Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-10-2019, 20:42   #21
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,098
Thanks: 11,539
Thanked 6,269 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Ehe po, ajo Rrushja e LDK-se po thote fitorja e imja, nena e juve me .imja

kane per tu njehur votat, kokerr per kokerr


deri tash janė numėruar mbi 250 mijė vota nė nivel vendi, qė i bie 34,9 pėr qind e votave.


Nga ky numėr e mban LDK-nė tė parėn me 64.521 vota, ndėrsa pas saj ėshtė Vetėvendosje me 59.492 vota.
E treta ėshtė PDK-ja me 57.717 vota.


https://www.gazetaexpress.com/fillon...nishme-252888/
Kėto janė votat e saj nė basitonin Drenas, Skėnderaj ( dmth ku ka pasur mė sė shumti vota ).
Tė shohim tash nė kėto zonat tjera!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 20:43   #22
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,884
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O Pirat do plasi grushti mes Albinit dhe Vjosės kush do bėhet K/ministėr.


nuk besoj, se edhe ashtu kishin paralajmeruar koalicion paszgjedhor, ama mire bene qe garuan veēmas dhe te dijne secili subjekt sa ka peshen e tyre.

Kryesorja eshte qe: ate kadhash-dhakum partine edhe te ketij qetrit qe mbi gjysem mandati i iku duke kenduar kengen; ku po shkon moj Zane te ikin ne opozite.

Qashtu budadhenjesh shume ka duruar popudhi heroik i tu Kusov`s duke pare ne skene dhe nuk kane as luksin dhe as ngene ta percjellin ate serialin qe vazhdon ne Shqiperi: "akoma s`keni pare gje juve "
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 20:47   #23
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,538
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin


nuk besoj, se edhe ashtu kishin paralajmeruar koalicion paszgjedhor, ama mire bene qe garuan veēmas dhe te dijne secili subjekt sa ka peshen e tyre.

Kryesorja eshte qe: ate kadhash-dhakum partine edhe te ketij qetrit qe mbi gjysem mandati i iku duke kenduar kengen; ku po shkon moj Zane te ikin ne opozite.

Qashtu budadhenjesh shume ka duruar popudhi heroik i tu Kusov`s duke pare ne skene dhe nuk kane as luksin dhe as ngene ta percjellin ate serialin qe vazhdon ne Shqiperi: "akoma s`keni pare gje juve "
Rambushin lėre se ai e hėngri mė thellė nga tė gjithė.
Bėri gjoja dorėheqje pa hequr dorė, provokoi zgjedhje tė parakohėshme pėr tė fituar pikė dhe e hėngri mė tresh.
Koalicion parazgjedhor me kush fiton mė shumė vė K/ministrin e kish propozuar Albini po s'e kish pranuar LDK.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 20:53   #24
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,098
Thanks: 11,539
Thanked 6,269 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin


nuk besoj, se edhe ashtu kishin paralajmeruar koalicion paszgjedhor, ama mire bene qe garuan veēmas dhe te dijne secili subjekt sa ka peshen e tyre.

Kryesorja eshte qe: ate kadhash-dhakum partine edhe te ketij qetrit qe mbi gjysem mandati i iku duke kenduar kengen; ku po shkon moj Zane te ikin ne opozite.

Qashtu budadhenjesh shume ka duruar popudhi heroik i tu Kusov`s duke pare ne skene dhe nuk kane as luksin dhe as ngene ta percjellin ate serialin qe vazhdon ne Shqiperi: "akoma s`keni pare gje juve "
Po dojka me u bā e zezdita! Tash e harrova PDK-nė, ... kanė me e hjek Hashimin cfarė men'sh kanė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 20:56   #25
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,884
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Kėto janė votat e saj nė basitonin Drenas, Skėnderaj ( dmth ku ka pasur mė sė shumti vota ).
Tė shohim tash nė kėto zonat tjera!

po mos harro edhe nje gjosenden qe votat e LDK-se jane me realet, ngaqe i pershtaten realitetit te popullates ne Kosove, nderkohe qe VV ja u ka bere thirrje edhe shiqptareve ne Maqodoni, ne Turshi dhe ne diaspore te vijne e te votojne ?

Tani dhe qitash shtrohet pitja, cili eshte interesi i jot, imi i atij qetrit dhe asaj qetres te ndryshoje nje gjendje agjene be ke Kusova, kur ne 12 muajt e vitit, vetem tre jave dite ikim atje.

Te provokosh edhe nje ndryshim artificial, perseri nuk eshte zgjidhja dhe nuk paraqet vullnetin e shumices se popullsise qe jetojne atje.

Ta zeme, nese duan Gadrine dhe i fiton zgjedhjet, tani nuk do dalim ta vrasim njeriun se po ua fiton zgjedhjet atyre qereve
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 20:58   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,884
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Rambushin lėre se ai e hėngri mė thellė nga tė gjithė.
Bėri gjoja dorėheqje pa hequr dorė, provokoi zgjedhje tė parakohėshme pėr tė fituar pikė dhe e hėngri mė tresh.
Koalicion parazgjedhor me kush fiton mė shumė vė K/ministrin e kish propozuar Albini po s'e kish pranuar LDK.

pamvaresisht rezultatit, po te pyetesha une, do e leja qe Kurti te mirret me keta hajnat e pydhit qe ti deklasoje njehere e mire.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:02   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,538
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pamvaresisht rezultatit, po te pyetesha une, do e leja qe Kurti te mirret me keta hajnat e pydhit qe ti deklasoje njehere e mire.
Kam njė ndjesi qė Kurti ka pėr tė dal mė m*t se ky tjetri.
Ishalla gabohem.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:03   #28
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,146
Thanks: 8,181
Thanked 3,748 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po dojka me u bā e zezdita! Tash e harrova PDK-nė, ... kanė me e hjek Hashimin cfarė men'sh kanė!

pdk-ja e para, shkarraviste dikur njoni me nickname lapi SYSHQIPONJA!
S'ia pame syte sot kerkund hiē!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:07   #29
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,098
Thanks: 11,539
Thanked 6,269 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
pdk-ja e para, shkarraviste dikur njoni me nickname lapi SYSHQIPONJA!
S'ia pame syte sot kerkund hiē!
Jo valla shlirė hap tė pame!
U kajshi dikur prej tij...
Ka me ju marrė malli pėr tė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:15   #30
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
pdk-ja e para, shkarraviste dikur njoni me nickname lapi SYSHQIPONJA!
S'ia pame syte sot kerkund hiē!
Ka ra me flet heret, neser e ka terminin te ambasada.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:18   #31
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,146
Thanks: 8,181
Thanked 3,748 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Ka ra me flet heret, neser e ka terminin te ambasada.
s'ka nevoje per ambasada se kusherini tij, ivica,ia ka sigurue i banese n'krushevc, bashk me shimin e gadri veselo!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:20   #32
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,884
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kam njė ndjesi qė Kurti ka pėr tė dal mė m*t se ky tjetri.
Ishalla gabohem.
ne fakt, Kurti nuk e di si do dali, e kam percjellur strukturen partiake qe ka, ajo me shume eshte strukture populliste edhe ate ne raport 60 -70 % se keshtu kadrovike.

Por per fidhim edhe me interesantja eshte qe:

Komandantėve tė kaēubave iu erdhi fundi!

https://www.botasot.info/aktuale-laj...u-erdhi-fundi/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:29   #33
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,538
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ne fakt, Kurti nuk e di si do dali, e kam percjellur strukturen partiake qe ka, ajo me shume eshte strukture populliste edhe ate ne raport 60 -70 % se keshtu kadrovike.

Por per fidhim edhe me interesantja eshte qe:

Komandantėve tė kaēubave iu erdhi fundi!

https://www.botasot.info/aktuale-laj...u-erdhi-fundi/
Fundi i erdhi dhe LDK zgjedhjet e kaluara po ja ku e ke pas 2 vjetėsh.
Dhe mos e pėrjashto ndonjė tė pa pritur prap qė LDK tė bėj kualicion me PDK duke marė Kryeministrin.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:48   #34
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,884
Thanks: 4,396
Thanked 4,756 Times in 3,163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Fundi i erdhi dhe LDK zgjedhjet e kaluara po ja ku e ke pas 2 vjetėsh.
Dhe mos e pėrjashto ndonjė tė pa pritur prap qė LDK tė bėj kualicion me PDK duke marė Kryeministrin.
e shikon kete aftooobusin e vidjojesnuk ka per tu ngritur me, hiku
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Aftuuuupusyyy lool.jpg (23.4 KiloByte, 49 shikimet)
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:53   #35
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Rezultat shume i ngushte mes VV e LDK pas 70% te numerimeve. Fituesi nuk dihet deri ne kutite e fundit... por VV ka me shume gjasa.

PDK e pranoi humbjen dhe do te shkoj ne opozite.

Qeveria e ardhshme mund te behet nga VV + LDK + Nisma + minoritetet.

Nese Nisma nuk e kalon pragun mund te hyj ne qeveri edhe koalicioni AAK - PSD.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 21:57   #36
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,811
Thanks: 3,780
Thanked 3,059 Times in 2,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Ore ca po behet se jam aut komplet dhe nuk kam ndjekur asgje sot. Llapin nuk po e shoh.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 22:03   #37
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,146
Thanks: 8,181
Thanked 3,748 Times in 1,998 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ore ca po behet se jam aut komplet dhe nuk kam ndjekur asgje sot. Llapin nuk po e shoh.
Llapi ndodhej n'autobusin e Piratit ketu nalt!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 22:12   #38
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Kosovo mit seinen rund 1,8 Millionen Einwohnern gehört zu den ärmsten Regionen Europas. In der Bevölkerung herrscht Unzufriedenheit mit der politischen Führung, die für Korruption und die weitverbreitete Armut verantwortlich gemacht wird. Ein Drittel der Bevölkerung ist arbeitslos.

Thone agjensite e huaja.

Pra KOHA per NDRYSHIM
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 22:32   #39
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,926
Thanks: 825
Thanked 515 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

*

Tash do tė varet kahja e Kosovės nga LDK-ja. Nėse kjo parti tregon 'burrėri' sikur nė tė kaluarėn, atėherė mund tė themi veē kėshtu:

Hidhe n'erė Kosovėn e ēoje nė p.s.!!!

Shpresoj qė nuk do tė pėrsėriten!!!


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 22:47   #40
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Per momentin VV prin me mbi 7000 vota para LDK-se ����♥️����

Ketu mund t'i percjellni rezultatet e numerimit te vazhdueshem te votave:

https://rezultatet2019.org/Results.a...out=0&LangID=2
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg FB_IMG_1568313784663.jpg (9.3 KiloByte, 26 shikimet)
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 06-10-2019 nė 22:56
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur