

Kėtė ka mundėsi tė kenė shkruar, Thaēi dhe Haradinaj, nuk ka aty asnjė pikė e mos tė flasim pėr 17", tha Vuēiq duke demantuar shkrimet e gazetės gjermane (Frankfurter Rundschau) me vėrejtjen se kėtė informatė e ka marrė nga mediat nga Prishtina.

Si ka shkruar gazeta gjermane: BE dhe ShBA janė tė gatshme qė tė pranojnė shkėmbimin e territorit mes Kosovės dhe Serbisė dhe me 12 qershor nė Uashington tė nėnshkruhet marrėveshja pėr ndryshimin e kufijve qė do hynte nė fuqi 6 muaj mė pas.

Kohė ma parė ka rrjedhė nė opinion dokumenti qė pėrfshinė planin e ndarjes sė Kosovės. Nė 17 pika bėhet fjalė pėr vizatimin e kufijve tė rinj mes shqiptarėve dhe serbėve nė veri tė Kosovės dhe bashkėngjitjen e Kosovės tė disa vendbanimeve tė Serbisė tė banuara me shqiptarė", ka shkruar medium gjerman.

https://www.botasot.info/aktuale-laj...hojne-kufijte/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 19:26   #43
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe Vuqiqi doli e tha: o Hashime, lopovska shumska, djubre iz sela Kalanice, opshtina Drenice :D mos rreje, uqka nigijedno :D takozvana :D

Dhakum Kashta, eja lexoje :D

Flet Vuēiqi pėr marrėveshjen 17 pikėshe me Kosovėn, a ndryshojnė kufijtė?
NGA: F.B. MĖ: 24 SHKURT 2019 NĖ ORA: 14:45
Aleksander VuēiqVuēiq ka thėnė se "nuk ka asgjė, bash asgjė", pėrkatėsisht nuk ka asnjė llojė marrėveshje apo harte.
Presidenti i Serbisė, Aleksandar Vuēiq ka deklaruar se “nuk ka asnjė marrėveshje me 17 pika pėr ndryshimin e kufijve mė Kosovėn” nė Terstenik nė kuadėr tė fushatės qė po zhvillon nė qytete e Serbisė, shkruan “Beta”, transmeton “Bota Sot”, duke shtuar se: "ēfarė tė them nė atė, ēka i pėlqen gjyshes, kjo i ndodh”.

Vuēiq ka thėnė se "nuk ka asgjė, bash asgjė", pėrkatėsisht nuk ka asnjė llojė marrėveshje apo harte.

Kėtė ka mundėsi tė kenė shkruar, Thaēi dhe Haradinaj, nuk ka aty asnjė pikė e mos tė flasim pėr 17", tha Vuēiq duke demantuar shkrimet e gazetės gjermane (Frankfurter Rundschau) me vėrejtjen se kėtė informatė e ka marrė nga mediat nga Prishtina.

Si ka shkruar gazeta gjermane: BE dhe ShBA janė tė gatshme qė tė pranojnė shkėmbimin e territorit mes Kosovės dhe Serbisė dhe me 12 qershor nė Uashington tė nėnshkruhet marrėveshja pėr ndryshimin e kufijve qė do hynte nė fuqi 6 muaj mė pas.

Kohė ma parė ka rrjedhė nė opinion dokumenti qė pėrfshinė planin e ndarjes sė Kosovės. Nė 17 pika bėhet fjalė pėr vizatimin e kufijve tė rinj mes shqiptarėve dhe serbėve nė veri tė Kosovės dhe bashkėngjitjen e Kosovės tė disa vendbanimeve tė Serbisė tė banuara me shqiptarė", ka shkruar medium gjerman.

https://www.botasot.info/aktuale-laj...hojne-kufijte/
une nuk e lexoi vuqiqin as nuk i besoi ati
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 20:17   #44
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
une nuk e lexoi vuqiqin as nuk i besoi ati
ai, po thote Severna Mitrovica edhe krejte ēka e kape pertej kalanica u Drenica ka thene Hasha me ja dhene Vuqes, qashtu sikur njeri qe thoshte: e la amanet, gjithe tokat e Danjes ja la Venedikut
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 21:17   #45
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ai, po thote Severna Mitrovica edhe krejte ēka e kape pertej kalanica u Drenica ka thene Hasha me ja dhene Vuqes, qashtu sikur njeri qe thoshte: e la amanet, gjithe tokat e Danjes ja la Venedikut
na e argumento qe i ka premtue hasha serbis dhenjen e pjesve te kosoves deri ne drenic ju lutem
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 22:44   #46
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosMustafa do bashkėngjitjen e Luginės me KosovėnGazetaExpress E diel, 24 Shkurt 2019 23:25

​Kryetari i Partisė Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, i ka dhėnė mbėshtetje platformės sė Kosovės pėr dialogun me Serbinė.

Ai ka thėnė pėr “Epoka e re” se nė kėtė dokument, pėr herė tė parė institucionet e Kosovės flasin nė mėnyrė publike pėr reciprocitet midis tė drejtave tė serbėve nė Kosovė dhe tė drejtave tė shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės.

Megjithatė, Mustafa ka vlerėsuar se reciprociteti nė tė drejta nuk ėshtė zgjidhja fatlume pėr shqiptarėt e Luginės.

Sipas tij, reciprociteti nė tė drejta duhet tė ēojė drejt bashkėngjitjes sė Luginės sė Preshevės me Kosovėn.

Ditė mė parė, nėpėrmjet njė shkrimi nė Facebook, Mustafa parashihte se "ditė mė tė mira do tė presin shqiptarėt e Luginės sė Preshevės".

Ai ka thėnė se ka marrė garanci nga Fatmir Limaj, bashkėdrejtues i Ekipit shtetėror tė Kosovės pėr dialogun me Serbinė, se ēėshtja e shqiptarėve tė Luginės do tė trajtohet seriozisht nė bisedimet e Brukselit.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 22:48   #47
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
na e argumento qe i ka premtue hasha serbis dhenjen e pjesve te kosoves deri ne drenic ju lutem
une nuk po shkoj ne Bruxelles me be dhafa me Vuqen, le te kadhezon Hashimi ēka po flete me te edhe deri ku i biejne livadhet e gata qe po ja bene muhabetin.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 22:57   #48
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
une nuk po shkoj ne Bruxelles me be dhafa me Vuqen, le te kadhezon Hashimi ēka po flete me te edhe deri ku i biejne livadhet e gata :D qe po ja bene muhabetin.
hasha ka tregue me dhjetra here po ti do me than veq akuzon kot se spaske argumente
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 23:03   #49
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
hasha ka tregue me dhjetra here po ti do me than veq akuzon kot se spaske argumente
i kam argumentet por nuk i beje publike. M‘ka kadhezuar njeri qe po rrinte me Hashen. Hala pa dale te opinion gazetat unllajne portalore, une e kam pasur informacionin qe muajin qershore e parapare ka qene nje qashtu marreveshje e bisedim dhafave te Bruxellesit te nenshkruhet.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 00:03   #50
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
i kam argumentet :D por nuk i beje publike. M‘ka kadhezuar njeri qe po rrinte me Hashen. Hala pa dale te opinion gazetat unllajne portalore, une e kam pasur informacionin qe muajin qershore e parapare ka qene nje qashtu marreveshje e bisedim dhafave te Bruxellesit te nenshkruhet.
hahaha paske argumente te forta ruej mos gabo me i publikue
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 00:38   #51
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,962
Thanked 1,992 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Me beri peshtypje si ne gjitha komentet e ktij debatit njerzit e quajn ket Batonin tradhtar por me duket w kunderta. Ky po shprehet haptas qe jemi te dobet dhe sa me gjate te mos mbyllim njeher e pergjithmone me serbjne problemin kohe-zgjatja vetem favorizon seebine.
E kemi diskutuar kete dhe akoma une mendoj kte. Trump ka per te qene edhe 6vjet ne fuqi. Putin po merr zemer dhe i ben edhe presion amerikes.
Per mendimin tim ky Batoni po tregon nje sekret qe nje nuk e dijm se sa e dobet eshte kosova dhe sa mind te rrezikojm nese nuk mbyllim nje kapi shekullor. Noshta jam gabim, ishalla jam gabim per me shume shikoni ket videon.
Kto shqiptaret e shqiperise ne panel eshte lehte te hiqesh nacionalist patriot kur nuk rrrezikon kurr asgje vetem per sport te dukesh mire ndersa Batoni ne ket rast e don kosoven me shume se asnjeri aty pradnaj edhe rrezikon te quhet tradhtar.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 22:55   #52
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

jo 100 por 150 % gabim e ke, qashtu si shumica shkurllate, qe as mundin minimal mesatar nuk e mirrni te dini elementaren e thelbit te zhvillimeve.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 23:02   #53
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,888
Thanks: 4,399
Thanked 4,761 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin
hahaha paske argumente te forta ruej mos gabo me i publikue
shife ti se qitash, ta kam sjellur qibritin me ta kadhur kashte.

Shife vidjojen, cka po thone aty: iiiizdajiiiiicaa, kuuuukaaaaaviiiica, budalliiiiica, izdaaajicaaaaaa edhe qetra njeri dukej qashtu si turi kali gjysma Hashim e gjysma Putin me gjithe ata qenefat e historise.

https://m.facebook.com/story.php?sto...313071868&_rdr
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 23:33   #54
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
shife ti se qitash, ta kam sjellur qibritin :D me ta kadhur kashte.

Shife vidjojen, cka po thone aty: iiiizdajiiiiicaa, kuuuukaaaaaviiiica, budalliiiiica, izdaaajicaaaaaa edhe qetra njeri dukej qashtu si turi kali gjysma Hashim e gjysma Putin me gjithe ata qenefat e historise.

https://m.facebook.com/story.php?sto...313071868&_rdr
na e perkthe e na e sill ketu te lutem
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2019, 23:35   #55
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosThaēi paralajmėron dorėheqjen, nėse Kuvendi s'ia aprovon marrėveshjen me Serbinė


GazetaExpress E hėnė, 25 Shkurt 2019 23:08Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka folur pėr marrėveshjen e pritur me Serbinė dhe pėr rishikimin e kufirit mes dy vendeve.

Kreu i shtetit tė Kosovės deklaroi se nėse marrėveshja me Serbinė nuk do tė kalojė nė Kuvendin e Kosovės, ai do tė japė dorėheqje, pėr ta dėrguar atė nė referendum.

"Edhe kritikėt tė mos mendojnė qė do tė shkel Kushtetutėn. Kushtetutėn nuk e shkel kurrė, por pėr ta ndryshuar po. Mund tė arrijmė marrėveshjen, pastaj i propozohet Kuvendit tė Kosovės, i cili e aprovon ose jo. Nėse Presheva, Medvegja dhe Bujanovci i bashkėngjiten Kosovės me marrėveshje, dhe Kuvendi i Kosovės nuk e aprovon, unė jap dorėheqjen ose shpall referendum", ka deklaruar Thaēi nė Report Tv.

"E di qė nė referendum fitoj 80%, sepse 99% e qytetarėve nė Preshevė, Medvegjė dhe Bujanovc e pėrkrahin bashkėngjitjen me Kosovėn, dhe rreth 75-80% e qytetarėve tė Kosovės aktualisht e mbėshtesin kėtė bashkėngjitje. Kėshtu qė unė po pėrēoj vetėm vullnetin e qytetarėve tė Kosovės dhe tė Preshevės", ėshtė shprehur ai.

Ai mohoi qė marrėveshja pėrfshin lėshim tė territoreve nga Kosova.

Presidenti i Kosovės deklaroi se ėshtė gati qė tė shkojė nė Hagė, nėse Gjykata Speciale e thėrret.

Thaēi po ashtu i bėri thirrje Haradinajt nga Tirana qė tė heqė taksėn pėr mallrat nga Serbia, duke vlerėsuar se ato po futen kontrabandė dhe miqėsia me SHBA-nė po dėmtohet.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 03:18   #56
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,962
Thanked 1,992 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo 100 por 150 % gabim e ke, qashtu si shumica shkurllate, qe as mundin minimal mesatar nuk e mirrni te dini elementaren e thelbit te zhvillimeve.
Pse nuk na tregon ti injorant nje zgjedhje me te mire? Rusia po merr fuqi influence te madhe dhe koha nuk eshte me ne favorin tone.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 03:52   #57
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Serbia Ujmanin dhe minierat,Kosova guret dhe ferrat.Kjo eshte marveshja
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 09:30   #58
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Serbia Ujmanin dhe minierat,Kosova guret dhe ferrat.Kjo eshte marveshja
kush te tha ty nga e morre ket dezinformat na sill ndonji argument bile
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 09:48   #59
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me KosThaēi akuzė tė rėndė Berishės: Kur unė e kam luftuar Milosheviqin, ai e ka ndihmuar

GazetaExpress E martė, 26 Shkurt 2019 10:08


Sali Berisha ka deklaruar se projekti pėr shkėmbimin e territoreve mes Prishtinės dhe Beogradit ėshtė njė projekt i Serbisė.

Ish-kryeministri sulmoi Presidentin e Kosovės Hashim Thaēi, tė cilin e quajti “argat” qė mbron kėtė projekt.

Thaēi e ftoi nė debat televiziv, por Berisha refuzoi dhe tha se mė pėrpara do tė dilte nė debat me presidentin e Serbisė, Vuēiq.


Dje nė Report Tv, Presidenti i Kosovės tha se kur ai e luftonte Miloshevicin, Berisha e ka ndihmuar.

“Nėse dikush ngre hipoteza dashakeqe dhe djallėzore, nuk do tė pijnė ujė as tek unė, as te qytetarė e Kosovės dhe nė veēanti, ata qė e kanė ndihmuar Slobodan Milosheviēin, kur unė e kam luftuar atė, nuk do t’u funksionojnė idetė pseudonacionaliste apo tė deficiteve tė tyre patriotike. Shefi im ėshtė populli i Kosovės, vullneti i popullit tė Kosovės, gjaku i derdhur pėr liri. Jam i gatshėm tė diskutoj me secilin, tė ballafaqohem. Kam bashkėpunuar shumė mirė si kryeministėr, duke vrapuar bashkė me Berishėn nėpėr fshatrat mė tė thella tė Dukagjinit, duke folur pėr bashkim kombėtar. Kemi pasur njė bashkėpunim produktiv, pėr interesin e shtetit tė Kosovės dhe tė Serbisė. Madje kam marrė pjesė edhe nė fushatėn elektorale tė Berishės, nė atė kohė kur ishte me Ramėn, duke marrė pjesė nė hapjen e tunelit nė Kalimash. Edhe nė takime tė tjera”, tha Thaēi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2019, 09:48   #60
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,692
Thanks: 2,336
Thanked 1,262 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti Thaēi nuk heq dorė nga bashkimi i Luginės sė Preshevės me Kos

Ē’thot usa behet, le ti kete palloshin se nuk din gje ky karkalec !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur