Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-10-2019, 13:37   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Astrit Dehari, u vra apo u vetėvra?Astrit Dehari, u vra apo u vetėvra?

Faton Mehmeti Nga Faton Mehmeti Mė 23 tetor 2019 Nė ora: 12:29
Protesta pėr zbardhjen e rastit tė vdekjes sė Deharit, foto arkiv
Misteri vazhdon edhe pas tri vitesh

Misteri vazhdon edhe pas tri vitesh, disa thonė se u vra e disa besojnė fortė se Astrit Dehari u vetėvra. Tė rikujtojmė se aktivisti i Lėvizjes Vetėvendosjes, Astrit Dehari vdiq nė rrethana misterioze brenda qendrės sė paraburgimit nė Prizren, njė muaj pasi qė mori lajmin se ai dhe gruaja e tij do bėheshin prindėr. Dehari u gjet i vdekur nė qelinė e tij me 5 nėntor tė vitit 2016. Fillimisht u tha se Astrit Dehari, sipas ekspertizave tė bėra, ka kryer vetėvrasje nė qeli. Megjithatė diēka tė tillė nuk ka pranuar Lėvizja qė aktivisti i pėrkiste.

Sė fundmi kanė ardhur rezultatet e njė ekspertize tė kryer nga Qendra Universitare i Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė tė Zvicrės. Rezultatet e saj akoma nuk janė bėrė tė ditura dhe Prokurori i Shtetit ka njoftuar se ato do t’i dėrgohen familjes Dehari, pasi tė pėrkthehet. Edhe me tė drejtė familja Dehari ndihet nė ankth pėrse ende nuk u ėshtė dhėnė kjo ekspertizė. Tanimė mės dyshimeve, ende pa dal raporti i ekspertizės nga Universiteti nė Lozanė, mund tė themi se mė teper ka argument, apo dyshime tė forta se Asrit Dehari u vra. Sė pari nė fotot e publikuara nga qelia ku ndėrroj jetė Astriti, ndėr tė tjera u gjenden edhe foto tė tė ndjerit me lėndimet nė kokė, dorė, krahė e nė pjesėn e parakrahut. Si ka mundėsi qė njė njeri qė vret veten tė ketė lėndime nė kokė e kraharor. Edhe pa qenė fare ekspert lirisht mund tė konstatojmė se Astriti ėshtė rrahur, ėshtė kacafytur me vrasėsit.

Dėshmi tjetėr ėshtė edhe peshqiri i gjakosur, e plot tė tjera dėshmi brenda qelisė ku ndėrroi jetė Astriti. Fakt tjetėr ėshtė edhe vdekja nė mėnyrė misterioze e shokut tė burgut tė Astriti, pėr kėtė ka folur edhe nėna e Astriti. Xhemile Dehari, nėna e dy aktivistėve tė ndjerė tė Lėvizjes Vetėvendosje, Arbnor e Astrit Deharit, ėshtė shprehur me habi pėr dy vdekje tė tjera, qė ndėrlidhen me hetimin e rasteve tė vdekjeve tė dy djemve tė saj.

Nė njė intervistė Xhemile Dehari deklaroi se ėshtė pėr t’u ēuditur se si disa kohė pas vdekjes sė djalit tė madh tė saj, Arbnorit, kishte ndėrruar jetė hetuesi i parė i kėtij rasti.“Ėshtė shumė pėr t’u ēuditur se hetuesi i parė i rastit tė djalit tonė tė madh, Arbnorit, vdiq, ndėrkaq edhe Astritit i vdiq shoku i vetėm i burgut. Pėr ēka po ndodhin kėto gjėra”, ka thėnė ajo.

Naser Makolli, ishte shoku i astriti qė vdiq nė mėnyrė misterioze, dhe pėr kėtė nuk u bė shumė bujė, edhe pse ėshtė njė element shumė me rendėsi pėr hetime.

Megjithėse presim rezultatet e Universiteti tė Lozanės, duhet theksuar se me shumė gjasė do tė konstatohet se Astriti ėshtė vrarė, vetėm nėse nė Kosovė nuk pėrkthehet ndryshe raporti dhe tė humbet origjinali. Historikisht nė vrasjet ku ėshtė pėrfshirė shteti, segmente tė shtetit, gjithnjė kanė mbetur enigmė, me shpresėn se rasti i Astriti s’do tė ketė fatin e tillė. Fakti qė raporti i ekspertizės nga Lozana po vonohet ka diēka pėr t’u shqetėsuar, me frikėn qė po tentohet tė manipulohet. Astrit Dehari ėshtė simbol, bashkė edhe me shumė aktivistė tė LDK-sė, i pėsimit nga dora kriminale qė ka qenė nė pushtet. Kjo dorė kriminale po merr fund, pasi zgjedhjet e 6 tetorit i dhanė vendit njė frymė tė ndryshimit.

Nėse deri dje VV dhe LDK kanė akuzuar kriminelėt nė pushtet, tani mė largimin e atyre e kanė obligim qė tė gjithė mėkatet e tyre t’i paguajnė me njė drejtėsi tė fortė, tė paanshme dhe qė t’i shėrben vetėm tė vėrtetės. Do tė doja qė Astriti mos tė ishte vra, kjo do ishte njė njollė mė pak nė shtetin, respektivisht nė emėr tė atyre qė kanė udhėheq me shtet, megjithatė ka shumė pak shpresė tė jetė kėshtu. Pavarėsisht epilogut, duhet qė e vėrteta tė del nė pah. Familja Dehari meriton tė vėrtetėn, ashtu si edhe Kosova.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 13:38   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Une mendoi dhe besoi se u vra
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 13:41   #3
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerDeklarata e Dhurata Hoxhės pėr rastin Dehari, ku akuzonte VV-nė se e ka dėrguar nė vetėvrasje

24/10/2019


Ish-Ministrja e Drejtėsisė, Dhurata Hoxha e pati bėrė pėrgjegjėse Vetėvendosjen pėr vdekjet e dy vėllezėrve, Astrit dhe Arbnor Dehari.

Anėtarja e Kryesisė sė Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK) ka thėnė se ajo nuk e njihte Astrit Deharin, dhe se nuk kishte tė bėnte asgjė me vdekjen e aktivistit tė VV-sė, pėr ēka kishte marrė njė serė akuzash nga zyrtarė tė VV-sė

“Vetėm njė mendje e sėmurė do tė besonte nė atė cka thuani ju duke ma lėnė mua fajin pėr vetėvrasjen e Astrit Deharit. Unė nuk e takova asnjėherė tė ndjerin, unė nuk e njihja – pėrgjigjen pėr arsyet e vetėvrasjes sė tij duhet tė kenė ata qė e takuan shumė herė nė qendrėn e paraburgimit, e sidomos para ditėve tė fundit tė tij. Duhet tė tregoni pse u vetėvra edhe vėllau i Astritit duke qenė aktivist i juaji?”, ka thėnė Hoxha, pėrmes njė shkrimi tė publikuar nė Facebook.

Hoxha, kishte deklaruar se Vetėvendosje i ka dėrguar nė vetėvrasje dy vėllezėrit Dehari.

“Unė sinqerisht nuk e kuptoj se si jetoni ju me kėtė barrė nė ndėrgjegjen tuaj, a thua ēfarė bėtė qė dy tė rinjė i dėrguat drejt vetėvrasjes, apo siē javė mė parė thoshte bashkėpartiakja juaj, i dėrguat nė “vetėflijim”?”, kishte thėnė ajo.

Ky ėshtė shkrimi i plotė i Hoxhės i publikuar para 2 viteve nė “Facebook”

E nderuara Znj. Nagavci, ju jeni munduar tė zhvendosni vėmendjen e opinionit publik nga keqpėrdorimet e zbuluara nė dikasterin tė cilin e keni drejtuar ju dhe atė nė barrėn e njė rasti tė dhimbshėm.

Vetėm njė mendje e sėmurė do tė besonte nė atė cka thuani ju duke ma lėnė mua fajin pėr vetėvrasjen e Astrit Deharit. Unė nuk e takova asnjėherė tė ndjerin, unė nuk e njihja, pėrgjigjen pėr arsyet e vetėvrasjes sė tij duhet tė kenė ata qė e takuan shumė herė nė qendrėn e paraburgimit, e sidomos para ditėve tė fundit tė tij. Duhet tė tregoni pse u vetėvra edhe vėllau i Astritit duke qenė aktivist i juaji?

Unė sinqerisht nuk e kuptoj se si jetoni ju me kėtė barrė nė ndėrgjegjen tuaj, a thua ēfarė bėtė qė dy tė rinjė i dėrguat drejt vetėvrasjes, apo siē javė mė parė thoshte bashkėpartiakja juaj, i dėrguat nė “vetėflijim”?

Pėr mė tepėr, nuk e kuptoj se si Shpend Ahmeti asnjėherė nuk dha llogari pėr vdekjen e dy fėmijėve nė gropėn e cila nuk u mbyll pėr shkak edhe tė njė keqmenaxhimi tjetėr nė komunėn e Prishtinės.

Nuk jeni pėrgjigjur nė akuzat e Degės sė PDK-sė nė Prishtinė. Mos e zhvendosni vėmendjen tek njė rast i dhimbshėm por merruni me adresimin e kėtyre akuzave me fakte nėse keni!
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 13:57   #4
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Mbreme, Tomė Gashi, avokat i familjes sė te ndjerit ne nje emision debati ne RTK tha se eshte vrarė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:01   #5
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerGruaja e Astrit Deharit nuk i mbanė lotėt: Nuk ia patėm borxh askujt kėtė dhimbje

24/10/2019


Bashkėshortja e Astrit Deharit, Arta pas marrjes sė ekspertizės zvicerane lidhur me vdekjen e bashkėshortit tė saj, ku sipas familjarėve ėshtė konstatuar se Astriti ėshtė vrarė, ajo ka thėnė se drejtėsia duhet tė vihet nė vend.

“Unė besoj qė drejtėsisė duhet te marre me kėtė pune dhe drejtėsia do te shkoj ne vend”, ka thėnė ajo.

Mes lotėsh, Arta ka shtuar se “Nuk ia patėm borxh askujt kėtė dhimbje”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:05   #6
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer

11:27 / 24.10.2019
Ja konkluzionet e raportit 58 faqesh pėr rastin e Astrit Deharit

Prokuroria Themelore nė Prizren pėrmes njė komunikate njoftoi se dje ka pranuar tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe raportin 58 faqesh tė ekspertizės sė Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė tė Zvicrės pėr rastin e Astrit Deharit.

Raporti i ekspertizės sė Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė tė Zvicrės pėr rastin e Astrit Deharit, konstaton - citojmė:

1. Ashtu siē ėshtė thėnė nė ekspertizėn tonė El180001, ne kemi dyshime qė lidhen me rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Nė fakt hipoteza e njė vetėvrasjeje e z. DEHARI Astrit pėrmes mjete tė caktuara nga mjekėt ligjor duket pak e vėrtetė dhe intervenimi i njė personi tė tretė nė proces fatal duhet tė kihet parasysh.

2. Analizat e ADN-sė tė kryera nė laboratorėt tona kanė mundėsuar tė vejnė nė dritė njė profil tė ADN-sė mbi mostrėn e pėrshkruar nga ekspertėt e Kosovės siē thuhet se pėrmban pak ose shumė pak ADN.

3. Nga ajo ēfarė u tha, ne vlerėsojmė se njė hetim i ri ėshtė i nevojshėm pėr t’i qartėsuar rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Ekipet tona dhe laboratorėt tona janė nė dispozicion tė hetuesve tė ngarkuar me ēėshtjen.

Bazuar nė tė gjeturat e kėtij raporti, Prokuroria thotė se do tė vazhdojė me hetimin e kėtij rasti dhe do t’i ndėrmarrė tė gjitha veprimet e nevojshme, ku do t’i dėgjojė edhe ekspertėt e Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė, si dhe ekspertėt e Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Kosovė, pėr sqarimin e raporteve tė tyre dhe nėse ėshtė e domosdoshme do tė bėhet njė super-ekspertizė jashtė vendit nė bashkėpunim dhe koordinim me partnerėt ndėrkombėtarė nė mėnyrė qė tė sqarohen rrethanat dhe shkaktarėt e vdekjes.

Prokurori i Shtetit siguron familjen Dehari dhe opinionin publik se nė bazė tė kompetencave dhe autorizimeve kushtetuese dhe ligjore do tė zhvillojė hetime profesionale deri nė zbardhjen e plotė tė kėtij rasti.

Pėrfundimet e raportit nė gjuhėn frėnge dhe tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe i gjeni tė bashkangjitura mė ketė komunikatė.

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:07   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,856
Thanks: 4,386
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mbreme, Tomė Gashi, avokat i familjes sė te ndjerit ne nje emision debati ne RTK tha se eshte vrarė.
qashtu po thööte edhe dhapqina pdhus edhe ajo dhurata zuska, tuqka me e trenta prej krejteve, jo po hajde kadhezo qetash cidhi prej ketyre treve, del me i menquri prej krejtve.

Ta hengert dreqi shtetin kriminel dhafafoles, uqike prej fidhim e mbarim.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:10   #8
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mbreme, Tomė Gashi, avokat i familjes sė te ndjerit ne nje emision debati ne RTK tha se eshte vrarė.
E arrestuen , e futen n'burg, e masakruen deri ne vdekje.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:23   #9
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,139
Thanks: 8,166
Thanked 3,742 Times in 1,993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Na e kėputen shpirtin, na e vranė Astritin!
Nga Nehat Shaqiri Mė 24 tetor 2019 Nė ora: 14:40

Klithmat nė paqe mė tė renda se klithmat nė luftė

Na e kėputen shpirtin, na e vranė Astritin! Kėto do tė ishin klithmat e njė nane nė luftėn e fundit nė Kosovė. Klithma kėto qė tė rrėqethin trupin! Por, fatkeqėsisht kėto klithma po vazhdojnė tė dėgjohen edhe nė Kosovėn e ēliruar nga trimat tanė, nga dėshmorėt, gjaku i tyre ende i pa tharė! E mbi kėtė gjak, anė e mbanė Kosovės po shkelet nga kriminelėt shqiptarė.
Ndoshta edhe mund tė duket akuzė e rendė, fjalė qė peshon me mijėra tonė “kriminelė”, por aman, kėta tė pashpirt po vazhdojnė tė vrasin shqiptarė – njėjtė si kryekrimineli i Ballkanit, Sllobodan Millosheviq!

Edhe ky krahasim, ndoshta ėshtė i rėndė, mė i rendė se fjala “kriminel”, por vallė, si t’i thuash ndryshe njė njeriut tė pashpirt, i cili vranė shqiptarin e pafajshėm, tė burgosur pa pikėn e fajit, vetėm pse ishte kundėrshtar i tyre politik.
Mos vallė kėta janė atdhetar qė vrasin kėndo qė duan, cilindo qė i kundėrshton pėr punėt e fėlliqta qė i bėnė qė nga dita e parė e ēlirimit.

E dhimbshme, tepėr e dhimbshme gjendja nė tė cilėn gjendet Kosova. A ka mė keq, a ka mė zi, a ka mė tmerr sesa tė vritet njeriu pa pikėn e fajin nė duart e shtetit.
I lidhur, i burgosur, i mbyllur nė dhomėn e tmerrit, e rrahėn, e torturuan pastaj e vranė.
Kėshtu ndodhi me Astritin, djalin e dy prindėrve tė vyer e atdhetar, burrin e njė gruaje tė re, babin e njė vajze tė palindur!
Mos u habitni! Kjo nuk ndodhi nga vrasėsi shekullor, i cili dinte tė bėnte ēmos ndaj shqiptarėve, Serbia.
Torturat e njėjta pas ēlirimit vazhduan pėr shqiptarėt nga shqiptarėt!

Vajtoni, qani e bėrtisni! Vajtoni e mos u ndalni. Le tė na dėgjoj e gjithė bota. Le ta kuptojnė tė gjithė se ku jemi katandisur si shtet e milet!
Mjerimi nė dy dekada – ndoshta kėshtu po tė ishte gjallė Migjeni do tė shkruante pėr epokėn e pasluftės e deri sot.
Megjithatė, nuk duhet ndalur sė shkruari pėr matrapazėt tanė.
Vrasja e Astriti Deharit, ėshtė vazhdimėsi e vrasjeve qė ndodhėn gjatė e pas luftės.

Nuk ėshtė vetėm Astriti. Astritit ia vranė edhe shokun e qelisė, pa pikėn e fajit vetėm pse ndoshta ka parė e dėgjuar se ēfarė i ndodhi atij.
Ky ishte vetėm fillimi i torturave ndaj familjes Dehari. Kėtė familje pėr tri vjet e gėnjyen me deklarata tė kota, me pamje tė kamerave tė montuara, me mjekėsi ligjore tė kapur nga ata qė e mbytėn, me Prokurori e cila kamufloi me rastin.
Rrjet i gjerė i kriminelėve tė cilėn u munduan qė rastin ta paraqesin vetėvrasje. Megjithatė, njė ekspertizė zvicerane, e cila u bė dhe u shkruajtė nė njė raport 58 faqesh hedh dyshimet e pėrfshirjes sė njė personi tė tretė nė kėtė vrasje.
Pse po themi vrasje, sepse nė Kosovė ēuditėrisht raportet e mjekėsisė ligjore kanė kamufluar edhe me vrasje tjera, edhe pse janė gjetur rreth 13 ngulitje me thikė, e sidomos prapa shpinės e kanė bė vrasje.

Pos i mundet vallė nj njeri prapa shpinės ta therė vetėn me thikė?
Mundet, mundet nė Kosovė!
Po pra, kėtu ēka nuk mundet tė ndodhė. Jemi vend i ēudive dhe vakive!
Megjithatė, mė askush nuk beson nė kėto institucione shtetėrore me emėr, e kriminale me punė!
“1. Ashtu siē ėshtė thėnė nė ekspertizėn tonė El180001, ne kemi dyshime qė lidhen me rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Nė fakt hipoteza e njė vetėvrasjeje e z. DEHARI Astrit pėrmes mjete tė caktuara nga mjekėt ligjor duket pak e vėrtetė dhe intervenimi i njė personi tė tretė nė proces fatal duhet tė kihet parasysh. 2. Analizat e ADN-sė tė kryera nė laboratorėt tona kanė mundėsuar tė vejnė nė dritė njė profil tė ADN-sė mbi mostrėn e pėrshkruar nga ekspertėt e Kosovės siē thuhet se pėrmban pak ose shumė pak ADN. 3. Nga ajo ēfarė u tha, ne vlerėsojmė se njė hetim i ri ėshtė i nevojshėm pėr t’i qartėsuar rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Ekipet tona dhe laboratorėt tona janė nė dispozicion tė hetuesve tė ngarkuar me ēėshtjen”, kėshtu shkruan nė raportin zviceran, i cili ia qiti tė palarat prokurorėve tanė dhe ish ministres Dhurata Hoxhaj, e cila e para filloi kamuflimin e rastit Dehari.
Astrit Dehari u vra me 5 nėntor tė vitit 2016 nė qelinė ku ishte brenda qendrės sė paraburgimit nė Prizren.
Aktivisti i Lėvizjes Vetėvendosje, Astrit Dehari sė bashku me disa aktivistė tė kėsaj partie politike ishin arrestuar me 30 gusht tė po kėtij viti si tė dyshuar se kanė kryer njė sulm ndaj ndėrtesės sė Kuvendit tė Kosovės mė 3 gusht po atij viti.
Pėr vdekjen e Astritin, janė bėrė ekspertiza ku u konstatua qė ka kryer vetėvrasje nė qelin e tij, megjithatė diēka tė tillė nuk e ka pranuar familja e as Lėvizja Vetėvendosje, e tash raporti zviceran i hodhi poshtė ekspertiza e kryera nė Kosovė.
Nė ditėt e para kur edhe ndodhi vdekja e Astrit Deharit, nė organet e drejtėsisė nė Kosovė, qė nga dikasteri mė i lartė Ministria e Drejtėsisė, Gjykatat, Prokurorėt dhe Policia e Kosovės, kemi pasur deklarata kontradiktore tė tyre.
Edhe pse, akoma deri mė tani nuk e kemi tė qartė, se a ka vdekur nė burg, apo rrugės pėr nė spital, deklaratat nga vet organet e drejtėsisė ishin tė kundėrta. E pėr vdekjen e Astritit, askush deri mė sot nuk e ka marrė pėrgjegjėsinė.
Nė atė kohė, nė krye tė Ministrisė sė Drejtėsisė ishte Dhurata Hoxha, e cila kishte thėnė se, po i pėrcjell me vėmendje zhvillimet e fundit rreth rastit tė humbjes tragjike tė jetės sė Astrit Deharit, nė Qendrėn e Paraburgimit nė Prizren dhe se “ėshtė duke bashkėpunuar ngushtė me tė gjitha institucionet pėr zbardhjen e rastit”.
“Ēdo deklarim para marrjes sė raporteve zyrtare nga institucionet pėrkatėse, ėshtė nė dėm tė procesit dhe nė dėm tė zbardhjes sė tė vėrtetės. Me kėtė rast ju bėj thirrje tė gjithėve qė tė pėrmbahen nga deklarimet qė paragjykojnė rezultatin e hetimeve. Ju premtoj se do tė vazhdoj tė ofroj dhe tė kėrkoj transparencė nė ēdo hap tė zbardhjes sė kėtij rasti, por edhe ju lus qė tė mos nxitohemi me deklarime dhe tė gjykojmė para se institucionet e vendit tonė tė bėjnė punėn e tyre”, ka thėnė Hoxha.
Mirėpo, me kėtė deklaratė ministrja e atėhershme Dhurata Hoxha, kishte kėrkuar tė mos ketė deklarime paragjykuese, por, vetė organet e drejtėsisė kanė paragjykuar me vdekjen e Astritit, duke lėnė dyshime se ministrja Hoxha nuk garantonte njė proces tė pavarur dhe pa ndėrhyrje.
Sė kėndejmi, tė gjitha kėto ndėrhyrje tashmė dolėn sheshin me raportin prej 58 faqesh zviceran.
Nė kėtė kohė, duhet urgjentisht tė hetohet vrasja e Astritit, se kush ishte urdhėrdhėnėsi, kush ishte vrasėsi, cilat ishin arsyet qė Astriti tė vritej? Pas kėsaj, duhet tė hetohen edhe ata qė i bėnė ekspertizat nė Kosovė, si dhe prokurorėt e rastin qė gėnjyen?
Ky zinxhir, sado qė ėshtė i gjatė ka fund. Duhej tė hetohen tė gjithė me rend dhe tė dalin para drejtėsisė.
___________________________________
https://www.botasot.info/politika-la...rane-astritin/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 14:25   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,856
Thanks: 4,386
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
E arrestuen , e futen n'burg, e masakruen deri ne vdekje.
o vadhai, ai Alpini qe nuk i shkon deri ne fund me institucjona (jo kauboj style) me i shpupeluar ata kriminela, i bie te jete bashkefajtore.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 17:33   #11
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
E arrestuen , e futen n'burg, e masakruen deri ne vdekje.
e vertet kjo qa thue por nuk po tregon se kush e vrau dhe perse

une jam i bindur qe ata e kan vra njerzit e paguem nga Vetevendosja pra shoket e vet sepse i ndjeri e ka pranue qe e kan gjue me arme te renda te luftes Kuvendin e Kosoves dhe ky bashkpunim me organet e hetuesis albinit me banden terroriste kriminele nuk i pelqeu dhe e vran Astritin ne burg pra kjo do te del ne shesh heret apo von por keshtu do te jet se Astriti i shkret eshte i vram nga vetvendosja
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 07:03   #12
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down

Lumezi: Do tė kėrkojmė ndihmė nga Ambasada Amerikane pėr hetimin e vrasjes sė Astrit Deharit.

Rasti i vdekjes sė aktivistit tė Lėvizjes Vetėvendosje nė Qendrėn e Paraburgimit nė Prizren nė vitin 2016 do tė hetohet edhe nga prokurorė dhe hetues ndėrkombėtar.

Kėtė e ka bėrė tė ditur pėr arbresh.info kryeprokurori i shtetit, Aleksandėr Lumezi.

Kreu i Prokurorisė sė Shtetit tha se do tė kėrkojnė ndihmė nga Ambasada Amerikane, pėr hetimin dhe zbardhjen e vdekjes sė Astrit Deharit .

“Kemi kėrkuar prej Ambasadės Amerikane qė tė na sjellin ndonjė prokuror apo dikė qė mund tė na ndihmoj nė hetimin e kėtij rasti, nė mėnyrė qė t’a zbardhim tė vėrtetėn”, ėshtė shprehur Lumezi.

Ai tha se Prokuroria e njėjtė, ajo e Prizrenit do ta hetoj kėtė rast, por me ndihmėn e ndėrkombėtarėve .

E njėjta prokurori do ta hetoj rastin, sepse kompetenca territoriale ėshtė e Prizrenit, dhe s’mundet ndonjė prokurori tjetėr. Por do ta kėrkojmė edhe ndihmėn ndoshta tė partnerėve ndėrkombėtar me na ndihmua nė hetimin e kėtij rasti”, u shpreh kryeprokurori Lumezi.

Gjatė ditės sė sotme, familja Dehari ka pranuar raportin rreth vdekjes sė djalit tė tyre, Astrit Dehari.

Raporti i ekspertizės sė Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė tė Zvicrės pėr rastin e Astrit Deharit, konstaton:

Ashtu siē ėshtė thėnė nė ekspertizėn tonė El180001, ne kemi dyshime qė lidhen me rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Nė fakt hipoteza e njė vetėvrasjeje e z. DEHARI Astrit pėrmes mjete tė caktuara nga mjekėt ligjor duket pak e vėrtetė dhe intervenimi i njė personi tė tretė nė proces fatal duhet tė kihet parasysh.

Analizat e ADN-sė tė kryera nė laboratorėt tona kanė mundėsuar tė vejnė nė dritė njė profil tė ADN-sė mbi mostrėn e pėrshkruar nga ekspertėt e Kosovės siē thuhet se pėrmban pak ose shumė pak ADN.

Nga ajo ēfarė u tha, ne vlerėsojmė se njė hetim i ri ėshtė i nevojshėm pėr t’i qartėsuar rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Ekipet tona dhe laboratorėt tona janė nė dispozicion tė hetuesve tė ngarkuar me ēėshtjen.

tetor 24, 2019 - 13:53.

PS....specie PA pikez morali dhe PESHTARAKE.Ky KUFOMA duhet te pyesi amerikanet: a me lejohet te bej seks me LOQken teme danas ne noc?
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg auto_auto_1Aleksander_Lumezi15349448721571918227.jpg (21.0 KiloByte, 20 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 07:13   #13
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
e vertet kjo qa thue por nuk po tregon se kush e vrau dhe perse

une jam i bindur qe ata e kan vra njerzit e paguem nga Vetevendosja pra shoket e vet sepse i ndjeri e ka pranue qe e kan gjue me arme te renda te luftes Kuvendin e Kosoves dhe ky bashkpunim me organet e hetuesis albinit me banden terroriste kriminele nuk i pelqeu dhe e vran Astritin ne burg pra kjo do te del ne shesh heret apo von por keshtu do te jet se Astriti i shkret eshte i vram nga vetvendosja
Cijellacit si puna e juaj apo ushtaret e uqk-se,ishin ca SHPIFARAKE qe para Arkanit iknin....BRZO apo me VRAP.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 08:14   #14
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Cijellacit si puna e juaj apo ushtaret e uqk-se,ishin ca SHPIFARAKE qe para Arkanit iknin....BRZO apo me VRAP.
e kuptoj "sahatin e lig" dhe zemėrimin, por nė kushte normale, nė fjalorin ushtarak pėrdoret eufemizmi ( shprehje e zbutur ), p.sh: doli/dolėn nė "pozicion rezervė" ose bėri/bėnė "tėrheqje taktike", nė vend tė fjalės ikje.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 25-10-2019 nė 08:17
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 08:23   #15
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,084
Thanks: 11,529
Thanked 6,263 Times in 2,977 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mbreme, Tomė Gashi, avokat i familjes sė te ndjerit ne nje emision debati ne RTK tha se eshte vrarė.
dhe ...

***

Raporti i ekspertizės sė Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Lozanė tė Zvicrės pėr rastin e Astrit Deharit, konstaton:

Ashtu siē ėshtė thėnė nė ekspertizėn tonė El180001, ne kemi dyshime qė lidhen me rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Nė fakt hipoteza e njė vetėvrasjeje e z. DEHARI Astrit pėrmes mjete tė caktuara nga mjekėt ligjor duket pak e vėrtetė dhe intervenimi i njė personi tė tretė nė proces fatal duhet tė kihet parasysh.

Analizat e ADN-sė tė kryera nė laboratorėt tona kanė mundėsuar tė vejnė nė dritė njė profil tė ADN-sė mbi mostrėn e pėrshkruar nga ekspertėt e Kosovės siē thuhet se pėrmban pak ose shumė pak ADN.

Nga ajo ēfarė u tha, ne vlerėsojmė se njė hetim i ri ėshtė i nevojshėm pėr t’i qartėsuar rrethanat e vdekjes sė z. DEHARI Astrit. Ekipet tona dhe laboratorėt tona janė nė dispozicion tė hetuesve tė ngarkuar me ēėshtjen.

***
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 09:43   #16
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,229
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
e kuptoj "sahatin e lig" dhe zemėrimin, por nė kushte normale, nė fjalorin ushtarak pėrdoret eufemizmi ( shprehje e zbutur ), p.sh: doli/dolėn nė "pozicion rezervė" ose bėri/bėnė "tėrheqje taktike", nė vend tė fjalės ikje.
Ne evolucion, kafshet kane strategji te ndryshme per tu mbrojtur nga....shkinat.Per SHEMBULL...QELBESIT kur jane te rinj i gezohen komunitetit.
Por ndėrsa plaken, ata shkojnė ne rrugėn e tyre. Kjo gjithashtu do tė thotė se ata duhet tė mbrohen............... VETEM.E kam fjalen per ate PISANJOSIN apo me QELBANIKUN e forumit.Pastaj ne artin ushtarak SHKRUESI merrte NOTEN=10-te.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 10:43   #17
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,856
Thanks: 4,386
Thanked 4,733 Times in 3,150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Si rast e kane banalizuar tejmase dhe eshte me shume se tallje per viktimen, familjaret e tij, por edhe opinionin e gjere.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 10:48   #18
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer


“Pse ma humbėn mundėsinė tė njihja babain, ta kisha pranė, t’ia ndieja aromėn, e ta thėrrisja baba”


nga:Gazeta BlicFamilja Dehari u deklaruan sot para mediave lidhur me gjetjet e raportit nga Instituti i Mjekėsisė Ligjore nė Zvicėr lidhur me vdekjen e Astrit Deharit.

Pas kėsaj bashkėshortja e Astrtit, Arta ka shkruar nė emėr tė vajzės, e cila po rritet pa baba.

“Babi, sot u vėrtetua ajo qė ne kemi besuar deri sot. Gjaku yt nuk falet”, shkroi ajo.

Mė tej ajo shtoi se pse ia humbėn mundėsinė tė njihte babain, ta kishte pranė, t’ia ndiente aromėn e ta thėrriste baba.

Duhet shtuar se Astrit Dehari humbi jetėn nė vitin 2016 nė Qendrėn e Paraburgimit nė Prizren.
----------------------------------------------------------------

keta jan klyshqit titista te VV-se qe e vran shokun e vet he allahu i vraft keta vet
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 11:18   #19
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,920
Thanks: 814
Thanked 511 Times in 306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
*

Kush e ka vrarė? Dihet, edhe po tė mos kesh veshė pėr tė dėgjuar e sy pėr tė shikuar.

Ja po ua thot qartė ky Ljulji

Kėtė e ka thėnė ca kohė para se tė ndodhė vrasja!!!https://www.facebook.com/AlbinKurtiS...Q1MDU4MDM0MDU/


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2019, 11:19   #20
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,644
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer

Astrit Dehari
Zyrtari i VV-sė vė nė dyshim Visar Ymerin dhe Dardan Molliqajn pėr Astrit Deharin
Nga: A.M. Mė: 25 tetor 2019 Nė ora: 08:13


Asamblisti i Lėvizjes Vetėvendosjes, Egzon Azemi ka thėnė se njė vit pasi vdekjesė sė aktivistit tė VV-sė, Astrit Dehari, Visar Ymeri dhe Dardan Molliqaj u distancuan nga veprimi qė ndėrmorrėn disa aktivistė duke hedhur ngjyrė tė kuqe drejtė objektit tė Qeverisė.

Ai nė postimin e tij nė Facebook, duke mos dashur tė paragjykojė, ka shkruar se “Kush ju thoshte se Astriti u vetvra?”, si dhe “Kush ju thoshte ta mjegullonit kėtė rast?”

Postimi i plotė:


Me 5 Nėntor 2016 u vra Astriti

Me 5 nėntor 2017 me urdhėr tė Visar Ymerit dhe Dardan Molliqajt faqja e Lėvizjes nė FB lėshoi komunikatė ku distancohej nga veprimi qė e ndėrmorrėm disa aktivistė duke hedhur ngjyrė tė kuqe drejtė objektit tė Qeverisė.

Nuk dua tė paragjykojė. Por mos tė fshihen me fjalė boshe ku s'thonė asgjė. Kush ju thoshte se Astriti u vetvra? Kush ju thoshte tė distancoheshit nga ngjyra qė simbolizonte gjakun e derdhur, nė zyret e udhėrdhėnėsve? Kush ju thoshte ta mjegullonit kėtė rast?
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 25-10-2019 nė 11:22
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur