Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-10-2019, 22:52   #41
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,027
Thanks: 11,482
Thanked 6,235 Times in 2,964 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Filluan urimet!
Tė privatit nuk po i sjell, ...
ja po e sjell njė tė reputacionit.
Njė miku ynė.

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 22:57   #42
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,022
Thanks: 16,362
Thanked 9,690 Times in 6,555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Kadri Veseli e pranon humbjen, PDK-nė e ēon nė opozitė.

Lideri i PDK-sė, Kadri Veseli, s’ka ofruar dorėheqje pse e ka nxjerrė partinė tė tretėn. Ai ka thėnė se do tė shkojė nė opozitė.

Veseli ka thėnė se kanė punuar shumė por s’kanė arritur tė fitojnė.

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr, Kadri Veseli, ka pranuar humbjen nė zgjedhjet e 6 tetorit.

“Ne e pranojmė humbjen, PDK-ja do tė kalojė nė opozitė”, ka thėnė Veseli, raporton Gazeta Express.

Ai ka uruar fituesit, teksa ka thėnė se PDK-ja do tė dalė nė opozitė.

PDK-ja ka dalė e treta nė kėto zgjedhje me rreth 20 pėr qind tė votave.

Prej vitit 2007 ėshtė nė pushtet.

Kadri Veseli shėnon humbjen e tretė radhazi nė zgjedhje, duke mos arritur ta nxjerr PDK-nė tė parėn nė Parlament pėr dy mandate, ndėrsa ka humbur edhe shumicėn e komunave.

PS...skam koment.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:07   #43
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,011
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Fituam o njerez. Kurre me i lumtur nuk kam qene. E rrezuam nje shtet te tere te korruptuar. Urime te gjitheve. Urime zoti kryeminster Albin Kurti ������♥️♥️♥️♥️
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 06-10-2019 nė 23:11
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:07   #44
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,613
Thanked 7,575 Times in 4,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Nga anet tuaja nuk e praktikoni vjedhjen e votave?
Pyetje £1000
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:10   #45
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,011
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nga anet tuaja nuk e praktikoni vjedhjen e votave?
Pyetje £1000
Mbaroi Angelisa. Vetem votat me poste, te cilat kryesisht jane per VV-ne akoma nuk jane numeruar, por pak rendesi ka tani se fituam. Happy at last ♥️
__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:13   #46
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,613
Thanked 7,575 Times in 4,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Mbaroi Angelisa. Vetem votat me poste, te cilat kryesisht jane per VV-ne akoma nuk jane numeruar, por pak rendesi ka tani se fituam. Happy at last ♥️
Qofte per hajer
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:14   #47
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,027
Thanks: 11,482
Thanked 6,235 Times in 2,964 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Fituam o njerez. Kurre me i lumtur nuk kam qene. E rrezuam nje shtet te tere te korruptuar. Urime te gjitheve. Urime zoti kryeminster Albin Kurti ������♥️♥️♥️♥️
Unė nė faqen e FB tim iu pėrgjigja njė mikut, kur mė uroi. i thashė: "Mė e madhe ėshtė kjo ditė se dita kur e shpallėm pavarėsinė. tek tash mund tė themi se jemi tė lirė"!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 06-10-2019 nė 23:22
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:14   #48
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,931 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Fituam o njerez. Kurre me i lumtur nuk kam qene. E rrezuam nje shtet te tere te korruptuar. Urime te gjitheve. Urime zoti kryeminster Albin Kurti ������♥️♥️♥️♥️
Urime.

Gjithe ky entuziazem per politike Socio?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:16   #49
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,011
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Urime.

Gjithe ky entuziazem per politike Socio?
Eshte clirimi i dyte i Kosoves, Mistrece, andaj.

Te falenderoj dhe urime dhe ty
__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:17   #50
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,004
Thanks: 0
Thanked 686 Times in 568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Me thne te drejten,

Socio ska moshe per tu entuziasmuar..

Gjerat edhe ne Kosove njesoj si ne Shqiperi do shkojne, nje ADN kemi.

E rendesishme eshte qe ikin injorantet..

Tani e lexova kete clirimin e dyte te kosoves,..lol

Kshu thonin edhe oer metalurgjikun ktej nga shqiperia.

Dhe si perfundoi?

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga doganieri : 06-10-2019 nė 23:54
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:19   #51
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,931 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Eshte clirimi i dyte i Kosoves, Mistrece, andaj.

Te falenderoj dhe urime dhe ty ������
Uroj qe nje dite te mos zhgenjeheni, te mos zhegenjehen as ata qe ju duan te miren.

Le te themi qe eshte nje figure politike ende e pakonsumuar dhe ora e tij e arte erdhi. Qofte largpames mjaftueshem.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:22   #52
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,794
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

ne fakt me shume ishin keto vota te miletit te mllefit te mbledhura nder vite, vota te protestes madheshtore e popullore.

Fillimisht kjo eshte pozitive dhe risi ne vete per vetedijesimin e popullit atje.

por jo paqeter garancion i 100 % qe gjerat perfundojne ne note maximale e te shkelqyer.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:24   #53
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,027
Thanks: 11,482
Thanked 6,235 Times in 2,964 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ne fakt me shume ishin keto vota te miletit te mllefit te mbledhura nder vite, vota te protestes madheshtore e popullore.

Fillimisht kjo eshte pozitive dhe risi ne vete per vetedijesimin e popullit atje.

por jo paqeter garancion i 100 % qe gjerat perfundojne ne note maximale e te shkelqyer.
pėr keq, jemi mėsuar.
mė poshtė nuk biem!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:28   #54
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

e ore kush fitoi? mos valle budallalliku?

p.s. nuk mbaron ndonjehere ai po u shtru ceshtja me fitue
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:37   #55
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,794
Thanks: 4,354
Thanked 4,688 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
pėr keq, jemi mėsuar.
mė poshtė nuk biem!
pa diskutim, kurre me keq nuk shkon dhe nuk mund te shkoje se me ate lukuni njerezish te paditur dhe injorant qe 20 vite pas luftes hala kallezonin kallash muhabete, ama e zhvasnin ate vend e ate popull sikur te ishte i huaj- Mongoli a Tanzani u dukej!
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:56   #56
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 856
Thanked 3,185 Times in 1,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Ku je o Llap oj kujder, ku je mshef, qe te humbi Gadlia, ku je qe e shajshe Albinin e shajshe ne mesashe kur ta keshmi PDK-n, ku je o femer se ti nuk je mashkulll.

Urime Kosove, Urime Albin Kurti.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 00:17   #57
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,172
Thanks: 156
Thanked 969 Times in 559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Ky qendrim me duket i drejte. 06/2019
Shpresojme qe nuk eshte fasade, sepse zoteria thote se "njihni Kosoven dhe le te bejme korrigjimin". Per cfare korrigjimi po behet fjale ketu?!
Mirepo opsion me te mire aktualisht politika e Kosoves nuk ka. Urojme te veje si duhet!


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 07-10-2019 nė 00:21
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 00:22   #58
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,106
Thanks: 856
Thanked 3,185 Times in 1,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Zet, njeri me te afte per momentin ne politik ne tere kombin shqipetar se Albin Kurti nuk ka.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 00:24   #59
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,539
Thanks: 184
Thanked 1,440 Times in 1,085 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Me behet qejfi per keto zgjedhje ne Kosove. Duket qarte se ka nje klase dhe kukture politike shume me te perparuar se ne Shqiperi. Klima zgjedhure ka qene e mire, procesi eshte zhvilluar i qete dhe i shpejte. Nė pak orė eshte bere i qarte rezultati dhe humbesit e kane pranuar tashme fatin e tyre.
Nė Shqiperi e keto raste te gjithe vetedeklarohen fitimtare dhe kur rezultati perfundimtar shpallet ai nuk pranohet.
Une e Uroj Kosoven me kenaqesine me te madhe per keto zgjedhje. Ketu nuk ka fituar nje parti politike por ka fituar Kosova ka fituar shteti i Kosoves. Aty eshte treguar se aty ka shtet dhe ka klase politike.
Perfundimisht shqiptaria do te behet ne Kosove aty ky ka nisur me lidhjen e Prizrenit.

Ky optimizem dhe shpresa jane me te medha edhe per faktin se fitimtaret jane VV me Albin Kurtin, mendoj se jane e vetmja parti politike patriotike shqipetare.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kanina : 07-10-2019 nė 00:27
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2019, 00:24   #60
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,172
Thanks: 156
Thanked 969 Times in 559 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Zet, njeri me te afte per momentin ne politik ne tere kombin shqipetar se Albin Kurti nuk ka.
Nuk e di per tere kombin, por ne politike nuk ka. Dakord jam.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur