Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-05-2019, 10:25   #41
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė KosovėHashim Thaēi


Nė hartėn e krimit dhe gjenocidit tė forcave policore dhe ushtarake serbe hyri edhe fshati Lybeniq i Pejės, ku para 21 viteve u vranė dhe u masakruan shumė banorė tė asaj ane. Edhe pse askush nga urdhėrdhėnėsit dhe ekzekutorėt e kėsaj masakre nuk doli para drejtėsisė, krimet e tilla kurrė nuk do tė harrohen e as tė vjetrohen. HTH
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 10:17   #42
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė KosovėKush ėshtė Vlastimir Djordjevic, krimineli serb qė pranoi se kishte fshehur trupat e shqiptarėve nė varreza masive

Gazeta Express
27 Maj 2019 10:31

Vlastimir Djordjevic, krimineli serb ishte ndihmės ministėr i Ministrisė sė Punėve tė Brendshme tė Serbisė dhe Shef i Departamentit tė Sigurisė Publike tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, ai ėshtė personi kryesor pėr varrezat masive dhe krimet e bėra nė Kosovės

Tribunali i Hagės kishte dėnuar me 27 vjet heqje lirie Djordjevicin, pėr shkak tė krimeve tė bėra nė Kosovė.

Djordjevic ėshtė shpallur fajtor pėr krime nė formėn e dėbimeve, vrasjeve, transferimit tė dhunshėm dhe pėrndjekjeve tė kryera nė 13 komuna: Rahovec, Prizren, Skėnderaj, Suharekė, Pejė, Mitrovicė, Prishtinė, Gjakovė, Gjilan, Ferizaj, Kaēanik, Deēan dhe Vushtrri

Gjykata konkludoi se ai mban pėrgjegjėsi pėr vrasjen e “jo mė pak se 724 shqiptarėve kosovarė”, tė cilėt u vranė nga forcat serbe, ai po ashtu ka udhėhequr aksionet policore nė Prekaz dhe nė mjaft vendbanime tė tjera shqiptare nė tė cilat u vranė u masakruan qindra shqiptarė tė pafajshėm.

Djordjevic akuzohet pėr krime kundėr njerėzimit dhe shkelje tė ligjit tė luftės, po ashtu si ndihmės i ministrit tė Brendshėm serb dhe kreu i Departamentit pėr Sigurinė Publike, mes viteve 1997-2001, prokurorėt pretendojnė se ai ka luajtur njė rol kyē nė njė ndėrmarrje kriminale tė pėrbashkėt pėr tė vrarė qindra shqiptarė tė Kosovės dhe pėr tė shpėrngulur rreth 800 mijė vetė nga shtėpitė e tyre.

Djordjevic kishte pohuar se ka marrė pjesė nė fshehjen e trupave tė shqiptarėve tė vrarė dhe ka theksuar se pendohet pėr kėtė, transmeton Gazeta Metro.

“Ju kėrkoj falje tė gjitha viktimave dhe tė zhvendosurve pėr krimet e bėra” pati thėnė Djordjevic, duke theksuar megjithatė se pėr krime pėr herė tė parė ka dėgjuar kur nė Danub, te Tekia, ėshtė zbuluar frigoriferi pėrplot me kufoma civilėsh shqiptarė nga Kosova.

Ai duke pranuar se ka qenė pjesėmarrės i varrimit tė fshehtė i viktimave shqiptare nė bazėn e Njėsisė Speciale Antiterroriste (SAJ) MPB tė Serbisė nė Batajnicė, ka thėnė se nuk e ka kundėrshtuar fshehjen e krimeve, sepse nuk ka pasur forcė t’i kundėrvihet ministrit tė atėhershėm serb (tė Punėve tė Brendshme) Vlajko Stojilkovic, i cili i akuzuar pėr krime nė Kosovė, kishte bėrė vetėvrasje nė vitin 2001.

Tani edhe familja Bytyqi i ka shkruar letėr presidentit serb, Aleksandar Vucic qė tė mbaj fjalėn dhe tė gjej personat qė ia vranė 3 djemtė e tyre.

Ata thonė se Djordjevic qėndron prapa kėsaj dhe se i di tė gjitha, madje ata i kanė shkruar njė letėr Vucicit. qė ti pengohet dalja e mėhershme nga burgu i kriminelit serb, Djordjevic..
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 21:49   #43
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė
Veseli takohet me ndihmės sekretarit gjeneral tė OKB’sė: I prezanton idenė e Tribunalit pėr gjenocidin e Serbisė


27/05/2019 | 12:50

Veseli takohet me ndihmės sekretarit gjeneral tė OKB’sė: I prezanton idenė e Tribunalit pėr gjenocidin e Serbisė

Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, ka prit sot nė takim ndihmės sekretarin gjeneral tė OKB-sė pėr Evropė, Azinė Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca, me tė cilin ka diskutuar pėr proceset politike nė Kosovė, arritjet e shtetit tė Kosovės nė shumė fusha dhe aspiratat nė tė ardhmen, transmeton Gazeta Metro.

Kreu i legjislativit konfirmoi se shteti i Kosovės ėshtė i pėrkushtuar nė avancimin e demokracisė sė brendshme, zhvillimin ekonomik dhe rrugėtimin euro-atlantik.

Veseli shtoi se Kosova me politikėn e vet tė fqinjėsisė sė mirė, kontribuon nė stabilitet, paqe, dialog dhe bashkėpunim nė rajon.

Kreu i Kuvendit tha nė takim se nėpėrmjet dialogun me Serbinė, Kosova synon arritjen e marrėveshjes obligative ligjore nga e cila Kosova do tė njihet si shtet i pavarur dhe sovran nga shteti serb dhe nė tė ardhmen e afėrt tė bėhet anėtare me tė drejta tė plota e OKB-sė.

Veseli e ka informuar ndihmės sekretarin gjeneral tė OKB-sė edhe pėr nismėn e tij nė kuadėr tė ballafaqimit me tė kaluarėn dhe ndėshkimit tė krimeve tė luftės tė bėra nga Serbia.

Me kėtė rast, ai ka kėrkuar ndihmėn e tij, qė OKB-ja tė marrė nė konsideratė peticionin e vitit 2014 qė pėrmban mbi 115 mijė nėnshkrime, pėrmes tė cilit kėrkohet drejtėsi pėr gratė e dhunuara gjatė luftės nė Kosovė.

Po ashtu, Kryeparlamentari Veseli ka theksuar se ėshtė e padrejtė mospėrfshirja e dhunės seksuale gjatė luftė sė Kosovės, nė raportet e pėrvitshme tė OKB-sė, duke shtuar se pa tė vėrtetėn dhe pa drejtėsinė, vėshtirė se mund tė ketė paqe dhe pajtim.

Sekretari gjeneral i OKB-sė pėr Evropė, Azinė Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca, foli pėr qėllimin e vizitės sė tij, i cili ishte prezantimi i punės tė Kombeve tė Bashkuara nė vend.

Sekretari gjeneral i OKB-sė dhe Kryeparlamentari poashtu diskutuan pėr forcimin e bashkėpunimit midis vendeve tė rajonit nė Ballkanin Perėndimorė./gazetametro.net
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2019, 21:51   #44
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,148
Thanks: 8,186
Thanked 3,752 Times in 2,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminVeseli takohet me ndihmės sekretarit gjeneral tė OKB’sė: I prezanton idenė e Tribunalit pėr gjenocidin e Serbisė


27/05/2019 | 12:50

Veseli takohet me ndihmės sekretarit gjeneral tė OKB’sė: I prezanton idenė e Tribunalit pėr gjenocidin e Serbisė

Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, ka prit sot nė takim ndihmės sekretarin gjeneral tė OKB-sė pėr Evropė, Azinė Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca, me tė cilin ka diskutuar pėr proceset politike nė Kosovė, arritjet e shtetit tė Kosovės nė shumė fusha dhe aspiratat nė tė ardhmen, transmeton Gazeta Metro.

Kreu i legjislativit konfirmoi se shteti i Kosovės ėshtė i pėrkushtuar nė avancimin e demokracisė sė brendshme, zhvillimin ekonomik dhe rrugėtimin euro-atlantik.

Veseli shtoi se Kosova me politikėn e vet tė fqinjėsisė sė mirė, kontribuon nė stabilitet, paqe, dialog dhe bashkėpunim nė rajon.

Kreu i Kuvendit tha nė takim se nėpėrmjet dialogun me Serbinė, Kosova synon arritjen e marrėveshjes obligative ligjore nga e cila Kosova do tė njihet si shtet i pavarur dhe sovran nga shteti serb dhe nė tė ardhmen e afėrt tė bėhet anėtare me tė drejta tė plota e OKB-sė.

Veseli e ka informuar ndihmės sekretarin gjeneral tė OKB-sė edhe pėr nismėn e tij nė kuadėr tė ballafaqimit me tė kaluarėn dhe ndėshkimit tė krimeve tė luftės tė bėra nga Serbia.

Me kėtė rast, ai ka kėrkuar ndihmėn e tij, qė OKB-ja tė marrė nė konsideratė peticionin e vitit 2014 qė pėrmban mbi 115 mijė nėnshkrime, pėrmes tė cilit kėrkohet drejtėsi pėr gratė e dhunuara gjatė luftės nė Kosovė.

Po ashtu, Kryeparlamentari Veseli ka theksuar se ėshtė e padrejtė mospėrfshirja e dhunės seksuale gjatė luftė sė Kosovės, nė raportet e pėrvitshme tė OKB-sė, duke shtuar se pa tė vėrtetėn dhe pa drejtėsinė, vėshtirė se mund tė ketė paqe dhe pajtim.

Sekretari gjeneral i OKB-sė pėr Evropė, Azinė Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca, foli pėr qėllimin e vizitės sė tij, i cili ishte prezantimi i punės tė Kombeve tė Bashkuara nė vend.

Sekretari gjeneral i OKB-sė dhe Kryeparlamentari poashtu diskutuan pėr forcimin e bashkėpunimit midis vendeve tė rajonit nė Ballkanin Perėndimorė./gazetametro.net

thaēi e veseli i kane shume qejf keta vuēiēat e mirosllavat !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-05-2019, 13:09   #45
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
thaēi e veseli i kane shume qejf keta vuēiēat e mirosllavat !
po per nanan teme sot i quen speciallcat me i arrestue
po apo e shef bre veten deri ku ke shkue me rrena e urrejtje ndaj ketyre trimave
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2019, 11:30   #46
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė KosovėKuvendi arrin konsensus pėr nismėn e Veselit pėr tribunalin pėr krimet e Serbisė

30 maj 12:08

Kuvendi i Kosovės ka rritur tė gjejė konsensus rreth nismės sė kryetarit Kadri Veseli pėr themelimin e tribunalit pėr gjenocidin serb nė Kosovė.

Tė gjitha grupet parlamentare janė pajtuar qė tė mblidhen sė bashku, nė njė komision ad-hoc, pėr tė harmonizuar qėndrimet qė mė pas tė votohet bashkėrisht nisma pėr themelimin e tribunalit.

Grupet parlamentare do tė harmonizojnė qėndrimet edhe rreth Ditės sė Gjenocidit, ndėrtimit tė Muzeut tė Gjenocidit, dhe Muzeut tė Debimit.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 21:22   #47
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė KosovėVeseli thotė se tribunali pėr gjenocidin serb nė Kosovė ėshtė i domosdoshėm

02 qershor 12:53

Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Kadri Veseli, ka bėrė thirrje qė tė ketė unitet pėr themelimin e tribunalit pėr gjenocidin serb nė Kosovė, duke potencuar se themelimi i kėtij tribunali ėshtė i domosdoshėm.

“Sa pėr tė kaluarėn, ne kemi pjesėn e kontributit dhe kėrkojmė qė tė mos cenohet nga askush, as pėr UĒK-nė, as pėr luftėn tonė tė drejtė. Unė kam marrė njė iniciativė pėr tribunalin, vetėm pėr tė drejtėn e kombit tonė. Mos tė lejojmė qė tė cenohet gjaku ynė, por edhe nė tė ardhmen mos tė na pėrsėritet. Ėshtė shumė e rėndė kur i kujtojmė sakrificat. Ne jemi faqebardhė qė tė krijojmė perspektivė pėr Ballkanin dhe pėr Kosovėn, duke u orientuar nga e ardhmja qė tė kemi ekonomi tė zhvilluar dhe perspektivė, pėr inovatorin e ndėrmarrėsin, tė riun dhe tė rejat”, ka thėnė Veseli nė takimin qė ka pasur me strukturat e reja tė degės sė PDK-sė nė Viti.

Duke folur pėr zgjedhjet e brendshme nė PDK, Veseli ka vlerėsuar procesin demokratik dhe gjithėpėrfshirjen, pjesėmarrjen masive nė tė gjitha nėndegėt dhe degėt e PDK-sė, duke potencuar se ne kemi vizion, qėllim dhe pėrkushtimin e tė gjithėve pėr t’i dhėnė energji vendit tonė.

“PDK-ja ėshtė forca mė e madhe politike e cila ka transformuar shtetin qė nga pavarėsia e deri tek konsolidimi i plotė. Nė kėtė rrugėtim, PDK-ja ka realizuar projektet mė tė mėdha nė tė gjitha fushat e qeverisjes. Por, po ashtu janė bėrė edhe gabime nga tė cilat PDK-ja ėshtė pėrmirėsuar dhe ka larguar e po pargon nga vetja njerėz qė kanė keqpėrdorur PDK-nė dhe shtetin. Ndėrkohė nga pėrmirėsimet po na bashkohen shumė tė rinj e tė reja, profesionistė tė profileve shumė tė vlefshme pėr Dekadėn e Re”, ka thėnė Veseli.

Duke folur pėr Komunėn e Vitisė, Veseli ka thėnė se ajo ka resurse tė mėdha.

“Ejani ta bėjmė kėtė transformim qė njerėzit t’i orientojmė nga vendet e reja tė punės. Duhet tė kemi besim se mund tė ecim pėrpara. Ashtu siē me besim e mundėm Serbinė. Me pėrgjegjėsi e angazhim e vendosmėri do tė ecim pėrpara. PDK po rritet, njerėzit po vijnė me ne dhe ne duhet tė jemi me ta. Disa po largohen dhe mirė po bėjnė qė po largohen. Njerėzit e rinj i duhen vendit qė nuk mendojnė vetėm pėr vetveten. Secili prej jush veēanėrisht rinia duhet tė bėjmė qė ėndrrat e rinisė tė jenė pjesė e realitetit”, ka thėnė Veseli.

Ai ftoi aktivistėt tė punojnė me qytetarėt nė terren, sepse, ēdo lagje e ēdo fshat nė Viti nuk ka adresė mė tė mirė se PDK-nė.

Bekim Azizi, kryetar i Degės sė PDK-sė nė Viti, theksoi se Dekada e Re, ėshtė vizioni i kryetarit Kadri Veseli, i cili ėshtė duke e pėrgatitur kėtė dekadė nė interes tė Kosovės, para se gjithash pėr tė rinjtė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 12:36   #48
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė


Kadri Vesel


Veseli shpėrthen ndaj Bashkimit Evropian pas lirimit tė kriminelit Miodrag Sholaja, ja ēfarė premton se do tė bėjėNga: D.RR Mė: 12 gusht 2019 Nė ora: 10:51
i

Kryetar i PDK-sė, Kadri Veseli, nė njė postim nė Facebook ka reaguar ashpėr pas lirimit tė kriminelit tė luftės Miodrag Sholaja, ish pjesėtar i njėsisė “Akrepat”, pėrcjellė “Bota sot”.

Veseli thotė se ėshtė e pakuptueshme heshtja e Brukselit ndaj mosnisjes sė proceseve pėr shumė masakra serbe, teksa thotė se BE po funksionon me standarde tė dyfishta.

Ai premton se si kryeministėr do i shkoj deri nė fund iniciativės sė tij pėr njė tribunal qė nė kuadėr tė drejtėsisė tranzicionale do i vendosė kėta kriminelė para drejtėsisė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 20:11   #49
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,424
Thanks: 21
Thanked 185 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė

kjo pune duhej te ishte bo me par, po nejse, me mirr vone se kurre.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 20:56   #50
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Veseli: Do tė formohet njė Tribunal pėr krimet e serbėve nė Kosovė
Nesėr dorėzohen 102 kallėzime penale ndaj serbėve pėr krime lufte


Shoqata pėr Krimet e Luftės “Gjakova 98’99” do tė dorėzojė kontingjentin e trembėdhjetė tė padive me rreth 102 kallėzime penale tė bėra nga qytetarėt e Gjakovės ndaj serbėve tė dyshuar pėr krime lufte.

Dorėzimi i padive dhe dokumenteve bėhet nesėr nė Departamentin e Krimeve tė Luftės nė Prishtinė, nė ora 11.00, thuhet nė njoftimin e kėsaj shoqate.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur