Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2019, 19:26   #21
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,542
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Nuk ka trade off. Kjo do te jete Qeveria Kurti edhepse ne koalicion me LDK - ne. Dmth, ministrite kryesore te udheheqjes shteterore i ka partia qe fiton zgjedhjet qofte edhe me nje vote te vetme. Ato jane; ministria e puneve te mbrendshme, e financave dhe ajo e drejtesise, perpos postit te kryeministrit. Per te tjerat mund te diskutohet, pak rendesi kane ato ne krahasim.
Qeveria e merr emrin nga kryeministri.
Qeveria do quhet qeveria Kurti nėse Kurti do jet kryeministėr.
Por kur ka kualicione kam frik se do ket edhe shumė vjedhje edhe abuzime sepse do detyrohen tė bėjnė njė sy qorr edhe njė vesh shurdh pėr shkak tė presionit qė do ti bėhen me prishje tė kualicionit.
Nėse LDK do bėj presion pėr tė marrė ministritė ku qarkullojnė shumė vlera monetare kam frikė se do realizohet kjo qė po them unė.
Tė shohim se ēa do ndodhi realisht se supozime po bėjmė tė gjithė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:43   #22
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Keta opozitaret tane qe perkrahin Kurtin sa te vijne ne pushtet vete do ia fshijne emrin nga mediat dhe mund edhe ta fusin ne ndonje liste terroristesh....

Opozite leshi kemi n'Shqypni... edhe emrin e Kurtit e perdorin per vota.

Sa per komentet e Akrepit, duket sikur e ka harruar qe gjashte vitet e monoqeverisjes se Rilindjes perkojne me varvefrimin dhe tkurrjen me te medha qe po u behen shqiptareve qe nga vitet 1930.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 11-10-2019 nė 19:46
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:47   #23
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,542
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Sa per komentet e Akrepit, duket sikur e ka harruar qe gjashte vitet e monoqeverisjes se Rilindjes perkojne me varvefrimin dhe tkurrjen me te medha qe po u behen shqiptareve qe nga vitet 1930.
Jan ca kėtu qė u kan ikur dhitė me pushime dimėrore.
Po ē'lidhje ka kjo qė po thua ti me atė qė shkruajta unė mė sipėr?
Allah Allah me ju doktor profesorat e gjithėanshėm.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:48   #24
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Une jam i besimit qe me pak korrupsion ka ne koalicione, sidomos ne vende ku gjykatat dhe kushtetutat bejne pune.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:50   #25
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,886
Thanks: 4,396
Thanked 4,760 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

na mbyten doktorat mor lale pdhus edhe kur shkruajne sikur ne veten e pare te njejsit te atij qetrit

ta demontosh gramatiken e dhogjikes per toke
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:53   #26
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
na mbyten doktorat mor lale pdhus edhe kur shkruajne sikur ne veten e pare te njejsit te atij qetrit

ta demontosh gramatiken e dhogjikes per toke
I paske fut Google Translate ne Italisht forumit... pyet Mandin si t'i lexosh temat ne shqip.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:54   #27
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 211 Times in 150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Nėse dėshton kualicioni,pa ma t'voglin dyshim ,nese shkohet nė zgjedhje tė reja pa 84 deputet vv -a nuk mbetet.
Jemi rritur sa po marim vota ma shum se ish pozita bashk.
E kom ditė qė ka me ardhė dita,rrenat nuk ju pijnė ujė gjithmon Jo o Llap.


126
1.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 19:54   #28
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,542
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Une jam i besimit qe me pak korrupsion ka ne koalicione, sidomos ne vende ku gjykatat dhe kushtetutat bejne pune.
Po ti deri tani po na bėje leksione pėr Palestinėn e Ballkanit dhe Jaser Arafatin nga na u hodhe nė shtettet model.
Ndaje mėndjen do flasim pėr Suedinė dhe Gjermaninė apo "Palestinėn"?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 20:17   #29
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,886
Thanks: 4,396
Thanked 4,760 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

paqeter Ganimet, jo 84 por 120 vende i marrin, bile edhe pakicat duke i nxjerre nga kuvendi

thone nuk eshte mire per te bere hopin, pa i dale hunjeve nga ana qeter e gardhit. Realisht po ti shikosh VV ja nuk ka pervojen, nuk e kishin as keta te Rrambos dhe pershesh koalicjones, ama me aso kuadro xhigande si Bahtir Paqurken e ca mbeturina LPK-se, do jashtqitje te PDK-se, ca perzierje FER.... me nje dhaf VV eshte kazan prurjesh e mbledhjesh nga partite tjera. Si strukture orixhinale dhe prej fillimit, nuk i bie qe jane shume.

Mundemi per se gjeri e per se gjati te bejme qashtu dhafa.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 23:54   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?


Vjosa Osmani dhe Albin Kurti
Krasniqi befason me deklaratėn: Ja kush po e pengon koalicionin VV-LDK
Nga: N.H Mė: 11 tetor 2019 Nė ora: 23:16Analisti Faik Krasniqi, nė njė prononcim pėr gazetėn “Bota sot”, ka folur rreth zhvillimeve tė fundit, me theks rreth tentativave pėr njė koalicion mes Lėvizjes Vetėvendosje dhe Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Krasniqi nė kėtė bisedė pėrmend dy deklarata, qė sipas tij, ngrehin dyshime qė kjo parti ėshtė duke menduar pėr njė koalicion tjetėr, dhe jo me VV-nė.


“Deklarata e Agim Veliut lenė pėr tė kuptuar se njė pjesė e anėtarėve tė Kryesisė sė LDK-sė janė kundėr njė koalicioni me Vetėvendosje. Shto kėsaj edhe deklaratėn e zėdhėnėsit e LDK-sė, ngreh dyshime qė kjo parti ėshtė duke menduar pėr njė koalicion tjetėr, dhe jo me VV-nė fituesin e zgjedhjeve”, shprehet ai.

Tutje, Krasniqi ka deklaruar se edhe partie e Kadri Veselit ka ndikim nė kėtė situatė tė krijuar sė fundi.

“Padyshim qė PDK ka ndikim nė kėtė situatė tė krijuar, sepse kanė piunat e vet brenda LDK-sė qė duan njė koalicion me PDK-nė. Edhe KQZ ka filluar tė bėjė lojėra tė pista me zvarritjen e rinumėrimit tė votave nė 314 vendvotime, dhe nė mos fillimin e numėrimit tė votave tė diasporės dhe votave me kusht. Por, ndryshimi ndodhi me 6 tetor. Sovrani foli”, deklaroi Krasniqi.

Analisti politik ėshtė i mendimit se tentativat pėr ndryshim tė rezultatit pėrmes pazareve tė humbėsve, janė shkelje e vullnetit tė sovranit.

“Ēdo tentative pėr ndryshim tė rezultatit pėrmes pazareve tė humbėsve, nėnkupton shkelje e vullnetit tė sovranit. Ėshtė shkelje e demokracisė, sepse nė demokraci respektohet vullneti i sovranit. Qoftė edhe me njė votė pėrpara, partisė qė ka dal e para me Kushtetute i takon mandati pėr krijimin e Qeverisė”, shprehet Krasniqi.

Krejt nė fund, Krasniqi thekson se nuk duhet tė luhet me sovranin, shkruan gazeta “Bota sot”.

“KQZ nuk guxon tė bėhet pjesė kėtyre pazareve tė pista politike. Mė mirė tė shkohet prapė nė zgjedhje. Nė zgjedhje humbėsit e dinė se ēfarė i gjen. Do tė ndėshkohen akoma mė keq. Njė porosi pėr piunat e Thaēit brenda LDK-sw. Mos luani me sovranin”, ka pėrfunduar Krasniqi, pėr gazetėn “Bota sot”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2019, 03:12   #31
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,146 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Vetevendosje kudo
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 01:38   #32
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?
Agim Veliu godet rėnd Vjosa Osmanin: Ishim shumė mė tė fortė pa tė


11/10/2019 | 12:50

Agim Veliu godet rėnd Vjosa Osmanin: Ishim shumė mė tė fortė pa tė

Nėnkryetari i LDK’sė, ka dyshime edhe pėr njė bashkėpunim tė mundshėm me Vetėvendosjen e Albin Kurtit, madje ai ka dhėnė deklarata tė forta nė drejtim tė Vjosa Osmanit, shkruan Gazeta Metro.

Njeriu i dytė nė LDK pas Isa Mustafės, Agim Veliu, qė ishte edhe ndėr mė tė zėshmit qė kishte kundėrshtuar njė koalicion tė mundshėm parazgjedhor me Lėvizjen Vetėvendosje e nuk u duk fort i lumtur kur Vjosa Osmani u propozua nga partia si kandidate pėr kryeministre, thotė se Lidhja Demokratike e Kosovės nuk ka dalė mirė nga zgjedhjet e gjashtė tetorit.

Nė njė bisedė pėr Gazetėn Express, Veliu thotė se pavarėsisht se dikush po e paraqet si rritje pėrqindjen e LDK-sė, nė zgjedhjet e kaluara nacionale kjo parti kishte pasur pėrqindje mė tė madhe. Kjo deklaratė e tij vjen njė ditė pasi qė Osmani e prezantoi rezultatin e LDK-sė nė kėto zgjedhje si mė tė mirin qė nga viti 2004.

“LDK-ja nuk ka dalė mirė. LDK-ja nuk ka humbė se nuk ka qenė nė pushtet, po LDK-ja nuk ka fituar edhe pėrqindja e kėtyre zgjedhjeve, edhe pse dikush po mundohet me prezantu sikur rritje, nuk ka rritje, qė nė dy palė zgjedhje tė kaluara LDK-ja ka qenė nė pėrqindje mė e madhe sesa qė e ka pėrqindjen tash. Nė zgjedhjet e kaluara nacionale ka qenė njė pėrqindje mė e madhe”, thotė Veliu, derisa shton se ka disa faktorė se pse LDK-ja doli si parti nė zgjedhje, e pėr kėtė duhet pyetur ekipi zgjedhor e vetė Vjosa Osmani.

“Kėtu ka shumė faktorė, nuk ėshtė vetėm njė, sigurisht kėtė pyetje duhet me ia shtu nė radhė tė parė kandidates edhe ekipit. Unė ende nuk e kam njė vlerėsim tė qartė. Jam duke punu nė kėtė drejtim. Sigurisht do tė mblidhen organet e partisė, do ta shqyrtojnė krejt ecurinė edhe sigurisht do ta kemi njė qėndrim, do tė vijmė te njė e vėrtetė”, ka thėnė ai.
Nėnkryetari i LDK-sė ka dyshime edhe pėr njė bashkėpunim tė mundshėm me Vetėvendosjen e Albin Kurtit. Veliu thotė se tė dy partitė kanė dallime nė programe.

“Vallai shtir e ka se programet tona janė tė ndryshme edhe pse prapė kėtu dikush po mundohet me paraqitė se kėto janė tė njėjta. Programet tona janė shumė tė ndryshme edhe si parti edhe nuk do tė jetė e lehtė, po duhet me bisedu edhe me bė pėrpjekje me u afru nėse ka ndonjė mundėsi, nėse ka hapėsirė”, shton, derisa komenton edhe takimin e djeshėm tė bėrė nė mes tė krerėve tė dy partive.

“Ne fillimisht edhe pse ka ndodhė njė takim i parė qė nuk ėshtė diskutu faktikisht ndonjė modalitet, ne do ta diskutojmė nė organet e partisė, edhe do tė marrim vendim, ēdo vendim tė partisė e respektoj”, shton ai.

Agim Veliu nė njė pėrgjigje pėr Express ka komentuar edhe pozitėn qė po diskutohet se do tė marrė pas marrėveshjes pėr koalicion me VV-nė, Vjosa Osmani. Ai thotė se nuk e di a mund tė jetė e kėnaqur Osmani me emėrim vetėm si ministre e Punėve tė Jashtme, pasi qė fillimisht kishte qenė kandidate pėr kryeministre.

“Nuk e di, nuk e di a mund tė jetė e kėnaqur me njė pozicion tė tillė, nuk e di a mund tė jetė e kėnaqur ajo prej njė pretendente pėr kryeministre, me njė post ministror, nuk e di, ėshtė ēėshtje e saj, ajo duhet me vendosė, duhet ta thotė fjalėn vet”, shton Veliu, derisa komenton edhe se si duhet tė bėhet ndarja e ministrive.

“Nuk ėshtė najfarė dallimi i madh me vota, duhet edhe VV-ja me pas kujdes shumė se ēka po mendon ose si po sillet nė deklarimet e para pas zgjedhjeve. Thanė qė do t’i kenė shtyllat kryesore, kėtė atė me rend, nuk e di se ku e ēojnė. Edhe vendimet me organet e LDK-sė, edhe bisedat qė do tė rrjedhin po besoj”, thotė ai.

Veliu ka komentuar edhe deklarimin e Kurtit pėr Listėn Serbe.

“Ēėshtja e Listės Serbe ėshtė diēka tjetėr, ėshtė ēėshtje qė ata kanė mendu me votu nė atė formė, ata e kanė thėnė fjalėn e vet, nuk e di si mendon ai me i sistemu kėto gjėra”, thotė ai.

Sa i pėrket asaj se LDK-ja mbeti pėrsėri bastion nė Podujevė edhe nė kėto zgjedhje, Veliu shton se aty ėshtė njė stabilitet elektoral. I njėjti, megjithatė, pavarėsisht kėsaj thotė se nuk preferon ndonjė post ministror por do tė qėndrojė kryetar komune deri nė fund tė mandatit.

“LDK-ja nė Podujevė ėshtė mė stabile, ka vite qė nė Podujevė ėshtė ma e madhja, edhe jemi dega mė e madhe nė Kosovė, e kemi njė stabilitet tė elektoratit, megjithatė. Unė e kam mandatin tim punėn time, nuk i lė qytetarėt e Podujevės do tė punoj deri nė fund tė mandatit, me gjithė fuqinė qė e kam nėse kam jetė e shėndet”, ka thėnė ai.

I pyetur se a ėshtė nė tryezėn e diskutimeve VV-LDK pozita e presidentit, e a mund t’i premtohet kjo Vjosa Osmanit, Veliu ka shtuar se nuk janė nė pozicion qė tė provojnė gjėra.

“Nuk kisha dashtė me i komentu skenarėt e ndryshėm, nuk jemi nė pozicion me provu gjėra veē hajt te provoj kėtė veē hajt nėse s’bon kjo, se besoj qė ėshtė korrekte nė radhė tė parė”, ka pėrfunduar ai.

Lidhja Demokratike e Kosovės ka dalė si parti e dytė nga zgjedhjet e gjashtė tetorit, me njė rezultat tė ngushtė me partinė e parė, VV-nė e Albin Kurtit.

Tė dy partitė tashmė kanė filluar diskutimet pėr njė koalicion tė mundshėm paszgjedhor. /gazetametro.net
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 06:39   #33
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,816
Thanks: 3,780
Thanked 3,059 Times in 2,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
98% Agim Veliu eshte kunder koalicionit me VV-ne e Albinin
Njė korigjim tė vogėl Llapi, dėshtojė dhe jo dėshtoi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 10:36   #34
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Njė korigjim tė vogėl Llapi, dėshtojė dhe jo dėshtoi.
flm zoteri mesues
veq kishe jemi ne forum e jo ne ndonji kurs te gjuhes
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 11:26   #35
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,542
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

Ėshtė e vėrtetė qė 26 numėrues janė helmuar nga zarfat me votat e ardhur nga Serbia?

Tani po e lexojė me titra te lajmet FLASH.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 14:12   #36
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,886
Thanks: 4,396
Thanked 4,760 Times in 3,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?

po mire ua bene ka kaluar afati-data e mbajtjes se zgjedhjeve, te tjerat qe vijne futja nje te hullur ne shporte, po keta te menqur siē jane, paqeter do i njehim se ndoshta eshte per neve edhe ndonje vote nderkohe te gjitha te adresuara nga Serbia.


Kjo tamam te shkosh e te ulesh afer kazanit edhe ti qosh tre gellenjka ne 5 gota raki
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 21:54   #37
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?LDK-sė nuk i ngutet pėr koalicionin me Vetėvendosjen
13 tetor 17:09

Ndonėse nė parim, Lėvizja Vetėvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovės (LDK) janė pajtuar t’i nisin negociatat pėr formimin e koalicionit qeverisės, arritja e marrėveshjes duket tė jetė ende mjaft larg. Kėshtu tė paktėn parashikojnė disa zyrtarė nga partitė nė negociata, sidomos ata nga LDK-ja.

Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Agim Veliu, ka konsideruar se arritja e njė marrėveshjeje me Lėvizjen Vetėvendosje do tė jetė e vėshtirė. Sipas tij, problemet e mė tė mėdha do tė jenė nė harmonizimin e programit tė pėrbashkėt pėr tė pasur sukses nė bashkėqeverisje.

Sidoqoftė, ai parashikon se negociatat e vėrteta pėr arritjen e marrėveshjes mund tė priten vetėm pasi qė Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tė certifikojė rezultatin pėrfundimtar tė zgjedhjeve parlamentare tė 6 tetorit.

“Besoj se nuk do tė jetė e lehtė tė arrihet marrėveshje me Vetėvendosjen, duke i pasur parasysh disa deklarime tė vazhdueshme publike tė atyre edhe gjatė fushatės, po edhe pas rezultatit preliminar, ata po e ndjejnė vetėn si fitues tė mėdhenj”, ka thėnė Veliu, shkruan “Radio Evropa e Lirė”.

Ndryshe nga Veliu, zyrtarė tė Vetėvendosjes, pėrfshirė edhe liderin e saj dhe kandidatin pėr kryeministėr, Albin Kurti, kanė parashikuar se me LDK-nė do tė ketė njė marrėveshje dhe se tė dy partitė do tė qeverisin nė Kosovė gjatė mandatit tė ardhshėm 4-vjeēar.

Nė anėn tjetėr, analistėt politikė nuk presin qė kėto bisedime tė jenė edhe aq tė vėshtira, siē i parashikojnė disa zyrtarė tė LDK-sė.

Pėrparim Kryeziu nga Grupi pėr Studime Juridike dhe Politike, ka thėnė se arritja e njė marrėveshjeje nė mes kėtyre dy partive ėshtė e natyrshme dhe se, sipas tij, tė dy partitė duhet tė respektojnė premtimet e tyre dhe vullnetin e votuesve.

“Unė nuk shoh qė mund tė ketė ndonjė pikė diskutabile qė do tė ēonte deri te pamundėsimi i njė koalicioni midis kėtyre dy partive. Kujtojmė se bashkėpunimi i kėtyre dy partive nuk filloi dje e as nuk fillon sot. Njė bashkėpunim i tyre ka filluar qė nga formimi i qeverisė sė kaluar dhe e kemi parė gjatė gjithė kohės si kėto dy parti kanė funksionuar nė opozitė”, ka thėnė Kryeziu.

Edhe analisti tjetėr politik, Imer Mushkolaj, ka thėnė se tashmė duket se Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės e kanė tė qartė se kush ku e ka vendin. Megjithatė, Mushkolaj ka thėnė se tė ndarja e dikastereve mund tė ketė pak vėshtirėsi.

“Mbase mund tė ketė pėrplasje sa i takon ndarjes sė ministrive pėr shkak se Vetėvendosje qysh nė fillim e ka bėrė tė qartė se nuk do t’i lejojė partnerit tė koalicionet, nė kėtė rast LDK-sė, qė tė marrė nėn drejtim Ministrinė e Brendshme, atė tė Drejtėsisė si dhe atė tė Financave. Mirėpo, mbetet tė shihet nėse do tė jetė kėshtu. Nė anėn tjetėr, janė disa ēėshtje pėr tė cilat LDK-ja dhe LV-ja duhet tė gjejnė pajtim. E kam fjalėn nė radhė tė parė pėr mėnyrėn se di do tė vazhdojė dialogu dhe si tė arrihet marrėveshja me Serbinė”, ka thėnė Mushkolaj.

Sipas tij, vendimi eventual, qoftė nga LDK-ja apo LVV-ja, qė tė bllokohet formimi i qeverisė nuk do t’i ndihmonte asnjė procesi.

Bazuar nė praktikat e deritashme tė negociatave ndėrpartiake pėr formimin e institucioneve, zakonisht marrėveshja fillestare ka pėrfshirė postet e kryeministrit, kryetarit tė Kuvendit dhe atė tė presidentit. Por, aktualisht, posti i presidentit aktual, Hashim Thaēi ėshtė valid apo brenda mandatit kushtetues deri nė marsin e vitit 2021. Megjithatė, LVV dhe LDK, nėse do tė qeverisin deri nė fund tė mandatit, sipas pritjeve nga analistėt, mund tė shtrojnė edhe ēėshtjen e postit tė presidentit, pas skadimit tė mandatit tė presidentit aktual.

Edhe nė kėtė pikė, aktualisht ka disa dallime nė mes Vetėvendosjes dhe Lidhjes Demokratike.

Lideri i LVV-sė, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do tė bisedojnė tash pėr tash me zyrtarėt e LDK-sė, pėr kėtė pozitė, pasi, sipas tij, nuk do tė bėhen pazare politike.

“Pazare politike keni parė me PAN-in (PDK, AAK, Nisma) nė tė kaluarėn. Transparencė radikale do tė ketė qeveria e re. Natyrisht, qė qeveria jonė do tė zgjasė shumė mė tepėr sesa koha qė i ka ngelur presidentit aktual”, ka deklaruar Kurti pas njė takimi qė ka pasur me zyrtarėt e LDK-sė.

Por, ndryshe nga Kurti mendon nėnkryetari i LDK-sė, Agim Veliu, sipas tė cilit, pėr tė gjitha ēėshtjet duhet tė bisedohet.

“Besoj se duhet tė jenė tema tė bisedave tė gjithė ēėshtjet qė janė me interes, sepse pas njė periudhe mandati i presidenti kalon dhe sigurisht aty do tė gjendemi para njė vėshtirėsie”, ja thėnė Veliu.

Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės pas njė takimi tė mbajtur tė enjten, janė pajtuar pėr fillimin e bisedimeve pėr krijimin e koalicionit qeverisės pas zgjedhjeve parlamentare tė mbajtura mė 6 tetor nė Kosovė. Kurse janė hedhur poshtė tė gjitha mundėsitė pėr pėrfshirjen nė koalicion tė partive tė tjera shqiptare.

Kreu i Lėvizjes Vetėvendosje Albin Kurti, i cili ėshtė i mandatuar nga subjekti qė udhėheq pėr pozitėn e kryeministrit, nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė, deklaroi se pozita e kryeministrit ėshtė e pa diskutueshme nė bisedimet pėr koalicion me Lidhjen Demokratike tė Kosovės.

Nga rezultatet preliminare tė Komisioni Qendror tė Zgjedhjeve, Lėvizja Vetėvendosje ka fituar 25.49 pėr qind tė votave, pasur nga Lidhja Demokratike e Kosovės me 24.82 pėr qind tė votave. Kėto rezultatet nuk pėrfshijnė votat me kusht, votat me postė edhe votat e personave me nevoja te veēanta.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2019, 11:25   #38
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te deshtoi Koalicioni VV-LDK?Agim Veliu: Do tė jetė e vėshtirė arritja e marrėveshjes me Lėvizjen Vetėvendosje, pėr bashkėqeverisje

Kosova Ime Lajme

Ndonėse nė parim, Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės janė pajtuar t’i nisin negociatat pėr formimin e koalicionit qeverisės, arritja e marrėveshjes duket tė jetė ende mjaft larg. Kėshtu tė paktėn parashikojnė disa zyrtarė nga partitė nė negociata, sidomos ata nga LDK-ja.Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Agim Veliu, konsideron se arritja e njė marrėveshjeje me Lėvizjen Vetėvendosje do tė jetė e vėshtirė. Sipas tij, problemet e mė tė mėdha do tė jenė nė harmonizimin e programit tė pėrbashkėt pėr tė pasur sukses nė bashkėqeverisje.Sidoqoftė, ai parashikon se negociatat e vėrteta pėr arritjen e marrėveshjes mund tė priten vetėm pasi qė Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tė certifikojė rezultatin pėrfundimtar tė zgjedhjeve parlamentare tė 6 tetorit.

“Besoj se nuk do tė jetė e lehtė tė arrihet marrėveshje me Vetėvendosjen, duke i pasur parasysh disa deklarime tė vazhdueshme publike tė atyre edhe gjatė fushatės, po edhe pas rezultatit preliminar, ata po e ndjejnė vetėn si fitues tė mėdhenj”, tha Veliu.Ndryshe nga Veliu, zyrtarė tė Vetėvendosjes, pėrfshirė edhe liderin e saj dhe kandidatin pėr kryeministėr, Albin Kurti, kanė parashikuar se me LDK-nė do tė ketė njė marrėveshje dhe se tė dy partitė do tė qeverisin nė Kosovė gjatė mandatit tė ardhshėm 4-vjeēar.Nė anėn tjetėr, analistėt politikė nuk presin qė kėto bisedime tė jenė edhe aq tė vėshtira, siē i parashikojnė disa zyrtarė tė LDK-sė.

Pėrparim Kryeziu nga Grupi pėr Studime Juridike dhe Politike, thotė se arritja e njė marrėveshjeje nė mes kėtyre dy partive ėshtė e natyrshme dhe se, sipas tij, tė dy partitė duhet tė respektojnė premtimet e tyre dhe vullnetin e votuesve.“Unė nuk shoh qė mund tė ketė ndonjė pikė diskutabile qė do tė ēonte deri te pamundėsimi i njė koalicioni midis kėtyre dy partive. Kujtojmė se bashkėpunimi i kėtyre dy partive nuk filloi dje e as nuk fillon sot. Njė bashkėpunim i tyre ka filluar qė nga formimi i qeverisė sė kaluar dhe e kemi parė gjatė gjithė kohės si kėto dy parti kanė funksionuar nė opozitė”, tha Kryeziu.
Edhe analisti tjetėr politik, Imer Mushkolaj, thotė se tashmė duket se Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovė e kanė tė qartė se kush ku e ka vendin.Megjithatė, Mushkolaj thekson se tė ndarja e dikastereve mund tė ketė pak vėshtirėsi.

“Mbase mund tė ketė pėrplasje sa i takon ndarjes sė ministrive pėr shkak se Vetėvendosje qysh nė fillim e ka bėrė tė qartė se nuk do t’i lejojė partnerit tė koalicionet, nė kėtė rast LDK-sė, qė tė marrė nėn drejtim Ministrinė e Brendshme, atė tė Drejtėsisė si dhe atė tė Financave. Mirėpo, mbetet tė shihet nėse do tė jetė kėshtu. Nė anėn tjetėr, janė disa ēėshtje pėr tė cilat LDK dhe LVV duhet tė gjejnė pajtim.

E kam fjalėn nė radhė tė parė pėr mėnyrėn se di do tė vazhdojė dialogu dhe si tė arrihet marrėveshja me Serbinė”, tha Mushkolaj.Sipas tij, vendimi eventual, qoftė nga LDK-ja apo LVV-ja, qė tė bllokohet formimi i qeverisė nuk do t’i ndihmonte asnjė procesi.Bazuar nė praktikat e deritashme tė negociatave ndėrpartiake pėr formimin e institucioneve, zakonisht marrėveshja fillestare ka pėrfshirė postet e kryeministrit, kryetarit tė Kuvendit dhe atė tė presidentit.

Por, aktualisht, posti i presidentit aktual, Hashim Thaēi ėshtė valid apo brenda mandatit kushtetues deri nė marsin e vitit 2021. Megjithatė, LVV dhe LDK, nėse do tė qeverisin deri nė fund tė mandatit, sipas pritjeve nga analistėt, mund tė shtrojnė edhe ēėshtjen e postit tė presidentit, pas skadimit tė mandatit tė presidentit aktual.Edhe nė kėtė pikė, aktualisht ka disa dallime nė mes Vetėvendosjes dhe Lidhjes Demokratike.Lideri i LVV-sė, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do tė bisedojnė tash pėr tash me zyrtarėt e LDK-sė, pėr kėtė pozitė, pasi, sipas tij, nuk do tė bėhen pazare politike.

“Pazare politike keni parė me PAN-in (PDK, AAK, Nisma) nė tė kaluarėn. Transparencė radikale do tė ketė qeveria e re. Natyrisht, qė qeveria jonė do tė zgjasė shumė mė tepėr sesa koha qė i ka ngelur presidentit aktual”, ka deklaruar Kurti pas njė takimi qė ka pasur me zyrtarėt e LDK-sė.Por, ndryshe nga Kurti mendon nėnkryetari i LDK-sė, Agim Veliu, sipas tė cilit, pėr tė gjitha ēėshtjet duhet tė bisedohet.“Besoj se duhet tė jenė tema tė bisedave tė gjithė ēėshtjet qė janė me interes, sepse pas njė periudhe mandati i presidenti kalon dhe sigurisht aty do tė gjendemi para njė vėshtirėsie”, tha Veliu.

Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės pas njė takimi tė mbajtur tė enjten, janė pajtuar pėr fillimin e bisedimeve pėr krijimin e koalicionit qeverisės pas zgjedhjeve parlamentare tė mbajtura mė 6 tetor nė Kosovė. Kurse janė hedhur poshtė tė gjitha mundėsitė pėr pėrfshirjen nė koalicion tė partive tė tjera shqiptare.Kreu i Lėvizjes Vetėvendosje Albin Kurti, i cili ėshtė i mandatuar nga subjekti qė udhėheq pėr pozitėn e kryeministrit, nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė, deklaroi se pozita e kryeministrit ėshtė e pa diskutueshme nė bisedimet pėr koalicion me Lidhjen Demokratike tė Kosovės.

Nga rezultatet preliminare tė Komisioni Qendror tė Zgjedhjeve, Lėvizja Vetėvendosje ka fituar 25.49 pėr qind tė votave, pasur nga Lidhja Demokratike e Kosovės me 24.82 pėr qind tė votave. Kėto rezultatet nuk pėrfshijnė votat me kusht, votat me postė edhe votat e personave me nevoja te veēanta.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 10:59   #39
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerKy ėshtė burri nga Shtimja i cili pėsoi sulm nė tru duke menduar se fitoi LDK-ja

Gazeta Express
15 Tetor 2019 7:31

Njė burrė nga Shtmja iu gėzua shumė rezultateve tė LDK-sė nė zgjedhje, por ditėn tjetėr pėsoi sulm nė tru.

Rezultateve qė e nxjerrin LDK-nė fituese pėrkrah Vetėvendosjes, e gėzuan fort dikė, mbrėmjen e sė dielės sė 6 tetorit.

Por, emocioneve tė mėdha E.E. nga Reēaku i Shtimes ua pa sherrin mėngjesin e nesėrm.

60 vjeēari, qė tash e njė javė u shtri nė Klinikėn e Neurologjisė, thotė se nė ditėn e zgjedhjeve nuk pati ndonjė shenjė se nuk ėshtė mirė me shėndet.

Krahas mjekėve tė Klinikės interesim pėr gjendjen e pacientit E.E po shfaq edhe neurokirugu Haxhi Avdyli qė sė fundmi u rizgjodh deputet i partisė sė preferuar tė tij.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=JC4vOBI4cm8

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 15-10-2019 nė 11:31
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 14:16   #40
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,542
Thanks: 15,958
Thanked 13,474 Times in 8,535 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
E pėr ēa duhet kjo si lajm se kujt i ra hemoragji nė tru?
Ti Llap se ke dashur shumė PDK-nė se nuk tė ra hemoragji cerebrale.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur