Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-07-2019, 16:52   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,138
Thanks: 8,162
Thanked 3,741 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
“The Guardian”: Kosovare Asllani futbollistja mė e mirė nė botėFutbollisten me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllanin, gazeta prestigjioze ‘The Guardian’ e cilėson si lojtaren me tė mirė tė turneut pėr femra nė Kupėn e Botės.
Asllani gjatė gjithė turneut ishte mė e kėrkuara nė fushė, deri nė momentin kur pėsoi njė lėndim tė tmerrshėm nė gju, kjo bėri qė edhe kombėtarja e Holandės tė mos kualifikohet nė finale..

“Lojtarja e turneut? Kosovare Asllani. Suedezja unike me numrin nėntė nė fanellė ėshtė parė duke vrapuar me zemėrim dhe duke e drejtuar sulmin e Suedisė nė kėtė garė”, thuhet nė postimin e gazetės The Guardian.
Kujtojmė se Kosovare Asllani shėnoi njė super-gol nė ndeshjen pėr vend tė tretė kundėr Anglisė, gol i cili edhe e vulosi ndeshjen.

Nė linku mė poshtė mund ta gjeni artikullin e ‘The Guardian’ pėr Kosovare Asllanin:

https://www.theguardian.com/football...ers-highs-lows
__________________________________________________ _
https://www.botasot.info/futboll-spo...-mire-ne-bote/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2019, 17:30   #2
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,216
Thanks: 16,490
Thanked 9,747 Times in 6,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “The Guardian”: Kosovare Allsani futbollistja mė e mirė nė botė

Tashti se qfar kuptohet napi nje supergolla,eshte kendveshtrim dhe sa kupton nga nogomet.Asllani tha: askush nuk e mendonte qe ne do zinim apo do dilnim ne vendin e trete,dhe do kualifikoheshim per ne olimpiade.Duhet te jemi krenare.Nga Beni...kompliment.

PS: se cfar shkruan the guardian eshte IRRELEVANTE se kta gjejne shpijuna dhe ne Siberi.


Awards.

Golden Ball nga adidas: Megan Rapinoe (USA)
Silver Ball nga adidas: Lucy Bronze (ENG)
Topin e Bronzit nga adidas: Rose Lavelle (USA)
Kėpucė e artė nga adidas: Megan Rapinoe (USA)
Kėpucė argjendi nga adidas: Alex Morgan (USA)
Patika e Bronzerit nga adidas: Ellen White (ENG)
Dorezė e artė nga adidas: Sari van Veenendaal (NED)(per Benin kinezja ishte CLASS)
Ēmimi mė i mirė i FIFA-s pėr Lojtaren me te RE: Giulia Gwinn (GER)
Ēmimi i FIFA Fair Play: France

FAZIT....pergezime ekipit te femrave Amerikane,sepse LOJTARJA me e FORTE(sipas meje) e te gjitha KOHRAVE ka qene KJO(kqyrni kadron)..Quditerisht Amerikane si dhe....kur smarrin pjese Garibaldianet,shkruesi eshte me...femrat e USA-s ne futboll.Pastaj AJO PORTIERJA si dhe shoqja e skuadres se.... ABBY WAMBACH...ka qene...TIGRESHE apo YLL.

Tungi.....dhe ju heqim PLISIN.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Wambach-cropped.jpg (17.1 KiloByte, 17 shikimet)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 09-07-2019 nė 17:34
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur