Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-07-2019, 09:38   #41
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Miremengjesi per shqiptaret ne....amerikanosland


Pyetja eshte....

1-Kaq MISERABEL jane autostradat ne caubojseri???Sepse ne Gjermani,kur kqyrin skrap(apo llamarina) ne Autobahn,policia e bllokon trafikun,qe mos te ndodhin aksidente.Me perpara ne radiot lokale jepet lajmi ose per shembull-kujdes ne autostraden 8-te se nje lope po udheton ne te(dhe nuk tallem apo bajna hajgare).

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 12:52   #42
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Ne shtetin me FASHIST me njerez PSIKOPATE, apo te nderKRYER lexon VETEM keto LAJME.

Erneut hat ein Schütze in den USA um sich geschossen. Bei einem Angriff im US-Bundesstaat Texas wurden mindestens fünf Menschen getötet und mindestens 21 weitere verletzt, wie die Polizei in der Stadt Odessa mitteilte. Der mutmaßliche Täter hatte am Samstagabend in den Städten Midland und Odessa aus einem Auto heraus offenbar wahllos um sich gefeuert, bevor ihn die Polizei schließlich erschoss.

PS....PASQYREN ku mund ta kqyresh?????????

Ne....troje.

APET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2019, 12:59   #43
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!


Ngushellime...te mbeturve gjalle.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 18:31   #44
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Sparatoria in New Mexico: 3 morti.

Almeno tre persone sono morte e altre due sono rimaste ferite in una sparatoria avvenuta ad Albuquerque, nel New Mexico. Lo ha reso noto la polizia di Albuquerque spiegando che una delle persone ferite versa in gravi condizioni.


'In base alle prime informazioni emerge che due individui sono coinvolti nella sparatoria', ha dichiarato i funzionario di polizia Daren DeAguero all'Albuquerque Journal.

Pubblicato il: 13/09/2019 07:50.

PS....a eshte confirmare kjo vjesti

S“rrine dot DARET pa ja kellcit kshu kot.

Apropo...


Si dhe i thashethem....greqiris do blejne nja dy fregata fransua me cmim te <aresyeshem>,ndersa kerrat apo SCHROTT alias MBETURINA HEKURISHTESH na i napin NEVE....falas.

Sa PALLOSHA ka ne troje.

Tunga tash se me Laurent jemi per Casino.

ALE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 08:21   #45
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,219
Thanks: 16,492
Thanked 9,748 Times in 6,594 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Festa e Halloween-it kthehet nė tė vrarė dhe tė plagosur nė SHBA.

Tė paktėn katėr persona kanė humbur jetėn dhe disa tė tjerė janė plagosur nė njė festė Halloween-i nė afėrsi tė San Franciscos.

Ngjarja ndodhi nė njė shtėpi tė marrė me qera nė Orinda, rreth 30 km nė veri lindje tė San Franciskos dhe zyrtarėt e policisė kanė konfirmuar bilancin.

Ndėrkohė qė mediat lokale kanė raportuar edhe se tre persona kishin mbetur tė vrarė dhe nėntė tė tjerė ishin plagosur nė njė festė Halloween-i nė jug tė Los Anxhelosit mbrėmjen e tė martės.

Por bilanci nuk mbyllet me kaq. Mbrėmjen e Halloween-it, njė vajzė 7 vjeēare, qė bashkė me familjen po shkonte derė mė derė nė lagje pėr ritualin tradicional “ėmbėlsirė apo rreng”, kur u godit nga njė plumb, nė Ēikago.

Vajza, qė ishte veshur si bletė, u shtrua nė spital nė gjendje tė rėndė. Ajo me sa duket ėshtė gjendur nė mes tė njė grupi personash, ku papritur dikush ka hapur zjarr. Nė Ēikago, tė shtėnat dhe episodet e dhunės tė lidhura me armėt e zjarrit janė shndėrruar tashmė nė njė plagė tė vėrtetė pėr qytetin.

02 November 2019 08:10.

PS : edhe per FESTA,ne shtetin me <demokratik>,PSIKOPATET nuk rrine dot pa VRASJE.Eshte...MENTALITET.

FAMILJA e ASAJ VAJZES 7 VJECE nuk e di se si ndjehet ne CAST.

Ngushellimi nuk pi me uje.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg usa-1.jpg (20.5 KiloByte, 44 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 10:31   #46
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Do doja te dija : Kush quhet rroge e mire ne vendet ku jetoni . Rroge para taksave dhe pas taksave?

Gjermani.
Hollande
Belgjike
France
Itali
Norvegji
Suedi
Danimarke
Zvicer
Angli
Spanje
USA(shteti ku banoni)
CANADA.


Me rroge te mire kam parasysh psh te tille diskutim.Mesuese ne France. 3200 EU pas taksave ( i merr dot nje mesuese aq dhe sa para taksave?)
Apo te themi Hollande 3900 EU (nje mesuese apo dikush tjeter ,pas taksave i merr dot aq?)
Po nje punetor, bojaxhi, hidraulik, specialist ?
Po nje mjek ?

E mirepres informacionin.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 14:35   #47
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,233
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Do doja te dija : Kush quhet rroge e mire ne vendet ku jetoni . Rroge para taksave dhe pas taksave?

Gjermani.
Hollande
Belgjike
France
Itali
Norvegji
Suedi
Danimarke
Zvicer
Angli
Spanje
USA(shteti ku banoni)
CANADA.


Me rroge te mire kam parasysh psh te tille diskutim.Mesuese ne France. 3200 EU pas taksave ( i merr dot nje mesuese aq dhe sa para taksave?)
Apo te themi Hollande 3900 EU (nje mesuese apo dikush tjeter ,pas taksave i merr dot aq?)
Po nje punetor, bojaxhi, hidraulik, specialist ?
Po nje mjek ?

E mirepres informacionin.
Kjo puna e taksave nui eshte shume e qarte..... veē taksave standart,ka dhe taksa te pa dukshme ....
psh. para ca vitesh qeveria vendosi tu priste fondet komunave ne masen 40-60% .... me te drejte pyeten.... po ku ti gjejme ?
Pergjigja ishte e thjeshte, me gjoba.... dmth. ti polic bashkiak ke detyre te mbledhesh kaq leke me gjoba ... pra venja e gjobave ishte e paracaktuar...
Krietari ine ne ate kohe dha doreheqje.... une juk behem taksidar i qytetareve te mi ,pat deklaru ....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 16:50   #48
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Kjo puna e taksave nui eshte shume e qarte..... veē taksave standart,ka dhe taksa te pa dukshme ....
psh. para ca vitesh qeveria vendosi tu priste fondet komunave ne masen 40-60% .... me te drejte pyeten.... po ku ti gjejme ?
Pergjigja ishte e thjeshte, me gjoba.... dmth. ti polic bashkiak ke detyre te mbledhesh kaq leke me gjoba ... pra venja e gjobave ishte e paracaktuar...
Krietari ine ne ate kohe dha doreheqje.... une juk behem taksidar i qytetareve te mi ,pat deklaru ....
Ok. Po rroge e mire kush quhet aty tek ty ? Ke ndonje ide te rrogave mjek,mesues etj.? Ke nje Tax Calculator per Italine (online)
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 17:19   #49
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,233
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Mbi 2000-2500 € quhet rrogė e mirė
Mėsuesat e policėt... nuk mė duket se kanė rrogė tė mirė, njėsoj si njė punėtor mesatar, pėr mos tė thėnė se punėtori mund tė jetė mė mirė...
Rroga mesatare kėtu me aq sa kam pa... 1400-1600 (nė xhep)...
Dikur... me njė rrogė e nxirrje muajin... sot pa dy.. harroje..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 17:23   #50
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mbi 2000-2500 € quhet rrogė e mirė
Mėsuesat e policėt... nuk mė duket se kanė rrogė tė mirė, njėsoj si njė punėtor mesatar, pėr mos tė thėnė se punėtori mund tė jetė mė mirė...
Rroga mesatare kėtu me aq sa kam pa... 1400-1600 (nė xhep)...
Dikur... me njė rrogė e nxirrje muajin... sot pa dy.. harroje..
Pra kjo eshte Italia (Roma ?). Ok. Faleminderit.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 17:26   #51
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,233
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Jo... Lombardia
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 17:59   #52
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Jo... Lombardia
Ca thua ore. Pse poshte eshte kaka kalafiu ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 18:12   #53
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,233
Thanks: 1,421
Thanked 2,359 Times in 1,339 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Nuk qahemi Leon... Rrojmė..
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 18:14   #54
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ca thua ore. Pse poshte eshte kaka kalafiu ?
Poshte....> Italia nga Roma e poshte , qe pyetja .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 18:43   #55
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,457
Thanks: 706
Thanked 850 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Poshte....> Italia nga Roma e poshte , qe pyetja .
Poshte mos te cofte zoti!
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 18:56   #56
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,050
Thanks: 0
Thanked 1,726 Times in 1,347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Poshte mos te cofte zoti!
Pse ore? Kam qene disa here ne Bari dhe me ka pelqyer. Ka vere sa te duash dhe lire fare. Lire dhe mire.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 19:02   #57
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,457
Thanks: 706
Thanked 850 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Pse ore? Kam qene disa here ne Bari dhe me ka pelqyer. Ka vere sa te duash dhe lire fare. Lire dhe mire.
Ok ti flet te kalosh si turisti. Athere dakort edhe mua me pelqen Bari.
Pyete per rrogat e mendova per te jetuar.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 13:43   #58
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,344
Thanks: 2,030
Thanked 2,270 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Do doja te dija : Kush quhet rroge e mire ne vendet ku jetoni . Rroge para taksave dhe pas taksave?

Gjermani.
Hollande
Belgjike
France
Itali
Norvegji
Suedi
Danimarke
Zvicer
Angli
Spanje
USA(shteti ku banoni)
CANADA.


Me rroge te mire kam parasysh psh te tille diskutim.Mesuese ne France. 3200 EU pas taksave ( i merr dot nje mesuese aq dhe sa para taksave?)
Apo te themi Hollande 3900 EU (nje mesuese apo dikush tjeter ,pas taksave i merr dot aq?)
Po nje punetor, bojaxhi, hidraulik, specialist ?
Po nje mjek ?

E mirepres informacionin.
Ne Londer

Nje punetor ndertimi mer £90 ne te zeze, £120-£150 ne kompani.
Nje usta ndertimi mer £130 -£150 ne te zeze, £170-£230 ne kompani.
Zakonisht, keta punojne si “te vetepunesuar” edhe paguajne vetem 20% taksa.

Nje avokat, sipas specializimit, ka paga fillestare si meposhte:
(Crime, Family, immigration - £18,000
Corporate/investment funds/tax/finance - £47,000)
Kjo rroge perafersisht 2-3 fishohet ne 5 vjet.

Nje investment banker/tax specialist fillon aty tek £38,000 - £45,000 edhe gjithashtu 2-3 fishohet ne 5 vjet.

Ne retail banking jane ne rrogen minimale £9.5 a dicka e tille per ore.

Nje pastruese mer £10-£15 per ore

Nje babysitter met £12-£25 per ore (varet sipas zones ku jeton).

Ēerdhja per nje femije (0-3 vjeē) eshte private edhe paguhet £1,800 per femije.

Nje rroge mbi £36,000 konsiderohet mbi mesataren. Per Londer nuk mjafton.

Taksat:
Deri ne £11,500 ska taksa
Deri ne £36,000 20%
Deri ne £149,000 40%
Mbi £150,000 50%

Per ēdo £ mbi £100,000 shuma pa taks te ulet me £.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 14:34   #59
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,344
Thanks: 2,030
Thanked 2,270 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

Se harrova te shtoj, programmers bejne £750-£1500 ne dite.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 14:46   #60
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,470
Thanks: 741
Thanked 1,004 Times in 596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptaret jashtė Atdheut!

@Elushe nje pyetje, qe s'ka lidhje me temen qe po vazhdon, si eshte gjendja aty te ju, ndonje ndryshim rreth Brexit?
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur