Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura

Infrastruktura Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2019, 09:27   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 5,042
Thanks: 415
Thanked 1,652 Times in 1,041 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Komunikacionit i shtohet njė shenjė e reShenjat e reja qė paraqesin njė pamje tė njė iriqi do tė shfaqen nė rrugėt e Mbretėrisė sė Bashkuar, pėr tė paralajmėruar shoferėt pėr rreziqet potenciale tė shkaktuara nga krijesat e shtangura dhe kafshėt tjera tė vogla.

Ato do tė vendosen nė zona me numėr tė madh tė kafshėve tė tilla si iriq, vidra apo ketra.

Shenjat aktuale pėrqendrohen nė lloje mė tė vogla tė tilla si zhabat, apo dreri dhe bagėtia.

Departamenti i Transportit thotė se shpreson tė ndihmojė nė parandalimin e aksidenteve dhe tė kthejė njė rėnie nė numrin e aksidenteve nė kafshėt e egra.

Sekretari i Transportit Chris Grayling u bėri thirrje autoriteteve lokale dhe grupeve tė mirėqenies sė kafshėve pėr tė identifikuar pikat e fatkeqėsive tė aksidentit dhe kafshėve tė egra ku shenjat e reja duhet tė vendosen.

DfT thotė se midis 2005 dhe 2017, 100 njerėz u vranė dhe 14.173 tė tjerė u plagosėn nė aksidente nė Britani, ku njė kafshė, duke pėrjashtuar kuajt, ishin nė rrugė.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur