Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-09-2019, 22:52   #21
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiHashim ThaēiNė Nju Jork takova edhe Ndihmės Sekretarin e Shtetit tė SHBA-sė, Philip Reeker, dhe tė dėrguarin e SHBA-sė pėr Ballkanin Perėndimor, Mathew Palmer, me tė cilėt kam biseduar pėr zhvillimet e fundit politike nė vendin tonė. Kosova po kalon nė njė proces elektoral demokratik, qė do tė prodhojė njė Qeveri, e cila do tė merret menjėherė me sfidat qė na presin. Angazhimi i SHBA-sė ėshtė garancė dhe besim i shtuar pėr Kosovėn dhe proceset euroatlantike. HTH
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 17:11   #22
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiPresidenti Thaēi takon sekretarin e pėrgjithshėm tė NATO-s

25 shtator 17:45

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka takuar sekretarin e pėrgjithshėm tė NATO-s, Jens Stoltenberg, nė kuadėr e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara, me tė cilin kanė biseduar pėr bashkėpunimin e shkėlqyer me NATO-n dhe KFOR-in si dhe procesin e transformimit tė FSK-sė nė ushtri tė Kosovė.

Presidenti Thaēi ka theksuar se institucionet e Kosovės kanė bashkėpunim tė shkėlqyer me NATO-n, e cila ėshtė garantuesja e paqes dhe stabilitetit nė Ballkanin Perėndimor.

“KFOR-i vazhdon tė kryejė njė punė tė mrekullueshme nė Kosovė”, u shpreh presidenti Thaēi.

Presidenti Thaēi po ashtu ka theksuar se procesi i transformimit tė FSK-sė nė ushtri ėshtė duke shkuar sipas dinamikės tė pėrcaktuar nga institucionet e Kosovės nė bashkėpunim me partnerėt ndėrkombėtar.

“FSK sot ėshtė njė forcė profesionale, e standardeve tė NATO-s, e trajnuar nga NATO, forcė multietnike e qė angazhohet pėr pėrfaqėsim tė barabartė gjinor”, ka thėnė presidenti Thaēi.

Sekretari i Pėrgjithshėm Stoltenberg nga ana e tij ka thėnė se NATO mbetet e pėrkushtuar pėr tė ruajtur paqen dhe stabilitetin nė Kosovė dhe nė rajonin e Ballkanit Perėndimor.

Presidenti Thaēi shtoi se ka ardhur koha qė tė avancohen marrėdhėniet tona dhe Kosova tė anėtarėsohet nė NATO.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:50   #23
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,883
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

“S’ka rrezik qė Kosova tė cungohet, argati serb Hashim Thaēi ka rėnė pėr toke”

https://www.botasot.info/politika-la...rene-per-toke/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 21:19   #24
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiThaēi takohet me Trumpin – FOTO

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė pritur nė njė takim nga presidenti amerikan, Donald Trump.

Presidenti i vendit ka postuar njė fotografi nė Facebook ku shihet pėrkrah Trumpit dhe bashkėshortes sė tij, Melani Trump, shkruan Indeksonline.

Thaēi u shpreh se mbėshtetja gjithėpėrfshirėse amerikane ėshtė jetike pėr ruajtjen e paqes dhe stabilitet nė Ballkanin Perėndimor dhe nė mbarė Evropėn.

Statusi i tij i plotė:

Kėnaqėsi e veēantė tė takoj pėrsėri Presidentin e SHBA-sė, Donald Trump dhe Zonja e Parė, Melania Trump, dhe tė shpreh mirėnjohjen e popullit tė Kosovės pėr mbėshtetjen e vazhdueshme nga ana e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Kjo mbėshtetje ka qenė pėrcaktuese, fillimisht pėr mbijetesė, e mė vonė pėr jetėsimin e aspiratės pėr liri dhe pavarėsi. Mbėshtetja gjithėpėrfshirėse amerikane ėshtė jetike pėr ruajtjen e paqes dhe stabilitet nė Ballkanin Perėndimor dhe nė mbarė Evropėn. Nuk do tė lejojmė qė tė cenohet kurrė marrėdhėnia speciale qė kemi me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. HTH
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 16:03   #25
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiThaēi udhėton pėr nė Francė, merr pjesė nė ceremoninė e varrimit tė ish-presidentit Chirac

29 shtator 14:54

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, udhėton sot pėr nė Paris, ku do tė marrė pjesė nė ceremoninė e varrimit tė presidentit tė 22-tė tė Republikės sė Francės, Jacques Chirac.

Dita e hėnė ėshtė shpallur ditė zie nė Francė. Nė kėtė ceremonitė mortore do tė marrin pjesė rreth 30 burrėshtetas nga e tėrė bota.

Presidenti Thaēi e pati vlerėsuar ish-presidentin Chirac njė prej figurave tė mėdha tė politikės botėrore qė i doli nė ndihmė Kosovės nė ditėt mė tė vėshtira, sidomos nė Konferencėn e Rambouillet dhe pėrkrahjen pėr bombardimin e caqeve tė policisė dhe ushtrisė serbe nė vitin 1999.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 16:08   #26
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

Tashti une nuk e DI qe jevgjitis ka perkrahur....MORRIS.

Valle komplot rusis????????????????????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2019, 12:48   #27
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiThaēi takohet me Steinmaierin: Gjermania, partner strategjik i pazėvendėsueshėm i Kosovės
30 shtator 13:12

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi, ka takuar homologun gjerman, Frank Walter Steinmaier, nė ceremoninė mortore pėr ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Thaēi ka thėnė se Gjermania ėshtė partnere strategjike e pazėvendėsueshme e Kosovės pėr forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik tė Kosovės.

“Me mikun tim, presidentin e Gjermanisė, Frank Walter Steinmeier nė ceremoninė mortore pėr ish-presidentin francez, Jacque Chirac. Gjermania ėshtė partner strategjik i pazėvendėsueshėm i Kosovės pėr forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik tė Kosovės”, ka shkruar Thaēi nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2019, 12:50   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim ThaēiThaēi takohet me Clintonin nė Francė, kujtojnė angazhimin pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės

30 shtator 11:25

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė takuar nė Francė me ish-presidentin e ShBA-sė, Bill Clinton, nė kuadėr tė ceremonisė mortore tė ish-presidentit francez, Zhak Shirak.

Thaēi ka thėnė se me Clintonin kanė pėrkujtuar angazhimin e pėrbashkėt pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės.

“Si gjithmonė kėnaqėsi tė takoj mikun tim dhe tė Kosovės, Presidentin Bill Clinton. Sė bashku e kujtuam presidentin Chirac dhe angazhimin tonė tė pėrbashkėt pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės”, ka shkruar Thaēi nė llogarinė e vet nė “Facebook”.

/Epoka e re/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2019, 21:55   #29
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi19:55 / 30.09.2019
Thaēi: Macron ma konfirmoi se mbetet i pėrkushtuar pėr tė ndihmuar Kosovėn

Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi ka njoftuar se Presidenti Macron i ka konfirmuar se mbetet i pėrkushtuar pėr tė ndihmuar Kosovėn dhe tėrė rajonin nė rrugėn e integrimit nė BE dhe NATO.

“Bashkė me liderė botėrorė mora pjesė nė pritjen e organizuar nga Presidenti i Francės, Emmanuel Macron, pėr nder tė ish-presidentit Jaqcues Chirac. Trashėgimia politike e presidentit Chirac pėr sigurimin e paqes nė Evropė u vlerėsua lart nga tė gjithė dhe do tė jetė gjithmonė frymėzuese. Jemi krenarė qė jemi pjesė e vlerave dhe qytetėrimit perėndimor. Presidenti Macron ma konfirmoi se mbetet i pėrkushtuar pėr tė ndihmuar Kosovėn dhe tėrė rajonin nė rrugėn e integrimit nė BE dhe NATO”, ka shkruar Thaēi nė Facebook.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 11:59   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi11:21 / 05.10.2019
Thaēi takoi krerėt e sigurisė, njoftohet pėr masat e sigurisė

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka takuar sot krerėt e institucioneve tė sigurisė e tė drejtėsisė, drejtorin e Policisė Rashit Qalaj, kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandėr Lumezi, dhe drejtorin e AKI-sė, Shpend Maxhuni, me tė cilėt ka biseduar pėr gjendjen e sigurisė nė prag tė zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė Kosovė.

Presidenti Thaēi ėshtė shprehur se Kosova ka ndėrtuar traditė tė zgjedhjeve tė lira e demokratike dhe vlerėsoi procesin e deritanishėm si tė mirė dhe pa incidente qė do tė cenonte procesin elektoral.

“Jam i sigurt se edhe kėto zgjedhje do tė jenė tė lira e demokratike”, u shpreh presidenti Thaēi dhe shtoi se “edhe kėto zgjedhje do t’i pėrmbushin tė gjitha standardet mė tė larta”.

Drejtori Qalaj e njoftoi presidentin se Policia e Kosovės ėshtė nė gjendje gatishmėrie dhe ėshtė nė koordinim tė plotė me institucionet e tjera pėr tė garantuar siguri tė plotė nė ditėn e zgjedhjeve, me vėmendje tė veēantė nė Qendrat e Votimit.

Kryeprokurori Lumezi njoftoi se do tė ketė prokurorė nė gjendje gatishmėrie nė ēdo qendėr rajonale, nė tėrė Kosovėn, si dhe koordinim me tė gjitha institucionet qė tė reagohet menjėherė nėse pėr kėtė do tė shfaqet nevoja.

Ndėrsa, drejtori Maxhuni i AKI-sė njoftoi se Agjencia vazhdon tė monitorojė gjendjen dhe tė vlerėsojė kėrcėnimet pėr sigurinė.

Sipas njė kounikate tė Presidencės, udhėheqėsit e institucioneve tė sigurisė dhe tė drejtėsisė njoftuan se kanė formuar njė Qendėr koordinimi tė pėrbashkėt pėr tė shpejtuar shkėmbimin e informatave, pėr tė koordinuar veprimin dhe pėr tė reaguar me kohė nė ēdo situatė.

Presidenti Thaēi i falėnderoi drejtorin Qalaj, kryeprokurorin Lumezi dhe drejtorin Maxhuni pėr punėn profesionale dhe ftojė pėr kujdes tė shtuar nė ditėn e zgjedhjeve dhe nė ditėt nė vijim.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 12:07   #31
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


11:21 / 05.10.2019
Thaēi takoi krerėt e sigurisė, njoftohet pėr masat e sigurisė

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ka takuar sot krerėt e institucioneve tė sigurisė e tė drejtėsisė, drejtorin e Policisė Rashit Qalaj, kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandėr Lumezi, dhe drejtorin e AKI-sė, Shpend Maxhuni, me tė cilėt ka biseduar pėr gjendjen e sigurisė nė prag tė zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė Kosovė.

Presidenti Thaēi ėshtė shprehur se Kosova ka ndėrtuar traditė tė zgjedhjeve tė lira e demokratike dhe vlerėsoi procesin e deritanishėm si tė mirė dhe pa incidente qė do tė cenonte procesin elektoral.

“Jam i sigurt se edhe kėto zgjedhje do tė jenė tė lira e demokratike”, u shpreh presidenti Thaēi dhe shtoi se “edhe kėto zgjedhje do t’i pėrmbushin tė gjitha standardet mė tė larta”.

Drejtori Qalaj e njoftoi presidentin se Policia e Kosovės ėshtė nė gjendje gatishmėrie dhe ėshtė nė koordinim tė plotė me institucionet e tjera pėr tė garantuar siguri tė plotė nė ditėn e zgjedhjeve, me vėmendje tė veēantė nė Qendrat e Votimit.

Kryeprokurori Lumezi njoftoi se do tė ketė prokurorė nė gjendje gatishmėrie nė ēdo qendėr rajonale, nė tėrė Kosovėn, si dhe koordinim me tė gjitha institucionet qė tė reagohet menjėherė nėse pėr kėtė do tė shfaqet nevoja.

Ndėrsa, drejtori Maxhuni i AKI-sė njoftoi se Agjencia vazhdon tė monitorojė gjendjen dhe tė vlerėsojė kėrcėnimet pėr sigurinė.

Sipas njė kounikate tė Presidencės, udhėheqėsit e institucioneve tė sigurisė dhe tė drejtėsisė njoftuan se kanė formuar njė Qendėr koordinimi tė pėrbashkėt pėr tė shpejtuar shkėmbimin e informatave, pėr tė koordinuar veprimin dhe pėr tė reaguar me kohė nė ēdo situatė.

Presidenti Thaēi i falėnderoi drejtorin Qalaj, kryeprokurorin Lumezi dhe drejtorin Maxhuni pėr punėn profesionale dhe ftojė pėr kujdes tė shtuar nė ditėn e zgjedhjeve dhe nė ditėt nė vijim.
Pra....kryeTHINA lumeZI do vendosi prokurore per..mbarevajtjen e zgjedhjeve te <lira>.

Pra ...FASHIZEM i HAPUR apo pa maske nga.....GOVNAT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 11:56   #32
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi11:27 / 07.10.2019
Thaēi: Kosova dėshmoi edhe njė herė pjekuri tė lartė politike e demokratike

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi ka uruar qytetarėt e Kosovės dhe partitė politike pėr zgjedhjet shembullore, pėr votimin e dinjitetshėm, tė lirė dhe demokratik.

Thaēi tha se Kosova dėshmoi edhe njė herė pjekuri tė lartė politike dhe demokratike.

“Tash tė njėjtėn pjekuri politike duhet ta tregojmė edhe nė formimin e qeverisė sė re, sa mė parė dhe nė pėrballje me sfidat e menjėhershme qė e presin Kosovėn. HTH”, shtoi tutje Thaēi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 14:57   #33
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,883
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

O Hasho, thuaj ēfare te duash, mbase ate aftobusin qe te mbeti ne stom te rruges ta rrezuan edhe ate furgonin me te cilin ti zhavitesh ka thene Albini me ta ndalen edhe kismet po te qojne per tu shpia ne Broje te haxhia
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 15:02   #34
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,979
Thanks: 837
Thanked 1,099 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

Cpaskeni qene nje teme sja late rehat
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 15:05   #35
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,146
Thanks: 8,181
Thanked 3,748 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
O Hasho, thuaj ēfare te duash, mbase ate aftobusin qe te mbeti ne stom te rruges ta rrezuan edhe ate furgonin me te cilin ti zhavitesh ka thene Albini me ta ndalen edhe kismet po te qojne per tu shpia ne Broje te haxhia
... tu shpia ne Broje te taxhija !
Herave tjera kujdes me drejtshkrimin se me pa Demka 1 ta jep!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2019, 22:48   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi
Thaēi nesėr e pret emisarin e Trumpit nė Prishtinė

08 tetor 22:56

Presidenti Hashim Thaēi do tė takohet nesėr (e mėrkurė) nė Prishtinė me Richard Grenell, i cili ėshtė angazhuar pėr ndėrmjetėsim tė dialogut Kosovė-Serbi.

Zyra e Presidentit njofton se Thaēi nesėr nė orėn 13:00 e pret nė zyrėn e tij emisarin e presidentit amerikan Donald Trump.

“Nė orėn 13:00, Presidenti i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, pret nė takim Pėrfaqėsuesin Special tė Presidentit tė SHBA-sė, Donald Trump, pėr dialogun Kosovė-Serbi, ambasadorin Richard Grenell”, thuhet nė njoftimin e Presidencės.

Grenell e viziton Kosovėn pėr herė tė parė, pak ditė pasi ai e mori detyrėn e re si i dėrguar special i SHBA-sė nė negociatat mes Kosovės e Serbisė, qė janė ndalur qe njė vit. I angazhuari i Trumpit ėshtė ambasador i Shteteve tė Bashkuara nė Gjermani.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 15:19   #37
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi
Grenell shpreson se Kosova dhe Serbia do tė takohen sė shpejti

09 tetor 15:41

Richard Grenell, pėrfaqėsues special i presidentit tė SHBA-sė, Donald Trump, ka thėnė se shpreson qė Kosova dhe Serbia do tė takohen sė shpejti dhe do tė gjejnė njė zgjidhje.

Sipas njė komunikate pėr medie tė zyrės se presidenti tė Kosovės, Grenell ka theksuar se njė marrėveshje ndėrmjet dy shteteve do tė vė themelin pėr rritje ekonomike dhe do tė kontribuojė pėr mirėqenien e gjithė qytetarėve.

Kurse, presidenti Thaēi ka thėnė se Republika e Kosovės do tė jetė konstruktive nė gjetjen e njė zgjedhjeje, e cila do t’i hapė rrugė zhvillimit. “Pjesėmarrja aktive e SHBA-sė nė gjetjen e njė zgjidhjeje pėrfundimtare ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė do tė jetė pėrcaktuese”, ka thėnė Thaēi.

Presidenti Thaēi ka falėnderuar ambasadorin Grenell pėr mbėshtetjen qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i kanė dhėnė Republikės sė Kosovės nė tė gjitha periudhat.

“Qė nga viti 2008, nuk ka pasur kaq vėmendje tė SHBA-sė pėr Kosovėn”, ėshtė shprehur presidenti Thaēi, duke shtuar se “kjo shton konfidencėn dhe besimin tonė nė kėrkimin e Marrėveshjes sė Paqes me Serbinė”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 16:01   #38
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi
Kosnett: I dėrguari i posaēėm i Trumpit i gatshėm tė bashkėpunojė me Thaēin

Kosnett: I dėrguari i posaēėm i Trumpit i gatshėm tė bashkėpunojė me Thaēin

Ambasadori amerikan nė Kosovė, Philip Kosnett, ka folur pėr takimin e Presidentit Hashim Thaēi me ambasadori, Richard Grenell.

Pėrmes njė postimi nė Twitter, ambasadori Kosnett tha se Grenell mezi pret tė punojė me Presidentin Thaēi dhe udhėheqėsit e tjerė tė Kosovės.

“I dėrguari i posaēėm presidencial Grenell mezi pret tė punoj me Presidentin Thaēi dhe udhėheqėsit e tjerė tė #Kosovės, qė tė ndihmoj pėr tė sjell paqe, drejtėsisė dhe prosperitetit nė Kosovė dhe rajon”, ka shkruar Kosnett nė Twitter.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 09:13   #39
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi


PS....merresh me KETA sumeLEPIMET e axhes bush ka llapi.

Vetem tek trojet jane popull KRIMB.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 12:17   #40
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Presidenti i Republikes te Kosoves Z.Hashim Thaēi

Kete lart paska caktuar Putin si te derguar te posaēem?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur