Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-02-2019, 09:46   #41
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postiminAAK -ja nuk pėrfaqson asgjė nė Kosovė , ky subjekt minoritar pėrfaqsin 1 / 8 e qytetarve tė Kosovės dhe asgjė mė shum . Kėshtu sikurse Aak -ja kishin vepru talibanet nė Afganistan nė Luftėn e vitit 1984 kur Amerika e kishte ndihmu Afganistanin tė Ēlirohej nga pushtimi Sovjetik nė fund ja kthyen shpinen Amerikanve.
Harun T Syla
Dėshton samiti Trump-Kim, s’ka marrėveshje pėr denuklearizimin e Koresė Veriore


Presidenti amerikan, Donald Trump dhe pushtetmbajtėsi koreanoverior, Kim Jong Un e pėrfunduan para kohe samitin nė Hanoi, Vietnam. Nuk u arrit dot marrėveshja pėr denuklearizimin e Koresė sė Veriut.
Samiti i nivelit tė SHBA-Kore e Veriut ku morėn pjesė presidenti amerikan, Donald Trump dhe pushtetmbajtėsi koreanoverior, Kim Jong Un pėrfundoi pa asnjė marrėveshje.
Njoftimi erdhi tė enjten nė mėngjes nga Shtėpia e Bardhė. Konsultimet nuk sollėn “asnjė ujdi”, theksohet nė deklaratėn e Shtėpisė sė Bardhė. Edhe dreka e planifikuar u anuluan.
Trump dhe Kim debatuan pėr rrugė tė ndryshme pėr denuklearizimin e Koresė sė Veriut. Presidenti amerikan kishte theksuar perspektivėn e mbėshtetjes ekonomike pėr Korenė e Veriut, bėri tė ditur Shtėpia e Bardhė. Megjithatė Shtėpia e Bardhė bėri fjalė pėr “njė takim shumė tė mirė dhe konstruktiv” nė Hanoi. Delegacioni amerikan dhe ai i Koresė sė Veriut do tė vazhdojnė bisedimet./PARROTLLA.NET/
___________________________________
https://www.parrotlla.net/deshton-sa...orese-veriore/
_________________________

Shihe ēfare i beri rambushi donaldit !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 10:29   #42
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Fyhet rėndė Ramush Haradinaj, nuk ėshtė i zoti as pėr kryetar katundi!
Botapress, 28 Shkurt – Analisti Agron Demi, ka qenė i ashpėr nė njė kritikė ndaj kryeministrit tė vendit, Ramush Haradinaj. E ka kritikuar se Haradinaj ka qenė i kushtėzuar edhe nė politikė tė brendshme. “Ramushi s’ka ēka i bėnė Labinot Tahirit kur e kushtėzon se kush me qenė ministėr, s’ka ēka i bon Dardan Gashit qė e ka nė dorė njė votė nė parlament, s’ka ēka i bėnė Radojēiēit se ai vendos pėr koalicionin… se pėr SHBA as qė ja ninė”, ka shkruar Demi nė Facebook. “Qysh mundesh me kėrcėnu me izolim ndėrkombėtar dikė i cili nė njė botė normale as kryetar katundi nuk kish mund me u zgjedhė?!”, ka thėnė ai.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 11:37   #43
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Po, po qashtu, Rrambushja trim ne lufte e trim ne paqe e ka sos Hushimin shpudha ne faqe

Sukses i madh i tij, qe ja ka hedhur ne mes te rruges nje trungun modhe dhe tani Hushimi me Lulin e vockel, duhet te sillen si milingonat per rrotull ta kalojne dhe perseri kthehen ku ishin.

jepni, jepni po mund e levizet
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 11:45   #44
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po, po qashtu, Rrambushja trim ne lufte e trim ne paqe e ka sos Hushimin shpudha ne faqe

Sukses i madh i tij, qe ja ka hedhur ne mes te rruges nje trungun modhe dhe tani Hushimi me Lulin e vockel, duhet te sillen si milingonat per rrotull ta kalojne dhe perseri kthehen ku ishin.

jepni, jepni po mund e levizet
Thaēi nė Tiranė: Shkėmbimi i territoreve nuk do tė ndodhė, ndarjen e pėrmendin ata qė ndihmuan Millosheviqin

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė se ėshtė pėr korrigjim tė kufijve me Serbinė, pėrmes tė cilit Lugina e Preshevės do t’i bashkohet Kosovės, ndėrsa territorit tė Kosovės nuk do t’i preket asnjė centimetėr.
Kėto deklarime Thaēi i ka bėrė nė Samitin e Diasporės tė organizuar nė Shqipėri, ku ka mohuar se do tė ketė shkėmbim tė territoreve dhe ndarje tė Kosovės, raporton Gazeta Express.
I tensionuar nė fjalimin e tij presidenti Thaēi ka thėnė se pa shkelur mbi trupin e tij, askush nuk do tė mund tė cenojė asnjė milimetėr tė territorit tė Republikės sė Kosovės.
“Shkėmbimi i territoreve kurrė nuk do tė ndodh. Pėr shkėmbim territoresh kanė folur edhe mė herėt. Shkėmbimi i territoreve ėshtė pazar dhe askush nuk do tė lejojmė qė tė bėj pazar me kauzėn kombėtare. Ndarja e Kosovės, pa shkelur mbi trupin tim, nuk do tė mund ta cenojė kush asnjė centimetėr, as Trepēėn as Ujmanin, as Mitrovicėn dhe asnjė milimetėr tė Republikės sė Kosovės. Pėr ndarje tė Kosovės dhe ekzagjerime tė tilla. Ata qė flasin sot pėr ndarje, janė ata qė e kanė ndihmuar Sllobodan Millosheviqin janė miqtė ė Radojicicit qė i kam dėbuar nga Kosova”, ka thėnė Thaēi, raporton Gazeta Express.
Ndėrsa sa i pėrket idesė pėr korrigjim tė kufijve ka thėnė se e pėrkrah njė ide tė tillė, pėrmes tė cilės Lugina e Preshevės do t’i bashkohet Kosovės, pa dhėnė asgjė nė kėmbim.
“Korrigjimi i kufijve, Po. Sepse nuk ka njeri nė botė qė ma mohon idenė pėr bashkėngjitje tė Luginės sė Preshevės me Kosovėn, pa u cenuar asnjė milimetėr i territorit tė Republikės sė Kosovės”, ka potencuar ai.
Kėto deklarime tė Thaēit vijnė njė ditė pas takimit tė tij me dy zyrtarėt e administratės sė Donald Trump./GazetaExpress/
___________________________________________

https://www.gazetaexpress.com/lajme/...eviqin-631475/
______________________________________

1 pyetje t'vockel Pirato :
Kishe mujt mem tregue kush tjeter ne Kosove perveē husimit ka propozue e e ka vu ne loje territorin e Kosoves, korrigjimi e kembimi i territoreve jane sinonime ...?

Njeriu qe mohon vetveten eshte skizofren.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 21:17   #45
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Blerim Burjani

Burjani: Me u marrė me kėtė kryeministėr ėshtė e kotė, ai duhet tė largohet urgjentisht nga posti

Nga: Z.B Mė: 1 mars 2019 Nė ora: 19:41

Shkarkimi duhet tė ndodhė java qė vjen, jo kuvendi tė merret me gjėra si KQZ por me taksėn dhe keqėsimin e raporteve me SHBA –tė dhe BE- nė

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, edhe pas vizitės tė delegacionit amerikan nuk ka ndryshime pėr taksėn.Edhe pse sugjerimet amerikane se taksa doganore e vendosur ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjė e Hercegovina, duhet suspenduar, pėr t’i dhėnė rast vazhdimit tė dialogut, ende nuk e kanė bindur kryeministrin e Kosovės.

Ndėrsa nė lidhje me kėtė analisti Blerim Burjani, nė njė prononcim pėr “Bota sot” ka thėnė se, me u marrė me kėtė kryeministėr ėshtė e kotė, ai duhet tė largohet urgjentisht nga posti. “Shkarkimi duhet tė ndodhė java qė vjen, jo kuvendi tė merret me gjėra si KQZ por me taksėn dhe keqėsimin e raporteve me SHBA –tė dhe BE- nė , duhet tė dihet prioriteti , a janė KQZ-ja cirku i PSD-sė qė duket plotėsisht tė jetė jo serioze”, ka thėnė analisti Blerim Burjani

Burjani tutje ka shtuar se, marrja me KQZ-nė ėshtė marrja me zgjedhje tė jashtėzakonshme dhe me zgjidhjen e problemeve tė krijuara.

“Pra jo serioze ėshtė marrja me KQZ-nė nė gjendjen aktuale ,PSD duket tė jet jo serioze dhe e pa sinqert nė temėn qė ėshtė taksa. PSD-ja ka marrėveshje tė fshehtė pėr koalicion nė zgjedhje tė jashtėzakonshme me AAK”, shtoi Burjani

Ai tha se, PSD-ja e ka idenė tė hy nė koalicion dhe duket se do tė kėrkojnė zgjedhje tė reja .

“PSD e ka idenė qė tė hyjė nė koalicion dhe duket se do tė kėrkojnė zgjedhje e jo rėnie tė qeverisė pėrderisa PDK-ja nuk do tua jep atė kėnaqėsi andaj nuk ėshtė e rastit takimi i Mustafa –Thaēi”, pėrfundoi analisti Burjani
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 23:17   #46
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Haradinaj: Vlora Ēitaku ėshtė ambasadore e Thaēit nė SHBA, jo e KosovėsGazetaExpress E shtune, 02 Mars 2019 12:55


Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė se ėshtė pėr keqardhje qė Kosova nuk e ka njė ambasadore tė denjė nė SHBA. Pėr ambasadoren Ēitaku, Haradinaj ka thėnė se ajo ėshtė ambasadore e Thaēit nė SHBA, jo e Kosovės

“Janė disa prej Kosovės qė i thonė shtoja edhe qeta se e largon taksėn. Ambasadorja e Kosovės nė SHBA, nuk ėshtė e Kosovės ėshtė e Hashim Thaēit”, ka thėnė Haradinaj.

Tutje, i pari i Qeverisė deklaroi se asnjėherė nuk i ka gėnjyer amerikanėt pėr interesa tė tij personale.

“Nuk i kam rrejtė kurrė amerikanėt. Nėse e kam pas pėr vete, iu kam thėnė pėr vete Amerikės, a mė ndihmoni”, ka thėnė Haradinaj, transmeton Gazeta Express.

“Kurrė s’kam shku me i thėnė Amerikės se e kam pėr Kosovėn kur e kam pas pėr veten”, tha Haradinaj.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 23:19   #47
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Ēitaku: Unė jam ambasadore e Kosovės dhe Ramush Haradinaj ėshtė kryeministri im

02 mars 17:18

Ambasadorja e Kosovės nė Uashington, Vlora Ēitaku, ka reaguar pėrmes njė postimi nė llogarinė e saj nė “Facebook” pak orė pasi kryeministri Ramush Haradinaj tha se ajo ėshtė ambasadore e Hashim Thaēit dhe jo e Kosovės.

“Nuk jam dhe nuk do tė jem kurrė e shantazhuar. Mendimet e mia i them hapur dhe pa frikė nga askush.

Nuk ėshtė faji im qė nė Kosovė nuk ka konsensus politik pėr tema tė rėndėsishme. Por kurrė nė jetėn time nuk kam dhėnė kėshilla dashakėqija dhe kurrė nė jetė nuk kam folur jashtė mandatit tim. Asnjėherė nuk kam dėrguar informacione kontradiktore apo tė selektuara”, ka shkruar Ēitaku.

Ambasdorja Ēitaku e ka pėrfunduar shkrimin e saj me kėtė porosi: “Unė jam Ambasadore e Kosovės. Dhe Ramush Haradinaj ėshtė Kryeministri im. Tė jem Ambasadorja e juaj nė Washington DC ėshtė nderi i jetės sime”.

Postimi i plotė i ambasadores Ēitaku:

Mirėdita nga Washingtoni,

Sot nė mėngjes u zgjova nėn tingujt e qindra mesazheve qė pandėrprerė zhurmonin nė telefonin tim.

Thėnė tė drejtėn u shqetėsova pak. Kur jeton jashtė vendit dhe larg familjes, mendja gjithmonė tė shkon tek mė e keqja.

Ėshtė tėrėsisht e pa-precedent qė njė Ambasadore nė detyrė tė kacafytet me Kryeministrin e vet. Sigurisht qė unė nuk do tė bėj asnjėhere diēka tė tillė. Ne duhet tė ndėrtojmė kulturė tė komunikimit institucional.

Sigurisht, unė nuk jam e pėrkryer. Nuk ka fjalė qė edhe unė kam tė mangėsi edhe si njeri e edhe si diplomate. Por asnjėherė, kurrė nė jetėn time, nuk kam punuar dhe nuk punoj kundėr interesave tė vendit dhe kombit tim.

Tash e 20 vite jam e pėrfshirė ne jetėn publike. Asnjėhere, kurrė nuk kam bėrė asgjė pėr pėrfitim personal apo material. Sot pas 20 vitesh, unė kam pasuri njė banesė 50 metra katrorė dhe 6000 euro kursime nė bankė.

Nuk jam dhe nuk do tė jem kurrė e shantazhuar. Mendimet e mia i them hapur dhe pa frikė nga askush.

Nuk ėshtė faji im qė nė Kosovė nuk ka konsensus politik pėr tema tė rėndėsishme. Por kurrė nė jetėn time nuk kam dhėnė kėshilla dashakėqija dhe kurrė nė jetė nuk kam folur jashtė mandatit tim. Asnjėherė nuk kam dėrguar informacione kontradiktore apo tė selektuara.

Jam krenare qė falė angazhimit tonė tė pėrbashkėt, gjatė mandatit tim kėtu nė SHBA, kemi marrė mbėshtetjen pėr transformimin e FSK nė ushtri. Ka qenė njė punė e gjatė mbi 2 vjeēare, dhe tė gjitha janė tė dokumentuara.

Poashtu mė vije mirė qė gjatė kėsaj periudhe kemi avancuar raportin me MCC dhe jemi ndėr vendet e pakta tė cilit jo vetėm qė nuk i ėshtė ndėrprerė, por i ėshtė rritur ndihma financiare nga SHBA-tė.

Unė kam bėrė dhe do tė vazhdojė tė bej gjithēka nė fuqinė time qė ta ruaj dhe kultivoj raportin mes Kosovės dhe SHBA-ve.

Edhe kėto ditė teksa po kalojmė momente jo tė lehta nė raportin tonė, kam punuar dhe do tė vazhdojė tė punojė pėr tė shmangur ēfarėdo dėmi strukturor nė relacionet mes nesh.

Unė do tė doja tė jem aq e fuqishme sa po aludojnė disa, dhe tė vendos dhe diktoj politikat amerikane. Ju siguroj, qė po tė kisha atė fuqi, disa gjėra do tė ishin ndryshe.

Sigurisht, diskrecioni qė kėrkon detyra ime, dhe edukata personale nuk mė lejon t’i them tė gjitha nė kėtė platformė.

Unė jam Ambasadore e Kosovės. Dhe Ramush Haradinaj ėshtė Kryeministri im.

Tė jem Ambasadorja e juaj ne Washington DC ėshtė nderi i jetės sime.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 02-03-2019 nė 23:23
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 23:20   #48
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Shum i lig eshte tregue rambush burreci
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 23:25   #49
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Kimete Berisha, Ramush Haradinaj

Berisha, Haradinajt: Marre, po tė ishte Vlora e martuar apo e bija e naj kapadaie si ti, s’kishe guxu me ofendu kaq ulėt


Nga: A.ZH Mė: 2 mars 2019 Nė ora: 22:12


Sipas saj, Haradinaj do tė duhej t’i kėrkojė falje Ēitakut.

Opinionistja Kimete Berisha, i ka reaguar ashpėr kryeminsitrit Ramush Haradinaj, pėr deklaratėn e tij se Vlora Ēitaku nuk ėshtė ambasadore e Kosovės nė SHBA, por e presidentit Hashim Thaēi.

Berisha ka thėnė Haradinaj nuk do tė guxonte tė ofendonte kaq ulėt Ēitakun, po tė ishte ajo e martuar apo e bija e ndonjė kapadaie, pėrcjell Bota sot.

Sipas saj, Haradinaj do tė duhej t’i kėrkojė falje Ēitakut.

“Kjo ėshtė goditje aq e ultė Ramush Haradinaj, sa Vlorėn (e cila nuk ka vėlla), duhet ta mbrojnė i madh e i vogėl nga ti dhe nga 'paramilitarėt' t'u sepse e meriton dhe ėshtė e denjė. (Mundesh m'i kėrku falje se je prind, ke vajzė dhe jeta ėshtė e gjatė. Edhe Vlora ka nanė qė ti e ke mėrzitur shumė sot).”, ka shkruar ajo.

Berisha ka komentuar edhe rreth ndarjes sė mirėnjohjes nga presidenti Ilir Meta pėr ministrin e Diasporės sė Kosovės Dardan Gashi, duke thėnė se me sotėn u fėlliq ēdo gjė dhe se ka i humb kuptimi edhe 'Skėnderbeut'.

Ajo poashtu ka komentuar edhe temėn e korrigjimit tė kufijve dhe temat tjera aktuale nė vend.

Shkrimi i saj i plotė:

I pėshtirė.

1. Tė ishte Vlora e martuar apo e bija e naj kapadaie si ti, nuk kishe guxu ti me ofendu kaq ultė, plus pa tė bė ty kurrgjė keq, se ishin ardh katunaria ta kishin nxan derėn e t'kishin lyp m'u rrėfy, ose ēiftja e ime t'kish tregu kush prej 'neve' e ka tė kalumen mė 'tė errėt', pėr kė punojmė 'ne femrat pa krahė' dhe pėr kė punojnė 'femrat tua' me ēanta 2000 euro, se as neve pela s'na ka ba.

Marre. Nėse femrėn nuk e nėnshtroni, nuk e rrehni apo nuk 'e bleni' me paret qė ia vjedhni shtetit (i keni mbush institucionet me botox), e ofendoni kėshtu flliqtė, me ymydin qė e frikėsoni, dhe keni tė drejtė se gati krejt shqiptarėt duket sikur 'janė tė frikėsuar' prej teje.

Kjo ėshtė goditje aq e ultė Ramush Haradinaj, sa Vlorėn (e cila nuk ka vėlla), duhet ta mbrojnė i madh e i vogėl nga ti dhe nga 'paramilitarėt' t'u sepse e meriton dhe ėshtė e denjė.

(Mundesh m'i kėrku falje se je prind, ke vajzė dhe jeta ėshtė e gjatė. Edhe Vlora ka nanė qė ti e ke mėrzitur shumė sot).

2. Tė gjithė jemi mėrzitur. U fėlliq ēdo gjė, i ka humb kuptimi edhe 'Skėnderbeut' nė emėr tė tė cilit sot Dardan Gashi e mori njė mirėnjohje nga Ilir Meta.

O Zot i madh.

Oj drejtėsi!

Pėr ēka mirėnjohje? Kush ėshtė Dardan Gashi?

Ai psikopati qė e ka pshurr bustin e Skėnderbeut nuk e ka 'pshurr' mė shumė se mafiozi milioner, Ilir Meta qė nė emėr tė Skėnderbeut u shet mirėnjohje mangupav' e sekserėve mė tė mėdhej tė kėtij populli.

3. Askush nuk po flet. Sė paku a po e vėreni se jo veē ju, por tė gjithė po heshtin.

Heshtin sepse kjo qeveri i paguan disa nga portalet dhe gazetat me pare, e disa portale shiten pėr 800 euro nė muaj, kaq poshtė ka ra katundi.

4. Isha tėrheq edhe unė, rehat, por pasi kam shkuar aq larg sa ėshtė vonė tė kthehem mbrapa, anipse e di se ēdo gjė ėshtė e kotė dhe asgjė nuk ia vlen nė kėtė vend tė pushtuar nga njė grup i krimit tė organizuar, do tė vazhdoj me 'hap gojėn' sa tė mundem dhe sa tė di, sepse mė e izoluar, mė 'e trembur' dhe mė e 'pamundur' nuk bėhem.

5. A ekziston naj kompani pėr shitblerjen e shamjeve, a paguhen m'i 'pėrndjek' njerėzit derisa t'ua thyejnė mendjen, apo vet i ka ēu Zoti se ti me mendjemadhėsinė tėnde e meriton pėrbuzjen e turmave, se di, por e di qė me bė me i prek n'tel (e teli ėshtė zakonisht dikush i fesė e jo i kombit), tė 'detyrojnė' shqiptarėt, me kėrku falje pėr mendimet t'ua, pėrndryshe 't'mysin' me shamje copy-paste, ta krijojnė pėrshtypjen se nuk ka me t'ēel sabahu t'gjallė.

Pra, ti sot i nervozon shumicėn e shqiptarėve vetėm nėse i prek nė fe. Nėse ua shkatėrron shtetin nuk mėrzitem.

Madje edhe kur vdesin djemtė e ri nė vendet e punės, tė punėsuar te skllavopronarėt qė ua 'pinė' gjakun punėtorėve, nuk e bėjnė tė madhe.

Edhe kur i largojnė nga puna pėr shkak se u bie flama-krejt heshtin.

Mos kėrko falje, kurrė. S'po them me ja bė si Shėn Lawrenci, tė cilin gjynah, e dogji kisha pėr sė gjalli, vetėm pse i ndihmonte tė varfėrit me zele e sallata tė kopshtit tė kishės.

Duke e djegur pėr sė gjalli, Shėn Lawrenci (ishte edhe poet), tha: Mendoj se kjo anė u poq, kthemėni nė anėn tjetėr'

S'po them bėhu martir i fjalės sė lirė, se s'mi ke as fjalėt aq pėr "mashalla", por sė paku dija hallin vetes, mos fol nėse s'je nė gjendje me mbrojtė deri nė fund bindjen tėnde.

Dikur, kur ti mos tė jesh, ndoshta tė kėrkojnė falje, si Vatikani qė pas 350 viteve i kėrkoi Galile Galileot, pasi qė e shkatėrroi, ia bėri shtėpinė-burg dhe ia plasi zemrėn, veē pse ka menduar se toka sillet rreth diellit.

Falja nuk mjafton. Falja as nuk ekziston. Sepse, faljen ti nuk e gėzon.

Mirė qė ekziston gishti i mesėm (pėrpjetė) i dorės sė djathtė i Galileut nė Muzeun Galileo.

M'u ēu me shku n'ekstrem e me lėnė amanet me balsamu gishtin e mesėm.

6. Kaniherė e pyes veten: Ēka po bėn kėtu oj shoqe!

A s'ke ku me shku? S'di kah me ja mbajtė! Apo, askush-askund s'tė pret.

Nuk i pėrgjigjem mė as vetes.

Njė grua 60 vjeēare mė tregon se si i merr rrogė 100 euro pėr tė pastruar nė njė institucion qeveritar ku punon sa katėr veta.
Njė punėtor i mėrzitur nga jeta tregon se si e merr pagėn ēdo tre muaj anipse punon pėr njė politikan tė njohur milioner.

E kthej kokėn kah vendlindja, shoh zi, terr, varfėri, papunėsi, dhe kolonėn e tė rinjėve kah ikin.

7. Ramush Haradinaj ėshtė kundėr ndarjes sė Kosovės dhe kundėr bashkimit tė Mitrovicės. Absurditet.

Dhe arrogancė:

- Ramush Haradinaj ia jep 600 mijė euro 'njanit' t'anės t'Pejės pėr m'i ēel njė fabrikė private t'peletit dhe askush nuk e pyet pse!
Donika Kada bile thotė: po, ja japim, ani ēka!

- Shpenzohen 700 mijė euro pėr festimin e pavarėsisė, mbahet njė koncert 'sekret' me njė kėngėtare qė i ka ikur drejtėsisė shqiptare, veē pse e preferon Kryeministri, askush nuk pyet 'ku shkuan paret'!

Shqiptarėt mė as 'nuk pyesin'. Se lė mė tė rrebelohen. Shqiptarėt e Kosovės janė dorėzuar para mafisė politike dhe si me pahiri 'Rusi dolaze', amerikanėt po shkojnė...!

A po e blejnė 'komandantėt' lirinė personale me ēmimin e lirisė sė Kosovės! A ēka?

- I jep paret rezervė tė bukės pėr 'kurum e pėr salltanet', askush nuk thotė 'mos'.

-Jepen 6 milionė euro pėr vetura luksoze tė qeverisė. Veturat i shfrytėzojnė privatisht.
Njė hanume me frizurė banane po e shoh u knaq zoja ēdo ditė tuj i grahė poshtė e nalt dugaj m'dugaj kerrit tė qeverisė.

- Kjo qeveri ua fali miliona borxhet e ujit shokėve tė vet, kurrgjė-kurrkujt.

- I dha 100 e kusur mijė euro pėr 'demarkacionin' e kufirit me Malin e Zi, anipse 'pini maca ujė', u kry ai muhabet.

- Njėqind herė e tham, ia bėri rrogėn vetes 3,000 euro, nuk bėn kush zė, nuk mundohet kush pėr s'gjalli, sė paku m'i thėnė 'a je nė veti o jahu'.

Ky ėshtė zullimi i vėrtetė, kjo ėshtė ajo taksa e vėrtetė qė ia paguajnė shqiptarėt kėsaj qeverie kriminale.

8. Ėshtė fakt. Me vendosjen e taksės ndaj prodhimeve serbe, Kosova ja nisi me ta ēu mallin e shtetit, por pastaj taksa u fallsifikua sepse mallrat serbe hynė nga veriu dhe nga Maqedonia.

'Vuajtja' serbe pėr 'taksėn' ėshtė falls, sepse nė realitet mallrat serbe nuk mungojnė.
Pra, ky ėshtė 'shtosi' serb: edhe hyjnė mallrat serbe nė Kosovė, edhe Serbia paraqitet 'viktimė' pa qenė viktimė.

Ramush Haradinaj nuk e di se marifet ėshtė qė kur lypset prej teje tė jesh i 'fortė', duhet tė jesh i fortė, e kur ndryshojnė rrethanat dhe lypset prej teje tė 'jesh i butė' duhet tė pėrshtatesh dhe tė dukesh i butė, nėse do tė qėndrosh gjatė nė politikė.

Kokėfortėsia ėshtė ves i njerėzve me pengesa e mungesa tė ndryshme, nuk ėshtė virtyt.

Ramush Haradinaj tha plus se Bondsteel mund tė largohet nga Kosova dhe tė vendoset nė Serbi.

Por kot kallet katundi, kur populli ėshtė i koncentruar kah komentet erotike nė Instagram, askujt s'po i mungon Bondsteelli, .

Taksa e Ramush Haradinajt ėshtė ndaj Amerikės, jo ndaj Serbisė, sepse Serbia po i fut mallrat e veta nė Kosovė, por Amerika ka fillu 'm'i tėrhjek.

9. U tėrhjek edhe Kadri Veseli.

Pse e pret Kryeministrin tė tėrhiqet nėse ėshtė puna 'kaq rrezik'.

Taksėn falls ndaj mallrave serbe po e mban PDK, sepse Ramushi ėshtė 'i vogėl' pėr tė qenė kaq 'i madh' sa po paraqitet.

10. Nė kėto ditė tė mėrzitshme, nė kėtė kohė tė pabarazisė sė skajshme, ku populln e mbajnė gjallė solidariteti i hoxhallarėve tė organizuar dhe kur ke pėrshtypjen se nuk ka shtet dhe s'paska pas kush kulm mbi kokė, ndodh dhe paqefet Albini.

Tė duket sikur s'ka mbetur kush nė kėtė vend. Kush ka mbetur pėr tė thėnė 'jo', kur po hesht edhe Vjosa, edhe Antoni, edhe....krejt po heshtin.

Lexon komente, qindra komentues qė e kėshillojnė Albinin tė lyp shėrim jashtė vendit se 's'u besohet kėtyne' dhe pėrsėritet 'legjenda urbane' se si 'e helmuan edhe Ibrahim Rugovėn'.

Pabesi, pasiguri, paqartėsi, shumė enigma dhe shumė krime e vrasje tė pandriquara qe 20-tė vjet.

Jemi vend i vogėl pėr t'i pėrballuar gjithė kėta kriminelė

11. Pastaj, i shikon lulet mė shtėpi, e pret pranverėn tė vijė.

Ku ka mė i bukur dhe mė i bardhė se zambaku, por nėse e han, ti bllokon veshkat dhe tė paralizon.

Ku ka mė e kuqe dhe mė bukur se lulekuqja por e shkatėrron sistemin nervor.

S'ka bukuri qė nuk tė helmon.

Si farat e mollės qė janė tė mbushura me helm cianid.

12. I kanė marrė tre milion e gjysmė pėr tė bėrė eksperiment me fėmijėt tuaj qė nga klasa e parė, dhe ju heshtni.

Ėshtė kordinator i kulturės por bėn eksperiment me fėmijėt tuaj bashkė me njė ministėr tė arsimit qė s'ka haber me libra, dhe ju heshtni.

I detyrojnė nxėnėsit e klasės sė parė qė pa e mėsuar alfabetin tė mėsojnė tė shkruajnė ese, dhe tė bėjnė gara e rivalitet me njėri-tjetrin, e ju heshtni.

S'ka mė shok klase, por rival dhe 'armiq' - dhe ju heshtni.

E keni ēuditur edhe Finlandėn.

Allaile pse heshtni!

A mė e madhe ėshtė dashuria juaj pėr fėmijėt tuaj apo frika prej pushtetit.

Se nė fakt ju edhe heshtjen e keni falls se nuk heshtni, me njėri-tjetrin qaheni pėr kėto padrejtėsi dhe kaq u mjafton.

Ese nuk di tė shkruaj as vet kordinatori e asnjė ministėr, ese s'dinė tė shkruajnė dy tre veta prej shqiptarėve, se nuk ka as fakultet pėr t'u bėrė shkrimtar.

13. Hashimi ka maru shpi krem si tė Jay Z-isė, Rambo e ka shpinė ma tė bukur se Stallone, kurse Isa Mustafa don me rrzu shpinė pėr me ndėrtu njė soliter 13 kate.

I 13-ti ėshtė Juda ��.

P.S.

Pastaj vjen nata, e lexoj njė tregim dashurie tė ēiltėr tė Sadije Berishės, dhe e kuptoj se ēdo dashuri pėrditė lodhet dhe pėrditė bie nė gjumė.

E kėrkoj mėnyrėn mė tė bukur qė do tė mė shkatėrronte. E kujtoj Charles Bukovskin qė tha: 'Gjej atė qė do dhe lėre tė tė shkatėrroj'.

Dhe nė fund 'varem' prej vargut tė Teki Dėrvishit qė tha: 'Vetėm ji dhe bėj ēfarė tė duash me mua'.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 00:24   #50
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Ca thua mo ? mendova e ka kapur Rrambushja me doren zgjatur te futoja, aty ku s‘kapet oooo Rrambush, mbushe doren rrush, rrush me kalavesh
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:07   #51
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin


Haradinaj: Vlora Ēitaku ėshtė ambasadore e Thaēit nė SHBA, jo e KosovėsGazetaExpress E shtune, 02 Mars 2019 12:55


Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė se ėshtė pėr keqardhje qė Kosova nuk e ka njė ambasadore tė denjė nė SHBA. Pėr ambasadoren Ēitaku, Haradinaj ka thėnė se ajo ėshtė ambasadore e Thaēit nė SHBA, jo e KosovėsMomentet kur ‘ambasadorja e Thaēit’ ishte pėrplasur me serbėt pėr ta mbrojtur Ramush Haradinajn

02/03/2019 | 15:04

Momentet kur ‘ambasadorja e Thaēit’ ishte pėrplasur me serbėt pėr ta mbrojtur Ramush Haradinajn

Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, nė njė deklaratė nga Deēani ka sulmuar ambasadoren Vlora Ēitaku, pėr tė cilėn ka thėnė se nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ajo pėrfaqėson presidentin Hashim Thaēi, e jo shtetin e Kosovės. Por, duket se kryeministri Haradinaj ka harruar vlerėsimin qė i bėhet Ēitakut si njė nga ambasadoret mė reprezentative tė Kosovės nė arenėn diplomatike. Madje, nė njė mbledhje tė Kėshillit tė Sigurimit tė mbajtur nė shkurt tė vitit 2017, ajo kishte mbrojtur fuqishėm Haradinajn.

Kryeminstri i Kosovės, Ramush Haradinaj befasoi tė gjithė sot me sulmin qė ia bėri ambasadores sė Kosovės nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Vlora Ēitakut.

Haradinaj e quajti Ēitakun ambasadore tė Thaēit e jo tė Kosovės.

“Ambasadorja e Kosovės, Vlora Ēitaku nuk e pėrfaqėson Kosovėn. Por e pėrfaqėson Hashim Thaēin atje. Nuk e pėrfaqėson Kosovėn atje”, ka thėnė Haradinaj nga Deēani.

Periskopi iu rikujton tri raste kur Vlora Ēitaku kishte mbrojtur zėshėm kryeministrin Haradinaj

Mbajtja e kryeministrit tė Kosovės, Ramush Haradinaj nga autoritetet nė Francė, shkaku i njė fletarrestimi tė Serbisė, ishte bėrė temė debati nė njėrėn nga mbledhjet e Kėshillit tė Sigurimit nė OKB, tė mbajtur nė shkurt tė vitit 2017.

Nė atė mbledhje, Haradinaj ishte mbrojtur fuqishėm nga ambasadorja e Kosovės, nė SHBA, Vlora Ēitaku, e cila kishte deklaruar se Haradinaj ishte i pafajshėm dhe se po persekutohet padrejtėsisht.

“Zoti Haradinaj ėshtė shpallur i pafajshėm dy herė nga Tribunali i Hagės. Kjo nuk ėshtė drejtėsi, nuk ėshtė ndjekje penale, ėshtė persekutim, ėshtė pėrndjekje”, kishte thėnė Ēitaku gjatė fjalimit tė saj nė Kėshill tė Sigurimit tė OKB-sė.

“Ky ėshtė njė akt dėshpėrues i Serbisė qė tė kthejė historinė mbrapa”, thoshte ajo.

Nė atė mbledhje, Ēitaku iu ishte pėrgjigjur akuzave tė ish-presidentit tė Serbisė, Tomislav Nikoliq, i cili kishte thėnė se Haradinaj po e kėrcėnonte Serbinė me luftė.

“Tė gjitha vuajtjet qė janė bėrė ndaj kosovarėve, vrasjet dhe tjera nuk na kanė penguar nė ndjekjen e fatit tonė. Humaniteti ėshtė i aftė pėr realizimin e mrekullive. Koha ka ardhur qė tė ecim pėrpara. Duke dėgjuar rrėfime tė vjetra me konsum tė pajustifikuar”, kishte deklaruar Ēitaku nė atė mbledhje tė Kėshillit tė Sigurimit.

Edhe nė mbledhjen e gushtit tė vitit 2017, Ēitaku ishte pėrplasur me shefin e diplomacisė serbe, Ivica Daēiq pėr Haradinajn.

Ajo iu ishte kundėrpėrgjigjur akuzave tė Daēiqit pėr UĒK’nė, duke thėnė se Kosova ėshtė krenare me historinė e liderėve tė saj.

“Jemi shumė krenarė qė nė politikėn tonė kemi njerėz qė kanė luftuar kundėr Millosheviqit dhe Sheshelit, tė cilėt ishin kriminelėt mė tė kėqij nė Evropė pas Luftės sė Dytė Botėrore. Jemi krenarė pėr historinė e liderėve tanė”, ėshtė shprehur ajo. Sami Lushtaku dhe Ramush Haradinaj nuk kanė shkuar nė Beograd pėr tė luftuar, kanė luftuar mu para shtėpive tė tyre, i mbrojtėn shtėpitė e tyre, kanė luftuar nė oborrin e tyre mė qėllim qė tė mbrojnė civilėt dhe ēlirimin e Kosovės”, kishte thėnė Ēitaku.

Ēitaku i kishte dalė nė mbrojtje Haradinajt, edhe kur ky i fundit ishte kėrcėnuar nga presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan.

Erdogan kishte kėrkuar dorėheqjen e Haradinajt lidhur me rastin e deportimit tė gjashtė gylenistėve turq nga Kosova dhe i kishte kėrkuar pėrgjegjėsi pėr menaxhimin e kėsaj situate, pas vendimit tė kryeministrit pėr shkarkimin e ministrit tė Brendshėm dhe shefit tė AKI’sė pas atij skandali.

Ajo pėrmes rrjetit social, “Facebook”, kishte shkruar se parlamenti dhe qytetarėt e Kosovės e zgjedhin kryeministrin dhe se nuk mund tė kėrkojė dorėheqjen e tij askush tjetėr
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:11   #52
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!Behluli: Gazetarėt serbė shpesh i thonė Daēiqit qė Vlora Ēitaku ėshtė penicilinė pėr tė


Gazetari Nexhat Behluli nga Bujanovci, pronar i Spekter Tv, ka reaguar pas deklaratės se kryeministrit Ramush Haradinaj pėr Vlora Ēitakun.

Ai shkroi se sa herė ka qenė nė Beograd dhe nė Televizion ka dalė ministri Ivica Daēiq, gazetarėt serbė kanė theksuar: “Ministėr pėr ty penicilinė ėshtė Vlora Ēitaku dhe ajo tė bėn me mbyll gojėn”.

Nė fakt performansa e ambasadores Ēitaku nė Kėshill tė Sigurimit ėshtė pėlqyer nga e gjithė popullata e Kosovės, pa pėrjashtim nėse janė nga opozita apo partitė ne pushtet.

Postimi i plotė i gazetarit Nexhat Behluli

Edhe Vlora Citakut i gjetėm behone a ?!
Ajo e cila shum herė na bėri tė ndihemi krenarė!

– Nuk kam njohuri profesionale si udhėhiqet Diplomacia e njė Shteti dhe me cilat Referenca vlerėsohen Diplomatėt, por njė e di tė sigurt se vet kam qenė prezent nė Beograd kur disa here Gazetarėt serb janė tallur nė llogari tė Ministrit tė jashtėm serb Ivica Daēiq nė kėtė mėnyrė :

“Ivicė, veē Vlora Ēitaku tė hesht nė Kėshillė tė Sigurimit, ajo ėshtė Penicilin pėr tye”

Vlora Ēitaku :
– Unė jam Ambasadore e Kosovės dhe Ramush Haradinaj ėshtė Kryeministri im.
– Tė jem Ambasadorja e juaj nė Ėashington DC ėshtė nderi i jetės sime.
#Vlora Ēitaku
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:14   #53
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

po ēfare be, po thone qe eshte shvalerka e Hashimit qikjo Vlora edhe ja nguci Rrambushi
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:17   #54
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Te lumte Rrambush, trim ne lufte e trim ne paqe, ja kafshove Vloren ne faqe, Hashimit

Fushatė naive: Ambasadorja e Thacit, Vlora Citaku njė manipulatore e cila abuzon me funksionin e saj edhe me tė vdekurit vetem e vetėm tė dal nėpėr gazeta
March 2, 20190

RĆ©sultat de recherche d'images pour "thaci vlora citaku"Preshevė, 2 mars -Ambasadroja e Thacit, Vlora Citaku ne Amerike deri tash me shume ka shenuar gafe dhe llafe se ka kryer misionin e saj me nderė, hiq ato ne KS te OKB-sė e cila ishte thjeshte nje lexuese (pasi ishte kyreerr disa kurse te gjuhes angleze sa ishte ne kabinetin e Thacit si sekretareshe) e letrave-raporteve te shkruar nga Prishtina. Merre me mend Vlora Citakut, publikon letrat e ngushllimeve?! Abuzim me te vdekurit e miqve tanė, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonė”


Presidenti Thaci duhet te largoj nhna posti siq e ka emeruar ish-sekretaren e tij si ambsadore ne Amerikė!Ajo ben c’mos vetėm e vetem te mbetet nėpėr gazeta. Veq ner seri shkrimeve te mediave shqpatre dhe atyre ne ballkan se Vlora Citaku eshte nje “shfalerke” e Hashim Thacit ne Amerikė ajo ka bere nje ser gafesh duke ngaterruar misionin e saj duke i qitur faqe te zeze ambasades dhe imazhit te Kosovės.

Te kujtojmė letrat e seja personale sexiste e romantike me ish-shefin e diplomacise serbe Vuk Jeremic, pastaj gafi i radhes me dofar autobusa neper ne Nish e cila me do dekelarata, “budallakia” me pas ju kerkoi falje Serbisė para ca vitesh per disa vleresime paushalle?!.. Citaku ne fillim e cilas deshi te shitet “patriote” na Amerika (thuajse spati kush nga Presheva apo Kosova) te “Denoj sulmin e autobusave tė Kosovės nė Serbi” e cial pask pak oresh ne stilin e Thacit, pshytej e lipije..reagon ku mediat shkruajten me pas se “Ēitaku demanton sulmin e autobusit kosovar nė Serbi”

“Vlora Ēitaku ngushllon tė prekurit nga tragjedia nė Kolumbi.”, “Vlora Ēitaku ka shprehur ngushėllime pėr viktimat nė Itali.”, “Vlora Ēitaku merr letėr nga George W. Bush” (kupto kjo i ka shkruar dhe i ak thnene Bushit ne fund ju lutem ma ktheni pėrgjigjen?!) pra keta jane dios atituj ne opeØrtalet kosvare qe iio sponzotinon apo i ka nen kotroll vete Vlora Citaku apo shkrime qe publikohen permes intevrenimeve te Hashim Thacit per ta ngritur sa ma lart “miken” Vloren.Diteve te fundit eshte pare nje pergjiie, flamdnerim e fmailje sse Bujshit te ciklet humben babin e tyre ish -presidentin plaku te Amerikės. Kete pergjigje ambasadorja e Hashim Thacit ne Amerike pa hezitim dhe me insitim tek mediat qe ka infulence apo tek to qe njihen si te Thacit apo PDK-sė, ka publikuar.

Nga analiste shqiptare ky gjest i Vlora Citakut eshte naiv e cila cdo gje te vogel e shfyrtezon per fushate , karrier, madje duke mos kursyer as te vdekurit?!. “Publikimi i letrat e ngushllimeve eshte spekuim dhe abuzim me te vdekurit e miqve tanė. Aq me keq truop me i madh eshte kur kjo behet nga nje mabsadore e nje vendi. Kjo te dndhte nev ndet perednimore, automatikisht do te supsoendohej nga posti ” kane then anlsitet pėr agejncine e lajmeve “Presheva jonė”

Nuk eshte kjo hera e pare qe ambasadroja e Thacit ne Amerike manpulon me funskionin e saj me letra apo fotgrofi gjoja per takime me personliatete e cila takon korridoreve apo neper bankete e rralle e hiq nėpėr konferenca.

Ctaku, nuik ndalet ajo merr guximin pa kureefare turpi abuzon edhe me vdkekjen e babait te Gerog Bushit dhe ben fushate me letra te ngushlilimeve e cila boton foto me Bushit duke u zgerdhire?! Ne fakt Georg Bushit ketyre diteve ju eshte pergjigjru se paku 10.000 letrave ne mbare boten qe i kane shprehur ngushllime. Merre me mend sikur te botoheshin gjitha keto letra npėr mediat boterore?! Por kėte bene vetem ambasadorja.

Agjencia e lajmeve “Presheva Jonė” ka mesuar se Citaku fillimisht i ka shkruar Georg Bushit e cila nė fund te letres ajo ka shkruar “i nderuar Bush pres pergjigjien, pres leren e juaj ..”

Fushate naive e Vlora Citakut. Ju shkruan letra personalieteve, per t’i shkuar ato dhe pastaj i ben publike. Kosova a po bėhet shteti i deklaratave dhe letrave.

Merre mend Georg Bush nuk ka njftuar apo nuk ka shkruar nėpėr gazeta se ka pranuar leter ngushllimi nga Citaku. As vet Citaku nuk njdftoi se i dergoi ngushllime. Por kjo fundit konfirmon se “paska marrur leter nga Gorg Bushi?!” me me med titujsh gazetash ?! A s’eshte kjo fushate naive dhe abuzim me te vdekurit e miqve tanė ?!

Do perkutjuar edhe nje involvim te kote te saj se fundit me rastin e vdeksej se djalit te akadikut Nexhat Daci. pra kjo ihsdte lora Citaku e cila i fut hundet ku dushet e ku s’duhet. Ambasadorja e Thacit, Vlora Citaku nje manipulatore e cila abuzon me funksionin e saj edhe me tė vdekurit vetem e vetėm tė dal nepėr gazeta, prandja edhe presidenti Thaci duhet te largoj nhna posti siq e ka emeruar ish-sekretaren e tij si ambsadore ne Amerikė!
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:21   #55
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!


Sulme seksiste nga kryeministri ndaj Ambasadorės Ēitaku, heshtin Rrjeti i Grupeve tė Grave tė Kosovės


02/03/2019 | 19:26

Sulme seksiste nga kryeministri ndaj Ambasadorės Ēitaku, heshtin Rrjeti i Grupeve tė Grave tė Kosovės

Gjatė ditės se sotme kryeministri Haradinaj ka bėrė sulme seksiste ndaj ambasadorės sė Kosovės nė OKB, Vlora Ēitakut, transmeton Gazeta Metro.

Gjatė njė tubimi nė Deēan, kryeministri Haradinaj ka thėnė se ėshtė pėr keqardhje qė Kosova nuk e ka njė ambasadore tė denjė nė SHBA.

“Ambasadorja e Kosovės, Vlora Ēitaku nuk e pėrfaqėson Kosovėn. Por e pėrfaqėson Hashim Thaēin atje. Nuk e pėrfaqėson Kosovėn atje,

Kryeministri nuk thotė se ajo ėshtė ambasadore e PDK-sė por e Thaēit. Koment totalisht me ngjyrė misogjine, pasi tenton tė bėjė njė lidhje pėrsonale mes presidentit dhe ambasadorės. Dhe ambasadoren e trajton si njė objekt tė Thaēit dhe jo si njė politikan qė me vullnet tė lirė pėrfaqėson njė nga institucionet me tė lartė tė vendit.

Dhe kur sulmi vjen nga kreu i shtetit kjo bėhet edhe me e rėndė. Por, ajo ēka bie nė sy ėshtė se pėrveē qytetarėve tė cilėt e kanė kundėrshtuar kryeministrin, nuk ka ndonjė reagim nga Rrjeti tė Grupeve tė Grave tė Kosovės (RrGGK) apo nga OJQ tjera pėr mbrojtjen e tė drejtave tė grave.

Skena politike shqiptare ėshtė maskuliste dhe gratė pėrveē qė thuajse janė inekzistente ato sulmohen mjaftė shpesh.

Sulmi i kryeministrit ndaj ambasadorės do tė dekurajojė gratė dhe vajzat tė mėrren me politikė, Andaj aktiviste tė tė drejtave tė grave, bashkohuni!

Perveē Ēitakut sulme seksiste kishte dje edhe nė Shqipėri ndaj Majlinda Bregut, sekretare e pėrgjithshme e Kėshillit tė Bashkėpunimit Rajonal, ku nėpėr media qarkulloi me shpejtėsi, njė video ku shihej njė takim miqėsor mes Bregut dhe eurodeputetit Knut Fleckenstein dhe ajo u komentua si njė lidhje mes tyre.

Kėtė video vet kreu i opozitės, Sali Berisha e quajti si flirt dhe tha “Sebebi I sherrit ėshtė femra”

Nė Maqedoninė Shqiptare pothuaj nuk ka mbetė asnjė grua nė politikė pas sulmit seksist, ku me njė videoxhirim tė montuar e detyruan tė tėrhiqej nga politika Ermira Mehmetin, njėrėn nga figurat mė tė talentuara dhe tė pėrgaditura nė politikėn shqiptare.

Nėse kėto nuk dėshirojnė reagim dhe aktivistet pėr tė drejtat e grave selektojnė sė cilės parti i takojnė gratė pėr t’i mbrojtur atėherė shumė shpejt nė politikė nuk do tė kene kėnd ta mbrojnė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:27   #56
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Rrakatel Rrambushja, apropo ajo gazetarja opinioniste Kim dhe Vlora ishin vajza tezesh mes veti, kusherira nga ana e nenes.

U eshte futur Rramboja ne kuluf si bukla minjeve i forte na dole tha more Rrambush
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 15:30   #57
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,863
Thanks: 4,388
Thanked 4,738 Times in 3,153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

ja edhe nje lajm per ty Kashto

Vlora Ēitaku e kalon pėrplasjen me Haradinajn, takohet me njeriun mė tė pasur nė botė


GazetaExpress

E diel, 03 Mars 2019 09:50


Vlora Ēitaku ėshtė bėrė dje temė e ditės pasi kryeministri Ramush Haradinaj e akuzoi se ėshtė ambasadore e presidentin Hashim Thaci, e jo e Kosovės. Pas njė reagimi qė tutje Ēitaku ia bėri Haradinajt, ajo ka vazhduar me aktivitetet e saj nė Uashington, shkruan Gazeta Express.
Ambasadorja e Kosovės nė SHBA, Vlora Ēitaku ėshtė takuar me njeriun mė tė pasur nė botė, themeluesin e kompanisė gjigante Amazon, Jeff Bezos.
Kėtė e ka bėrė tė ditur nėpėrmjet publikimit tė njė fotografie nė Instagram pranė tė cilės ka treguar se Jeff Bezon mendon ta sjell nė Kosovė.
“Kėnaqėsi e veēantė ta takoj sėrish Jeff Bezos. Amerika ėshtė e veēantė, jo vetėm pse ėshtė fuqia mė e madhe ushtarake nė botė, por edhe sepse nė tė, njerėz me potencial inovativ si Bezos mund tė fillojnė nga zero, pa asgjė. Pa hile. Dhe tė ndėrtojnė tė ardhmen. Amazonin e dua, sepse librat i ka bėrė cool sėrish ???? U ndjeva mirė qė Bezos e mbante mend Kosovėn dhe dollinė time pėr vendin tim, tė bėrė para 3 vitesh kur rastisėm tė ishim nė tė njejtėn darkė. Do tė angazhohem qė zotin Bezos dhe fondacionin e tij ta sjellė nė Kosovė. Mbi tė gjitha, pak ditė mė parė, Bezos dha njė shembull fantastik, duke denoncuar publikisht shantazhuesit e tij. Shembull qė duhet ndjekur. Amerika ėshtė e madhe!”, ka shkruar ajo pranė Fotos


Edhe thone qe ketij Xhefes i kishte ikur dashnorja pas asaj aferes qe kishte edhe e ka gjetur nje tjeter, qe nuk ben ze qashtu edhe bene leka keshtu pas orarit

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 15:49   #58
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Thaēi nė Tiranė: Shkėmbimi i territoreve nuk do tė ndodhė, ndarjen e pėrmendin ata qė ndihmuan Millosheviqin

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė se ėshtė pėr korrigjim tė kufijve me Serbinė, pėrmes tė cilit Lugina e Preshevės do t’i bashkohet Kosovės, ndėrsa territorit tė Kosovės nuk do t’i preket asnjė centimetėr.
Kėto deklarime Thaēi i ka bėrė nė Samitin e Diasporės tė organizuar nė Shqipėri, ku ka mohuar se do tė ketė shkėmbim tė territoreve dhe ndarje tė Kosovės, raporton Gazeta Express.
I tensionuar nė fjalimin e tij presidenti Thaēi ka thėnė se pa shkelur mbi trupin e tij, askush nuk do tė mund tė cenojė asnjė milimetėr tė territorit tė Republikės sė Kosovės.
“Shkėmbimi i territoreve kurrė nuk do tė ndodh. Pėr shkėmbim territoresh kanė folur edhe mė herėt. Shkėmbimi i territoreve ėshtė pazar dhe askush nuk do tė lejojmė qė tė bėj pazar me kauzėn kombėtare. Ndarja e Kosovės, pa shkelur mbi trupin tim, nuk do tė mund ta cenojė kush asnjė centimetėr, as Trepēėn as Ujmanin, as Mitrovicėn dhe asnjė milimetėr tė Republikės sė Kosovės. Pėr ndarje tė Kosovės dhe ekzagjerime tė tilla. Ata qė flasin sot pėr ndarje, janė ata qė e kanė ndihmuar Sllobodan Millosheviqin janė miqtė ė Radojicicit qė i kam dėbuar nga Kosova”, ka thėnė Thaēi, raporton Gazeta Express.
Ndėrsa sa i pėrket idesė pėr korrigjim tė kufijve ka thėnė se e pėrkrah njė ide tė tillė, pėrmes tė cilės Lugina e Preshevės do t’i bashkohet Kosovės, pa dhėnė asgjė nė kėmbim.
“Korrigjimi i kufijve, Po. Sepse nuk ka njeri nė botė qė ma mohon idenė pėr bashkėngjitje tė Luginės sė Preshevės me Kosovėn, pa u cenuar asnjė milimetėr i territorit tė Republikės sė Kosovės”, ka potencuar ai.
Kėto deklarime tė Thaēit vijnė njė ditė pas takimit tė tij me dy zyrtarėt e administratės sė Donald Trump./GazetaExpress/
___________________________________________

https://www.gazetaexpress.com/lajme/...eviqin-631475/
______________________________________

1 pyetje t'vockel Pirato :
Kishe mujt mem tregue kush tjeter ne Kosove perveē husimit ka propozue e e ka vu ne loje territorin e Kosoves, korrigjimi e kembimi i territoreve jane sinonime ...?

Njeriu qe mohon vetveten eshte skizofren.
Unė jam habitur, deri kėtu shkuaka "fytyra" e njeriut!!
E Habitshme. E kam konstatuar se njerėzit e tillė nuk po u kuqshin hiē!!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 03-03-2019 nė 15:53
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 16:16   #59
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,921
Thanks: 816
Thanked 511 Times in 306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Unė jam habitur, deri kėtu shkuaka "fytyra" e njeriut!!
E Habitshme. E kam konstatuar se njerėzit e tillė nuk po u kuqshin hiē!!
Ma mirė thu'j ti: Kush ka folė ma haptazi se Millosheviqi kundėr shqiptarėve sikur Hashim Stelė Harrnicė Pondla i Brojės???!!!


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 16:33   #60
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Ma mirė thu'j ti: Kush ka folė ma haptazi se Millosheviqi kundėr shqiptarėve sikur Hashim Stelė Harrnicė Pondla i Brojės???!!!


*

Haradinaj i pėrgjigjet Vuēiqit: S’kemi pse ta sulmojmė veriun, por nėse vini, aty na gjeni


Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, tha se kosovarėt i respektojnė komunitetet pakicė dhe nuk e sulmojnė veriun ashtu si ka thėnė presidenti i Serbisė, Vuēiq.
“Nuk ka popull mė tė respektueshėm se kosovarė. Ju siguroj qė serbėt e Kosovės janė qytetarė tė saj. Ju siguroj qė shqiptari sa tė ėshtė zot shpie nuk ka me u korit kurrė me komunitetet tjera qė janė kėtu”, tha ai.
“Pra kurrė shqiptari nuk e sulmon Veriun, qysh po thotė presidenti Vuēiq. Nuk e sulmojnė veriun, nuk e sulmojmė jugun e vendit tonė, nuk e sulmojmė kėrkon. Por kush i prek kufijtė e Kosovės, na gjen nė kufi. Kėtė duhet ta dijė secili”, tha Haradinaj gjatė fjalimit tė tij nė Kuvendin e VIII-tė Zgjedhor tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės nė degėn nė Deēan, transmeton Express.
_____________________________________
https://telegrafi.com/haradinaj-perf...-aty-na-gjeni/
____________________________


Per te gjithe ata qe duand ndyshim kufinjesh.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur