Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-10-2019, 17:18   #41
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,962
Thanked 1,992 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Eshte mbush forumi me postime propogande politike te llapit. Kjo tregon se demokracia nuk vlen, nje individ i lire helmon gjithe shoqerine. Eshte bere forumi toksik vetem me artikuj politike te kosoves vetem nga ky individ.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 17:35   #42
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte mbush forumi me postime propogande politike te llapit. Kjo tregon se demokracia nuk vlen, nje individ i lire helmon gjithe shoqerine. Eshte bere forumi toksik vetem me artikuj politike te kosoves vetem nga ky individ.
une e dha mendimin tim ti jepe tanin por ju disa nuk kini mundesi nuk kini fakte argumente me mu kundervi e disa filloin mem sha e ofendue e disa veq jan dorzue si ti e ti ndaq thuej propagand ndaq thuej qfar te duesh ky eshte realiteti dhe e verteta qfar e them une ne Republiken e Kosoves
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 17:52   #43
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,962
Thanked 1,992 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
une e dha mendimin tim ti jepe tanin por ju disa nuk kini mundesi nuk kini fakte argumente me mu kundervi e disa filloin mem sha e ofendue e disa veq jan dorzue si ti e ti ndaq thuej propagand ndaq thuej qfar te duesh ky eshte realiteti dhe e verteta qfar e them une ne Republiken e Kosoves
Mire mire, une nuk shajta vetem tregova fakte qe poston shume vetem per politike.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 18:06   #44
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,239
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Po daleni, lėruni kohė ta bėjnė... pastaj ta dėshtojnė
... koalicionin...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 19:13   #45
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po daleni, lėruni kohė ta bėjnė... pastaj ta dėshtojnė
... koalicionin...
Llapi nuk do as ta bejne me shprese se PDK-ja rishtazi po lidhet me servilet e vjeter.

Llap, PDK-ja t'ka ra prej lige. Bile sa mesova se Gadri Veseli kish gjete ni pune te re.Hajt ishalla po e gjen edhe ti e na hiqesh pak qafe.

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 19:26   #46
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,117
Thanks: 860
Thanked 3,191 Times in 1,781 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte mbush forumi me postime propogande politike te llapit. Kjo tregon se demokracia nuk vlen, nje individ i lire helmon gjithe shoqerine. Eshte bere forumi toksik vetem me artikuj politike te kosoves vetem nga ky individ.
Ky eshte kancer i ketij forumi, pra ky jo vetem qe i largon lexuesit, por te njejten koh e fundos nje forum te tere.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 19:52   #47
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Ky eshte kancer i ketij forumi, pra ky jo vetem qe i largon lexuesit, por te njejten koh e fundos nje forum te tere.
me fundos e kan fundos stafi i keti forumi qe te kan gradue ty ne super super super moderator dhe nuk i din dy fjal te sillesh normal si nieri perpos me i sha e ofendue antaret e forumit dhe normal se tu kan largue prej forumi prej teje e jo prej meje se une kam lexues ketu ma shum se ju te gjith antaret ne njeren an po te kam than disa here e po e perseris se ty te shkon per ftyre me sha e ofendue antaret e forumit e sidomos ne ish pjestarve te UĒK-se veq vazhdo se ne rrug te mbar per ta mbyll ket forum je
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2019, 19:54   #48
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Llapi nuk do as ta bejne me shprese se PDK-ja rishtazi po lidhet me servilet e vjeter.

Llap, PDK-ja t'ka ra prej lige. Bile sa mesova se Gadri Veseli kish gjete ni pune te re.Hajt ishalla po e gjen edhe ti e na hiqesh pak qafe.

po ju po thoni se e ka kap PDK shtetin e ku kaq shpejt e qkapt hala pa e formue qeverin qe se kini as ngat me e formue hahahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 09:50   #49
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
'I dekni kapet prej fijes t'kashtės'.

Citim:
PDK-ja e keqe po mban ymyt nė Lutfi Hazirin qė ka me pengu koalicionin me Albinin.

Nėpėr ēarshi po flitet se si LDK-ja kategorikisht s'pranon me Albinin, dhe prandaj 'tė gjithė fansat e krimit tė PDK-sė' po buzėqeshin.

Edhe mė mirė pėr Vetėvendosjen nėse LDK-ja pėr hatėr t'kuletės sė Perhanit nuk e bėjnė kabull Albin Kurtin, sepse kjo veē sa do ta forcojė Albin Kurtin.

Pėr ta dobėsu Albin Kurtin, sė pari duhet me ja pranu virtytet qė i ka dhe duhet me pranu faktin se krejt rinia dhe krejt 'facat' e 'frajerat' e Kosovės janė me ta.
Nuk e mundė duke e mohuar.

LDK-ja ėshtė 'real magjike', sepse ka arritė tė shtiret si opozitė, duke qenė pjesė e pushtetit qė nga pėrfundimi i luftės e edhe para luftės, prej se e mbaj veten nė mend LDK-ja vendos diēka pėr neve.

Ėshtė mjeshtri e madhe (ndoshta dhe fat) tė dukesh 'e pafajshme' duke qenė pjesė pėrbėrėse e krimit, nepotizmit dhe korrupcionit.

Kjo ėshtė ajo LDK-ja qė ta qitke ftyrėn n'gazetė e t'pėrjashtojshin prej shkolle nėse nuk ia pagujshe Isės 3 pėrqindshin.
E mbaj mend rininė e hershme, paret e bukės u dashke me ua dhanė bosave tė LDK-sė qė sot Isa (me njė rrogė) me maru solitera midis Prishtine.

Me ja ēel letrat Perhanit, PDK-ja mbetet lulė, prandaj t'kopė barku kur e sheh ti njė parti bashkėfajtore e korrupsionit e nepotizmit kah paraqitet elherze.

(I keni pa ato mė tė pėrdalurat qysh nė fund i marrin pėr burra djemtė mė tė mirė.)

Albini nuk duhet ta lus LDK-nė, nė asnjė mėnyrė, sepse refuzimi edhe mė i vogėl i LDK-sė e forcon Vetėvendosjen dhe e shpalos fytyrėn e vėrtetė tė Lidhjes, prapa tė cilės fshehen milionerėt mė tė rrezikshėm.

Perhani (me njė rrogė) i shkollon vajzat nėpėr universitetet mė tė shtrenjta tė botės, dhe prandaj ai bėn sevap tė na mėsoj neve se si mund tė bėhesh i pasur nė Kosovė, pa vjedh, e jo me na shit moral se budallė s'jem.

Bre Prehani i poshtėr, qe 1 vjet m'u ka thy pasqyra e WC-sė (ma zi m'u ka shty martesa) tek dje (pas 1 viti) i kam mbledh paret me ble njė pasyre dhe me thirr njė mjeshtėr me vnu.
Ti po na tregon neve se si bėhesh i pasur me njė rrogė.

Ju mos na tregoni neve qysh jetohet nė Kosovė, mos i tregoni rinisė (qė s'kanė pare pėr njė kafe dhe i marrin 100 euro rrogė nė muaj pėr 12 orė pune fizike nė ditė), se qysh jetojnė fėmijėt tuaj si bosa, pa punu kurgjė, se vijnė ua pshtyjnė ftyrėn e flliqtė qė e keni.

Juve ju ka pshtu me ftyrė Vjosa, se pėrndryshe, ju jeni nė anėn e errėt dhe tė urryer tė Kosovės.

Ju kujtoni se mund ta 'ngjallni' PDK-nė me pare, por PDK po dergjet prej krimit e korrupsionit, nuk del kush qė e shpėton.
PDK-nė e pret shuarja, nėse nuk e pranon fajin dhe nuk ndėshkohet pėr krimet e veta, pėr t'ia nisur nga fillimi.
Ashtu siē keni mbaruar Ju nė politikė.

Falenderojuni Vjosės qė 'ende jeni'.

P.S. Nė anėn tjetėr, me idenė anti- katund tė Uran Ismajlit, PDK ka bėrė diskriminim nė baza qytetare, kur i ka paguar votuesit, derisa siē ka treguar viktima e hajnisė dhe krimit tė partisė sė tij, Blerim Latifi, nėpėr Drenicė votat janė blerė me nga 5 euro, 'sheherlitė' nė Mitrovicė votat i kanė shitur me nga 20 euro.

Tmerr, kur e blen dėshtimin me pare.

Kimete Berisha.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 09:53
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 09:59   #50
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
'I dekni kapet prej fijes t'kashtės'.
Kimete Berisha.
haziri,veliu,mastafa : 3 shkavella, 3 shkerdh..., qe njollosin gjithe ldk-ne.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 00:14   #51
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


Haziri: Vetėvendosje nuk gjeti burrėri tė rreshtohet pas njė zonje si kryeministre
Nėnkryetari i parė i LDK’sė, Lutfi Haziri, ėshtė i ftuar sonte nė emisionin DPT te Fidani nė T7.

Haziri ndėr tė tjera nė kėtė takim ka folur edhe pėr rezultatet e zgjedhjeve tė 6 tetorit nė Kosovė. Haziri ka thėnė se nė numėrimin e votave pėr kandidatė Vjosa Osmani po prin nė krahasim me kandidatėt tjerė.

“Para zgjedhjeve ėshtė thėnė se cili del mė i votuari ėshtė i nominuar pėr kryeministėr”, ka thėnė Haziri.Tutje Haziri shton se nuk ka mundur tė arrihet njė marrėveshje mes dy partive para zgjedhjeve pasi qė Lėvizja Vetėvendosje nuk pranoi qė tė futet nė lsitė me LDK’nė ku Vjosa Osmani do tė ishte kandidate pėr kryeministre.

“Nuk gjetėn burrni me u reshtu pas njė zonje pėr kryeministre”, ka shtuar Haziri./Express/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 08:51   #52
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm


Ketu: https://www.kosovaime.tv/gazeta-amer...gL0PMu3sKcGZvY
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 09:52   #53
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,859
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
me sa e di une, ti turkoshaku i Maqidonijes veriore i rreshqitur tu Kusova dhe me vendbanim ne tu Higlandit. Qashtu faka njuza i ka demantuar personi ne fjale me argumentin qe bolsheviket edhe te Gadrise edhe te Alpinit, jane munduar tere kohen te propagandonin faka njuza te lodhura.

Nuk ju shit as PDK-se qe kishin gjetur gjoja nje pjestarin e policise serbe shqiptare e gjoja si kusheri i burrit te Vjoses

Megjithate mund te ju them, eshe ashtu ajo doli fituesja morale e atyre zgjedhjeve, perkunder qe vetevendosja, a ka ftuar njerez nga Turqia, Maqidonia e ku nuk ka pasur, per ta votuar dhe ja ku eshte rezutati.

Ne fakt keto zgjedhje ishin dhe jane opsion i ndryshimit per popullin, se po te ishte per individa, eshte per ti lene tu biejne pishtalkave edhe te dalin rrugeve te kallin ndonje qashtu Bidon pordhash patriotike.


Ja statementi i tij, nje dite pas zgjedhjeve:

Sulme, shpifje, sajime, gėnjeshtra, fabrikime e idiotizma. Nuk u la gjė pa u pėrdorur kundėr Vjosės, mua dhe familjes sonė nga dy anėt e bolshevikėve. Bolshevikėt nė publik atakonin njėri tjetrin, ndėrsa natėn skutave uleshin bashkė e fabrikonin lajme tė rreme, shpifje. Gjithat kundėr Vjosės. Kundėr saj, sepse pikėrisht te ajo shihnin rrezikun nga humbja e thellė. Prandaj edhe u bėnė bashkė.
Nuk heshtėn as gjatė heshtjes zgjedhore, tė shtunėn e tė dielėn. Pėr heshtje nuk brengosej as njė pseudoportal i financuar nga Agim Bahtiri i cili nuk la genjeshtėr pa fabrikuar ditėn e zgjedhjeve dhe njė ditė para saj, duke thyer cdo normė tė demokracisė e kodit elektoral. U fabrikuan video montazhe, foto montazhe e cka jo tjetėr. Temė negative nėpėr medie u bė edhe fakti se unė nuk kisha votuar nė tė njejtin vend votim sikur Vjosa. Kjo u bė pikėrisht ditėn e votimit. Deri aty shkonin metodat stasiane tė sulmeve tė oponentėve.
Prandaj, kush do qė i interpreton kėto zgjedhje si garė fer, ėshtė larg tė kuptuarit tė nocionit dhe sistemit tė demokracisė. Kėso ‘fitore’ nuk i bejnė nderė asnjė partie. Fushata e ulėt dhe denigruese e mbushur me fabrikime dhe gėnjeshtra ėshtė shqetėsuese pėr cilėndo parti qė synon pushtetin.
Kosovės i duhet shembull i vlerave mė tė larta tė demokracisė dhe i mirėsjelljes, jo shembull i ardhjes nė pushtet pa zgjedhur mjete e duke shkelur mbi tė tjerėt, duke njollosur tė tjerėt.
Bolshevizmi ėshtė sėmundje! Unė BESOJ nė njė Kosovė ndryshe nga kjo qė kemi. Nė njė Kosovė ndryshe, por pa bolshevikėt!
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 10:19   #54
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
@Pirati

Nuk e di une, ti derzhavniku i Serbise, ku qendron muhabeti. Por me bene pershtypje linqet e amerikaneve aty ne artikull. Sidoqe, artikulli i referohet njerezve te Vjoses jo asaj. LDK- ne nuk e kemi te paster. Kjo dihet, a sa per moral e kane humbur qe moti vete ata. Vetem me Vjosen arriten te fitojne vota. Vv ja i fitoj zgjedhjet me plot merite. Jo vetem etiketimet e tyre 'bolshevike' por edhe te tuat aluduese e diskriminuese ndaj shqiptareve anembane botes si gjoja faktor qe nuk meriton te mirret parasysh e te kete te drejten e votes, flet volume, per vlerat e juaja, morale, patriotike e demokratike.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 10:30   #55
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Pirati

Nuk e di une, ti derzhavniku i Serbise, ku qendron muhabeti. Por me bene pershtypje linqet e amerikaneve aty ne artikull. Sidoqe, artikulli i referohet njerezve te Vjoses jo asaj. LDK- ne nuk e kemi te paster. Kjo dihet, a sa per moral e kane humbur qe moti vete ata. Vetem me Vjosen arriten te fitojne vota. Vv ja i fitoj zgjedhjet me plot merite. Jo vetem etiketimet e tyre 'bolshevike' por edhe te tuat aluduese e diskriminuese ndaj shqiptareve anembane botes si gjoja faktor qe nuk meriton te mirret parasysh e te kete te drejten e votes, flet volume, per vlerat e juaja, morale, patriotike e demokratike.
masi pe dini qe nuk eshte e paster LDK perse me kaq hygjym po i bini ne gjunj dhe po i hyni ne by.th veq me hyp albushi ne pushtet po qasi mu-tash jan si LDK si VV
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 10:36   #56
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,859
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Meqe ra dhafja, ti nje qashtu fans mund te jesh i ēmendur i flakte dhe ēfaredo qeter, deshe apo nuk deshe dhe pos nje, dy, tre hajde 4 votave qe ke mundur te japesh, nuk ndryshon ama, asgje dhe per asnje presje ne VV, perkunder gjithe atij hovi qe ke marre sakaq edhe Dhapin e konkurron shume ne gare.

Keto rezultateve te zgjedhjeve, ishin te menduara si ndryshim ne perxhithesine e totalit.

Ajo kishte rezultat te mire, perkunder kohes shume te shkurter parazgjedhore dhe raporteve brenda partiake. Me nje fond me pak se partia e Bugjetit te Pacovit dhe pa ndonje spot te madh mediatik.


Po te ishte, per mua personalisht, siē e thashe me larte, do i lija te merrnin te kadhin nje qashtu bure berllogu, pishtalkat me veti edhe ēfiiiuuuuuuuuuu freee Palestina ne midis Prishtina Vetevendosje, vetevendosje deri sa te biejme ne alivanosje

Edhe nje qeter fakti qe nuk duhet harruar, kur e moren Prishtinen VV-ja atehere me gjithe ate zhurme se do bejme performancen, do ndreqim kete e do ndreqim ate… ja pas ca viteve… performancja e tyre.

Me nje dhaf duhet te jene te lumtur nese LDK-ja bene kolaicion me ta, sepse keta as vije nuk i bejne punes, mospervoja, mosdija e shume faktore jane aty.

Nuk eshte cili po kalle zjarma me shume edhe me forrika te vezeve po ja ndreq atij qetrit frizuren rruges ne frestyle
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 10:39   #57
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,859
Thanks: 4,386
Thanked 4,736 Times in 3,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Dhapqine, se ti nuk e kupton dhe akoma s`ke pare gje ti. Qe ky kolaicion behet vetem per inat te Gadrise, qe ta dish ti, siē e dijne edhe ata qeret. Duke e ditur Gadria, qe nuk ka gjasa per koalicion e hodhi peshqirin dhe u dorezua e pranoj humbjen menjehere ne fidhim.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 10:40   #58
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
masi pe dini qe nuk eshte e paster LDK perse me kaq hygjym po i bini ne gjunj dhe po i hyni ne by.th veq me hyp albushi ne pushtet po qasi mu-tash jan si LDK si VV
Vjosa eshte e paster dhe aty ka individe tjere te paster. Koalicioni me ta vetem se do e pastronte dhe reformonte vete LDK- ne permbrenda perpos shtetit. Nuk jane gjerat bardhe e zi qysh po i shikon ti. Me Albinin kryeminister, gjithcka eshte e mundshme.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 19:14   #59
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerAlbulena Haxhiu: LDK nuk ka vullnet tė bashkėpunojė me VV-nėTakimet ndėrmjet krerėve tė Lėvizjes Vetėvendosje dhe atyre tė LDK-sė, pėr harmonizimin e qėndrimeve pėr njė bashkėqeverisje tė mundshme, kanė pushuar, deri nė certifikimin e zgjedhjeve.

Kjo pasi qė LDK-ja nuk po shpreh interesim pėr njė gjė tė tillė.

Kandidatja pėr deputete nga Lėvizja Vetėvendosje, Albulena Hahiu, gjatė njė interviste thotė se ekziston vullneti i VV-sė pėr bashkėpunim me LDK-nė, por jo edhe i kėsaj tė fundit.

“Ne kemi caktuar menjėherė atė ditė pėrfaqėsuesin qė do ta pėrfaqėsojė VV-nė nė kėto grupe punuese, pėrgjegjėsia e kėtyre grupeve do tė jetė harmonizimi i programit qeverisės. Megjithatė nėse ekziston njė vullnet politik pėr ta kėndellur Kosovėn, atėherė besoj qė nuk do duhet qė tė ketė pengesa. Prandaj nėse ka vullnet, natyrisht qė kjo ėshtė e mundur”, thotė ajo.

Haxhiu lė fajtore LDK-nė pėr tė cilėn thotė se po humb kohė duke pritur certifikimin e zgjedhjeve. Ajo thotė se bisedimet pėr harmonizimin e programit qeverisės mund tė vazhdojnė edhe pa pėrfundim tė rinumėrimit dhe certifikimit tė zgjedhjeve.

“Sa i pėrket VV-sė, ne jemi jashtėzakonisht tė hapur dhe shumė tė interesuar qė ky koalicion tė bėhet, por nuk e kemi parė fatkeqėsisht tė njėjtin interes te Lidhja Demokratike e Kosovės. Kėtu dua tė shtoj se nuk kemi nevojė qė tė presim certifikimin e rezultateve, nė qoftėse ne nuk bėjmė takime deri nė certifikim, atėherė kjo pėr VV-nė ėshtė kohė e humbur”, thotė Haxhiu.

Deklarata e Lutfi Hazirit, se VV-ja nuk pati burrni tė rreshtohet pas njė gruaja pėr kryeministre, Haxhiu po i quan destruktive dhe kėrkoi nga ai qė t’i tėrhiqet nga to.

“Kam parė deklarata destruktive, sidomos tė Lutfi Hazirit qė nuk i ndihmo fare bashkėpunimit me VV-nė dhe atij qeverisės, prandaj edhe sot kam ftuar atė qė tė tėrhiqet nga kėto deklarata tė cilat nuk i ndihmojnė fare bashkėpunimit tonė qeverisės”, thotė ajo pėr EO.

Nė takimet qė janė mbajtur kohė mė parė, Haxhiu thotė se dakordanca e vetme ėshtė ulja e numrit tė ministrive dhe pėrfshirja e barazisė gjinore nė qeverinė e ardhshme.

“Ne kemi pasur njė takim ndėrmjet pėrfaqėsuesve tė Vetėvendosje, pra kryetari jon me Isa Mustafėn dhe Vjosa Osmanin. Ka qenė njė takim optimist, nė kuptimin e njė bashkėpunimi qeverisės. Pra aty janė dakorduar se cili do tė jetė numri i ministrive, pėr pėrfshirjen e barazisė gjinore nė qeverisjen e ardhshme, pėr disa vendime qė nuk duhen tė qohen pėrpara qeveria Kurti, por mė e rėndėsishmja qė janė dakorduar pėr grupet punuese”, ka thėnė Haxhiu.

Lėvizja Vetėvendosje nė zgjedhjet e 6 tetorit doli e para, e pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 20:08   #60
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
VV i ka fitu fer zgjedhjet, kjo ka qene vullneti popullit.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur